fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 18:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 26 úno 2013 17:24 
Offline

Registrován: 05 led 2010 23:23
Příspěvky: 77
Ahoj,
tak rozmotáno nemám, ani se mi žaludek neroztáhl, pořád jím malé porce (cca 85 - 90 g nebo do 150 ml), ale ono to šlo postupně - dost jsem v létě ujížděla na zmrzlinách (2 - 3 za den, to už něco vydá), kalorií má dost a sníst normální porci zmrzliny mi nedělalo problém, když roztaje (v žaludku samozřejmě), není to žádný velký objem, sem tam jsem si dala něco sladkého, taky místo za 2 - 2 1/2 h jsem jedla za 3/4 - 1 h, někdy jsem něco zobla i za 1/2 h, málo jsem pila, protože než jsem si vypila nějaké množství vody, tak jsem něco uzobla a čekala jsem tu 1/2 hodinku, abych se mohla řádně napít, pak místo pořádného napití zase něco k uzobnutí a byl z toho pěkně začarovaný kruh.
Teď se snažím jíst pravidelně a už mám zase delší intervaly mezi jídly, zmrzlinu jsem měla za celou zimu jen jednou na vánoce a když mne honí mlsná, nejdřív se napiju, pak si dám např. kostičku 70 % čokolády a pěkně si ji nechám pomalu rozpouštět na jazyku, nebo cucavé bonbony bez cukru taky chvíli vydrží (a pak už mám pocit přeslazení a dám pokoj), znovu chodím 2x týdně cvičit a .... uvidíme, zatím to jde, totiž když člověk začne hubnout po operaci, jde to téměř samo, ať jíte cokoli (v mezích patřičných velikostí porcí samozřejmě), jenže pak jsem měla pocit, že to tak půjde pořád a ejhle, takže u mne to byla jistojistě neukázněnost !!! Dostala jsem na sebe vztek, že to takhle přece nemůžu nechat a když už jsem tu operaci podstoupila, tak se zase nevrátím zpátky, no všechny ty nepříjemnosti spojené s váhou, taky to znáte že ...
No tak teď jsem se tu rozepsala, asi abych nahradila výpadek za loňský rok ...
PS.: Článek jsem přečetla - vůbec jsem netušila, že se někomu žaludek rozmotal, že někdo nesnáší některá jídla a zvrací vím, ale to není můj případ. Jak to vlastně poznali, že mají rozmotaný žaludek ??? Přibíráním na váze a množstvím jídla - nebo až při kontrole u lékaře ???

--------------------------------------
Vanda

_________________
Vanda


Obrázek

3. 2. 2010 plikace žaludku OB Klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 26 úno 2013 17:39 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Vando
To je moc dobře, že jsi to napsala :!: :!: :!:
Myslím, že tento problém může mít víc lidí!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 14:20 
Offline

Registrován: 01 úno 2012 10:08
Příspěvky: 216
Po delší době jsem se konečně odhodlala sem zase něco napsat,protože to co tu píše Vanda se mi docela podobá. Od zářijové kontroly jsem nezhubla ani deko,naopak přibrala 3kg a jsem tam kde jsem byla před opkou - snažím se držet všelijaké diety,protože mi bylo v nemce řečeno,že ji musím v podstatě držet tj. na sladké a tučné se jen dívat. Což se samozřejmě do puntíku až tak nedá,ale snažím se. Jenže bohužel žádný výsledek,naopak - 3kg nahoře,psychika v p....i a čím dál větší přesvědčení,že plikace pro mne byla absolutně nevhodná opka,že jsem měla zůstat u původní tj. tubulizace.
Teď během března bych měla jít na kontrolu,ale vůbec se mi tam nechce. Minulý týden jsem se dokopala konečně k výživové poradkyni. Ta si mne postavila na takovou zvláštní váhu - vypadala jak vesmírný přístroj v NASA - a zjistila že jsem zavodněná a trpím podvýživou(paradoxně),proto nehubnu a naopak jsem přibrala. Snažím se pít alespoň 2,5l denně jenže jsem z toho neskutečně nafouklá,když jsem zkusila jíst velezdravou stravu podle jakési Mačing. tak jsem byla také jako balón plný čehosi,no prostě je to neskutečný,,balzám na moje nervy".
Myslím,že žaludek rozmotaný nemám,neboť jakési omezení cítím i když rozhodně ne při 100g, ale dodržuji je! A když nemám možnost si jídlo navážit tak zabručí že má dost - nevím jestli to dělá i někomu dalšímu tak. Nevím nevím, jsem neskutečně teď momentálně naštvaná, na operaci,na sebe a vůbec na všechno kolem. Nejhorší je když najedu na fórum a čtu jak to ostatním jde dolu s normálním stravováním. To prostě nepochopím. Ale to je asi tak vše co teď s tím můžu dělat. Uvidíme jak se vyjádří pan doktor- při mém štěstí řekne no bohužel a nazdar.Jsem opravdu hodně negativní,jenže nemám být proč pozitivní. Jinak ale samozřejmě přeji všem jen to nejlepší a hodně kg dolu :wink:

_________________
45 let,manžel(skeptik),2 dospělé děti,3 fenky
nástup-8.3.12
plikace-9.3.12 MUDr.Čierny,BřeclavFast Weight loss[/url] Online at the Weight Loss Center
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 14:32 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Heliku
Díky za příspěvek:
Jak vidíš, já sama jsem týden po replikaci :roll: a věřím, že se konečně dostanu tam, kam chci :D

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 08:07 
Offline

Registrován: 04 bře 2012 16:03
Příspěvky: 15
Bydliště: Plzeň
Matonni já mám taky problém před necelým rokem mi dělali bandáž váha šla krásně dolú zhubla jsem 27kg ale teď již tak 3 měsíce váha stojí a ani ťuk :-( byla jsem i na doplnění komůrky a stejně nic :-( nehledě na to že jsem s tím měla před tím kdy váha šla dolů dost potíží byla jsem 2x na reoperaci kvůli odpojení hadičky od portu , nevíš náhodou zda dělají odstranění bandáže a tubu pri jedné operaci? Mám 3 děti a neumím si představit že bych musela do nemocnice na 2x. :-) děkuji

_________________
Obrázek


Bandáž žaludku březen 2012 poté 2 reoperace kvůli odpojené hadičky od portu.
Poslední reoperace 14.srpna 2012 výměna portu,hadičky a dotažení bandáže.
a jedeme dál :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 10 bře 2013 03:09 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Věruško, dělají to jen zcela výjimečně a poslední dobou čím dál méně. Ale i pro Tebe bude mééně rizikovější odstranění bandáže a po odpočinku teprve reoperace. Ale připrav se na to, že je to boj s lékaři, často nechtějí reoperovat ani lidi s vážnými problémy, pokud jediný Tvůj problém je, že už nehubneš, bude ochota k reoperaci velmi nízká!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2014 16:56 
Offline

Registrován: 10 bře 2014 00:02
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Ahojky všichni:-)
Prosím poraďte mi někdo co mám dělat:-( Jsem už zoufalá,jsem po tubu 11týdnů a mám dole jen 8kg.Dodržuji přestávky co 2,5- 3h mezi jídly,80g a váha mi nejde více než kilo za měsíc:-(. Na operaci jsem byla letos na konci února,hned první týden šly dolů 4kg. Pro velké bolesti a 2x jsem onemocněla bronchitidou tzn.2x antibiotika, jsem byla doma na nemocenské 2měsíce a pak jsem šla už do práce s tím,že to bude tím že se nehýbu proto se váha nehýbá moc dolů. Bolesti mám celkem často nějak zevnitř,ale dá se to vydržet. V práci jsem 14dnů denně nachodím cca 8-10km,jím pravidelně,vypiju denně cca 1-2litry kde dodržuji přestávky před a po jídle 30min.,cvičení na eliptikalu ještě celkem bolí,domácnost,3děti a stále nic.:-( Celý život jsem dietář vyzkoušela jsem snad všechno co jsem mohla,na operaci jsem šla s tím že v prvních měsících to půjde rychleji dolů a ono nic:-(
Co dělám špatně??Co mám udělat ať to jde aspoň ty 2-3kg za měsíc,nebo je to ještě brzo zoufat a litovat že jsem na to vůbec šla???Prosím jestli máte někdo takovou zkušenost,nebo radu budu mooooooc vděčná.Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

_________________
Obrázek
35 Let,3děti a manžel a pejsek
28/2/2014 Tubu FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2014 17:58 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
slunečnice, nejsem odborník, ale jestli jsi celoživotní dietář a ještě zvyklá na tak vydatný pohyb, tak tělo prostě odolává. Neumím si představit, že bych denně ušla 10 km, jak to dokážeš? K tomu práci a tři děti. Pokud se nekrmíš sladkým nebo tučným, tak nebude chyba v tom, že bys něco dělala špatně, ale každý metabolismus je jiný a tělo reaguje jinak. Hlavně se nestresuj tím, že děláš něco špatně. Stejně to rychlé zhubnutí na začátku je z větší části způsobeno úbytkem vody a ne tuku, tak klid, vydrž, neběžíš žádný závod. :lol: :lol:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2014 23:07 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
Slunečnice,je to tak jak říká motiva.Já taky nejedla,pohybu jsem měla za 3 lidi ,bandáž při které jsem téměř vše zvracela skoro vše a váha ne a ne dolů,naopak plíživě po dekách stoupala.Nakonec to vše bylo způsobené metabolickou poruchou a proto místo bandu nastoupil bypass a je po záhadě.Jím vše,naopak mám zákaz diet a tak po letech baštím rohlíky,chleba a pomalu ale jistě se sunu dolů.Připadala jsem si jak zakouzlená,nikdo mi nevěřil,že skoro nejím a nehubnu,většina lidí si říkala,že v práci dělám že jsem živa z rosy a vzduchu a doma futruju a ejhle nejen bulimie a anorexie se dá díky dietám vypěstovat,jde si i natolik zhuntovat metabolismus ,že sami sebe vyhladovíte a přitom zůstanete tlustí.Jsi ale poměrně brzy po operaci a tak si tělo třebas říct ještě dá,ono se sviňa brání a nevěří že tě to nepřejde,ale většinou to zabalí a začne hubnout,chce to čas.Lidi nepolíbený dietama jsou ve výhodě,reakce je skoro okamžitá a proto si myslím že chlapům to hubnutí po opkách jde líp.To si jen myslím,tak si to pro sebe vysvětluju abych to pochopila a tak nějak mi to i potvrdil prim.Vraný.Tak se nenervuj,hlavně že to jde i když pomalu,až se to na delší dobu zastaví ,pak to teprve začni řešit.Drž se

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 19:44 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
Zahradnice:
jak já ti holka rozumím... a jak ti zároveň závidím, že už máš vše nepříjemné za sebou a jen a jen hubneš a užíváš si svého štíhlícího tělíčka. Kdypak máš další kontrolu? Třeba bychom se mohly srazit v Jablonci :D Fakt bych tě ráda potkala naživo :D ale musíme si smluvit nějaké znamení, abychom se poznaly a nejen na sebe čučely v čekárně :D :D Mně už se to krátí, za týdne touto dobou už budu mít nervy jako špagáty... Gratuluji, co jsi dokázala shodit a moc zdravím pa

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 23:03 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
Ahoj Gluminko,já jdu na kontrolu 5.srpna a snad se dohodnem i na odšmiknutí mojí kožené zástěrky :lol: :oops: taky bych tě ráda poznala naživo i když už tuším která pak ty jsi :wink: Děkuji za pochvalu,však ty se taky už brzoučko dočkáš.Připadá my jako včera když jsem byla na tvém místě a nedosažitelným snem byla magická 100 a najednou je hrozně vzdálená a mnohem blíž je 80.Moc,moc ti budu držet palce aby se i tvé sny plnili a vůbec všem tady ,co jsme na stejné lodi,aby se plnili sny a přání o novém,hubenějším,zdravějším a šťastnějším životě.

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 18:55 
Offline

Registrován: 10 bře 2014 00:02
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Ahojky všem a mooooc díky za podporu :D Motivo ty kilometry já nachodím denně v práci,někdy i více,už se to pomaličku zvýšilo na 2kg za měsíc tak doufám že to tak půjde pořád a budu spokojená. Jen tiše asi závidím některým, jak tady opravdu mají zhubnuto již 3x více,ale zase si říkám radši pomalu a napořád. JJ tělo mám určo těma dietama a všelijakýma práškama zhuntované a doufám že to tělo už vzdalo a bude jen hubnout. :lol: Myslím že i tu moji depku hodně podpořilo to, že jsem byla po operaci tak dlouho doma :cry: No ještě musím trochu začít cvičit,bolesti už jsou menší ale při zátěži na to břicho bolí a bolí dokonce i při tom když se směju tak trpím bolestmi,asi se budu muset zmínit panu doktorovi:-) Ještě jednou Vám opravdu mooooooooc děkuji ráda chodím na tyto stránky a hlavně tu hodně získávám informací a teď už i podporu :wink: :wink: :wink:

_________________
Obrázek
35 Let,3děti a manžel a pejsek
28/2/2014 Tubu FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 01 čer 2014 07:42 
Offline

Registrován: 31 kvě 2014 12:44
Příspěvky: 53
ahoj ..tohle jsem si četla u vandy . No to hledím :shock: to se může stát ?,,,, Jak se to může rozmotat, když je to zašitý ,,?, :o


- vůbec jsem netušila, že se někomu žaludek rozmotal. Jak to vlastně poznali, že mají rozmotaný žaludek ???

_________________
Obrázek



1.5.2014 - 144kg
14.5.2014 Plikace žaludku - MUDr. Michal Čierny, Břeclav - 140 kg
14.8.2014 (3 měsíc po operaci) - 21kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 02 čer 2014 10:38 
Offline

Registrován: 12 bře 2014 21:15
Příspěvky: 95
Ludmilo
Ono taky záleží na tom, kdo to šil - a v tvém případě bych byla v klidu :-D

_________________
Obrázek

Obrázek

40 let, 1dítě - kluk, 1pejsek - holka, skvělý podporující manžel
10.4.2014 konzultace v Jablonci :-)
14.5.2014 RYGB prim. MUDr. Vraný - ZVLÁDNUTO

http://glorcajb.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 02 čer 2014 11:10 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Ludmilko
Buď fakt v klidu, rozmotávají se plikace z OB kliniky, protože se šijí nitěma rozpustnýma v žaludeční kyselině. Ty se fakt nemusíš obávat :)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení