fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 10:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bandáž a pomalé hubnutí
PříspěvekNapsal: 10 říj 2007 20:53 
Offline

Registrován: 29 zář 2007 16:05
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín
Pane doktore, byla jsem na bandáži 10.4.t.r. Zpočátku jsem hubla, zejména, pokud jsem byla doma a o dovolené. Jakmile chodím do práce a zapomínám jíst, doháním to bohužel večer, takže nehubnu. Není mi ale vůbec špatně, i když sním větší množství jídla. Myslela jsem, že se nedá víc sníst, že prostě není chuť. Opak je pravdou. Beru i Meridii, ale ta mi připadá jako hodně drahé placebo. Zhubla jsem do konce srpna 11 kg, ale teď už 6. týden stojím na váze. Nevím, co s tím. Majka

_________________
Marie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Málo Jsem zhubla
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 02:25 
Offline

Registrován: 27 úno 2008 02:02
Příspěvky: 3
Dobrý den. V květnu 2007 jsem byla na bandáži v Liberci. Pan doktor mi doporučil bandáž bez toho regulátorku, že prý je lepší, ale já zhubla za prvních 5 měsíců 16kg a od té doby ani ťuk, naopak bojuji, abych nenabírala zpátky. Vážim nyní 120kg a měřim 167cm. Podstoupila jsem operaci, protože jsem byla vždy silná a po porodu(mám 2letá dvojčata) jsem ještě přibrala. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu jít na výměnu kroužku za ten druhý tip s tím regulátorkem. Po operaci mi nejde zvracet ani když mi je špatně. Snažila jsem se dietu dodržovat a začala jsem i cvičit, ale výsledky skoro žádné a já už strácim naději. Děkuji za radu Monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 10:11 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
Ahoj Moniko, vítám tě tady mezi náma. A proč ses nechala přeemluvit ke staré variantě bandáže? Ta už se nedává, právě proto že nejde regulovat. Nevím, zda ti ji vymění, protože by ti tu starou zřejmě museli vyoperovat a voperovat novou, a to sice dělají, ale až po delší době a ne po roce. Myslím, že bude nejjednodušší, když zavoláš nebo pošleš dotaz mejlem na nějaké pracoviště, které se tímto zabývá - např. ISCARE v Praze. Ale jinak 16 kilo za 5 měsíců je krásnejch.

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 10:43 
Offline

Registrován: 27 úno 2008 02:02
Příspěvky: 3
Děkuji za odpověď. Pan doktor mi řekl, že to je lepší dát si bandáž bez regulátoru a výhody bandáže s regulátorem mi popsal jako nevýhodné a zbytečné a já dala na jeho radu. Problém je, že jsem za prvních 5 měsíců zhubla 16kg, ale už víc než dalších 5 měsíců jsem nic nezhubla a moc mě to trápí. Mohu sníst už od začátku cokoli a skoro jaké koliv množství. Beru to jako moje selhání a chtěla bych to změnit. Mám také velká prsa a chtěla bych jít na zmenšení a doufám, že mi to pomůže zase začít hubnout, ale když už bych byla na stole tak by možná šlo udělat reoperaci i té bandáže. monika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 11:49 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
No tak to nevím, ale prsa dělá chirurg plastický a bandáž klasický a těžko ti to udělají při jednom, ale opravdu se na možnost reoperace bandáže zeptej v tom ISCARE. Je tam i plastický chirurg a tak ti odpoví. Jen, abys nebyla zklamaná - zmenšení prsou ti hubnutí nenastartuje. Věř mi. Sice jsem neb yla na této operaci, ale na obdominoplastice břicha a že by mi to opětovně nastartovalo hubnutí se naprosto říct nedá, spíš naopak. Jako by to uříznutýá sádlo nechalo nějakou zprávu zbytku těla, aby si na něj zase založilo, takže jsem přibrala.

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 18:28 
Offline

Registrován: 26 úno 2007 23:54
Příspěvky: 307
Ahoj Mončo,
předem uvádím, že nejsem odborník, ale napíšu ti, co jsem tak porůznu časem nasbírala :wink:
Myslím, že reoperace možná je, ale rozhodně bych to neodkládala. Nevím, zda se v průběhu let změnil materiál pevné bandáže, ale pokud vím, tak tato bandáž měla tu nepěknou vlastnost, že časem jakoby vrůstala do stěny žaludku a proto se později jen těžko dala odstranit :( . Tak neváhej a oslov specializované pracoviště (např. www.iscare.cz a zvol si záložku Centrum pro léčbu obezitiy). Tam získáš informace i kontaky na odborníky. :idea:
Ohledně plastické operace prsou - nespěchej s tím. Myslím, že tě čeká reoperace a další hubnutí. To ti přinese změnu postavy a nevíš, zda se k tomu budou nová prsa hodit :wink: . Raději bych to být tebou nechala až po zhubnutí. Vím, že to není lehké. :roll: Už jsem docela dost zhubla a pohled na mé svlečené tělo není zrovna hezký :oops: , ale chci ještě trochu ubrat a když vše bude OK, tak ještě zkusíme miminko. Takže se na případnou plastiku také asi dost načekám, ale pak už to snad bude definitivní změna k lepšímu :wink: :lol:
Držím ti palce, aby vše dopadlo dobře a povedlo se ti zhubnout podle tvých představ. :wink: :lol: 8)

_________________
Obrázek
před operací zhubnuto 20 kg, bandáž 31.07.2007, 2x doplnění
Za rok a čtvrt zhubnuto 61 kg (tj. na 92 kg), pak těhotenství a teď, v lednu 2010, začínám znovu od 102 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 18:29 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Ahoj Moniko, já byla na operaci 20.3.2007 a za půl roku jsem zhubla 15 kg, potom se mi to zastavilo a protože mám bandáž, která se dá doplňovat, tak jsem 3x doplněná, ale stejně nehubnu. Brala jsem 3 měsíce Meridii, podařilo se mi zhubnout další kila- celkem tedy 18- a nyní mi váha opět stojí, dokonce začínám přibírat. Když mě doktor doplnil, tak jsem cítila omezení v množství celkem dost krátkou dobu. Někdy mám pocit, že ani žádnou bandáž nemám. Možná je to moje selhání, možná špatná volba operace, ale výsledek je, že jsem stále tlustá. Je pravda, že jsem nikdy před operací nejedla velké porce ani nejsem na sladké, spíše nemám pravidelné stravování, ale to asi nejde, když člověk chodí do práce a ještě k tomu na směny. Také se budu snažit domluvit s lékařem nějaké řešení, ale nevím, zda mi vyhoví. :lol: :lol: :wink: :wink: :roll: :roll:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 22:08 
Offline

Registrován: 27 úno 2008 02:02
Příspěvky: 3
Děkuji všem za odpovědi a za podporu. Spojím se s tím centrem jak jsem dostala tu adresu. Můj hlavní problém je, že jsem tzv.sova a chodím spát až kolem 3 hodiny ráno. Jak jsem psala mám dvouletá dvojčata dvanáctiletou dceru, dálkově studuji a dělám finančního poradce. Ještě k tomu jsem sama tak toho mám docela dost, ale na sebe moc času hlavné co se jídla týká nemám. Určitě je to špatné, ale já od 20hodin nejim, max. zeleninu, tak je mi záhadou, že nehubnu. Moje tělo si zvikne na vše, nikdy jsem se žádnou operací neměla problémy(mám jich za sebou docela dost), a vždy vše proběhlo víc než dobře, ale to, že nehubnu mě opravdu trápí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008 22:22 
Offline

Registrován: 18 kvě 2007 16:01
Příspěvky: 638
Bydliště: Praha 9
moniko, napiš si na iscare do on- line poradny, ale víš on ten princip bandáže s portem i bez portu je v podstatě totožný, jen ta s portem se dá utáhnout ,ale ani to neznamená že budeš hubnout lépe. Pokud dodržuješ porce a dietní opatření a počítáš KJ a nehubneš tak ti nová bandáž nepomůže. Pomoci může pouze pokud máš hlad a nezvládáš dodržet porce, ale ani to není vždy jisté. Do bandáže se sice napustí roztok aby se více utáhla a zmenšil se otvor mezi žaludky a jídlo déle zůstávalo v žaludku menším, ale ne každému to funguje po doplnění tak jak by chtěl.
Pokud bych být tebou uvažovala o jiné další operaci ( ale myslím , že bez kontultace s dietní sestrou a dalšími opatřeními je to předčasné)tak spíše o nějaké operaci s maloabsorbcí , ale ani ta není vždy bez problémů.

_________________
Obrázek

104 kg v 04/07 -10 kg před operací, bandáž 5.6.07,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 07:34 
Offline

Registrován: 06 led 2009 19:54
Příspěvky: 1
tak bych vám holky taky ráda poradila ale zatím nějak nemám čím byla jsem někdy v polovině srpna na bandáži v iscare zhubla jsem 17 kg a ted zase 2 kg mám nahoře již po druhý jsem tam byla s tím že mám pořád hlad at mě doplní a oni že nemám spolíhat na bandáž ale na sebe a jíst jen 100 ml tak jsem se opět vrátila domu naštvaná ted jedu od nuly píšu jídelníček co kdy kde jak ten nenažránek i když jím často a málo tak stejně nehubnu nebo nakonec přiberu :wink: :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 čer 2009 19:10 
Offline

Registrován: 16 bře 2009 21:03
Příspěvky: 31
Jak je jenom možný že někomu to jde tak rychle???

_________________
Obrázek

operace: 17.6.2009 bandáž a žlučník Kolín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zklamaná z bandáže!!!
PříspěvekNapsal: 19 črc 2009 12:14 
Offline

Registrován: 18 črc 2009 23:14
Příspěvky: 2
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahojky Všem.Jsem po bandáži žaludku od 8.7.2009 a můžu říct,že jsem opravdu zklamaná! Mám pocit,že bandáž vůbec nemám!!! Mám pořád velký hlad a když sním jídlo maximálně do těch 150ml tak mám pocit,že jsem nic nesnědla! Očekávala jsem od toho teda větší zázrak!!!

_________________
p.sosinka Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010 09:59 
Offline

Registrován: 01 dub 2008 14:05
Příspěvky: 42
karolinka píše:
tak bych vám holky taky ráda poradila ale zatím nějak nemám čím byla jsem někdy v polovině srpna na bandáži v iscare zhubla jsem 17 kg a ted zase 2 kg mám nahoře již po druhý jsem tam byla s tím že mám pořád hlad at mě doplní a oni že nemám spolíhat na bandáž ale na sebe a jíst jen 100 ml tak jsem se opět vrátila domu naštvaná ted jedu od nuly píšu jídelníček co kdy kde jak ten nenažránek i když jím často a málo tak stejně nehubnu nebo nakonec přiberu :wink: :cry:


Karolinko, tohle mi v ISCARE dělal pořád MUDr.Malčánková..Já zhubla po bandu 16kg a to za 7 měsíců.Pak se to zastavilo.Jsou to už dva roky,a na každé kotrole mi paní Dr.vysvětlovala,že doplnění je berlička,že NEMUŽU a NESMÍM mít hlad,jako krawka jsem taky psala jídelníčky.Až mě to fakt naštvalo a přešla jsem na OB kliniku,kde mě hned při druhé kontrole doplnili na 3ml.Žaludek jsem naštěstí neroztáhla,ale fakt,že mám pořád hlad a nehubnu,mě už dost deptal..Po adjustaci cítím konečně velmi výrazné omezení a opravdu jsem z množství cca 100-150ml najedená na 3 hodiny..Nechápu paní dr.z ISCARE, na co by tedy adjustování pak bylo? A proč mě nechala skoro rok a půl trápit???Pištěla na mě, že když to jídlo stačí stkolovému chlapovi,mě musí taky (mám 88kg/172cm)

_________________
42 let, bandáž 4.7.2008
další operace 13.8.2009-replantace portu
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/ ... weight.png[/img]
[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010 11:55 
Offline

Registrován: 06 kvě 2010 17:54
Příspěvky: 722
Bydliště: Olomouc
holky stím doplněním,určitě souhlasím když je hlad je potřeba doplnit,tak pokud vám to někde neudělají tak jděte opravdu jinam,já když pociťuji že sním víc než 150g ,nebo bych snědla tak se jdu hned dofouknout a to jdu teď příští týden,naštěstí s naším panem doktorem v tomhle není vůbec žádný problém ,když řekneš že cítíš potřebu doplnit tak doplní,ale pro Vás je samozřejmě daleko,je až v Prostějově,ale tam u Vás jak psali holky jistě taky někdo bude kdo chápe k čemu je to kolečko na dofouknutí :P Držím pěsti.Jo a holčina co psala že má normální bandáž tak ten doktor podle mě musel být opravdu exot,už delší dobu se normální nedává ,že jsou stím špatné zkušenosti,takže bojuj za něco jiného držím pěstičky...přeji všem pěkný den :P

_________________
Obrázek
Začátek boje- 14.4.2010,31 let.Dvě děti 8,3.největší podpora forum bandingKlub=prostě super lidičky.díííky.doplněno 10,4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bn
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010 11:57 
Offline

Registrován: 22 srp 2008 16:23
Příspěvky: 26
Bydliště: Litoměřice
:o :o :o :) :) :) :o :o :o :o :o :o :D :( :( :( :(
Citace:


Naposledy upravil deivi25 dne 14 srp 2010 04:55, celkově upraveno 8

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení