fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 21 bře 2015 18:27 
Offline

Registrován: 04 úno 2015 17:56
Příspěvky: 164
Bydliště: Bohumín
Natty, použij internet např. http://www.znamylekar.cz/psycholog/znojmo
a obrň se trpělivostí, protože ne každý dělá předbariatrické vyšetření a každý má jinou dobu objednání. Já si vyhledala všehny psychology v blízkém okolí/bydlím v Bohumíně/ a začala obtelefonovávat. Byla půlka listopadu a všichni by mě objednali až v lednu, někdy dokonce únoru. Po desátém hovoru se na mne usmálo štěstí a jedna psycholožka mne vzala na počátku prosince. Hned další pondělí 8.12. jsem si šla pro termín a 23.1 to mám za sebou.

_________________
Obrázek
61 let/ CSS=celkem spokojená seniorka
ve šťastném vztahu, děti /40,38,37, pět vnoučat /13,11,8,8,5
10.11.2014 /123kg/konzultace MUDr Ostruszka FN O-Poruba, TUBU 23.1.2015
2.3.2015 oslabená imunita-streptokok-růže-dodnes díra v noze


Naposledy upravil Helenka dne 24 bře 2015 19:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 21 bře 2015 19:31 
Offline

Registrován: 21 úno 2015 09:04
Příspěvky: 96
Děkuji Helenko, nakonec jsem to udělala přesně jak ty a mám tam jít hned 7.4 Tak snad i dobře dopadnu :)

_________________
Obrázek

13.4.2015 konzultace u p. dr. Čierného, Břeclav
1.9. nástup do nemocnice
2.9.2015 Omega bypass dr. Čierný Břeclav- přežila jsem :D


2.9.2015 148kg -3
2.10.2015 138kg -13
2.11.2015 135kg -16
2.12.2015 132kg -19
2.01.2016 128kg -23
2.02.2016 125kg -26
2.03.2016 123kg -28
2.08.2016 114kg -37
4.09.2016 113kg -38


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 24 bře 2015 16:36 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Konzultace u psychologa,
zkusím sem něco sesmolit ohledně konzultace u psychologa a časté dotazy čekatelek na bariatrickou operaci a strachu z psychologa v několika bodech :-) I já jsem měla obavu a po konzultaci s psychologem jsem zjistila, že byla naprosto zcestná a neoprávněná
NELHAT!!!!
Když pominu, že budete lhát především sami sobě, je dobré si uvědomit, že psycholog, který se zabývá pacienty, kteří mají zájem o tuto operaci vždy odhalí, jestli lžete, nebo ne. Opravdu nemá smysl v případě vypisování dotazníku, čí pouhé slovní konzultaci psychologa přesvědčovat, že jste naprosto v pohodě, nikde žádný problém, vše je zalité sluncem. Každý člověk na světě ne jen obézní řeší řadu problémů.
JÍDELNÍČEK!!!
Přesvědčovat psychologa o tom, že se nikdy nepřejídáme, nikdy nemlsáme a že jíme pravidelně, malé a zdravé porce mu dáváme jasně najevo, že s rozumem na tom nejsme moc dobře a místo operace spíše potřebujeme kopanec do zádele :-).
SROVNANÁ PSYCHIKA
Ani v tomto není dobré psychologovi lhát. Ruku na srdce dámy, která z nás je spokojená s tím, jak vypadáme? Netrápí nás obezita? Ani trochu? Tak moc jsme vyrovnané, že chceme podstoupit bariatrickou operaci? Zase lžeme sami sobě :-)
VYBÍRÁNÍ PSYCHOLOGA!!!
Ze své zkušenosti bych ráda apelovala na čekatelky, aby nedaly na rady typu... Jdi k tomuhle a tomuhle, ten dá vždy kladné potvrzení.
Ano, ono je hezké si dojít k psychologovi, který dává propustky k operacím jak na běžícím pásu, ale on za nás na operaci nepůjde, on nebude po operaci bojovat s psychikou (hlídání jídelníčku atd), budeme to zase jen MY, kdo bude bojovat, on svojí úlohu už splnil a víc ho nezajímá ( my, nebo pojištovna mu to zaplatí, tak co...)
Za mě říkám, najděte si opravdu kvalitního psychologa, který na rozdíl od těch nezkušených ví, co jaká operace obnáší, jaké to bude po operaci atd. Jsem přesvědčená, že takový psycholog Vás příjemně překvapí.. už jen zjištěním, že Vám dá najevo, že je tu pro Vás a chce Vám být nápomocen. Není tam proto, aby Vám zhatil operaci. Pokud dá zamítavou odpověď, můžete si být jisté, že je to z vážného důvodu, ne pro jeho radost, ale že tím chce zabránit pozdějším velkým psychickým problémům, protože největší boj není operace samotná, ale to co bude po ní.
Já byla objednaná ke 3 psychologům nezávisle na sobě. První dva byli typičtí razítkovači, které pacient vůbec nezajímá , dají razítko a hotovo, ty jsem odmítla hned při telefonické objednávce, kdy mi řekli, že konzultace trvá max 10 minut.. U třetího jsem byla skoro 3 hodiny a vše se mnou probral. :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 03 dub 2015 15:27 
Offline

Registrován: 09 bře 2015 14:01
Příspěvky: 9
Hlavně, ať Vám Pomohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 03 dub 2015 17:50 
Offline

Registrován: 03 dub 2015 17:36
Příspěvky: 4
Dobrý den přeji,i já jsem před plikací žaludku a psycholožka doporučila odklad operace. Netuším vůbec proč... byla jsem na vyšetření skoro dvě hodiny,testy 400 otázek.Nevíte někdo pls co jsem jako,že řekla špatně?Myslím co je pro dr. špatně... díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 03 dub 2015 19:41 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
hladulko, ale to ses měla zeptat té psycholožky, jaký k tomu má důvod :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 03 dub 2015 19:46 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
pavlinostibrova, co jsi zač? většinou sem lidi chodí, aby se něco dozvěděli a také o sobě něco pověděli, sdělená radost ...a starost, však to znáš :P ty přispíváš do diskusí, které už dlouho nikdo nenavštívil, ale ne, abys dala nějaký zajímavý příspěvek ze života, nějakou svou zkušenost anebo napsala, proč jsi tady, jen to tak neutrálně okomentuješ a nic, odhal se nám trochu, proč jsi tady na fóru?

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 04 dub 2015 10:39 
Offline

Registrován: 03 dub 2015 17:36
Příspěvky: 4
motivo,no to bych ráda,ale nešlo to... dr. měl vyšetřila a poslala domů.že zprávu odešle lékaři.... a bylo vymalováno.. dr. my taky nesdělil... mám jít na kontrolní vyšetření a jen sem chtěla vědět nač si mám dát pozor... mluvila jsem s ní na rovinu a nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 04 dub 2015 12:58 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Hladulko
A co zkusit jiného psychologa?
Případně kliniku, kde psychovyšetření nepožadují :wink:

Motivo
Já si myslím, že členové se jménem pavlinastibrova, neladurisova nebo milusecachtova jsou zakuklení spemeři. Já je sleduju ostřížím zrakem a v případě něčeho nekalého je okamžitě zabanuju :mrgreen:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 09:23 
Offline

Registrován: 30 bře 2015 22:57
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
HoIky ja meIa siIeny probIem s psychoIozkou ve Vítkovicich v Ostrave taky jsem s ni jednaIa na rovinu rozhovor mam dokonce nahrany pro vsechny pripade nespokojenosti a taky jsme vedeIa proc to deIam nic mene Dr se mnou byIa za 8 minut presne hotova a rekIa razne ne!!!! takze jsem voIaIa nutricni ze jsem absoIutne nespokojena ta mi rekIa ze paciet ma pravo na novou zadanku a zajit si k novemu psychoIogovi ja hIedaIa pres znamy Iekar
A jsem absoIutne spokojena jasny nad nekteryma vecma jsem museIa vazne uvazovat a sem tam i zaIhat jinak by mi rekIi ze nejsem normaIni a jak jse rika kazdy psychoIog potrebuje psychoIoga neni to Iehke nekoho poznat za par minut :wink: :wink: :wink: :wink:
JInak nejhorsi je kdyz Mudr reknete ze jste drzeIa nekoIikrat dietu a nevydrzeIa ji ony chcou proste sIyset to ze budete schopna spoIupracovat i po operaci a ze budete mit vuIi protoze pro ne je duIezite ze vam to nedeIaji zbytecne!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 11:42 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
annax, to mě těší, že bys zasáhla, mně jsou tyhle typy docela podezřelé :mrgreen: :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 05 dub 2015 15:48 
Offline

Registrován: 16 pro 2013 21:43
Příspěvky: 56
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
tak aby nebyla na psycholožku v Ostravě jen samá kritika, tak já jsem měla opačný dojem...pokecaly jsme a ona mi nakonec řekla, že už po pár minutách věděla, že její posudek bude kladný...že svým přístupem k životu a optimismem se nemusím ničeho v životě bát...strávila jsem u ní hodinu, která strašně rychle utekla a celou dobu jsme si povídaly o svých rodinách a o životě...byla fakt super a já jí moc děkuji :D

_________________
Obrázek


41 let, Roux Y Gastrický Bypas, doc. Holéczy dne 04.02.2014 :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 15 dub 2015 11:20 
Offline

Registrován: 26 bře 2015 10:45
Příspěvky: 10
Známá navštěvuje také psycholožku.. bohužel to nezvládá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 15 dub 2015 11:59 
Offline

Registrován: 06 bře 2015 17:30
Příspěvky: 30
KE STAŽENÍ!
(pro ty, kdo máte před psycholog. vyšetřením v rámci bariatrické operace)

"Doporučení k psychologickému vyšetření před bariatrickou operací"
...aneb co bude psychologa zajímat

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 0515,d.bGQ

_________________
estera

170 cm, 51 let
2 děti, přítel, kočky, pes


18. 2. 2015 - KONZULTACE MUDr. ŠIMONÍK
25. 2. 2015 - GASTRO
11. 3. 2015 - INTERNA PŘEDOPERAČNÍ VYŠ.
17. 3. 2015 - 103 KG - TUBU MOSTIŠTĚ
25. 9. 2015 - 65 KG - METŘÍK DOKONČEN! JUPÍÍÍ :)
17. 3. 2016 - 59 KG - ROK PO OPERACI :) :) :)


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PSYCHOLOG
PříspěvekNapsal: 16 dub 2015 11:35 
Offline

Registrován: 03 dub 2015 17:36
Příspěvky: 4
Tak dala jsem na radu...mluv pravdu....no a mám doporučení a operace je naplánovaná na 25.5. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení