fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 11:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 12:43 
Offline

Registrován: 04 úno 2011 23:11
Příspěvky: 1716
Bydliště: Kladensko
teda vy si žerete :lol: :lol: :D

_________________
31,3 děti, 175cm.
27/4/2011 Plikace OB klinika při 132kg.
5/3/2013 reop.Jablonec n.N. a SADI-P ( z důvodů rozmotání plikace) prim.vraný JBC.
29/11/2013 se zrodilo to nejkrásnější bříško v okolí, opět díky primáři Vranému v JBC.
http://casiopeia.rajce.idnes.cz/Abdominoplastika_.../
-62kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 13:39 
Offline

Registrován: 26 srp 2010 18:20
Příspěvky: 1164
Bydliště: Krakonošovo
Jogurtové řízky
- množství upravit dle potřeby

8 prsních kuř. řízků
1 velký hustý bílý jogurt
2 celá vejce
4 stroužky česneku
sůl, pepř, další koření dle chuti /grilovací, gyros..../

Kuřecí řízky nakepat, osolit, opepřit a namáčet do jogurtové marinády.
Tu připravíme smícháním všech výše uvedených produktů. Masiko do něj naložíme a v uzavřené nádobě dáme do lednice.
Nejdříve druhý den obalujeme ve strouhance nebo rozdrcených corn flakes /tam přidávám nějaké ostré koření - alá KFC/

Opatrně smažíme. Řízky jsou hodně křehké. Nejsou vysušené.
Lze takto připravovat vepřové řízky z kýty.

_________________
Obrázek
JE TO TAM - 11/12/2011 - dokončen metřík -váha ukázala 79,8 kg
TUBU-Turnov 10/11/2010
47 let*20letá dcera*chápající přítel bez chapadel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 15:35 
Offline

Registrován: 31 bře 2010 14:19
Příspěvky: 175
Bydliště: Brandýsko
Bobul a verčo jsem ráda, že vám moje prďánky chutnají a přidávám receptík na palačinky trochnu jinak aneb co dům dal či nedal:

palačinkové těsto (Jiřine tentokrát nepít!!!)
cibule
olej
mleté maso (párek, klobása, uzené maso, anglická slanina, prostě co dům dá)
špenát
česnek
vegeta
sýr eidam

Palačinky si usmažíme podle klasického receptu, jen nepřidáme cukr.
Během smažení si na oleji zpěníme cibulku, přidáme maso a osmahneme. Přidáme špenát, česnek a dochutíme vegetou (záleží jaký používáte špenát, pokud je moc řídké, tak zahustíme troškou mouky rozmíchané v mléce). Plníme směsí palačinky a dáme do pekáčku. Posypeme sýrem a dáme zapéct do trouby.

Přeji dobrou chuť!

_________________
Obrázek
33let, 2 mrňousci (4 a 6,5 roku),milující manžel a dva pražský krysaříci
7.6.10 bandáž v Iscare, doplněno 4ml, 09/11 doplněno v Turnově 3,5ml, 12/11 odpuštěn 1ml, 03/12 odpuštěny 2ml, 7/12 bandáž odstraněna v Jablonci.
6.11.2012 začátek nového života bypass roux-y v Jablonci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 17:19 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Karbanátky z kuřecího mletého masa

tento receptík mám od macechy, která má dietu kvůli slinivce, jsou výýborné, jednoduché a kdo chce, tak i dietní - u nás budou zítra nedietní :lol: :lol: :lol:

500g mletého kuřecího masa (kupuji v Penny mražené po 500g nebo v Tescu, tam mají 500g a 1000g balení - také mražené)
3 vejce
sůl
tavený sýr (kdo chce dietku, tak nízkotučný)
petrželka nebo pažitka (nám více chutnají s petrželkou)
strouhanka

- vše smíchat do mazlavé hmoty, tvořit karboše, opéct na oleji

- já ještě dávám broskvi a plátek sýru (takový ten balený jednotlivě každý plátek)

- nebo z toho udělám mletou roládu - plním čímkoliv - potřu hořčicí, dám vejce na tvrdo, okurka, slanina, párek, prostě cokoliv....


Plněné žampiony

- na másle zpěníme světlou cibulku, přidáme vydlabané vnitřky žampionů, nahrubo nastrouhanou šunku (měkký salám), sůl, pepř a vejce (dle množství žampionů. na cca 12ks dávám 3-4 vejce) = ze všeho umíchat "míchanici" - ale tak, aby se vejce zůstala napůl syrová a nakonec přidáme nastrouhaný sýr = vznikne hustá hmota

- plníme do klouboučků, obalujeme v trojobalu a smažíme nejprve naplněnou stranou dolů.

- OBMĚNA - žampiony nevydlabávám, pouze naplním nastrouhanou nivou, obalím a usmažím


Vepřové závitky (omáčka)

- kotlety naklepat, osolit, opepřit, potřít slabě hořčicí
- poklademe kolečky měkkého salámu nebo šunky, svineme do závitků, zpěvníme proti rozmotání, dáme do tlak. hrnce na rozpálený olej a ze všech stran opečeme.
- podlijeme vodou, na množství omáčky, osolíme, zavřeme a dusíme do měkka
- maso vyndáme, šťávu dusíme, až zčervená, pokud je třeba, tak ještě dosolíme, dochutíme sojovou omáčkou.

Podáváme s rýží nebo těstovinami


Kotlety po maďarsku (omáčka)

- kotlety naklepeme, osolíme, opepříme, posypeme sl. paprikou a opečeme na rozpáleném oleji dozlatova
- maso vyndáme na talíř, dáme na teplo
- na tom samém oleji zpěníme menší cibulku, dáme nakrájenou zelenou papriku, můžeme i červenou, rajčata - cca 6-8 ks a chvíli restujeme
- po chvilce tam vložíme maso, zalijeme vodou, osolíme, zakapeme sojovkou (čím více, tím lépe) a dusíme cca 20-30min
- omáčku zahustíme a dochutíme

Podáváme s rýží nebo těstovinami


Pomazánka na toasty

- cca 6 vajec
- strouhaný sýr
- strouhaný měkký salám
pepř, trochu soli

- směs dáváme na plátky veky, rozpůlené housky nebo rohlíky a smažíme na rozpáleném oleji - nejprve pomazánkou dolů

- hotové potíráme hořčicí a můžeme posypat nakrájenou cibulí


Dobrou chuť :wink:


Tak jsem Vám trochu přidala do mlýna, pokud by měl někdo zájem o mé receptíky, mám je v PC, není problém poslat :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 18:16 
Offline

Registrován: 19 led 2011 08:13
Příspěvky: 314
No děvčata, to jsou tede dobroučké recepty, to mi neděléjte, já držím dietku za týden jdu na opku. Určitě je také použiju, jsou to samé mňamky. Já přidám taky jeden DIETNI recept, ale rychlý. Kuřecí masíčko nakrájet na nudličky, přidat jednu menší sklenici sladkokyselého zelí, worčestr, sojovka a zahustit smetanou. K tomu hranolky, ameriky nebo brambory. Je to rychlé a dobré.

_________________
Obrázek
Mudr. Čierny Michal Plikace Břeclav 23.2. 2011
Mudr. Vřeský Bronislav Abdominoplastika FNSP Ostrava 22.3. 2012
Mudr. Vřeský Bronislav Modelace a zmenšení prsou FNSP Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 18:55 
Offline

Registrován: 31 bře 2010 14:19
Příspěvky: 175
Bydliště: Brandýsko
Leni to vypadá dobře. To masíčko osmahout na cibulce?

_________________
Obrázek
33let, 2 mrňousci (4 a 6,5 roku),milující manžel a dva pražský krysaříci
7.6.10 bandáž v Iscare, doplněno 4ml, 09/11 doplněno v Turnově 3,5ml, 12/11 odpuštěn 1ml, 03/12 odpuštěny 2ml, 7/12 bandáž odstraněna v Jablonci.
6.11.2012 začátek nového života bypass roux-y v Jablonci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011 19:34 
Offline

Registrován: 19 led 2011 08:13
Příspěvky: 314
Evikp dám vždy tak 500 g kuřecích ř. a osmahnu jen na oleji. Pak tam přidám vše ostatní a za 20-25 minut vše hotovo. Je lepší přidat i trochu cukru, ale to podle chuti.

_________________
Obrázek
Mudr. Čierny Michal Plikace Břeclav 23.2. 2011
Mudr. Vřeský Bronislav Abdominoplastika FNSP Ostrava 22.3. 2012
Mudr. Vřeský Bronislav Modelace a zmenšení prsou FNSP Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 úno 2011 20:18 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Vyzkoušeny ty kuřecí špalíčky v anglické slanině.... chutné, rychlé a příště vyzkouším přidat šušenou švestku .... http://www.iprima.cz/prostreno/ucastnici/pavel-soukup :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 úno 2011 13:08 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Sibyl
tak já si ho pustila taky a zjistila sem, že to ti pitomci sestříhali ... ale ještě v pátek nnebo v sobotu to tam bylo páč jsem si to pouštěla a vařila podle toho.
Ale je to hrozně jednoduchý ...
Kuřecí prsa nakrájíš na špalíčky nebo silnější plátečky, posypeš kořením gyros a zamotáš do anglické a pečeš 15-20 minut
Já to ještě malinko vylepšila a z vrchu jsem to posypala lehce grilovacím kořením a pokapala olejem páč jsem měla anglickou hodně libovou ... teď ještě budu zkoušet to samý jen ty prsa trošku rozklepnu a zabalím do toho šušenou švestku
Dělala jsem to s hranolkama s může to být dobrý i br. kaší ... jen té šťávy moc není :wink:

A jukni sem :wink: http://www.mamincinyrecepty.cz/drubez/s ... -v-kabatku

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 úno 2011 22:46 
Offline

Registrován: 18 dub 2010 21:30
Příspěvky: 658
Bobul díky, vypadá to žravě a připomělo mi to náš oblíbený recept:

Kuřecí se sýrem v těstíčku
Kuřecí prsa, uděláme do nich ďurku po délce, nacpeme špalíček tvrdého sýra a obalíme v těstíčku: vajíčko, hl. mouka troška mléka a koření co vám padne pod ruku, já rávám většinou steakové nebo grilovací, ale fakt je to fuk, klidně směs a někdy přidám i bylinky. No a pomalu usmažíme do zlatova. Já lenoch to občas udělám tak, že kuřecí nakrájím na nudličky, sýr postrouhám, všechno prdnu do těstíčka a usmažím :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 14:47 
Offline

Registrován: 18 dub 2010 21:30
Příspěvky: 658
Dneska jsem dělala Bobulčiny kuřecí závitky s anglickou a švestkou a mňamka veeeeliká. Jen jsem kuřecí masíko osolila, aby vynikla chuť anglické. K tomu brkaši...
Zítra udělám asi ragú nebo JJgulášek mexický.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 16:19 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
sibyl
já je taky solila ... jen sem to sem zapoměla dopsat :oops:

Jana Demb.
ta pomazanda se mi líbí !!! vyzkůšam :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011 18:48 
Offline

Registrován: 18 dub 2010 21:30
Příspěvky: 658
Bobul, ale já je jen osolila, možná jsem to blbě napsala :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 úno 2011 11:38 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Sibyl
jo táááák, tak já osolila a ještě lehce prosypala tím gyrosem :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011 19:56 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Zajímavý recept, ale spíš pro hubené rodinné příslušníky :wink: :wink:

Krkonošské kuře s bramborovými noky
Toto, skoro až slavnostní, jídlo se může směle zařadit mezi skvosty české kuchyně jako je vepřo-knedlo-zelo nebo svíčková na smetaně. Není to sice žádná lahůdka pro vegetariány a také dietolog by zaplakal, ale kdo by odolal krásně vypečenému máslovému kuřátku plněném červeným zelím s uzeninou a k tomu po domácku vyrobené bramborové noky. Navíc tento recept určitě k plné spokojenosti zvládne i méně zkušený kuchař či kuchařinka.
Tento recept, který si okamžitě moje manželka zamilovala a ustavičně mi jej předhazuje, jsem před léty objevil v jedné brožurce. Myslím, že to byla taková ta zdarma brožurka co dávala Tescoma v každém obchodě s kuchyňskými doplňky. To je ale úplně jedno. Hlavně, že to je skvělé papání a navíc i působí tak nějak honosně, takže se určitě nemusíte stydět jej uvařit jako součást slavnostního či nedělního menu. Jídlo je to dosti vydatné a také více mastné (vzhledem k množství použitého másla), ale kombinace másla a kmínu je na této pečeni dokonalá. Pokrm můžete připravit jak z celého kuřete, což je doporučený postup, a nebo také z jednotlivých stehen. K tomu buď doporučované bramborové noky, ale nic nezkazíte klasickým bramborovým knedlíkem a ani jiné varianty (baj i kobzole) nevylučuji. Takže jdeme na to.

Co budeme potřebovat
• 1 celé velké kuře (nebo 6–8 stehen)
• 250–300 g uzeného, např. krkovička nebo rolovaná plec
• 1 sklenice červeného sterilizovaného zelí
• 150 g másla
• trocha oleje, sůl a kmín
Na bramborové noky
• 750 g uvařených brambor
• 250 g hrubé mouky
• 1 vejce

Nejdřív dáme péci kuřátko
Uzené maso nakrájejte na malé kousky (kostičky) a na troše oleje orestujte v kastrůlku asi 5 minut. Až uzené pustí šťávu, tak přidejte dobře okapané zelí, promíchejte a dalších 5 minut duste. Podle chuti opatrně osolte a nebo přidejte i trochu cukru, nemáte-li rádi zelí moc kyselé. Pak směs odstavte a nechte vychladnout.
Kuře vně i uvnitř nasolte a pak jej naplňte (pěkně to tam narvěte, co nejvíc) vychladlou směsí zelí a uzeného. Zbylou směs můžete napěchovat pod kůži – mezi stehny a hrudí nařízněte malý otvor a směs tudy prstem vtlačte pod kůži kuřete – kam se dá. Nakonec nezapomeňte uzavřít otvory (hlava a prdel) – třeba párátkem. Pokud jste zvolili jen stehna (a ne kuře vcelku), směs napěchujte pod kůži jednotlivých porcí – na vnější straně stehýnka lehce kůži nadzvedněte a směs tam napěchujte – nebojte, bude to držet, jen musíte být trochu opatrní, abyste kůži neodtrhli při plnění příliš. Poté kuře dejte do pekáče, poklaďte plátky másla (na jednotlivých porcích drží o něco lépe) – nešetřete jím. Nakonec to celé hustě posypte celým kmínem – opravdu dostatečně, tvoří spolu s máslem hlavní chuť pokrmu. Pečte v troubě jak jste zvyklí. Ideálně při teplotě 180°C dokud není kuře upečené, což je zhruba hodina nebo o něco víc. Ale raději to vyzkoušejte zapíchnutím párátka do stehna poblíž kloubu, a vytéká-li průhledná (ne krvavá) šťáva, je hotovo.

A teď ty noky
Uvařené brambory necháme chvíli vychladnout, nemusí být ani úplně studené. Pak je dobře rozmačkáme a přidáme vejce, trochu soli a vmícháme hrubou mouku. Vypracujeme těsto bez hrudek – malé kousky brambor nejsou na škodu. Necháme ho chviličku odpočinout, to se nám akorát začne vařit voda v hrnci, ve které noky uvaříme. Lžící (dvěma to jde líp) tedy z těsta vykrajujeme menší noky a vaříme je v trochu osolené vodě asi 10–12 minut, podle velikosti noků – jakmile vyplavou, tak jim chybí tak 2–3 minuty a jsou fertig. Místo lžící vykrajovaných noků můžete klidně tvarovat malé knedlíčky, kuličky o průměru zhruba 4 centimetry – namočte si ale předtím ruce ve studené vodě, jde to pak o poznání lépe. Uvařené noky nechte na sítku okapat.

A teď už nezbývá, než jídlo naservírovat. Celé kuře nejdříve opatrně (nejlépe nůžkama na drůbež) rozpulte a pak každou půlku ještě rozdělte na další dvě porce. U samostatných stehýnek vám tato činnost odpadá a můžete rovnout servírovat. Jedna porce masa se zelím a vedle pár noků, které lehce pokapete vypečenou máslovou šťávou. Skvělý nedělní oběd, a až to vyzkoušíte, napište jak vám to chutnalo. Přeju vám dobrou chuť.

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení