fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o bandáži žaludku najdete na bandingklub.cz/bandaz-zaludku.phtm.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014 22:31 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda z Vás má někdo problém ze vzduchem v žaludku? Jsem již skoro 4 měsíce po operaci bandáže a asi již 4x se mi stalo,že se mi žaludek třeba i po třech hodinách po jídle nafouknul vzduchem a nechtělo to jít ven, je to velmi bolestivé.Že bych jídlo špatně rozkousala,toho se nebojím,myslím,že naopak koušu dobře.Má někdo zkušenost co na to pomáhá?

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 11:56 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Dnes v noci se mi to stalo opět. Přítel byl na noční a já jsem šla spát kolem 2 hodiny.Najednou ze spánku cítím takovou bolest a křeč,rychle jsem se sesunula na rovnou plochu.Přítel mi radí abych se co nejvíce schoulila do klubíčka,že vzduch ze mě vyjde a za chvilku to bude zase dobré.Jenže bolesti a křeče se zvětšovaly a mě bylo na omdlení,takže i přes tu bolest jsem letěla do koupelny abych se opláchla studenou vodou,než to semnou definitivně sekne,pak jsem se vrátila na postel,ale to už byly bolesti tak neúnosné,že jsem prostě ležet nemohla a musela opět vstát.Mezitím jsem měla na telefonu přítele,potřebovala jsem aby na mě někdo mluvil.Pak mě napadlo,že mi dávali kartičku s telefoním číslem na ,,horkou" linku. V představě,že mi poradí co mám dělat,bohužel to zvedla sestřička na lůžkovém oddělení.Takže jsem opět přemýšlela co budu dělat.Ležet jsem nemohla protože mě bolesti prostě nutili abych vstala.Zkoušela jsem chodit,ale to mě zase bylo na omdlení,takže jsem si sedla do křesla a vzpoměla si,že maminky masírují dětem bříško když je bolí, a tak jsem tedy použila stejnou techniku,Seděla jsem křesle,pohupovala se a masírovala si břicho.Naštěstí tato techika pomohla,ale děsím se dalšího ,,záchvatu" protože než to dospělo do takovéto fáze tak mi právě pomáhalo zmiňované klubíčko.Jsem už bezradná,prosím poraďte mi někdo....

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 12:02 
Offline

Registrován: 12 zář 2013 11:01
Příspěvky: 42
Bydliště: Ostrava
Ahoj Luthien je mi líto neumím poradit,ale myslím si,že něco je špatně a já osobně bych to již řešila s lékařem. Zavolej mu at´se stále netrápíš.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 12:14 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Asi budu muset,ale děkuji i tak za odpověď.

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 13:29 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
Luthien:
měla jsem bandáž čtyři a půl roku a nikdy jsem žádné bolesi neměla. Tedy krom těch bezprostředně po operaci, ale vymizely za dva týdny a od té doby jsem nevěděla, že nějakou bandáž mám. Myslím, že to opravdu není normální, abys měla takové bolesti. Neodkládej to a vyhledej lékaře v Iscare, který tě operoval nebo se obrať přímo na pana primáře Svobodu, to je moc fajn člověk. Ale určitě to nenechávej. Moc na tebe myslím a držím palce, ať se to brzy vyřeší a máš po problémech.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 12 bře 2014 19:54 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Gluminka: děkuji. Dnes jsem ho tam již nezastihla,jelikož byl na sále,ale zítra tam hned volám. Jinak žádné problémy nemám,vůbec o ní nevím až na port který mě tlačí,ale to je normální. Začínám být celkem vyděšená. Snad to bude v pohodě.

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 13 bře 2014 12:26 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
Luthien:
port tlačí asi půl roku. Pak nevím proč, ale přestaneš ho cítit. Buď si na něj zvykneš nebo zaroste... nevím, ale pravda, že po půl roce jako by nebyl. DOufám, že už ses dovolala a nějak jste to vyřešili. Držím palce.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 13 bře 2014 21:31 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Gluminka: Bohužel dnes jsem neměla štěstí,takže musím zítra ráno. Takže doufám,že už se zítra dozvím co semnou vlastně. Mě port vadí jen když ležím a obracím se z pravého boku na levý,ale nijak mě nepřekáží.Jen jsem se lekla když jsem si ho nahmatala v oblasti pupíka.Myslím si,že tělo pak port přijme.Každopádně moc moc děkuji za podporu a určitě dám vědět jak jsem dopadla.

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 28 bře 2014 11:02 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Tak je tomu pár dní co jsem volala do Iscaru,jenže pan doktor byl na služební cestě a sestřička mi radila abych zkusila Espumisan.Tak jsem běžela do lékárny,koupila jsem si Espumisan v kapkách a můžu zatím zaťukat,že se mi ten problém neobjevil,takže uvidíme.

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 18:16 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Ahoj
mi se to stalo jednou a myslela jsem si, že umřu - takové křeče jsem snad v životě neměla, políval mě studený pot a byla to hrůza. Trvalo to asi 30 minut, byla jsem na služebce v Anglii, chytlo mě to ráno na hotelu a vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Pak to samo odeznělo. Myslím že příčina byla strava, tak jsem přestala jíst ty jejich anglické blafy a u nás dobrý. Jinak já mám bandáž už skoro 4 roky a co jsem teda vypozorovala, tak ihned po snězení či vypití čehokoliv se dostaví nadýmání. Ale vždy to trvá jen chvíli a jakmile to vyjde ven, pak už je to OK. Určitě je to způsobeno tou bandáží, protože předtím mi to nikdy nedělalao.

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 16:06 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Tak jsem si ze soboty na neděli zažila peklo...Bolesti se ke mě dostavili v 1 hodinu ráno,takže jsem hned běžela pro Espumisan a čekala až to zabere.Jenže nezabralo...Bolesti pokračovaly do 4 hodin do rána a pak se mi zase udělalo špatně,ale tentokrát jsem běžela zvracet na záchod,trochu se mi ulevilo tak jsme si s přítelem šli lehnout.Jenže bolesti mě probudili o hodinu déle a bylo to ještě horší a opět jsem šla zvracet,jenže úleva nepřicházela.Takže jsem vzbudila přítele,že bolesti už nemůžu vydržet,ten mi na to řekl,že to jsou zaražené větry a že to musí odeznít samo,že by mě s tím stejnak nikdo nic neudělal a že odmítá dávat 90kč za to aby mě zase lékaři poslali domů vlastně s ničím.Takže jsem trpěla dál. Dával mi nohy nahoru,strkal mě do klubíčka,když už jsem nemohla byl na mě hnusnej,takže jsem brečela ještě víc...Po 7 hodině jsem opětovně zvracela a to už jsem říkala,že chci k doktorovi.Takže jsem se musela přes net podívat jak jsou na pohotovosti v místě bydliště.Psaly,že od 8 takže jsme čekali na 8 hodinu a jelikož přítel měl večer pivo,musela jsem řídit já.K našemu zjištění měly až od 9 hodin a to mě přítel řekl,že pojedeme do Liberce.Kus jsem ještě zvládla odřídit,ale pak už jsem nemohla a tak převzal řízení on.Na pohotovosti jsem šla ihned na řadu už s velkým brekem.Uklidňovaly mě tam a ihned za přítelem běžely do čekárny,že má ke vchodu přistavit auto a rovnou na chíru.Dojely jsme na chíru,tam mě opět hned přijaly,sestřička mě brala odběry krve a hned mi píchla kapačku na bolest,ale já řvala bolestí dál.Snad po hodině přišla teprve doktorka a začala mě vyšetřovat,vše jsem jí pověděla a ona měla stanovisko,že mě to dělá bandáž,takže budu muset do Prahy.Poslala mě na rentgen,ten ukazoval,že bandáž je v pořádku.Řvala jsem bolestí dál,takže mě dávali silnějí kapačku.Takže se na mě šel podívat primář.Ten byl rozhodnutý pro slepák,ale už od 96 ho tam nemám a tak mě řekl,že to je určitě slepák.Takže jsem šla na ultrazvuk.Tam se to potvrdilo na kameny v žlučníku a že bolesti byli způsobeny tím jak kameny vycházely ven.Z ultrazvuku jsem se vrátila na chíru,daly mě další kapačku (už 4) a že teda to je na antibiotika,že to jde řešit ambulantně a že mě odešlou na internu.Dorazila jsem na internu,tam mě pověděly,že ambulantně se to určitě nedělá a že si mě tam ihned nechají.Paní doktorka se radila se starším lékařem ten moc proti nebyl protože já jsem chtěla domů.Takže jsem nakonec podepsala reverz,dostala jsem antibiotika domů a léky proti bolesti s tím,že dnes (v pondělí) půjdu na kontrolu ke svému obvodnímu lékaři a na odběry krve. Antibiotika do sebe dostávám 1x za 8 hodin.U lékaře jsem byla,sestřička mě vzala krev a zítra si jdu pro výsledky s tím,že se dozvím,jestli mi vyšli dobře,můžu zůstat doma,když ne jedu rovnou do nemocnice.Když bych měla nějaký další záchvat doma je to na rychlou.Dnes jsem se pokoušela dovolat do Iscaru,ale pan doktor byl na sále,takže musím až zítra ráno. Přítel se mě omluvil,že opravdu netušil,že to byl žlučák. Ještě velký P.S. v minulosti jsem už sama shodila 40 kg a jelikož jsem podstoupila bandáž a zhubla za 4 měsíce 20kg,tím pádem jsem dala tělu šrot a žlučák byl způsoben bandáží,pověděl mě to právě primář v nemocnici,sestřička mě to po telefonu také potvrdila.Navíc do toho všeho jsem nově nastoupila do práce a bojím se,že oni přijdu.:/

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 16:23 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Luthien
To je mi líto, ale vím z vlastní zkušenosti, že žlučníkové kameny dokážou udělat ze života peklo :oops: :cry: :evil:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 17:43 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Luthien,škoda že sis ten žlučník nemohla nechat hned vykuchat, když už jsi byla ve špitále, za 3 dny bys byla doma, ovšem pokud je tam zánět, tak to už nejde. Já tak se žlučníkem trpěla 5 let, ale nevěděla jsem, že je to žlučník a když už jsem to věděla a byla objednaná na operaci, tak mi jedna kolika vyvolala akutní zánět slinivky a to je teprve peklo a nebezpečné, a to jsem si poležela v nemocnici pěkně dlouho. Takže žlučník, co nejdříve ven. :!:

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 18:14 
Offline

Registrován: 04 pro 2013 19:21
Příspěvky: 29
Blanula: bohužel tam mám začínající zánět,takže beru antibiotika.Samozřejmě mám v plánu jít na operaci na vyndání..Zítra budu kontaktovat právě doktora z iscaru.

_________________
Obrázek

13.11.2013 operace bandáž žaludku v Iscaru, počáteční váha 123,5kg
29.03.2014 operace žlučníku a jeho odstranění, trofej žlučníkové kameny doma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch v žaludku
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 20:04 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Luthein- teda holka, to je hrozný. Zítra do ISCARE jedu a jdu k panu primáři, tak tam určitě je. Nevím, že by měl minulý týden dovolenou, když mě v pondělí operoval, ale pravda je, že byl v pondělí od 8h na sále a ještě večer po 18h byl za námi na pokoji, nevzpomínám si, že by se za námi nepřišel podívat ( myslím, že tam byl každý den) - byla jsem tam do čtvrtka. Ale to je jedno, hlavně aby ti pomohli, pan primář je super a moc hodný. Držím palce, at ti vše dobře dopadne


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení