fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 19 bře 2024 05:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Různé - nápady, vychytávky, rady...
PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 18:59 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Rady nad zlato od bossice

Na zahuštění je pro někoho jíška hůř stravitelná, tak je dobrý bramborový či kukuřičný - chutnější - škrob.
Pak taky hrstku ovesných vloček, na sucho mírně a krátce opéct na pánvi, pak rozemlít či rozmixovat a rozvařit buď samostatně a přidat nebo lepší zkrátka hodit rovnou do pokrmu a povařit stačí jen krátce. A bude se Vám báječně kakat.
Ale vločky ne denně, pozor, vyplavují ze střev vápník.
Zahušťování rozmixovanou kořenovou zeleninou snad ani nemusím zmiňovat, to je každýmu jasný.

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 15:18 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Já jsem si po operaci pochutnávala taky nejvíc na polévkách.

Do hrnce vařit kousek odkostěného a kůže zbaveného kuřecího masa (prsa jsou dost suchá, radši stehnýko) na kousky, kořenovou zeleninu (mraženou pod svíčkovou) a buď brambor nebo rýži, sůl, ale malinko. Stačí povařit ani ne půl hodinky. Pak odebrat jen na momentální porci a rozmixovat.

Časem jsem přidávala jiné druhy zeleniny a do hotové polévky až před mixováním přidala petrželku nebo libeček (to není blbeček!), celerovou nať, petrželovou nebo jiné koření, co jsem našla na zahrádce - výborný je tymián a saturejka. Nesmí těch bylinek být moc, vždy jsem dala jen od jednoho druhu, abych měla pokaždý jinou chuť.

Celkově ujíždím na řapíkatém celeru, tan se dá narvat skoro do všeho a podporuje odvodnění a hubnutí. A lahůdkový je pastinák. Vždyť stačí si dát vařit jakoukoliv zeleninu, pak zavařit třeba krupičkou nebo chlebem a rozmixovat.
A ač se to někomu nebude zdát, tak skoro v každé polévce se snese špetka mletého kmínu, který detoxikuje, čistí střeva a zamezuje zácpě. Po operaci jsem z koření používala jen ten kmín, pepř mi dráždil sliznice...navíc podporuje chuť k jídlu, což je nežádoucí.
Dobrota je bramkaše rozmíchaná v horkém mléce.
Taky jsem po operaci zkonzumovala kvanta kupované mrkvové šťávy s vlákninou a jiným ovocem - ve skle - ředila jsem si jí tvarohy, jogurty, acitmel...co šlo a dobrá je půl na půl se studeným mlékem či jen naředit vodou a v létě kostky ledu a kapku citronu či limetky. Neustále jsem to měla namíchané v lahvi a nosila s sebou po zahradě a upíjela.

Koupila jsem si kontaktní gril a tam je možný dát jen mírně olejem pomáznutou jakoukoliv zeleninu a narychlo opéct, ani nemusím solit a když, tak malinko, gril chuť zvýrazní sám. Nebo pár kapek sojovky či maggi, jak kdo rád. Takže cukety, rajčata, papriky (svléknout pak šlupku), celer, pastinák, mrkev, lilek i brambory. Zachová se maximum vitamínů a minerálních látek. Maso se musí dělat rychle a krátce, aby zůstalo měkké, zelenina a brambory o chvilku déle.

Holky si taky dělaly jen obyčejné polévky - horká voda a lžička podravky či jiného koření, teď už je na trhu dokonce podravka extra - zdravější.
A glutamátu sodného se moc nebojte, není škodlivý ani zdaleka tak, jak se to poslední dobou prezentuje. Je to součást mnoha potravin, přírodní součást. Museli byste sníst denně kilo glutamátu, abyste měli zdravotní problémy.

No já nevím, ještě něco? Jo, vynikající je hlíva ústřičná, můžete ji upravit na mnoho způsobů i jíst syrovou a nebo si do jídla vysypat kapsli sušené hlívy (v lékárně). Krásně to dochutí a podpoří imunitu, obsahuje všechny vitamíny a minerály, i jód, který je pro hubnutí vítaný.

Víc už momentálně moje palice nevyplodí. Čauky a zdravím všechny, kdož jste trpělivě dočetli až do konce! Zdar!

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 08:49 
Offline

Registrován: 08 říj 2009 13:58
Příspěvky: 76
Bydliště: Pardubice
Bossice
taky uvažuju delší dobu nad kontaktním grilem...jen tak můžeš mi prozradit značku toho svého?(že jsi s ním spokojená :D )

_________________
Obrázek
tubulizace v 35letech, leden 2010 , bezdětná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 08:54 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
tenhle nevypadá špatně na ty naše miniporcičky :lol: http://www.elektro-garden.cz/produkt/gr ... r-gr-1850/

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 17:01 
Offline

Registrován: 05 říj 2007 06:59
Příspěvky: 219
Bydliště: Havířov
:DNo jasně :lol: :lol: BOSS.... :oops: 8) :lol: :lol: :lol: Já myslela, že když budu poořád lítat, budu za chvíli nudle

_________________
Obrázek
36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 17:17 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Smapájo já mám dost drahý kontaktní gril Catler, využila jsem slevy, když ho prodávali po výstavě a i tak stál spoustu tisíc. Myslím, že teď je na trhu dost velký výběr i v levnějších variantách. Ale při koupi si všímej, jestli má záchytnou nádobu na vypečený tuk. Je to dobrá vychytávka, jídlo je zase o něco dietnější. Jo a taky sleduj příkon, chce to spíš silnější, aby se rychleji grilovalo, tím se šetří víc vitamíny a minerály a maso je křehčí.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 17:38 
Offline

Registrován: 05 říj 2007 06:59
Příspěvky: 219
Bydliště: Havířov
:D Holky, které jste teprve na tekuté a kašovité, když jsem měla chuť na něco jiného, tzn od masa...jak jsem dělala třeba gulášek pro rodinku, vzala jsem si trošku té šťávičky a hned mi bylo líp a když jsem mohla kašovité přidala jsem si do toho trošku chlebíku bez kůrky rozmočit a bylo to mňami a nebo třeba játra na cibulce s majdou, hned jsem si nachystala misku na šťávičku a papala :lol: :lol:
Jednou jsem taky nechala na 15 minut namočený trvdý sýr v mléku a pak ho v něm uvařila přidala k tomu 1 brambor i s trochou té vody a vše dohromady rozmixovala a to mi chutnalo.... :D

_________________
Obrázek
36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2010 20:19 
Offline

Registrován: 08 lis 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: severní čechy
Poradím jak vařit bez tuku
do hrnku nebo mističky dáme sypké zeleninové polévkové koření zalijeme horkou vodou,přidáme trochu alkoholu nebo jeblečného džusu,nádoba ze silnějším dnem cokoli potřebujeme dusit,smažit,třeba cibulku,a postupně podléváme zeleninovím vývarem,moc se mi to osvěčilo. :roll:

_________________
url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/whA6yYV/]
Obrázek
[/url] je mi 60 3 děti již dospělé 5 vnoučat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ahoj
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 10:35 
Offline

Registrován: 05 dub 2010 13:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Zlín
ahojky, přeji hezký den. Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po opce moohu zkusit cibuli nebo česnek... jsem teď 4 týdny po opce a chtěla bych příteli uvařit něco dobrého... Je to kuřecí minutka se sýrovou omáčkou, která je složena mj i z cibule.. Kdo jste dýl po operaci, můžete mi prosím poradit? Děkuji moc.

_________________
Obrázek
30 let
Sleeve, 24.3.2010 MUDr. Čierny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 11:10 
Offline

Registrován: 09 pro 2009 10:49
Příspěvky: 113
Saschetko, to musíš zkusit a uvidíš sama. Mě třeba moc kořeněné, mastné a kyselé věci vadily. Ale je to na každém zvlášť. Ochutnej a poznáš sama, jak ti to sedne :-) Ale z mé zkušenosti - budeš najezená už při vaření a ochutnávání, takže až bude prostřeno, ty už nebudeš moct jíst.

_________________
Tubulizace Břeclav, 24. 11. 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 12:12 
Offline

Registrován: 27 črc 2006 20:26
Příspěvky: 250
Bydliště: Benešov,35let,bezdětná
Já třeba nemohu vůbec kyselé okurky,tatarskou (všechno co je nakyslé) to je pak zvraceního :roll: ,chleba a pečivo..jím jen celozrné suchary a to tak jeden ke snídani.Ale mě třeba pečivo vůbec nechybí ani moc přílohy...raději si dám maso...pomaličku si to člověk vychytá...co mu dělá dobře a co né a sakramensky si to pamatuje...po několikáté :oops: :P

...a ještě mě neděláí dobře syrová zelenina zatím...to všechno skoro lítá ven...


Všechno je jen a jen o vyzkoušení..... :wink:

Sále si vážím jídlo každé ...a často nesním ani těch 80-90g...vždy zbude...

_________________
Obrázek
3/07 bandáž,16.2/10 tubu při 127kg,odhozeno 41kg,10/10 těhu při 89kg,36tt-89kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 12:14 
Offline

Registrován: 27 črc 2006 20:26
Příspěvky: 250
Bydliště: Benešov,35let,bezdětná
rennie...ooo jak bych chtěla bejt najezená jen z vůni a ochutnávání :oops: :oops: :oops: ...asi to bude tím,že moc když vařím neochutnávám... :lol: asi budu muset začít... hi hi hi ..stejně převážně vařím jen pro manžela..a sama si dělám jičí verze...

...ale co jsem moc ráda,že zvládám ukočírovat chut na čekulády a podobné sušenky s náplněma...nějak to vůbec nepotřebuji..a když už tak si dám Bebe obyčejné jednu dvě a stačí...

_________________
Obrázek
3/07 bandáž,16.2/10 tubu při 127kg,odhozeno 41kg,10/10 těhu při 89kg,36tt-89kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 12:32 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
saschetko já měla včera rizeto a tam byla i cibule a nic mi to neudělalo, takže to chce opravdu zkoušet a zkoušet :wink:
Jinak jsem si dala 2 ani ne moc vrchovaté lžíce a byla jsem plná, takže jsem si ho dala ještě odpledne ke sváče :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 dub 2010 13:19 
Offline

Registrován: 31 led 2009 09:53
Příspěvky: 167
je nás určitě levnější živit než šatit :D

_________________
Obrázek
-6kg před
41let/175cm, start 27/05/09, sleeve, metřík zdolán 20/12/09 = 85kg, 50% úbytek původní Dejny 30/06/10


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2010 19:01 
Offline

Registrován: 06 kvě 2010 17:54
Příspěvky: 722
Bydliště: Olomouc
Našla jsem zajímavou informaci po čem která krevní skupina tloustne tak ho sem dám ať si můžeme dát pozor a nemít Kg navíc... :) :) :)

Po čem krevní skupiny tloustnou:


0 - pšeničný lepek, kukuřice, fazole, čočka, zelí, květák, hořčice
B - kukuřice, čočka, arašídy, sezam, pohanka, pšenice
A - maso, mléčné výrobky, fazole, pšenice
AB - červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka, pšenice

Přišlo mi to zajímavé kdyby to mělo být jinde ráda dám..

Recept nerecept,myslím že dobrá rada nad zlato...pěkný den všem :) :) :)

_________________
Obrázek
Začátek boje- 14.4.2010,31 let.Dvě děti 8,3.největší podpora forum bandingKlub=prostě super lidičky.díííky.doplněno 10,4


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení