fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 zář 2006 14:44 
Offline

Registrován: 20 zář 2006 14:24
Příspěvky: 7
ahojky,
no pravda je ze jsem zpocatku hned po bandazi mohla jist opravdu jen malo, jak spadly otoky tak jsem mohla jist celkem dost.ted jsem po 4,5 mesicich po operaci mela prvni doplneni a je to mnohem lepsi.
Jak nekdo napsal bandaz se da prezrat,ale nevim jestli si uvedomuje ze si muze hodne uskodit, protoze muze dojit k erozi bandaze do zaludku zoz pak znamena odstraneni bandaze nebo pry dokonce ta vrchni cast zaludku muze prasknout (pokud se to opravdu prezene) a pokud lekari nezasahnou cas tak se da i umrit (kyseliny v zalku rozleptaji brisni dutinu).
chodim na jedno americke forkum kde jsou i lide kteri maji bandaz uz 2-3 roky a vahu si drzi,ale jak uz jsme asi vsichni zjistili tak se i s bandazi musime ovladat je to nastroj a ne vsemocny zazrak.budeme se uz muset vzdycky hlidat.proste zmrzlina,sladke napoje,cokolada a ruzne veci ktere zaludkem jen projedou jsou pro mne tabu.
drzim vsem palce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pokroky
PříspěvekNapsal: 30 zář 2006 09:43 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahoj vám všem.Pište pokroky,úspěchy,neúspěchy.Já mám jeden neúspěch,teda zatím ne ale asi budu mít,jedem na svatbu a mám strach že budu mít chut na vše co tam bude.Asi bych potřebovala,na řetěz. :lol: :lol: :lol: nebo ještě líp dostat střevní chřipku :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 zář 2006 11:13 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
Ahoj Belo,
kdysi, před ségřinou svatbou mi můj trenér ( jo sportovala jsem aktivně :lol: :lol: :lol: ) řekl : Jez co chceš, ale vyhýbej se tučnému a krémovým zákuskům. Jeden den se nepozná. Miluju totiž sladké :) Tak jsem do sebe prala koláče, cukroví bez nádivky a tak......a fakt to prošlo bez následků. Tak se neboj a užij si to.....! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: střevní chřipka
PříspěvekNapsal: 30 zář 2006 11:36 
Offline

Registrován: 30 zář 2006 11:25
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlinsko
milá belo to vůbec neřeš!za jeden den se ti nic nestane a hlavně si to užij!!!!!!!!čau martino,zdravím tě z centra!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 12:42 
Offline

Registrován: 04 říj 2006 20:14
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň
Ahoj holky.
Jdu si pro radu, nebo spíš pro podporu a vykecat se. Jsem 12tý den po operaci, cítím se výborně, jako bych ani žádný band neměla. A to je právě ten problém. Vůbec necítím žádné omezení bandáží. A mám pořád hlad. Hlad jsem nepociťovala vůbec asi 3 dny po operaci. Ale teď jsem na tom tak jako před ní. Myslím si, že je to tím, jak opadly otoky, tak je bandáž prostě volnější. Klidně bych snědla tolik co před tím. Nemám žádný problém, žádné tlačení nic. Jím sice přesně podle instrukcí, ale musím se moc hlídat. Od operace si všechno píšu, co sním, kolik, kdy a jak dlouho jím. Kdybych to nedělala, snědla bych i klidně 5x tolik. :cry: Dodržuji odstup 3 hodin, nejím víc jak 200 ml najednou. Pít můžu kdykoli i při jídle a ihned po něm. Říká se, že to není vhodné kvůli zvracení. Nevím, nic mi to nedělá. Zatím všechno mixuji, jen rohlík graham a kuřecí maso ze stehen jím normálně, jen pořádně koušu. Hodně ušetřim za jídlo ten rohlík mám na 4x. Včera jsem měla děsnej hlad. Řešila jsem to tak, že jsem si odvážila 100 g kuřecího masa a uždibovala ho celý den od 13:30 do 19:00. Abych měla pocit, že pořád něco jim.
Zatím jsem shodila 5 Kg, ale zdá se mi, jako bych zase malinko přibrala. Asi 0,5 Kg. Ale to zase shodím, protože zítra je úplněk a já zařadím odlehčovací den, i když tedy nevím z čeho bych ještě měla odlehčit. Když jsem nad tím tak uvažovala, tak sním za celý den tolik kolik by před operací vydala ¼ mého normálního oběda. To je zajímavé a potěšující. :P Ale hlad mám furt. :( 30.11. jdu na kontrolu, do té doby to vydržím na „normální dietě“ jako bez bandu a pak to proberu s panem doktorem.
Ještě napíšu co jím, jestli je to správně a ty které už si tímto prošly prosím, řekněte není to moc? :oops:
Snídaně: graham rohlík ¼, gervais 10g, Káva+nízk. mléko+sladidlo
Svačina: Jogurt Silueta bílý 150g
Oběd: Surimi tyčinky (krabí) 63g, brambor 15g
Svačina: Šťáva z mandarinek 250 ml
Večeře: Kuřecí maso 1 pol. Lžíce
Bramborová kaše 2 pol lžíce
Nízkotučné mléko 200 ml

Jo a vim, že málo piju, sotva 1 l denně
Tak jsem se vypovídala a je mi líp. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 13:30 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
Gemini,
měla jsem to podobně. Asi měsíc po operaci jsem jedla málo protože jsem se hlídala a měla jsem strach, že se mi ještě ne usazená čerstvá bandáž posune. Necítila jsem žádné omezení. Ale asi po 6 týdnech od operace se mi najednou začalo "šprajcovat" jídlo a nemohla jsem do sebe nic dostat.....jako by mi teprve v ten moment začala bandáž fungovat. Fakt jsem snědla třeba jen jeden celozrný suchar a dost. A to ještě po prvním soustě pár minut přestávka...než se posunulo do žaludku.
No a ted jsem chvilku po prvním doplnění bandáže a zase mám pocit, že mám žaludek větší než před doplněním.
Asi jsou to jen pocity.
Asi záleží jak se můj žaludek vyspí a kolik se rozhodne toho ten den ode mně přijmout :lol:
Ale hubnu.
Tak se drž. M2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 14:01 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Gemini hlad často můžem mít, když máme žízeň. Donuť se víc pít.
Ze začátku jsem pila podle hodinek pomalu, trvalo to cca měsíc až dva než jsem si zvykla a dneska mám normální pocit hladu a normální pocit žízně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 16:38 
Offline

Registrován: 04 říj 2006 20:14
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň
Díky moc za odpovědi všem
Jajo, taky se mi porce 100-150 ml zdají moc malé. Já jsem na 200 ml. I když jak kdy. Dnes jsem měla hrozný hlad už 2 hodiny po obědě, tak jsem si vzala přesnídávku, ale místo celé jsem radši snědla jen půl, takže to bylo 100 ml. Jinak zatím vše skoro mixuju, nebo jím polévky, kaše a tak. Mám extra mističku a hrneček, oboje je přesně na 200 ml. Tak to dělám i s tím co nemixuju, třeba maso. Půlka je 100 ml, i když tam to maso není napěchovaný, takže je to vlastně ještě míň. Ale maso spíš vážím. Nebo počítám na lžíce. Všechno si to zapisuju moc mi to pomáhá.
Ale jak říkám, týýý jo sežrala bych toho mnohem víc. :roll: :oops: :roll: :oops: :roll:
Co se týče pitného režimu, když mám žízeň napiju se, pocit žízně je u mě myslím v normálu. Už jsem zloušela se jen napít, když na mě přišel hlad, ale bez nějakého valného výsledku :cry: No já bych pila, mlíčko, kávičku, sladký čajík, prostě to co by mi chutnalo, ale to jsem si už dávno před lety zakázala. To by mi pak byla celá bandáž naprd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 17:20 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
Jajo,
zkus malý trik. Vem si odměrku, nalej do ní vodu a pak do ní dej ten rohlík tak abys ho ponořila. No a pak se mrkni na kolik se Ti vytlačila voda a rozdíl je obsah ml rohlíku .......zatlač tam ten rohlík opačným koncem lžičky třeba a rychle, než se ti rozmočí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 17:22 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 20:12
Příspěvky: 70
Bydliště: Zlínsko
A taky jsem někde četla, že po operaci by jste do sebe neměly naládovat větší množství jídla než je velikost klasické počítačové myši.
Jsem studnice teoretických znalostí....jen to umět aplikovat na sebe :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 17:23 
Offline

Registrován: 04 říj 2006 20:14
Příspěvky: 76
Bydliště: Plzeň
Dobrý Maňas FYZIKA :idea: :idea: :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2006 16:16 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
Zdravíčko, tak při fyzikálním zkoumání rohlíku :wink: , jsem zjistila, že má cca 200ml :shock: :shock: , totéž běžná houska :D . Teď už si aspoň trochu dovedu představit velikost porce o 100-150ml :wink: :roll: :shock: :twisted: .Takže už to nemusíte zkoušet. Je to jasné 1 běžná houska = 200 ml :!: :!: :D :cry: :wink: :twisted:Tak páčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prosba o radu
PříspěvekNapsal: 22 lis 2006 12:51 
Offline

Registrován: 17 lis 2006 11:31
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 9
Může mi někdo poradit?Na bandáži jsem byla 7.11. a od té doby mám dole asi 6kg(za což jsem nesmírně ráda).Ty jsem ale dostala dolu hned první týden a nyní mám pocit že se to úplně zastavilo.Jím stále spíš kašovitou stravu ale pomalu zkouším co snesu.Ale mám zatím pocit že žádné omezení necítím(i když jím daleko méně než před bandáží) a občas se musím držet.Je to normální?A kdy se asi tak chodí na doplnění? Byla jsem operována v Iscaru a 8.12. mám kontrolu.Mohou mi to rovnou doplnit nebo se na doplnění musím objednat zvlášť?A kdo o tom rozhodne že mi bandáž doplní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2006 17:24 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Andrísku klídek, tempem kilo denně to fyziologicky ani nemůže jít. Měla bys spíš chtít, aby to šlo tempem půl až kilo týdně. Jinak je to normální a některé holky tu hubnout hodně pomalinku. Jen trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2006 18:38 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahoj vám všem-poslušně a s velkou radostí vám všem oznamuji že jsem se z BIM 42 dostala pod 35 hurá sláva,ještě to sice bude chvíli trvat než se dostanu na ideál ale půjde to,musí!!!! :lol: 8) :D :lol: 8) :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení