fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o sleeve resekci žaludku najdete na bandingklub.cz/sleeve-resekce.phtml.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 507 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 18:41 
Offline

Registrován: 17 říj 2014 20:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Lanškroun
Tak k večeři bych si to taky nepustil. :-D ...ale je to fakt zajímavé , vidět to jak to probíhalo...když jsem si přitom tvrdě hajal a nic si z toho nepamatuju. :-D

_________________
13.10.2014 Sleeve resekce ( TUBU ) - Prostějov ( MUDr. Vaverka )

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 19:24 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
tak vypadá to fakt zajímavě, o tom, že se žaludek současně uřezává a rovnou zašívá, jsem věděla, ale neuměla jsem si vůbec představit, co je to za nástroj, :oops: ale jsem ráda, že už mám po operaci, ten pohled zevnitř není nejhezčí, ještě, že jsem to celé zaspala :mrgreen: :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 19:47 
Offline

Registrován: 17 říj 2014 20:54
Příspěvky: 29
Bydliště: Lanškroun
Jsou to machři...ti chirurgové. Jistě dělají i mnohem složitější zákroky než je tento , ale klobouk dolů... Ne každý by toto mohl dělat. Můžeme jen děkovat že bariatrická chirurgie existuje a pomáhá nám zhubnout. Zajímala by mě i nějaká statistika úspěšnosti , pooperačních komplikací či dokonce úmrtí ...ale žádná taková evidence nejspíš neexistuje. Ale mám pocit že bariatrická chirurgie je alespoň u nás bezpečná a na špičkové úrovni. ;-)

_________________
13.10.2014 Sleeve resekce ( TUBU ) - Prostějov ( MUDr. Vaverka )

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 lis 2014 20:13 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
tak z příspěvků tady na fóru je vidět, že pokud se operuje v nemocnicích, je péče o pacienty a samotná operace na velmi dobré úrovni, u soukromých klinik je to hlavně šup šup a ven a už nepruď pacoši :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 09:08 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
fanys2..statistiky bariatrických operací určitě jsou..já byla operovaná v Turnově,kde se každoročně pořádá sraz bariatriků a než propukne volná zábava s tanečkem,tak je debata s lékařem kde o statistikách hovoří..není to statistika jen Turnovské nemocnice,ale všech co se těmto operacím věnují :wink:

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 09:55 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Dr. Čierny si taky vede statistiku :wink:
nějaké info je zde http://www.bandingklub.cz/postop.phtml
http://www.bandingklub.cz/bariatrie/
http://www.bandingklub.cz/vysledky.phtml

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 říj 2015 20:21 
Offline

Registrován: 09 říj 2015 19:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Ahoj všem,

tak jsem právě dočetla poslední stránku z téhle diskuze. Docela to tu frčelo. Škoda, že trošku umřelo.
Snad mi tady někdo odpoví, podpoří. Třeba se i najde někdo, kdo také čeká na sleeve? Nebo alespoň o operaci začal uvažovat?

Já včera absolvovala psycho vyšetření. Nebylo mi z toho zrovna nejlíp, předstaovala jsem si přátelštějsí popovídání, nikolik ještě větší nahlodání svých obav. Ale prošla jsem, to je rozhodující.

Teď mám několik dotazů. Zaprvé rozumím tomu dobře, že předoperační záležitosti, které musím zařídit jsou zhruba dvojího charakteru? A sice takové to odborné kolečko (psycho, gastro, rentgen plic a jater), na které mi vypíše žádanku můj obezitolog a které si můžu absolvovat i dřív než 1m před opkou. A za druhé takové ty standardní předoperační vyšetření (krev, moč, ekg, štítka....a ještě něco tam mam napsaného), které budu dělat přes obvoďáka a musí být max 1m před opkou? Pochopila jsem to správně?

A pak jsem se chtěla zeptat 1. na vypadávání vlasů po sleevu a 2. na dumping syndrom? Měly jste to některá/ máte po operaci? Dočetla jsem se o obojím na zahračničním webu. Ale tady na webu
ne....

A ještě, jak moc jste před operací zhubly kvůli játrům? Jak jste předoperačním režim dodržovaly?

Děkuju moc za váš čas!
Helča

_________________
Majda 38 let 170cm/120kg 2 děti[/color]

TUBU v ÚVN Praha 26. 4. 2017 120kg
15. 7. JSEM DOCENTKOU!!!
Srpen 2017 - 28kg
Říjen 2017 - 35kg
85kg
Leden 2018 Už mi to stačí! 75kg
Únor 2018 73kg
..............................................................................................................
podzim 2018 - plastika břicha


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 říj 2015 20:48 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
helčo, vlasy mi po tubu začaly padat tak po třech měsících od operace, někde jsem to tady psala, řešila jsem to užíváním zinku a hořčíku, taky se doporučuje železo, změnila jsem chemickou barvu na vlasy za hennu khádí, dají se koupit i šampóny s hennou, ostříhala jsem se hodně nakrátko, tak po dalším půlroce padat přestaly. Možná by přestaly padat i bez těch opatření, prostě jak začneš jíst víceméně všechno.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 říj 2015 21:05 
Offline

Registrován: 09 říj 2015 19:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
motiva, dekuju :) no jo, ono se tu opravdu pise uz asi vsechno, ale ne na vsechno clovek narazi. Tak se predem omlouvam za tolik otazek. Zrejme jich ted bude ode me dost. :roll: :D
Takze je to tim velmi omezenym jidlem. Me napadly ty uriznute hormony...hm, tak dobre, ze to vim. Jsem psychicky pripravena na pulmetrovy previs a plesatost. No nazdar 8)

_________________
Majda 38 let 170cm/120kg 2 děti[/color]

TUBU v ÚVN Praha 26. 4. 2017 120kg
15. 7. JSEM DOCENTKOU!!!
Srpen 2017 - 28kg
Říjen 2017 - 35kg
85kg
Leden 2018 Už mi to stačí! 75kg
Únor 2018 73kg
..............................................................................................................
podzim 2018 - plastika břicha


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2015 08:06 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
euryanta
Dumping syndrom hrozí u bypassu, u tubu jsem se s tím ještě nesetkala.
Jaterní dieta před operací je hodně důležitá, žaludek leží pod játry, pokud jsou játra hodně ztučnělá, jsou křehká a je velké riziko poškození. Už se nejednou stalo, že lékař zavřel pacienta bez operace :roll: Předoperační dieta je strava bez tuků a hlavně ostropestřec v kapslích. Nejlepší je Silymarin Dr. Max, do konce října mají 2+1, ber dvojnásobnou dávku.
Standardní předoperační vyšetření většinou nesmí být starší 10 dnů.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2015 15:12 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
euryanta, tak plešatost ti asi nehrozí, ale mě štvalo, když jsem se postavila v koupelně pod světlo, jak mi mezi tmavými vlasy prosvítá kůže i tam, kde zrovna nemám pěšinku :lol:
máš pravdu, že tu dřív asi byly diskuse živější, ale když si pročteš starší příspěvky, dozvíš se spoustu zajímavých věcí. Jasně, holky, které mají už více let po operaci, sem chodí jen sporadicky, navíc fungují i různé facebookové stránky, kam si zvykly chodit i ty nové čerstvě odoperované a holky, co teprve čekají na operaci. jistě, facebook má své přednosti, rychleji je vidět reakci na každý příspěvek, ale zase se tam nic nedohledá zpátky, tady je skvělé, že máš přístup ke zkušenostem spousty holek, najdeš si je podle témat, pokud tě někdo zaujme, můžes si ho vyhledat a přečíst si všechny jeho příspěvky. Moje oblíbená je např. Lauritania, nejenže úžasně zhubla, ale všechno má zdokumentováno v přehledných tabulkách :P najdeš tu i přístupy do fotogalerí, některé jsou bez hesel, takže se můžeš podívat hned.
já sem začala chodit asi 3 měsíce před operací a poprvé v životě jsem si "vypěstovala závislost" na nějaké fórum. Byla jsem tu denně, četla, co se dalo, prohlížela fotky a ujišťovala se, že jsem se rozhodla správně.
tak ti přeju odvahu před operací, pevnou vůli, abys dokázala zhubnout nějaké to kilo a splnila požadavky chirurga a ulevila játrům a po operaci hladkou rekonvalescenci.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2015 21:58 
Offline

Registrován: 28 říj 2013 21:51
Příspěvky: 96
Motiva -ahoj holky tak po velice a velice dlouhe dobe jsem znovu zpět na vašich -našich stránkách,už ani nevím kdy jsem tu byla naposledy no vsechno tak strasne leti jen ty moje kila ne a ne nekam jit.ne ze bych nevedala co delam spatne ale me važne nic nepomuze ani zlate ruce zlateho doktora,ale tech svych 30kilo je nenavratne pryc ted stojim a rucicka na vaze se nechce hnout z 80kil a to mi urcite dela naschval jeden cas jsem se prestala vazit ale vaha je jen stroj ta za to nemuze kdyby jo letela by z domu ale takhle si ji necham ale co s tou vahou/mou osobni na těle/ mam dal dělat ???holky pomoc!!!!!jinak po opce z 10.10.2013 je to dobry az na ty moje zada -hrozi druha opka patere v lednu jedu na rozhodnuti do Brna na ortopedickou kliniku.snad se vaha do te doby pohne smerem dolu.kdo mi napise????mej te se a uspesne ztraceni kil přeje Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 říj 2015 08:19 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
zdravím, Janičko, hledala jsem si zpětně tvé příspěvky, abych se dostala do obrazu, ježiš tam je jmen, které se tu už neobjevují, ale možná, že si aspoň čtou, každý není vykecávací typ :mrgreen:
tys měla nějaké problémy s plotýnkou, že? myslím, že pokud tě takhle omezuje nějaký zdravotní problém, jde to hubnutí pomalu a nemůžeš to nijak lámat. Pokud vím, tak z těch děvčat, co jsou na tom se zdravím na štíru a občas přispívají do fóra, tady najdeš venusanku a helenku, když se podíváš na jejich metříky, je vidět, že hubnou pomaleji, ale jde to. Já jsem za poslední rok zhubla asi sedm kilo, většinou (hlavně přes zimu a na jaře) jsem stála na váze, pak mi doktor vyměnil lék na cukrovku za nějakou novinku, FORXIGA se to jmenuje, a odstraňuje cukr z těla močí, musím si dávat proto pozor, abych dostatečně pila a nezatěžovala ledviny. Říkal, že po tom se ještě trochu hubne, a je fakt, že u mě to zabírá. Navíc jsem se dala od kamarádek v červnu ukecat, abych s nimi jela do lázní Mošoň v Maďarsku, po jednom dni, kdy jsem plavala, válela se v různých bazénech a vířivkách, jsem doma vlezla na váhu a dvě kila byla pryč a už se nevrátila. To samé teď po dovolené, kdy jsem kromě plavání a chůze (chodit, to asi ty nemůžeš, jestli tě trápí plotýnka)ještě vynechala své oblíbené sladké životabudiče a uzobávala hroznové víno, popř. čerstvé fíky a švestky, co jsem si nabrala u snídaně. Shodila jsem tři kila, pak je zase nabrala, ale teď už zase mám jedno kilo dole, protože jsem omezila koláčky ke kafi a radši si nosím ovoce. Jen se bojím, že jakmile nastane v práci po novém roce obvyklý šrumec, ke svým zlozvykům se vrátím :evil:
Ty lázně byly super, jezdí tam i kolegyně, která je hodně vysoká, má problémy s páteří a kyčlí, ta tam hlavně hodně plave a chodí občas plavat i tady ve Zlíně. To si slibuju už spoustu let, že začnu plavat i přes zimu, ale zatímco v létě nemám problém a jezdím pravidelně plavat na štěrkoviště do Otrokovic, bazény, kde mi skákají děcka na hlavu a je tam spousta hluku, mě docela ser... Kolegyňka chodí ráno na šestou, to já se bohužel nepřinutím vstát, to by mě asi zabilo :lol:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tuba
PříspěvekNapsal: 10 dub 2016 11:44 
Offline

Registrován: 10 dub 2016 11:42
Příspěvky: 1
Ahojte,je tu někdo kdo jde teď na Tubu? :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 11 dub 2016 21:24 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 08:04
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha, Česká republika
Zdravím, ve středu budu mít 3 týdny od tubu v Turnově. Zážitky ještě celkem živé :D

_________________
Praha, 25 let, svobodná
10.12.2015 konzultace Turnov, MUDr. Hrubý (úžasný), 125 kg
23.12.2015 vyšetření v pořádku za mnou (krom malého kamínku v žlučníku s kterým prý nebude problém)
1.2.2016 nejvyšší váha vůbec 129,8 kg
23.3.2016 operace Turnov, 118,5 kg
23.9.2016 86 kg

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 507 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení