fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 00:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 15:25 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
:lol: :lol: :lol: ahojky všichni, tak jsem doma po kontrole a mám od operace před 5 týdny dole 11,5 kg, takže má váha konečně klesla pod 100 kg. No jsem nesmírně šťastná, takže všem, které ještě váhají můžu jen vzkázat - NEVÁHEJTE A JDĚTE DO TOHO. Budete spokojené. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 15:56 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Tak jsem se s nikým nepotkala,kontrola docela dobrý až na ten jídelníček pí.doktorka mi napsala do zprávy,že jím téměř normální porce.Ale hubnu a to je důležitý,to mě zas pochválila,tak se to vyrovnalo.
No asi je to dost,zastavila se nad tím že sním dva banány a jogurt.Vím že to je dost,ale mám prostě jinak hlad.No tak mám zas přijít za měsíc s novým jídelníčkem.Tak mi držte at ty blbý porce dokážu snížit :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 16:12 
Offline

Registrován: 24 lis 2006 11:06
Příspěvky: 15
Martino moc gratuluji, právě takové zprávy mě utvrzují že do toho jdu. V úterý jsem byla na pohovoru u pana dr. F. a jsem objednaná na kolečko. Pan doktor říkal že když všechno půjde, tak bych mohla jít na operaci koncem února jupííííí :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 16:23 
Offline

Registrován: 06 srp 2006 12:45
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Ahoj holky,já mám též po kontrole.Dnes jsem se poprvé na kontrole setkala s paní doktorkou. A dobrý. Žádné výhrady paní Dr. neměla. Jen když sem jí řekla,že si jdu dnes koupit pod stromeček kolečkové brusle,tak říkala,že to je nebezpečné.Jako že by jsem si mohla polámat ruce apod...No ale už jsem je před pár lety měla,tak snad to bude O.K. A nevím-asi bych Péťovi (5l) nevysvětlila,že pod stromečkem od Ježíška nic nemám.Pak by mohl říkat,že jsem zlobila... :?
No ale nejvíce mě potěšila sestřička,když mě zvážila a změřila.Ta mě chválila.
Jsem pět měsíců po operaci a mám dole 20 kg. Pas a boky -+ o 20 cm méně.
I když jsou tady větší borci se shozenejma kilama,ale já jsme spokojená!!!!Hurá.

Papa,L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 17:41 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 18:56
Příspěvky: 101
Holky Martino a L,hlubokosklon nad vašimi úspěchy ,jste dobrý!!!!Já chci být taky docent a ono se mi to i přes doplnění nějak zaseklo. :cry: Mizerný vánoce,nejím víc ,ale je to všechno tak dobrý a nezdraví a všude vám hned nalijí vaj.koňáček a tváří se uraženě,když nechcete právě to jejich ochutnat.Asi budu raději sedět doma na zadku a bude klid.Už teď mám husí kůži z lednový kontroly,to mě nebude pan doktor Melechovský asi chválit a usmívat se.Bude úspěch když se ta váha jen zasekne a neposkočí hore!!! :? Slibuju,že se fakt budu maximálně snažit,hýbat se a říkat ne ne ne.Tak ženský(i mužský)držte se!Hodně štěstí,zdraví a spousty sundaných kil.Prožijte všichni krásné a spokojené svátky .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 17:43 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
L-tak to hubnem úplně stejně zajímavý :D no u mě je to asi tím že mám hodně pohybu takže ty větší porce stíhám zpracovávat.Tak to zkusím jíst míň a uvidíme jak půjdu dolů 8) 8) 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 17:57 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Belo ale aby sis pak moc nesnížila bazální metabolismus. Čtu, že ti hubnutí jde díky pohybu, nechala bych to tak, pro jistotu.
Tak jsem se dneska utrhla a s chutí snědla rohlík a dva krajíce se sádlem :) až to dám do tabulky, tak se mi zřítí :)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 18:22 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Jé trixl co to je bazální metabolismus???
Manžel mi říkal že možná jsem na bandáž vůbec nemusela jít kdybych se snažila takhle jako ted,vlastně nemám jediný den bez aktivního pohybu.No ale nakoplo mě to a nevím jestli bych dokázala to jídlo snížit na tuhle porci co jím ted.A normálně mě pohyb moc baví,je mi fajn,mám lepší náladu a talíře u nás lítaji jen výjimečně :lol: Takže endorfiny fakt existujou :D :D
Nevím doktorka říkala že porce jsou velký,ale já nezvracím,nic mi není a hubnu takže to zkusím snížit tak jak mi řekla a když to nepůjde tak to nepůjde.Hubnu a to je pro důležitý.Sice nevím jestli bych hubla kdybych nemakala,ale to mi je tak nějak jedno.Tělo se mi krásně zpevnuje,už mi nevisí břicho a takový ty faldy na rukou.A prostě je mi fajn. :wink: :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 18:59 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
taky jsem se tam s nikým nepotkala, ale je pravda, že jsem přišla a během 5 minut jsem šla k pani doktorce. Taky jsem se poprvé potkala s dr. Doležalovou. Takže můj pobyt v ISCARE byl asi tak 10 minut včetně záchoda. Jinak žádný jídelníček jsem dosud nepsala a ani mi nikdo neřekl, že bych nějaký psát měla. Na kontrolu jdu 22. ledna. Tak se mějte a Zuzko opravdu ti to můžu doporučit. Bez bandu bych to sama asi nikdy nedokázala a jsem moc ráda, že mi tohle forum pomohlo k tomu, že jsem se rozhodla a šla do toho. Mějte se moc a moc fajn :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 19:25 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
belo - bazální metabolismus, ten máme každá jinde, normálně když holka neblbne a přiměřeně se pohybuje, tak pořád ještě může toho poměrně dost sníst. Pak jí někdo řekne nebo má pocit, že by měla zhubnout a sníží příjem. Trochu zhubne, ale už nemůže jíst tolik co před tím, protože si tlo zvyklo na snížený příjem a to co je nad tu rovnováhu (příjem-výdej) ukládá. Takže si dívčina snížila bazální (základní) metabolismus. Můj pohled na to je ten, že dokud hubneš, tak bys neměla snižovat příjem, evidentně je tvůj výdej vyšší. Takže ten požadavek pí dr považuju za ... nepatřičný. Má asi nějaké svoje tabulky a tam se nevejdeš, tak ti radí něco takového. Moje dr i nutriční terapeutka mi naopak příjem kvůli pohybu o něco zvýšily, abych nehubla víc než kilo týdně. Ačkoli se běžně doporučuje 4000-6000 kJ, mám 7560-8820 kJ. No a jako těhotná bych asi měla jíst o něco víc. Zatím mám problémy s močovými cestami tak už dva měsíce necvičím. A zatím držím váhu, což je můj cíl než se zase odpíchnu k redukci.
Belo jsi perfekt, máš bandáž, možná bys jí nepotřebovala, když se podíváš zpátky. Ale jak sama říkáš, to že ji máš ti pomohlo ke změně a o to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 20:58 
Offline

Registrován: 06 srp 2006 12:45
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Já jdu na kontrolu 22.2.07
Když pominu všechny problémy (osobní apod.),tak tohle mi dělá opravdu velkou radost a jsem moc a moc šťastná,že jsem do toho šla.
Šťastná za shozených 20kg!Opravdu moc! :wink:
Teď mám 84 kg-prostě úžasný.

L.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 21:26 
Offline

Registrován: 08 zář 2006 17:14
Příspěvky: 9
Využívám tohoto fóra a přeji p. doc. Čiernému, také jeho kolektivu z Úrazové nemocnice v Brně šťastné a veselé Vánoční svátky a do Nového roku hodně zdraví a pohody a také úspěchů v práci. Ty úspěchy v práci se týkají hlavně nás obézních pacientů, ať už před nebo po bandáži. Velmi si Vaší práce cením (jsem přesvědčena, že nepíšu jen za sebe). Mě se po bandáži natolik změnil život, že je ze mě úplně jiný člověk. Věřte, že vím o čem mluvím - držela jsem tisíckrát dietu, celkem 30 let - až bandáž mě pomohla. Ještě jednou děkuji za to, že jste, že je toto fórum, že děláte výborně svoji práci. Zdraví Magda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2006 21:50 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Jo trixl moc děkuju,utvrdila jsi mě v tom co jsem si myslela. tak že hubnutí zdar a s odvahou do toho :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 pro 2006 17:27 
Offline

Registrován: 24 lis 2006 15:37
Příspěvky: 191
Bydliště: českoslipsko
Ahoj, pročítám si dnes příspěvky, a vidím, že všechny máte dobrou zkušenost z bandáže, že hubnete, jste šťastné a tak to má být. Já jsem taky už udělala první krok, 21.12. jsem byla na pohovoru u Dr.Doležalové, bandáž schválila, takže mě čeká 8.1. psycholog a 18.1. kolečko. Dr.říkala, že bych mohla na operaci jít tak v únoru. Všechny vás zdravím a držím palce ať vám to pěkně hubne i přes ty vánoční svátky! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 pro 2006 21:13 
Offline

Registrován: 12 pro 2006 10:07
Příspěvky: 45
Ahoj,tak to jsme na tom stejně ja jdu 15.1. na kolečko 25.1. k doktorce a když vše klapne tak v únoru na bandáž. Všem vám tady držím palce a díky za příspěvky utvrzuje mě to v tom ,že jsem se rozhodla dobře. Všem přeju krásné vánoce a hodně sundaných kil v roce 2007. Díky Jitka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení