fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 14:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 pro 2006 21:32 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
ahojky holky, taky vám moc a moc držím palce, ať vám vše dobřé dopadne a za rok touhle dobou už můžete jen vzpomínat, jak jste čekaly a byly netrpělivé. Držte se a ono vám to uteče a ani se nestačíte rozkoukat a půjdete domů s bandáží a do nového života. Mějte se :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vánocééééé
PříspěvekNapsal: 22 pro 2006 23:58 
Offline

Registrován: 07 srp 2006 16:38
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha 9
Tak vám přeji holčičky,
pěkné, štíhlé nožičky,
kozičky i ručičky.
Paním i Pánům k vánocům
přeji plochá bříška.
Ať v novém roce potkáme se
a zdravíčko s námi jen tříská.

:!: :lol: :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 pro 2006 21:57 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Betty to je bomba přáníčko :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 pro 2006 20:50 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
no jo super přání .-), až an ty "štíhlé kozičky".....to néééé :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 pro 2006 22:52 
Offline

Registrován: 07 srp 2006 16:38
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha 9
No já už je mám teď skoro štíhlé, a nebýt zemské přitažlivosti, ........... :lol: :evil: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2007 20:45 
Offline

Registrován: 08 zář 2006 17:14
Příspěvky: 9
V poslední době se mě zdá, že zde na fóru trochu vázne diskuze. Ráda bych Vám přepsala jeden zajímavý příspěvek z časopisu, který mě docela pomohl. Myslím, že by stál za zamyšlení (nejenom) také někomu dalšímu.
Naučme se rozpoznávat dva druhy hladu: fyzický a emocionální. Fyzický je pozvolný, mírné škrundání nebo kručení v žaludku. Pokud ho neukojíme, budeme pociťovat nevolnost, smutek, zlost a únavu. Čím dříve vyhovíme tomuto hladu, tím snadněji bude dva různé hlady od sebe rozpoznat. Druhý hlad je emocionální: náhlý, nutkavý, vyplyne z pocitu beznaděje, bezmoci, b
ezcennosti, osamocenosti, tzv: jídlo pro útěchu. Fakta jsou neúprosná. Polovina žen, které držely dietu znovu ztracená kila naberou. A většinou ještě navíc. Dále se však nechávají zlákat dělenou stravou, Atkinsovou dietou, tukožroutskou, podle krevních skupin, atd. Přísné dodržování diety je ovšem kontraproduktivní a způsobuje, že se organismus přepíná na "režim přežití". Což znamená, že jakmile se tělu podaří "urvat " nějaký tuk, honem si jej uloží. Odpověď spočívá v "přeprogramování" myšlení tak, aby tělo vědělo, kdy je syté a nepřejídalo se.
ZÁSADY PRO TRVALÉ ZHUBNUTÍ .
1.Když máte hlad, jezte. Jeden z hlavních důvodů, proč lidé jedí je prostě návyk. Až se se svým tělem spřátelíte, budete schopny rozpoznat jemné rozdíly mezi chutí a hladem. Když týráte tělo a nedodáte mu jídlo, když má hlad, přejde na režim "přežití" protože myslí, že začal hladomor. Vše co potom sníte se uloží na tuk "na horší časy". Neustálé ignorování signálů těla změní metabolismus. Jediné co musíte udělat, aby se vašemu organismu vrátil zdravý rozum, je jíst, kdykoliv máte hlad.
2. Jezte to, co chcete, nikoliv to, o čem si myslíte, že byste měly jíst. V okamžiku, kdy si řeknete, že byste neměla jíst určitou potravinu, narušíte přirozený rovnovážný vztah. A protože je "zakázaná", neustále se připomíná a je stále přitažlivější.
3. Vychutnávejte každé sousto. Kdykoliv děláme něco zásadního pro naše přežití (jíme, milujeme se apod.) vylučuje mozek serotonin, známý jako hormon štěstí. Lidé s nadváhou často házejí jídlo do úst pro rychlé uspokojení a tak nezaznamenají signál žaludku, že už je plný. Můžete jíst cokoliv a kdykoliv chcete, pokud plně vychutnáte každé sousto. Pomalé jedení vylučuje přejídání.
4. Když myslíte, že jste syté, přestaňte jíst. Zní zo velmi jednoduše, ale všichni víme, že skutečnost bývá jiná.
5. Nevyjídejte talíř do posledního sousta. I kdyby to měl být jen jeden brambůrek, zrušíte prokletí vyčistěného talíře. Budete se cítit příjemně, protože budete jíst jen do pocitu plnosti, ne přejedení. Pokud budete pociťovat hlad, najíte se později, ale na talíři zase něco nechte.
6. Nevažte se. Na dva týdny odstraňte váhu z dohledu, aby vás to nelákalo, stále se převažovat.
7. Pijte hodně vody, když máte hlad, napijte se čerstvé vody. Pokud hlad nepřejde je nejvyšší čas něco zakousnout.
8. Máte hlad právě teď ? V zásadě platí, že nejlépe je začít jíst v okamžiku, kdy jste se ocitly na 3. nebo 4. stupni "stupnice hladu" (přičemž 1. stupeň znamená, že jste tak vyhládlá, že byste snědla i kolo od vozu). To je stupeň, kdy už máte poctivý, příjemný pocit hladu, ale ještě nejste vyhladovělá. Když budete čekat, až se dostanete na st. 1 nebo 2., váš organismus přejde na režim přežití, sníte mnohem víc, než potřebujete a přebytek se uloží jako tuk.
opsala jsem z časopisu Estetika, č. 10/06. zdraví Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 led 2007 12:32 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Ten článek je dobrý, jen se mi nelíbí, že dieta podle krevních skupin a dělená strava jsou označené jako dieta, to by potom výživové styly museli přidat mezi diety. Pod pojmem dieta si představuji něco co výrazně omezuje.
Psychohlad jsem znala až moc důvěrně :) Dneska když se "necítím", jdu si dát bachovky, je to pro mě oblíbený systém "urob si sám". Jde najít na netu http://www.bachovy-esence.cz tam jsou potřebné informace a možnost objednat si některou esenci, která se vám zalíbí. Není to od věci, při přechodu na nový režim se to musí taky nějak zvládnout psychicky a tohle je velký pomocník a bez vedlejších účinků.

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 led 2007 08:26 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
Ahojky, tak to máš Marti pravdu. Záleží na tom jak se vyspí :? . A rozhodně každý z nich má jiné postupy, to už jsem také zjistila (jak v jednání, tak v léčení, pomoci a bohužel i pochopení). Hlavně v té pomoci a snaze pochopit mají "běžní lékaři" velké mezery :cry: .Někdy mám pocit, že pokud nezapadáš do jejich tabulek tak je to jen tvá chyba. Bohužel už nikdo nevěnuje pozornost jiným signálům :? . No to jen tak na okraj. Jinak se mějte všichni bezva, užívejte zimních radovánek (hlavně si nic nezlomte) a zase někdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 led 2007 08:34 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Jajo ta empatie, to je nejhorší. Mám skvělou kamarádku, která je ale dlouhodobě těžce nemocná. Je to nezmar, ještě se snaží dodávat optimismus a pomáhat jiným. No a doktoři jak na jejích osudech zjišťuji, jsou různí co se týče schopností léčit, ale katastrofální je to ve většině případů v komunikaci a empatii, prostě něco co léčí ze všeho nejvíc. Slovo bohužel dokáže i zabít, kdyžž se vezme člověku poslední naděje. Nejsem pro aby se skrývala pravda, ale musí se umět říct. Takže oni buď neřeknou a mlží a člověk to cítí nebo to řeknou tak necitelně, že to je na mašli.

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nefunguje to
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:03 
Offline

Registrován: 09 říj 2006 19:10
Příspěvky: 5
ahojky lidicky byla jsem na stahnuti v srpnu a uz mi to 2* strahovali a stale nic nevim co mam delat je mi az trapne rikat furt doktorovy ze to nefunguje.prijde mi ze na me kouka jak na blbce pokazdy kdyz tam prijdu chodime tam ze segrou a k ty se chova uplne jinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:08 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Co nefunguje? Jíš 100 ml porce dietní stravy minimálně po 3 hodinách a od srpna jsi nic nezhubla? Nebo tam není ten kýžený efekt nasycení po třech lžičkách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:12 
Offline

Registrován: 09 říj 2006 19:10
Příspěvky: 5
ze zacatku jsem zhubla dest kilo ale ted uz asi 3 mesice se drzim na stejny vaze a ni bud 2 kg nahoru nebo stejna vaha bouzel nemam furt pocit sitosti a i kdyz se snazim omezovat furt nic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:16 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Tak tady holky psaly, že přes zimu se prostě hůř hubne a že se spíš soustředí na to, aby nepřibraly. Hubnout se zase začne na jaře. Nevěš hlavu, zkus to prostě. Teď vydrž a v březnu se to pohne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:18 
Offline

Registrován: 09 říj 2006 19:10
Příspěvky: 5
budu doufat ale uz se mi tomu moc nechce verit premejslim ze zajedu k jinymu doktorovi.ale dik ze si napsala pa misa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:19 
Offline

Registrován: 19 lis 2006 17:34
Příspěvky: 37
Bydliště: olomouc
Počítáš si energetickou hodnotu (kj) jídla ? Já bych bez počítání nic neshodila.




img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wdllQ45/weight.png[/img]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení