fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 24 dub 2024 16:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o plikaci najdete na bandingklub.cz/plikace-zaludku.phtml.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 18 říj 2014 15:58 
Offline

Registrován: 30 pro 2012 12:10
Příspěvky: 26
no jen doufám,že se mi žaludek nerozmotal :cry: ,Ale momentalně je to opravdu spíš pevna vule.Žaludek by dovolil klasickou velkou porci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 říj 2014 16:07 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Lucko
Rozmotávají se plikace z OBéčka. Šijí nitěma rozpustnýma v žaludeční kyselině.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 říj 2014 16:10 
Offline

Registrován: 30 pro 2012 12:10
Příspěvky: 26
Já byla operovaná v Kolíně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 12:19 
Offline

Registrován: 22 říj 2014 10:56
Příspěvky: 1
Ahoj všem,

jsem Veronika, je 37 let a na OB Klinice mi doporučili plikaci žaludku. Nejdřív jsem se rozhodla pro konzervativní postup, ale s přidruženými problémy čekám v pondělí na psychologa a nutriční, jestli mi dají ortel a povolí operaci.

Můžu dotaz, jak dlouho jste byli doma po operaci?

Mám komplikaci v podobě vady srážlivosti krve. Ale pro operaci jsem se už rozhodla.

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 13:07 
Offline

Registrován: 26 úno 2014 14:43
Příspěvky: 104
Ahoj potvurka77,

a čela jsi tady už recenze na OB kliniku?

Já jsem také jako první šla na OB kliniku, protože jsem z Prahy. Doktoři i sestřičky na této klinice byli fajn. Paní doktorka(primářka), která mě měla na starosti se mě ani nezeptala jakou operaci chci a hned mi řekla, že bych měla jít na plikaci žaludku. Bylo mi doporučeno zhubnout 5kg. Všechny vyšetření jsem měla naplánované i týden ve kterém mě měli operovat. Když jsem přišla 10 dní před tím, než mě měli operovat, tak mě zvážili a zjistili, že místo 5kg co jsem měla zhubnout jsem 1kg přibrala. A to v tu chvíli byla na mě hnusná i paní primářka, která mi na to řekla, že už nechce slyšet další kecy s výmluvami. Po této zkušenosti jsem se rozhodla jet do Jablonce nad Nisou, kde je úžasný pan primář Vraný, který mě i operoval. Dokonce mi řekl, že plikace žaludku, kterou mi navrhovali v OB klinice by mi byla stejně k ničemu, protože bych za dva roky musela jít na reoperaci. Protože plikace je jen do určitého BMI, což jsem tenkrát neměla.

Jinak mám také problémy se srážlivostí krve. V nemocnici mě víc hlídali, poté jsem si píchala injekce na ředění krve ještě dva měsíce doma.
Já jsem nastupovala do nemocnice 3.7. 2014 a doma jsem byla 9.7.2014 - ale to bylo v Jablonci:)

Pořádně si to tu pročti a pak uvidíš:)

Měj se, Nikola

_________________
http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNZ61ls/

duben, květen - plikace OB klinika - kolečko + vyšetření = rozmyšleno a směr Jablonec
17.6. - První konzultace v Jablonci nad Nisou - primář Vraný
3.7. - Nástup na operaci
4.7. - operace gastrický bypass - primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 15:35 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Je to tak :roll: OB má velmi špatnou pověst.
Potvurko, než tam půjdeš znovu, počti si tady :|

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014 09:30 
Offline

Registrován: 03 úno 2012 21:58
Příspěvky: 544
Bydliště: Střední Čechy
potvurka77: .. ahoj, no jak začít, ale asi tak : vůbec neměj strach ,také mám problémy s krví a + jiné zdrav.problémy a důvody, které jsou velkým rizikem a přesto jsem mohla podstoupit bariat.operace a i jiné..., byla jsem podchycena injekcema na srážlivost, před i po operaci!!
ALE HOLKA!! ..nevím kam směřoval tvůj výběr klinik, ale do OB-čka bych už neposlala ani mé největší nepřátele!!! Má zkušenost kterou jsem si zažila tam, no děkuji pěkně, ale už bych zažít nechtěla! Na začátku jsou tam jak andělé, ktěří nám rozumí a chtějí nám pomoct od obezity a tak, ale to je jen maska na začátku, pak je to naopak a už je to ... no víš co, už ti něco napsala HN21 a je tady spousta příspěvků..tak zkus ještě číst!! Ono totiž plikace a bandáž mají na OB-čku dotace, takže cpou lidi do tohodle..zkus si najit tady reference a zkušenosti nás ostatních, které pak museli "zachranovat" či reoperovat jinde..
Každopádně držím palce, at se už rozhodneš jak chceš, at se daří a přeji mnoho štěstí..

_________________
Obrázek

36 let
opka plikace- OB 21.5.2012
Termín reopky: 27.5.2014 bypass SADI-P JBC p.prim. Vraný
před opkou 121 kg nyní 78 kg (02/2016)
Abdominoplastika 8.2.2016 JBC p.prim.Vraný

"život je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho kdo ji neumí číst"Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 14:05 
Offline

Registrován: 24 říj 2014 13:41
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Dobrý den všem,
jsem nově registrovaná, ale tuto diskuzi už pročítám několik měsíců. Byla jsem rozhodnutá jít do OB na plikaci, ale po přečtení všech příspěvků jsem se rozhodla, že tam nepůjdu. Vše jsem si zařídila v Jablonci u pana primáře. Nastupuji 3.11. a jsem hodně nervózní. Mám to tu nastudované, ale stejně vím, že každé tělo reaguje jinak. Je to po zákroku opravdu tak hrozné se zvracením, toho se děsím asi nejvíc. Dále jsem se chtěla zeptat, je u plikace vždy po dvou letech reoperace, nebo jen u těch z OB. Díky

_________________
3.11.2014 - JBC - plikace

Obrázek


Naposledy upravil Pavluška dne 24 říj 2014 15:13, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 14:27 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Pavluško
Vítej mezi námi a blahopřeji k rozhodnutí!
Zvracení ani reoperace rozhodně není pravidlem :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 15:04 
Offline

Registrován: 24 říj 2014 13:41
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Děkuji! Trochu jste mě uklidnila, ale nervy jsou na pochodu. Už se těším, až to bude za mnou. Teď tu trochu bojuji s tím metrem, nějak jsem ho vytvořila, ale nevím, jak ho do svého profilu přidat :( ..

_________________
3.11.2014 - JBC - plikace

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 19:24 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
Pavluško,
nebooooj usneš, probudíš se, poležíš si a jdeš domů :D,
strach a stres ´= poloviční bolest .
Pěkně se uklidni těš se a vše bude OK určitě :D.

To u mě posunuli termín, totiž k 30.10. prý stopli ve Vítkovicích barioperace :D. ááále co no...
hnedka 8.1. 015 se jde takže zase to není tak šílené....

TAKŽE VŠEM CO JSOU PO...HODNĚ KILEČEK DOLŮ...JE FAKT DOBRÉ BRÁT I PŘES ZIMU SELZINK, NATOŽ PO OPERACI.
VŠEM PŘED, SPOUSTY SÍLY A HLAVNĚ KLÍÍÍÍÍD :) JE TO CESTA K NOVÉMU ŽIVOTU ...

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 12:04 
Offline

Registrován: 24 říj 2014 13:41
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Díky , díky, kéž by to bylo tak jednoduché :) . Není tu někdo, kdo bude v Jablonci ve stejném termínu?

_________________
3.11.2014 - JBC - plikace

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 20:28 
Offline

Registrován: 20 lis 2012 18:49
Příspěvky: 59
Bydliště: Mladá Boleslav
Ahojky holky.
Ráda bych váš názor nebo radu nebo cokoliv. Je to asi rok a půl co jsem po plikaci. Hned po operaci se mi to moc nezdálo. Ale doktor pořád říkal, že v pohodě, že v pohodě. Bylo to asi tak. Ze začátku jsem byla jen o čaji. Po několika týdnech začala jíst řídké kaše a tak jak to bývá. Jenže jsem vždy musela odměřovat, protože jsem pořád měla hlad, tak abych nesnědla víc než bych měla. Snad každý říkal, že má jakousi klapku a přes ní nedají ani o sousto víc. Já tuto klapku nikdy za celou dobu nepocítila. Váha šla hezky asi za první tři týdny, pak dlouho stála. Tak jsem začala 3x - 4x týdně cvičit, poctivě odměřovala a rok měla hlad. :( I přes to jsem zhubla 35kg. Jenže mezi tím jse otěhotněla - asi půl roku od plikace. Prý to není problém. Tak fajn. Jenže po půl roce těhotenství jsem to už nedala! Těhotenské chutě, už slabá vůle po roce hladovění a začala jsem jíst víc. Do toho šestého měsíce těhotenství jsem nabrala asi 7 kg - v tu dobu jsem byla i na kontrole a doktor říkal, že je to pěkné. Postěžovala jsem si na ten hlad, že musím cvičit, jinak nehubnu... - vše je prý v pořádku. Když jsem říkala, že bych nějakou kontrolu žaludku - jasně že až po porodu, tak byl zásadně proti. :( Do porodu jsem nabrala dalších asi 7kg. To asi taky není nejhorší, ale v porodnici jsem nechala jen 4kg, které jsem po velkém boji s kojením stejně nabrala. Od té doby váha stojí a bojím se aby nešla nahoru. Na pravidelné jídlo nemám moc času a jím víc než se má. :( Myslíte, že jsem to opravdu posrala já? Ale zase si říkám, že takhle cvičit a hladovět jsem mohla přeci i bez operace ne? Myslíte, že se dá na té operaci něco pokazit? Je tu někdo, kdo je delší dobu po operaci a jak na tom jste teď vy? Na kontrolu mám jít po novém roce. Jenže se bojím, že dostanu vynadáno!!! Jenže když jsem si mu stěžovala, tak to bylo pořád v pohodě - ale bojím se,že teď mě pošle někam. :(

_________________
Obrázek Obrázek
Obrázek
21.2.2013 - Plikace žaludku Mladá Boleslav
5.5.2013 - 2 měsíce a 13 dní po plikaci -20kg juchuuuuu :)
22.8.2013 - 6 měsíců a 3 dny po plikaci -30kg juchuchuuuuu..... ale dalo to práci....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 21:56 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
cceline
Myslím, že jsme Ti už tehdy psali, že Mladá Boleslav moc zkušeností s bariopkama nemá :roll:
Ne každý, kdo tu operaci viděl na internetu, ji dokáže správně provést.

V každém případě si nechej udělat kontrastní rentgen žaludku, ať se ví, jak je velký!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 10:28 
Offline

Registrován: 20 lis 2012 18:49
Příspěvky: 59
Bydliště: Mladá Boleslav
Ne ne. Když jsem se tu na MB ptala, nikdo mi nic neodpověděl. Jenže doktor mluvil jen o nějakém gastro. Takže tu asi rentgen nedělají. Jaký je vůbec rozdíl mezi tím gastro a rentgenem? A nevíte kde rentgen dělají? Prý v Jablonci. A co třeba Turnov? Ten bych měla blíž. Jinak známá byla taky v MB na operaci ještě o rok dřív. Je hubená a nemá vůbec problém si to udržet. Nikdy necvičila a odvažovala jen ze začátku.

_________________
Obrázek Obrázek
Obrázek
21.2.2013 - Plikace žaludku Mladá Boleslav
5.5.2013 - 2 měsíce a 13 dní po plikaci -20kg juchuuuuu :)
22.8.2013 - 6 měsíců a 3 dny po plikaci -30kg juchuchuuuuu..... ale dalo to práci....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení