fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 27 dub 2024 13:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12048 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:37 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Milus chybí ti tam na začátku hranatá závorka.
Misalho a co pohyb? A kolik jsi vlastně potřebovala shodit? Je dost zajímavé, že se holky vesměs zasekly na cca polovině nad váhy, jestli se dobře koukám.

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:46 
Offline

Registrován: 09 říj 2006 19:10
Příspěvky: 5
mela jsem 110 a mam 100 a chtela jsem aspon na 75kg to je moje vaha.o pohyb se celkem snazim chodim 2* tydne na cviceni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 20:51 
Offline

Registrován: 19 lis 2006 17:34
Příspěvky: 37
Bydliště: olomouc
Díky trixl myslela jsem, že se mi to pokazilo jsem takový počítačový antitalent.


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 21:35 
Offline

Registrován: 01 říj 2006 07:59
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
I přesto,že už termín operace mám a jsem rozhodnutá do toho jít,neustále projíždím net,a hltám cokoli o bandáži žaludku..
A řeknu vám,že mě vyloženě může s prominutím nasrat,když někdo,kdo to už podstoupil,tak napíše-zhubl(a) jsem x kilo ale za rok jsem to měl(a) zpět,už bych na to nikdy nešel-nešla nedoporučuju to atd.

Já neříkám,že to potom bude snadné,ale snad ti lidé vědí,že to za ně nebude hubnout ten kroužek,že ten jim jen pomůže to shodit,ale pak to je o ovládání se.
Já to nechápu,to jsou ty lidi tak hloupí,že nepochopili systém a princip bandáže??? :? :? :?

_________________
Obrázek



operace 19.2.2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 22:18 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Je podstatné, jestli existuje něco jako nezávislá studie bandáže žaludku.Teď nemyslím propagační materiály klinik a lékařů, kteří jsou přímo existenčně závislí na tom, aby co se co nejvíc lidí nechalo operovat (proto například ty kejkle se BMI, kdy sed dostanou pod kudlu i lidé s 30 BMI).

Protože zcela prokazatelně existuje nemalé množství lidí, u kterých se prostě po bandáži to, kvůli čemu tento zákrok podstupují, nedostavuje. Tedy nemají pocit sytosti po několika soustech!. A jiný důvod této operace není.

Potažmo tedy, podstoupí-li jedinec tento poměrně velký zásah do organismu a je mu to s prominutím naprd, protože vynakládá stejné množství usilí a vůle za stejných hladových podmínek jako před tím, nedivím se, že jsou pak značně rozčarovaní.

A pak to počáteční zhubnutí je možné prostě přičítat placebo efektu. Jenže ten funguje jen po velmi omezenou dobu.

Je třeba nezavrhovat i hlasy pacientů, u kterých to skutečně nefunguje. Naopak bychom se měli pídit po tom, jak je to doopravdy. Kolika lidem to opravdu pomohlo fyzicky - tedy, že skutečně mají pocit nasycení po dvou třech lžičkách. A jaké procento lidí se po operaci jen a pouze trápí jako před tím. Třeba i hubnou ale za úplně stejných podmínek jako před bandáží (tedy jako by ji vůbec neměli), a ještě zatíženi psychickou deprivací, že jsou nějací divní, když u všech to funguje jen u nich ne.


Naposledy upravil Plavovlaska dne 02 úno 2007 22:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 22:18 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Máš pravdu.Band je pouze berlička,ale makat musíme my.Nic v životě není zadarmo. Operace stojí 100 000 Kč,tak by se každej měl snažit. Kdyby se za to muselo platit,on by si každej rozmyslel přežrat bandáž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 22:47 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
trixl píše:
Milus chybí ti tam na začátku hranatá závorka.
Misalho a co pohyb? A kolik jsi vlastně potřebovala shodit? Je dost zajímavé, že se holky vesměs zasekly na cca polovině nad váhy, jestli se dobře koukám.


Četla jsem právě studii, kde se praví, že většina pacientů po bandáži žaludku nezhubne víc, než jen a právě 50 procent EW. Tedy jen polovinu své nadváhy. Má-li někdo nadváhu (počítá se tady s ideálním BMI 22,5) 40 kg, tak zhubne maximálně 20 kg.

Ovšem teď přijde něco velmi nepopulárního - většina pacientů zhubne jen 20 procent své nadváhy. Opakuji nadváhy nikoliv skutečné váhy. Tedy náš teoretický uvažovaný průměrný pacient s nadváhou 40 kg zhubne po bandáži 8 kg, slovy osm kilogramů.

Očekávání drtivé většiny pacietnů je podle této studie nereálné. Proto se možná tak často vyskytuje rozčarování a sdělení - znovu bych do toho nešel (nešla).

(BTW: Mám dokonce pocit, že se citace této studie vyskytuje i přímo tady na strankách)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 23:11 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Plavovlásko cituješ článek, který je na hlavní stránce bandingklubu, nedávno jsem tu dávala odkaz. Mám pocit i z těch fotek na am.stránkách, že do ideálu se dostávají pouze výjimky a nevíme jestli to dlouhodobě udrží.
Na netu nejde nahledat veřejně přístupnou studii na téma dlouhodobá úspěšnost bandáže. Mají to k dispozici pouze lékaři.

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 23:22 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Ne, necituji článek na hlavní stránce, ale studii, kterou jsem měla možnost číst od své přítelkyně lékařky, která právě velmi brojí proti nesmyslným a hlavně neinformovaným bandážím. (Tak ony jsou spíš jen jednostranně informované).

Kolik lidí by skutečně šlo na operaci, kdyby vědělo, že pravděpodobně zhubnou je velmi málo a navíc nadpoloviční většina pacientů po bandáži do 5 let svou redukci neudrží?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 23:27 
Offline

Registrován: 13 led 2007 00:01
Příspěvky: 176
Bydliště: České Budějovice
Holky, to o té studii je sice pravda, ale taky je pravda, že jsou lidi, kteří za rok zhubnou 60 kilo. Je tady dost lidí, teda co mají metříky, co se své vytoužené, nikoliv ideální váze přibližují. Tak v čem je zakopanej pes? Já bych řekla, že žádný doktor by nikoho neoperoval, kdyby věděl, že zhubne 8, 10 kilo a pak se celej život nenají. Protože při morbidní obezitě tenhle váhový úbytek nemá skoro žádný význam. Je možný, že někdo má ještě pořád hlad, ale jsou tací, kterým tři lžičky stačí. Mám internet prolítlej křížem krážem. Já bandáž zatím nemám, tak nemůžu říct, jak to bude fungovat mě, ale myslím si, že je to taky v psychice. Zkrátka v hlavě. A pokud opravdu někdo nezhubne, přesto, že dodržuje dietu a hýbe se, tak bude pes zakopanej jinde. Nějaké onemocnění nebo tak. Štítná žláza, hormony nebo já nevím co. Míšo, rozhodně bych pokud vše dodržuješ, chtěla po doktorovi nějaká další vyšetření. Hlavně vydrž a nepovol. Pa.

_________________
--31 let - bandáž 3.4. 2007 -- redukce - 7 kg před operací MILUJU SVOU BANDÁŽ
Doplnění 10. 7. 2008 - 2ml

Obrázek
[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 23:38 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
elen, víš možná si doktory příliš idealizuješ. Že by neoperovali někoho, kdo může zhubnout jen 8-10 kg? Ale klidně samozřejmě to udělají. Jak jinak chceš vysvětlit to, že i po telefonu řeknou pacientovi (a i tady to opravdu někdo psal), že ho odoperují i při BMI 30 ??? Tzn. člověka, který je těsně za pásmem nadváhy :)

Prostě je třeba si uědomit, že o peníze jde až v první řadě a proč si nevzít 100 000 Kč, když se samo nabízí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 úno 2007 23:54 
Offline

Registrován: 13 led 2007 00:01
Příspěvky: 176
Bydliště: České Budějovice
Plavovlásko, teď jsi mě dostala. Nevím, co mám říct. Myslím, že to BMI bylo 38 u Zelenoočky. Ale až teď jsem začala pochybovat. Já se na to tak těším, jestli to vyjde a teď tohle. Co když to budu zrovna já, kdo zhubne těch pitomejch 8 kilo? Nevim, fakt nevim. Ať je to jakkoliv, já vím, že je to moje poslední naděje. Já to zkrátka sama nedokážu, takže nemám na výběr.

_________________
--31 let - bandáž 3.4. 2007 -- redukce - 7 kg před operací MILUJU SVOU BANDÁŽ
Doplnění 10. 7. 2008 - 2ml

Obrázek
[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 00:07 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
elenko ja tě v žádném případě nechci odrazovat. Naopak - jdi do toho! Jen je opravdu třeba, aby byl souhlas s operací informovaný. Když se pak stane, že bandáž nebude fungovat (tzn. budeš mít hlad), nebo zhubneš podstatně méně než chceš, tak nebudeš tolik zklamaná - prostě je to pro tebe akceptovatelné riziko o kterém jsi veděla předem.

V každém případě přeji nám všem, aby jsme to byly právě my, které se vymkneme všem studiím a zhubneme nadprůměrně, aby právě nám fungovala bandáž jako hodinky. Moc nám to všem přeju a doufám v to, jinak bych přece do toho také nešla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 00:09 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Eleno ,já si myslím,že určitě zhubneme. Nezoufej. Pojišťovny by určitě nezaplatily 100 000,kdyby se v průměru hublo tak málo. Já znám pouze dobré výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 00:32 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
ALENA píše:
Eleno ,já si myslím,že určitě zhubneme. Nezoufej. Pojišťovny by určitě nezaplatily 100 000,kdyby se v průměru hublo tak málo. Já znám pouze dobré výsledky.


Jedná se totiž o to, že i při té 20 procentní redukci dochází u morbidně obézních pacinetů k v podstatě dramatickému zlepšení zdravotního stavu. Tedy k snižení krevního tlaku, úpravě cukru, k zlepšení bolestivosti kloubů, atd. A to je důvod, proč to pojišťovny platí. Protože pak následně ušetří na lécích.

A dobré výsledky - toto je fanklub bandáží žaludku. Vcelku přirozeně se tady scházejí fanoušci a jásají nad tím. Stejně jako jásal fanklub Luneticů nad Lunetiky, fanklub Bartošové nad Bartošovou a pokud má Eva a Vašek fanklub, tak určitě jásají i nad nimi. Nic to ovšem neříká o tom, zda jsou skutečně Eva a Vašek dobří. Stejně jako tento fanklub nemá žádnou vypovídací hodnotu o tom, zda je bandáž zaludku skutečně veleúspěšná metoda.

Dávám k úvaze: Několik lidí tady už mluvilo o tom, že má ve svém přímém okolí či v rodině někoho, kdo bandáž podstoupil, ale neuspěl a je na tom stejně nebo hůř než před zákrokem. Ale kolik je tu lidí, kteří řekli, že mají někoho v přímém okolí, nebo v rodině někoho, kdo dramaticky zhubnul po bandáži 60-80 kg?

Všichni jsme o nich četli v novinách, na internetu a viděli takové případy v TV, ale v tom je právě zakopaný pes. Copak bychom o nich psali články, natáčeli o nich dokumenty a vystavovali jejich fotky, kdyby to byl jev masový, nebo alespoň běžný? Píše se o nich právě proto, že jsou to případy výjmečné.

A další věc - i lidé co jsou po bandáži a jsou tady na fóru, jsou většinou ti úspěšní a řekněme si otevřeně - je to jen nepatrný zlomeček těch, kteří bandáž podstoupili. Proč sem nejdou ti neúspěšní? No protože se není čím chlubit a neúspěchy neradi zveřeňujeme a také proto, že se dočkají hysterické reakce právě těch s nereálným očekáváním - přežrala sis svou bandáž, nepochopila jsi smysl bandáže, atd.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12048 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení