fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 00:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Dříve než se zeptáte:
1. přečtěte si nejdříve texty na webové stránce www.bandingklub.cz, který se průběžně aktualizují. Jsou zde poučení a doporučení od odborníků, popis jednotlivých zákroků.
2. Zvažte, zda dotaz lépe nezodpoví jiní lidé po operaci. V takovém případě je lepší napsat do Rady a tipy - Bariatrické operace
3. Prohledejte příspěvky z minulosti.

Děkuji :)



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Adjustace bandáže - dotaz
PříspěvekNapsal: 04 zář 2006 17:32 
Offline

Registrován: 04 zář 2006 17:03
Příspěvky: 1
Bydliště: Královéhradecký kraj
Vážený pane doktore,
chtěl bych se Vás zeptat, zda je normální, když po prvním naplnění kroužku (1,5 měsíce po operaci) necítím omezení v průchodu potravin do žaludku. Po dnešní první adjustaci jsem očekával problém jakýchsi zábran či tlaků. Snědl jsem normální porci při obědě, tj. klasickou porci jídla pro dospělého člověka a jako bych neměl bandáž. Dnes však můj operující lékař neshledal při výkonu adjustace závadu, naopak mi bandáž pochválil. Neměl bych žádat další seškrcení ještě před plánovanou další návštěvou a vážením za 3 měsíce? Děkuji Vám za odpověď.

_________________
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Adjustace
PříspěvekNapsal: 15 zář 2006 08:11 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Nemusíte se znepokojovat, po první adjustaci nemusíte cítit doplnění objemu jako mechanickou překážku. Důležitý je Váš váhový úbytek, který by neměl přesahovat 1 kg za týden. Pokud hubnete a nemáte potíže, není potzřeba urycholat další adjustace a dožadovat se vyššího plnění. Princip postupné adjustace po malých množstvích se osvědčuje lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bandáž zaludku v Pardubicích?
PříspěvekNapsal: 07 lis 2006 17:43 
Offline

Registrován: 07 lis 2006 17:37
Příspěvky: 1
Nevíte, prosím, jestli se provádí bandáž žaludku také v Pardubicích, případně kde nejblíže? :?: Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE: Bandáž v Pardubicích
PříspěvekNapsal: 17 lis 2006 12:23 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Nevím o tom, že by bandáž žaludku prováděli v Pardubicích, nebo v Hradci královém, ale zkuste se tam informovat. Pokud to tam běžně nedělají, nebo jenom začínají, doporučil bych se obrátit na Prahu nebo klidně nám do Brna. Obezitology ale jistě v vás poblíž naleznete, aby jste se dostavila již s předběžným vyjádřením odborníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 11 měsíců po operaci
PříspěvekNapsal: 11 pro 2006 10:18 
Offline

Registrován: 22 lis 2006 16:10
Příspěvky: 24
Bydliště: u Českých Budějovic
Dobrý den Dr.Černý!
Jsem 11 měsíců po operaci a zatím je můj váhový úbytek 38kg.
Nyní vážím 86kg a již od října se mi nedáří hubnout ani o kilo měsíčně.
Zatím jsem doplnění neměla.Myslím si ,že jídelní návyky dodržuji i když
jím o něco více než před 6 měsíci.Mírně to doplňuji cvičením ve vodě a brišními tanci.
Na další kontrolu jdu až v červenci.
Myslíte,že se mám objednat a na doplnění už nyní?
Mám strach,že už to nepůjde dolů.Potřebovala bych ještě,alspoň 15 kg dolů.Vím,že se hubne i druhý rok po bandáži.
Děkuji a zdravím! Miki

_________________
po bandáži 9.1.2006,33 letObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2007 10:01 
Offline

Registrován: 01 říj 2006 07:59
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Dobrý den,chtěla bych se zeptat v jakém případě mě dr. doplní bandáž.
Hubnu pomalu,velký váhový úbytek byl na začátku,teď je to 1-2kg měsíčně,a navíc teď mě to už asi 3 týdny zase stojí.

Hlavně tedy je u mě problém ten,že nepociťuji téměř žádné omezení v množství potravy,pouze pokud potravu špatně rozkoušu,nebo když jím rychleji než bych měla,tak cítím,že se mě to jakoby zastaví v jícnu a tlačí a bolí,po chvíli to přejde.

A zvláštní je,že ráno cítím,že mě to málo stačí,ale s přibývajícím dnem omezení téměř necítím.
Tak mě zajímá,v jakém případě se teda dr. rozhodně mě doplnit??? Nebo si o to mám zažádat sama??? Moc bych o doplnění stála.

_________________
Obrázek



operace 19.2.2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odpověď Rendule i Mikimu...
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2007 19:51 
Offline

Registrován: 15 črc 2006 11:55
Příspěvky: 37
Váha po adjustabilní bandáži klesá obvykle pozvolněji a pomaleji jako tomu bývalo po rigidní bandáži, jenž byla používána hojněji v minulosti. Časté bývalo zvracení a bolesti. Nyní je to spíše výjimečné. Tempo hubnutí lze do určité míry regulovat, ale zpravidla se k doplňování přistupuje v určitých stabilních termínech a zvažuje se přitom nejenom dosavadní váhový úbytek, ale celkové množství ztracené váhy, tempo redukce a aktuální váha, ale dále i tolernace při polykání, jestli jsou využity další metody pro hubnutí, zejména energetický výdej (cvičení, sport) atp. Neexistuje absolutně platná univezální šablona, stav posuzuje každý operatér individuálně. Univerzálním pravidelm je, že rozložením váhové rfedukce na delší období je výhodnější, cílem je dlouhodobý efekt a ne závody v hubnutí. Cílem není linie do plavek, ale snížení rizik z těžké obezity a výsledný úbytek nemusí být stejně velký u každého.
Tedy: promluvte si se svým operatérem, nedoporučuji měnit kvůli tomu hned zkaje lékaře. Všichni máme snahu sledovat svoje výsledky, t.j. Vaše hubnutí. Ztratit pacienta z dlouhodobého sledování je pro nás nežádoucí, proto se poraďte s tím svým lékařem. Pokud budete více komunikovat s Vašim chirurgem, věřím, že najdete způsob, který bude oběma dvěma vyhovovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2007 20:16 
Offline

Registrován: 01 říj 2006 07:59
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Pane doktore děkuji za odpověď,nicméně už zůstanu u lékaře,ke kterému jsem se nechala převést-mám k němu větší důvěru a probereme tospolu a uvidíme jak postupovat dál.

_________________
Obrázek



operace 19.2.2007


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení