fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 12:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz pro Pana Doktora
PříspěvekNapsal: 08 říj 2006 09:17 
Offline

Registrován: 03 říj 2006 09:06
Příspěvky: 50
Bydliště: Karlovy Vary
Chtěla bych se zeptat,
pane Doktore když po bandáži někteří pacienti zhubnou velmi rychle ,tak jestli zdravotní pojišťovna hradí plastiku -odstranění kůže.Děkuji za odpověď.Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Estetický zákrok
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006 19:01 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Kosmetické operace, estetické zákroky v principu nehradí zdravotní pojišťovny. Pokud by byla plastická operace indikována ze zdravotních důvodů, mohlo by se docílit toho, že by následná operace po výrazném zhubnutí byla hrazena pojišťovnou. Vyžaduje to individuální posouzení stavu. Navrhuji s konkrétním dotazem osobně navštívít plastického chirurga, nutno vidět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pro Pana Doktora
PříspěvekNapsal: 10 říj 2006 13:36 
Offline

Registrován: 03 říj 2006 09:06
Příspěvky: 50
Bydliště: Karlovy Vary
Pane Doktore děkuji Vám za Vaši odpověď.Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pro Pana Doktora
PříspěvekNapsal: 10 říj 2006 13:48 
Offline

Registrován: 09 říj 2006 14:29
Příspěvky: 3
Marketa píše:
Pane Doktore děkuji Vám za Vaši odpověď.Markéta

Ahoj Markéto,
mně teda bylo řečeno že to pojištovna hradí!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 říj 2006 14:23 
Offline

Registrován: 03 říj 2006 09:06
Příspěvky: 50
Bydliště: Karlovy Vary
Díky moc.Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2006 10:16 
Offline

Registrován: 14 srp 2006 19:32
Příspěvky: 811
Já mám dvě zprávy, každou z jiného kraje, jedna je že hradí, druhá je že nehradí. Takže si držme palce, aby nám uhradili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 úno 2007 22:51 
Offline

Registrován: 23 zář 2006 11:57
Příspěvky: 160
Napadá mě ještě jedna věc.Kdo byl operován laparoskopicky na cokoliv ještě před bandáži.Využívají se nyní při bandáži staré jizvy,anebo se udělají vstupy nové,čili břicho už vypadá jak řešeto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2007 06:40 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Staré jizvy se nevyužívají(aspon mě je nevyužily) :lol:
Byla jsem na žlučníku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz
PříspěvekNapsal: 18 lis 2007 23:14 
Offline

Registrován: 18 lis 2007 23:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Rudice 158
Dobrý večer pane doktore. V roce 1994 jsem podstoupila "bandáž" žaludku. Myslím, že to s dnešní bandáží nemělo vůbec nic společného - šlo snad o nějaké zasvorkování žaludku. Od operace jsem nikdy nebyla na žádné kontrole. Ale také jsem nic nezhodila ze své váhy. Ba naopak ještě jsem nějaké to kilo nabrala. :oops: Je mi 40 let a vážím něco kolem 160kg. :( Chci se zeptat jestli je možné podstoupit novou operaci bandáže žaludku a pokud ano, tak co pro to musím udělat. Děkuji Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyjmutí bandáže
PříspěvekNapsal: 12 říj 2008 09:41 
Offline

Registrován: 12 říj 2008 09:29
Příspěvky: 12
Bydliště: Okr.Frýdek-Místek
Dobrý den, pane doktore. Mám dotaz, v září 2006 jsem byla na operaci, adjustabilní bandáž žaludku(108kg), v září 2007 jsem začala mít problémy, odebrali mi nějaké malinké množství tekutiny z komůrky, bolesti výrazně polevily, ale problémy nepřestaly, v prosinci mi museli bandáž odoperovat(84kg), s tím, že jsem se dozvěděla, že mi hadička komůrky přirůstala k játrům a tím pádem se mi žaludek bortil přez bandáž. Dnes jsem téměř rok po operaci a snažím se si váhu udržet, držím celou tu dobu dělenou dietu, mám 2kg navíc, ale nedaří se mi více zhodit, byla by možná nějaká lékařská pomoc, popřípadě nová bandáž žaludku.Opravdu se hodně kontroji, cvičím a velice málo jím...
Děkuji za vaší odpověď
Pěknou neděli Irena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dotaz
PříspěvekNapsal: 15 říj 2008 19:03 
Offline

Registrován: 15 říj 2008 08:32
Příspěvky: 1
Bydliště: Palackého 4274 Chomutov
dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je to normální když se najím a hned to vyzvracím na bandáži jsem byla už před 5 lety ve vojenské nemocnici v Plzni.Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 říj 2008 08:35 
Offline

Registrován: 04 srp 2008 18:53
Příspěvky: 40
Bydliště: Kladensko
Adelko, v žádném případě to není normální, ale je to nebezpečné. Měla bys chodit na kontroly a tam by ti to měli lékaři pořádně vysvětlit. Určitě se k nim objednej a konzultuj to s nimi. Pokud ti budou tvrdit, že je to princip bandáže, jak už tady na fóru taky zaznělo, změň doktora. Přeju hodně štěstí. Pa :)

_________________
Obrázek
Bandáž 29.7.2008, 36 let
1 dcera - 19 let
Iscare
1. doplnění 16.10.08 - 2ml, 2. doplnění 10.12.08 - 1ml


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz na pana doktora
PříspěvekNapsal: 12 bře 2009 14:16 
Offline

Registrován: 10 bře 2009 17:26
Příspěvky: 150
Dobrý den. Ctěla jsem se zeptat, zda nevadí aby mohla být udělána bandáž žaludku onemocnéní - zátěžové astma. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 bře 2009 14:56 
Offline

Registrován: 18 kvě 2007 16:01
Příspěvky: 638
Bydliště: Praha 9
tuhle otázku podej spíš na www.iscare.cz - on line poradna obezitologie, zároveň si tam můžeš přečíst spoustu otázek a odpovědí.

_________________
Obrázek

104 kg v 04/07 -10 kg před operací, bandáž 5.6.07,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na pana doktora
PříspěvekNapsal: 12 bře 2009 15:02 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
Štířinka píše:
Dobrý den. Ctěla jsem se zeptat, zda nevadí aby mohla být udělána bandáž žaludku onemocnéní - zátěžové astma. Děkuji


A úplně nejlépe ti na to odpoví tvůj ošetřující lékař, u kterého se s astma léčíš. Také jsem astmatik a musela jsem mít vyjádření, ale moje astma je jen lehké, takže nebylo překážkou.

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení