fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 18 dub 2024 19:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 10:40 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
pohodo já taky podepisuji, co psala Muchomůrka. Myslím si, že hubnutí a nehubnutí při dodržování správného režimu hodně závisí na tom, jak velké porce jedl člověk před operací a jak moc trápil organismus dietami. A ty časté diety opravdu dokážou organismus natrénovat, aby uměl hospodařit. Takže musíš tělu nechat čas na to, aby si zvyklo, že tenhle příjem není momentální rozmar, že to je už definitivní dávka :wink:. Dřív nebo později to musí pochopit a vzdát to. Hlavně se ale nesnaž omezovat ještě víc množství jídla.....Držím palce a fakt se neboj, pokud jsi takhle málo nejedla stále, trvale už před operací, tak to prostě přijít musí. Dodržuj režim a přidej pohyb, zatím jen poklidný, jsi jen krátce po operaci.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 19 bře 2012 11:15 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Pohodo, ja patrím(alebo som patrila) medzi tie stresmenky-čo sa váhy týka. No naučila som sa, že telo si urobí svoj vlastný rytmus v chudnutí. Nič sa neboj, iba dodržiavaj to, čo po operácii máme a váha pojde krásne dole. Stres chudnutie brzdí, to som už tiež pochopila. Takže kľud, každé 2-3hodinky si daj parci maximálne 85g a pomedzi jedlo pekne pij. Presne ako ti písali dievčatá predo mnou. :wink: Takže POHODA-presne, ako to máš v nicku. 8)

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 09:43 
Offline

Registrován: 05 bře 2012 14:02
Příspěvky: 8
Ahoj děvčata, moc díky za povzbuzení a rady. Teorii tu zvládám bravůrně, ukočírovat hlavu se mi nedaří. A navíc když koukám jak to tady všem okolo jde dolů, je mi z toho smutno. Ovšem,že to všem přeji a blahopřeji k úbytkům...jen bych chtěla taky ubývat.
Věřím, že to přijde....ale kdy?
Všem přeji krásný jarní den.

_________________
Obrázek

Obrázek

46let, plikace 16.2.2012 v Prostějově, primář Gryga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 20 bře 2012 10:14 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Pohodo, tak za pol roka, rok budeš mocť robiť nejaké závery...si po operácii pouze mesiac, je to fakt krátka doba na závery. :wink:

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 08 dub 2012 19:25 
Offline

Registrován: 07 dub 2012 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Prajzka,kousek od Ovy
pohodičko,ideální prý je hubnutí kilo týdně,některým se hubnutí rozjede po opce rychle,pak se to na nějakou dobu zabrzdí a až se to srovná,zprůměruje to kilo týdně,zase to jde dolů,tak to udělalo i mě,za první měsíc šup dolů 9 a ted už to kilo,když si to člověk spočítá,za rok je to 52! a aspoň se má kůže čas aspoň trochu přizpůsobit menším rozměrům těla a nevisí jako staré tepláky(to jsem tu někde četla,tak jen cituji),takže neboj,všeho dočasu a žádný stres :D

_________________
[Obrázek



30.1.2012 tubu Vítkovice
náš pan úžasný doc.Holéczy


metřík dokončen,ale jako ostatní - jedeme dál :)

23.květen termín abdo napotřetí - úspěšně za mnoooooou,jupí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 08 dub 2012 20:10 
Offline

Registrován: 05 pro 2011 17:49
Příspěvky: 185
Bydliště: něco mezi štatlem a vyškovem
eriko, souhlasím s tebou,
ani jsem tomu nechtěla věřit, ale ukazuje se, že budu učebnicový příklad tohoto postupu:
9kg 2 týdny po operaci, teď přesně 1kg/týden a ani o deko víc!
furt lepčččí než to nabírat ne?

_________________
32let, 3 muži v chalupě (1 manžel a dva synátoři 3 a 7 let) a jeden vlkodav
28.2.2012 OLGB při 97kg, Dr. Čierný, Břeclav
15.4.2013 abdo
Obrázek
Jde to ztuha, ale jde to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 14:20 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
překopíruji sem naší dnešní debatu (na bobulčino přání) :lol: :lol: :lol:

verca:
tak se vám musím "pochlubit"....už jsem psala včera nebo kdy tady do chatu, že jsem po tu dobu, co se válím doma (po operaci páteře) nabrala 3,7kg (ale z chatu to už zmizlo, tak ne každý to ví...) takže jsem ve středu najela na svůj milovaný režim - a dnes mám už o 1,1kg méně, což jsem ráda, že to jde dolů, i ta necelá 4 kila byla na mě hrozně vidět, cítila jsem to na sobě, jen jsem to prostě neřešila, bylo mi to ted úplně jedno. Vrazilo se mi to okamžitě do zadku a stehen. Tím chci říct, jak je snadné vykolejit, jet nesprávným směrem a kila krásně, pomalu a nenápadně nabrat zpět !! Vím moc dobře, kde byl u mě zakopaný pes.... nepila jsem (že zrovna já, že) :-)) a stále něco jedla, nejedla jsem velké porce, ale třeba po půl hodině jsem do té držky musela opět něco strčit atd atd....jak říkám - bylo mi to v tom stavu, ve kterém ted jsem úúplně jedno, celé dny jsem byla doma sama, pohybové omezení se právě podepsalo na tom, že jsem měla furt na něco chuť......ale jsem opravdu ráda, že na mě platí PRAVIDELNOST a HODNĚ PÍT !! Okamžitě přestaly chutě, okamžitě se cítím lépe, okamžitě jsem to začala opět řešit, takže pokud ukouznete, řešte to opravdu včas, jak vidíte, stát se to může každému a ted už se vůůůbec nedivím lidem, že kila naberou zpět, kdybych na to kašlala už stále, mám to do 2 let určitě vše zpět nahoře ....hlavně jsem to nabrala v posledních 14-ti dnech, ptž u statistik jsem metr posouvala na konci měsíce nepatrně doprava !!

jája:
Věrčo, tak to já moc dobře znám. Taky jsem po operaci páteře přibírala, jenže já to pak nedokázala ukočírovat :-( . No už je po všem :-). Jsi fakt dobrá, že se dokážeš zase vrátit do režimu :-)

verca:
Jani že by to nebylo námi, ale páteří?? :-)))) Musím to ukočírovat, zatím jsem ve stadiu, kdy to zvládám sama, kdy nepotřebuji něčí (samozřejmě vaší - lidí z fora) pomoc, když se zabejčím (zaberaním) tak si jdu za svým cílem hlava nehlava, ...takže věřím, že i tohle zvládnu - vrátit se zpět do svého režimu....přeci jenom, trvá to "jen" 14 dní, ale pro někoho to už může být dost dlouhá doba, aby se už zpět nevrátil, ted už to opravdu chápu !! Nejdůležitější je asi přiznat to sobě a potom i veřejně, člověk potom ví, že v tom není sám.... já žádnou pomoc, podporu nepotřebuji (zatím) ale věř, že kdybych zajela někam hooodně daleko (třeba až do pr...) :-)) tak budu volat SOS :-))

hrošice:
pití je hajzlík jak začneš šidit hned je to znát :-(

verca:
to já vím, však každému kladu na srdce, že musí pít....a pak udělám to samé...

Máca:
Hned jsem se napila, taky piju hrozně málo...:)

bobulína:
Verčo, když tě tak čtu jako bych viděla sebe ... zatím nepřibírám, ale taky nehubnu ... zůstala jsem doma a jen žeru a tím, že jsem pořád unavená nejsem schopna makat tak jak jsem zvyklá a pořád se v tom nějak plácám ... tak snad bude líp ... díky za to co si napsala ...


možná si z toho někdo vezme ponaučení do budoucna.... :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Naposledy upravil verca dne 05 črc 2012 09:06, celkově upraveno 1
dopsání "(po operaci páteře)" jinak bez úprav....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 14:30 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
A co já nebohá :cry: jsem doma furt, lednička na dosah :evil: to je peklo :twisted:
Když jsem někde mimo domov na pochůzkách, tak se na jídlo ani nevzpomenu :roll:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 14:39 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Aničko já jsem doma celou dobu - roky. I když živnost, tak stále doma... ale ted to bylo nebo vlastně stále je, jiné v tom, že jsem pohybově omezená (a jak je vidět néééé jen pohybově) :oops: :lol: :lol: :lol:
Prostě se zdržuji doma víc, než je pro mě zdrávo.... a tam to všechno začalo.... :roll:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 13 dub 2012 18:48 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
verco příjde doba, kdy budeš doma ne z důvodu nemoci nebo živnosti, ale příjde stáří a zdravotní problémy a člověk je rád, že zvládne domácí práce, no musí se to hlídat už napořád :roll: jem si říkala, kdybych skončila někdy na vozíku, co to udělá s váhou :shock: no já se toho bojím :|
ale ty to zvládneš a uhlídáš všechno :!:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 14 dub 2012 09:21 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Annax
no u mě je to spíš tím, že ještě nejsem tak úplně v cajku po zdravotní stránce, ale pomaličku se to zlepšuje takže sem to zatím moc neřešila.... jinak kdybych mohla lítat jak jsem zvyklá a dělat co potřebuju tak se to dá .... ale být na tom jak ty a verča s lednicí za zády tak nevím, nevím :roll: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 16 dub 2012 08:08 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Verčo, díky, že jsi to sem dala. To jsou životní zkušenosti, kterým se pokusím vyhnout. Tobě přeji ať vše zmákneš, operaci i nabraná kilča. Ty to máš ale v hlavě srovnaný, takže vše bude OK. :D

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 17 dub 2012 18:47 
Offline

Registrován: 07 dub 2012 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Prajzka,kousek od Ovy
Verčo,díky,že jsi to sem dala,jsem ten typ,pokud je stres,žeru jako nezavřená a bohužel před pár měsíci jedna moooc špatná situace nastala,onemocnění dcery,prognózy jsou na.....,tak se s tím pere celá rodina a je to fakt fuška nepřejídat to,ale takto aspoň vidím,čeho se mám zavčasu vyvarovat a nač si dávat pozor,ještě jednou díky :)
tohle fórum pro nás k nezaplacení :)

_________________
[Obrázek



30.1.2012 tubu Vítkovice
náš pan úžasný doc.Holéczy


metřík dokončen,ale jako ostatní - jedeme dál :)

23.květen termín abdo napotřetí - úspěšně za mnoooooou,jupí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 10:22 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
ericafoxi i ostatní - a přesně proto jsem to napsala veřejně, je krásné vědět, že vlastní zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, můžou někomu pomoci, zahřeje to na srdíčku, to mi věř :wink:

A dcerce i vám všem přeji, at to zvládnete a je zase dobře, držím všechno, co se držet dá !! :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Když se nedaří v hubnutí....
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 08:05 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
muchomurka99 píše:
ahoj pohodo! :wink:
Teda, tak pozitivní nick a tak chmurné myšlenky :roll:
Ano...kápla jsi na to...tělo máš zhuntovaný dietama...a neumí zatím chápat to, že se nemusí bát o každý příděl potravy, kterou mu pošleš a ještě z toho ukládat na horší časy.
Já se přiznám, že jsem měla před opkou děsný stravovací návyky...nesnídala jsem, dopo nebyl pomalu čas se ani napít...snad jen kafe jsem si neodepřela, pak jsem do sebe rvala, na co jsem přišla-odpo, po příchodu z práce. No fuj!
Po opce mi konečně křuplo v kebuli a já si uvědomila, jak jsem svoje tělo trestala. Teď si pěkně pomaloučku polehoučku hubnu-samo, díky opce...ale taky-donutilo mě to k novému stravovacímu režimu!
Jím 5-6x denně a malinko...takže tělo ví, že nemusí nic ukládat, páč mu tam za chvilku šoupnu něco dalšího! Ten hlavní problém je v hlavě! Ne v žaludku. Ten jenom zpracuje příděl a pošle to dál...ale hlava dává rozkazy, jak se bude tělo chovat.
Takže moje rada zní...dodržuj to, co dodržovat máš (dávky jídla a hlavně pravidelnost) a pij, co se do tebe vleze...je potřeba tělo proplachovat, aby mohlo vylučovat všecky škodliviny.A dej svýmu tělu čas, aby novej stravovací systém pochopilo! Věř, že se s tím srovná a odmění se ti odhazováním kilínek :wink:



Tak toto je můj vlastní text, který jsem tu před nedávnem napsala. A teď?....ouha! Zmocňuje se mě depka, protože jsem se zarazila na docentuře a ne a ne se to pohnout dál. Holky moje, já vím, co mám dělat...ale hlava se zabejčila, vysílá chmurný myšlenky, ne a ne se vyrestartovat a přepnout na pozitivní režim. Volám S.O.S! :roll:
Mohla bych vás poprosit, abyste mě "regulérně" sprdly?! Asi potřebuju promluvit do duše...dostat pár virtuálních pohlavků, abych se srovnala. Nechci spadnout na dno...už teď se o mě pokouší myšlenky typu výčitek, pocitu selhání atd. - a přitom si myslím, že jedu v zajetým režimu a neselhala jsem! Tak kurňa, co to se mnou je?!
Pojďte do mě...jenom, kdybych náhodou špatně zpracovala pokárání a ozvala se ...předem se omlouvám. Jsem teď v takovým nanicovatým stavu, že by se mohlo stát, že by se mě mohl i kousek urazit....Ale toto nejsem já!!! Já chci být zas ta ukecaná, uchechtaná, vždy pro každou srandu připravená lysohlávka!!!

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení