fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 20:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odstranění bandáže
PříspěvekNapsal: 16 říj 2006 13:42 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
Dobrý den pane doktore,

mám na V8s ještě jeden dotaz, ohledně bandáže. Může se postupem času stát, že člověk onemocní a bude mít takové problémy, že prostě by bylo nutné bandáž odstranit. Samozřejmě nechci nic takového přivolávat, ale myslím, že i toto je velice důležitá otázka. Je proto v takových případech možné bandáž odstranit, nebo se jedná o operaci již nevratnou?

Děkuji Vám předem za odpověď- Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odstranění bandáže
PříspěvekNapsal: 16 říj 2006 19:28 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Ano, v některých případech je nutné bandáž odstranit. Adjustovatelnou silikonovou bandáž s plnící komůrou v podkoží lze obvykle bez větších problémů odstranit, kdyby to bylo potřebné. Tím pádem se vnitrní stav žaludku vrátí prakticky do normálního stavu jako byl před operací. Jinak je tomu u starších, resp, levnějších bandáží z tkaného materiálu, které se používali kdysi i v ČR. Tkaný materiál se vroste do stěny žaludku, častěji činí problémy a taky odstranit jej bývá větší problém. Zpravidla se povede odstranit jenom část na přední stěně žaludku. Jak často k tomu dochází, to nelze stanovit. Takové riziko bývá odlišné podle způsobu operace (ten se mění), podle materiálu (ten se vyvýjí) a podle toho jak pacient spolupracuje, jak bandáž mechanicky přetěžuje. Se současnými regulovatelnými bandážemi při současném zavádění implantátu je méně častá nutnost bandáž odstraňovat. Ty, které se vkládali před 10- 15 lety byly jiné a byli na žaludek jinak vkládány. Dle údajů z tehdejší doby se riziko odstranění týkalo až kolem 10% operovaných.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 říj 2006 11:07 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
Děkuji Vám pane doktore, opravdu se mi jednalo jen o případ nejvyšší nouze. Vaše odpověď mě naprosto uspokojila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 16 led 2007 14:03 
Offline

Registrován: 16 led 2007 13:44
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
V roce 1999 jsem podstoupila bandáž žaludku ve FN Ostravě-Porubě. Vážila jsem tehdy 110 kg. Asi 2 měsíce po operaci jsem ze strachu nejedla, pila jsem pouze tekutou stravu. Pak jsem pomalu přešla na tuhou stravu. Od té doby jsem začala zvracet a zhubla na 90 kg. V roce 2002 jsem zhubla na 56 kg. V roce 2003 mi byla bandáž odstraněna z důvodu těhotenství. Nyní stále zvracím a opět vážím 100 kg. Navíc mám velké bolesti žaludku.Prosila bych pana doktora o radu. Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 led 2007 15:14 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
a nebylo by lepší obrátit se přímo na odborného lékaře v místě, kdě tě operovali? To bude zřejmě chtít nějaká vyšetření a osobní návštěvu lékaře.Zřejmě je někde nějaký problém a na to ti asi takhle bez vyšetření nikdo nemůže odpovědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bandáž žaludku
PříspěvekNapsal: 19 led 2007 13:29 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Patrně jste měla zavedenou rigidní bandáž, jenž nelze povolit (v případě gravidity) a jenž vede k rychlému hubnutí pro zvracení, bolesti a podobné potíže intolerance jídla. Pak se stav subjektivně zlepší, ale porce tolerovaného jídla se obnoví, jelikož žaludek nad bandáží se roztáhne. Pak kromě hubnutí se můžou přidružit dtrávicí potíže, komplikace, které jsou typické pro rigidní, textilní, fixnou bandáž. Proto se už zpravidla neprovádí, až na některá pracoviště - třeba v Ostravě.
Údajně Vám bylo provedeno odstranění bandáže, což je těžko možné, spíše se provádí jenom rozrušení a částečné odstranění cizího materiálu v rozsahu několik cm. Zbytek na zadní stěně žaldku zpravidla zůstává. Další operace je proto obtížná, složitá, technicky náročná. Stav si vyžaduje provést různá vyšetření a podle nálezů se dá rozhodnout, jestli a jakou operaci lze vykonat. V principu lze uvažovat o tubulizaci žaludku o bypase žaludku a o opětovné badáži - ale adjustabilní. Poslední uvedená alternativa je nejběžnější, museli jsme ji provést u několika pacientů, jenž byli původně operování jinde, podobně jako Vy.
Zkuste se obrátit na původní pracoviště, ale rigidní bandáž odmítněte!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vymena krouzku
PříspěvekNapsal: 30 led 2007 10:50 
Offline

Registrován: 30 led 2007 10:43
Příspěvky: 1
Dobry den,v oce 2002 jsem podstoupila bandaz zaludku.Zhubla jsem 24 kg.Po dlouhodobe nemoci jsem ale opet pribrala.Chtela jsem se zeptat,zda je mozna znovu bandaz zaludku.Muj chirurg mi potvrdil,ze typ krouzku,ktery mam je starsi typ,ktery se neda regulovat.Zajimalo by me zda je mozna vymena za novejsi typ.Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: "Výměna" "kroužku"
PříspěvekNapsal: 04 úno 2007 20:06 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Ano, lze operovat opět, ale ne vždy.
"Výměna" vlastně není výměnou, protože rigidní bandáž zarůstá do stěny žaludku a lze jej jenom částečně uvolnit a jenom její část odstranit, ne zcela vyměnit. Navíc textilní proužek tkaniny není "kroužek". Není bandáž jako bandáž - regulovatelný účinek adjustabvilní bandáže je nesrovnatelný s rigidním proužkem, alespoň podle vyjádření samotných u nás reoperovaných pacientů (jenž zažlili obě metody). Nová silikonová, regulovatelná bandáž je pak po uvolnění "starého kroužku" a srůstů kolem obtížně uložena na horní část žaludku. Ne vždy se to dá provést laparoskopicky.
Někdy "stará" bandáž, textilní materiál dokonce postupně proroste dovnitř žaludku a ztratí se!!! Střevy se dostane až ven z trávícího traktu spolu se stolicí... Takže předtím, jak by se operovalo, je nutné žaludek pečlivě vyšetřit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení