fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 27 dub 2024 22:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12048 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:01 
Offline

Registrován: 07 srp 2006 16:38
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha 9
Plavovlásko, mluvíš mi z duše. On nikdo nechce mluvit o neúspěchu, protože jsme zvyklé že za všechny neúspěchy a nemoci může naše obezita a je z toho, že se přežíráme. :twisted: To je to co jsme stále slyšely a .......
A teď, pokud nehubneme podle nevím čeho, tak jsme zase divné.
:roll: Jsem také divná :?:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:03 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Na závěr se vám všem chci omluvit. Já za to opravdu nemůžu, ale taková opravdu jsem. Mám potřebu všechno vyzkoumat do hloubky, o všem vědět všechno a následně analyzovat. A především pochybovat. Dělám to od dětství a přiváděla jsem tím k šílenství už svou učitelku ve čtvrté třídě :(
A taky je to trošku choroba z povolání - jsem recenzent - kritik :)

Není mým cílem vás zviklat, nebo odradit. Jako příklad vám ostatně mohu sloužit já sama. Přes všechny tyto informace, které mám, jsem se naprosto informovaně a zodpovědně pro operaci rozhodla. I když sním a toužím po tom, abych právě já byla onou zářnou veleúspěšnou výjimkou, počítám s tím, že zapadnu do statistického průměru.

Znovu se všem omlouvám, omlouvám, omlouvám....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:07 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Betty píše:
Plavovlásko, mluvíš mi z duše. On nikdo nechce mluvit o neúspěchu, protože jsme zvyklé že za všechny neúspěchy a nemoci může naše obezita a je z toho, že se přežíráme. :twisted: To je to co jsme stále slyšely a .......
A teď, pokud nehubneme podle nevím čeho, tak jsme zase divné.
:roll: Jsem také divná :?:


Betty, kočičko, vzdyť ty přece vůbec nejsi neúspěšná :)
Sundala jsi 17 kg - to je přece krásné, ja ti tleskám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:28 
Offline

Registrován: 07 srp 2006 16:38
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha 9
TO JE FAKT, ALE VŠE JSEM dala dolů hned po bandu.Byla jsem v květnu. A už jsem také přibrala a dala to zpět až po adjustaci. Tak a teď to stojí a nic. A já se začínám hrozit statistiky, kde je jasně řečeno : po roce 10 % NAVRCH. Tak bych chtěla dát dolů co nejvíce a o to jde i lékařům. Já jsem samozřejmě vděčna za každé kilo, které nemusím tahat. (stačí nákupy)
:lol:
Jsem realistka, ale dala jsem si cíl a po konzultaci před bandem se lékaři usmívali, že je to strašně málo, že jsem pesimistka.
Ale jsem šťastna, že jsem šla. Nemám pořád hlad a to je úleva, kterou hubeňourek nezná. :lol:Nastavila jsem si i realistický cíl (roční) pak chci na křečáky.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:37 
Offline

Registrován: 10 led 2007 20:29
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Ano Betty, velmi podobně k tomu přistupuji i já. Jsem vděčná za každé kilo, jsem vděčná za každý lék, který mi ubude, a pokud mi vydrží pocit sytosti dlouhodbě budu maximálně spokojená. Pokud k tomu přibude i premie navíc, že třeba se mi sníží velikost triček - hosana na výsostech :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 01:47 
Offline

Registrován: 07 srp 2006 16:38
Příspěvky: 57
Bydliště: Praha 9
Mám doma oblečky od mých bývalých (doufám, že už na vždy) 120 kil do mých 90 kil. Teď už jsem dvojciferná a je to fajn. Tak ještě dlouho si nic nového koupit nemusím, tak jsem alespoň koupila na dobírku perličky.
Tak se snažím se donutit k tomu, abych už nikdy..........ale vím, že už se mi to právě nevedlo, byť rozum říká něco jiného, tělo je jiného názoru a mozek je blbec a .....však to znáš. :evil:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 08:08 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahoj někdo tu psal ,že se operují i lidi co mají jen nadváhu,bohužel naše zdravotnictví je stále jen o penězích,se mnou byla operovaná paní co měla 80 kg,výšku nevím,ale rozhodně nebyla tlustá!
Takže nejspíš je to pravda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 09:23 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Uf Plavovlásko, to je slovo do pranice cos tu napsala. A jeden z důvodů proč jsem zatnula zuby a nešla do toho, nikoli však hlavní. I já jsem se dostala k informacím (řekla jsem si o ně známému doktůrkovi, který mě ale od bandáže neodrazoval), že je to asi půl napůl. Úspěch je zase jen a jen na operovaném človíčkovi. Šla bych do toho, protože bych měla velký úspěch a dávala bys si sakra pozor, aby se mi to nevrátilo zpátky a svých 20 kilo bych nezhubla za 10 měsíců, ale za tu dobu bych určitě zhubla víc.
Můj hlavní důvod nejít do toho byla porada s mojí přítelkyní, která je trošku čarodějnice a její předpovědi jsou až mrazivě přesné. Byla bych právě to malé procentíčko pooperačních komplikací s tak vážným průběhem, že bych velmi brzy zemřela. Tak to budu raději tlustá, ale zdravá a živá.
Těch mých 20 kilo mi přineslo - snížení tlaku na normál, snížení cukru v krvi do normálních hodnot, žádné dechové obtíže, žádný problém s pohybem. Zpátky je nechci ani za nic. Pro sebe přijímám i to, že bych mohla sundat už jen maximálně 10 kilo a zůstalo by to tak. Kam se dohrabu, to uvidím.
Jsou dny, kdy pískám hlady a nedokážu se ovládnout, jako předevčírem a pak vám ten band děsně závidím :)
Datli tu nakousla jednu věc - fungování těla dle biorytmů, pěti elementů, ovlivnění Měsícem, bych to neházela za hlavu a koukala bych to prozkoumat, protože by to mohlo o něco usnadnit práci s hubnutím :)

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 09:41 
Offline

Registrován: 16 led 2007 15:52
Příspěvky: 971
Ahoj holky, musím reagovat na diskuzi Plavovlásky, Eleny a ost. O té výši BMI to opravdu bylo řečeno mě, když jsem volala poprvé do Iscare. Ptala jsem se především, zda zákrok hradí VZP a následně jsem se optala, zda mi bude hrazena operace, pokud mám BMI kolem 38. Odpověď zněla: Bandáž se provádí u pacientů nad BMI 30 - což se i mě zdálo málo. Ale je to tak, že do BMI 35 je nutná finanční účast pacienta (nevím v jaké výši) a nad 35 už nikoliv. Možná se někomu z Vás může zdát, že mám malé BMI na zákrok, ale měřím cca 169cm a vážím 110 kilo, což se mě zdá příliš.... a když se k tomu přičtou zdravotní potíže apod. Myslím si, že je jedno, jestli má člověk BMI 38 nebo 48, důležité je, že mu band dá šanci změnit život, psychiku, dá šanci být opět neopovrhovaným člověkem... A je pravdou, že i mě pobuřuje, když člověk, který má s bídou ani ne 80 kilo, chce jít na bandáž. Nedávno jsem na jakýchsi dietních stránkách skoukla dotaz holky, která psala: "Mám problémy se svou váhou, nevíte někdo, jak mi pomoci? Neustále bojuju s dietama, ale pořád mám více kil, než bych potřebovala". Tak jsem jí napsala mail, abych vyzvěděla, kolik má kilo a BMI a co už všechno vyzkoušela...atd. no chtěla jsem jí poradit... A odpověď mě tak rozčílila, že jsem ani pak nevěděla, co jí odepsat. Napsala mi: "No, vážím 56 kilo a mám 166cm - a potřebovala bych nějakou radu, jak shodit tak 3-5kilo - jsem bezradná, poraď mi"... Co na to říct? ...No comment...

_________________
Obrázek
plikace OB 21.04.2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 10:01 
Offline

Registrován: 01 říj 2006 07:59
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
:D :D :D :D :D :D :D No Evi,to je síla,co????? Já neříkám,že si za tloušťku nemůžu sama-můžu a moc dobře to vím,ale když se najde něco takového,co má 56 kilo a pomalu se jde oběsit,že nemůže shodit 4 kila,no tak takovému člověku bych naložila ten "baťohů co s sebou vláčím už x let,aby věděl,jaké to je-být tlustá.,
To snad není možný.

_________________
Obrázek



operace 19.2.2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 11:46 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
No ale to je jen druhý pól našeho společného problému. Akorát, že anorektičky mnohem častěji umírají než my byť s morbidní obezitou (BMI nad 40). Přitom je ta hubenost tolerovaná, ještě jsou některé obdivované a mladé holky je chtějí následovat za každou cenu (viz. modelky). Když nic tak je aspoň okolí lituje a jsou snahy jim pomoct. Já jim to nezávidím, počítám se mám mnohem raději než ony a jídlo je skutečně potěšení, sex je taky potěšení, polenošit je potěšení, popít je potěšení ... a ony asi nemají potěšení vůbec z ničeho.
Mám taky BMI kolem 38 což to čísílko je 111 kilo a jsem podstatně spokojenější než když tam byla ta hrůza přes 45.

_________________
neziskovky http://www.zrnka.cz a http://www.aplavysocina.cz
Obrázek
BEZ OPKY, 5 dětí, 53 let, výška 170 cm, nejvyšší váha 2006 byla nad 131 kg, meziváha 2010 byla 103 kg, přešla jsem na ovo-lakto-veget


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 15:42 
Offline

Registrován: 16 led 2007 15:52
Příspěvky: 971
Je to pravda. Skutečně jsou ve společnosti lépe "brány" ženy, které jsou štíhlé a dokonce některé až nezdravě... Byla bych velmi ráda, kdyby se například i toto bylo bráno jako diskriminace - ne, nesmějte se, nejsem paranoidní - mám osobní zkušenosti, tak vím, o čem mluvím. Týká se to třeba hledání zaměstnání - pošlete do firmy životopis+fotku a pozvou si Vás na pohovor. Ale jak dorazíte, tak najednou víte, že neuspějete. Vedle Vás se nakrucuje dlouhonohá štíhlá anorektička a pak o zeĎ se opírající Vy/já alias menší kytaro-hruška. A koho si asi vyberou? No koho... ??? A i kdyby ta anorektička měla být hloupější, firmy to prostě risknou .....raději....a to mě vyloženě seje !!!!!

_________________
Obrázek
plikace OB 21.04.2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 15:54 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
V tom s tebou naprosto souhlasím. Mám úplně stejné zkkušenosti. I proto jsem bandáž podstoupila, protože doufám, že se mi bude lépe schánět práce, když nebudu jako meloun, kterej se někam jenom dovalí. Taky jsem byla ppozvána na pohovor a dělala ho se mnou anorektická slečna, která se ani nenamáhala skrývat odpor ke mně. Když jsem vstoupila do místnosti tak jen protočila panenky a místo už volné nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 16:12 
Offline

Registrován: 16 led 2007 15:52
Příspěvky: 971
Tak jak vidím, Marti, nejsem jediná, komu se to přihodilo....je to smutné, ale bohužel je to tak! Takhle jsem obchodila několik firem.... V několika případech jsem si byla jistá, že jsem měla kvalifikaci pro danou pozici, ale řekli mě, že děkují a že se ozvou. Však to všechny znáte. A u nás ve firmě bych řekla že je to podobné. Dělali jsme pohovor na 2 místa a bohužel p.ředitel i šéfová přijmuly dvě naprosto naivně pitomé kozy vychrtlé.. Byla tam slečna, trošku oblejších tvarů, která se mě moc zamlouvala chováním, znalostma, celkově měla přesvědčivé vystupování - ale ne, ředitel řekl, tak tuto brát nebudeme a už se jí ani nezvali.... To je bohužel holá skutečnost, co holá-hnusná skutečnost!! Jo a mimochodem, ty dvě slečny už jsou z firmy fuč - bohužel jejich znalosti byly naprosto minimální a otázky typu: A jak se to vlastně pouští? A jak to mám napsat? Aha, to jsem neveděla...apod. naši šéfovou po čase tak znervózňovaly, že se s nima raději rozloučila...
Proto doufám, že mě bandáž povolí a vezmou mě, i když mám pro někoho malé BMI, ale pro mě je to tak nepředstavitelná zátěž, že s tím chci jednou provždy zatočit...

_________________
Obrázek
plikace OB 21.04.2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007 18:27 
Offline

Registrován: 12 led 2007 13:49
Příspěvky: 15
Bydliště: kromeriz
AHOJ VSICHNI .I JA MAM ZKUSENOSTI S DISKRIMINACI.JSEM VYUCENA PRODAVACKA.JISTY PAN VEDOUCI MY REKL,KDYZJSEM SE PTALA NA MISTO POKLADNI,ZE VOLNA MISTA MA ,ALE ME PRIJMOUT NEMUZE,ZE SE MU NEVEJDU DO POKLADNY.BYLO MI DO PLACE.A MUJ DRUHY PRIPAD BYL V ZAVODE NA VYROBU KARTONU .TAM MI FIFLENKA HUBENA,ZMALOVANA,DLOUHONOHA PRAVILA O TLUSTY LIDI NEMAME ZAJEM TADY SE MUSI KMITAT.CO NADELAME.PRO BANDAZ JSEM SE ROZHODLA PRAVE KVULI ZAMESTNANI A VYSNENEMU MIMINKU.SNAD TO VSECHNO DOBRE DOPADNE AUSMEJE SE NA ME STESTI,KTERE PREJI VSEM CO CHTEJ SE SVYMI KILY ZATOCIT PA MILUSKA :P :lol: :wink: :D

_________________
Obrázek
38LET,bandáž 20.3.2007,třetí doplnění,před bandáží-12kg,po bandáži-18kg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12048 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení