fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 18 dub 2024 19:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o plikaci najdete na bandingklub.cz/plikace-zaludku.phtml.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 17 pro 2014 07:41 
Offline

Registrován: 06 pro 2012 02:34
Příspěvky: 128
Bydliště: Ústecký kraj
Pavlušo, na 87 kilo jsem se dostala rok po operaci, celkově jsem hubla rok a půl, před operací jsem zhubla sama asi 13 kilo.

_________________
Obrázek
42 let, 184cm výšky, rozvedená, 15 letý syn, nejvyšší váha listopad 2012 149 kg
8.1.2013 1.konzultace prof. Kasalický ÚVN
27.3 dokončeno kolečko
15.8. plikace ÚVN Praha prof. Kasalický, v den operace 132 kg
Metřík dokončen 19. 5. 2014.
...a mašinka ještě kousek popojela..
7.1. 2015 abdominoplastika
http://redkvicka7.rajce.idnes.cz/Redkvicka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 led 2015 18:43 
Offline

Registrován: 27 čer 2013 10:49
Příspěvky: 14
Dobrý den mohla bych poprosit o bližší informace co vše obnáší veškeré vyšetření na plikaci žaludku?A zda se při zavádění hadičky do žaludku dá nějak umrtvit?to bych nezvládla určitě mám silnej dávivej reflex :-)) jinak proč někteří pacienti neprojdou přes psychologa a dále jak dlouho asi tady ta procedura ohledne vyšetření trvá?A malá rada kde neudělat chybu u psychologa?Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 led 2015 20:39 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
NBohunko. ono asi záleží na tom, kde vyšetření absolvuješ a jaké konkrétní požadavky má tvůj operatér. U psychologa hlavně musíš přesvědčit, že to máš v hlavě srovnané a víš, proč chceš operaci podstoupit. Každý psycholog má svůj přístup k vyšetření, takže těžko radit. Já jsem v rámci vyšetření dělala test na pozornost, který jsem před tím dělala při testech na funkci ekonoma, takže jsem moc nechápala, k čemu je takový test dobrý pro rozhodnutí, zda můžu podstoupit operaci. Ale pracuju s čísly a uhlídat si chyby je pro mě denní chleba, takže s tím jsem problém neměla, jen jsem se na závěr na paní psycholožku lehce naštvala, když mi začala vykládat, jak jí posudek bude trvat čtrnáct dní a já ho potřebovala do pěti dnů. Tak jsem jí lehce zprdla a donutila ji, aby mi posudek napsala přes víkend a místo zasílání poštou mi ho předala osobně. nakonec to bylo k dobru věci, protože konstatovala, že přesně vím, co chci a umím si za tím jít. :mrgreen: :mrgreen:
Většina lidí tady přežila vyšetření žaludku bez umrtvení, já mám dávivý reflex i při čištění zubů a zubaře přivádím k zoufalství, ale absolvovala jsem gastroskopii bez umrtvení. Slyšela jsem, že to umrtvení je možné, ale zřejmě zase záleží na konkrétním lékaři.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 07 led 2015 11:23 
Offline

Registrován: 27 čer 2013 10:49
Příspěvky: 14
Motiva moc děkuji za odpověď. Bude to přes pana docenta Holéczyho já byla u něj na abdu a na ten žaludek jsem doporučila manžela k němu,protože ho vidím jak se trápí.Teď mu dokonce otékají nohy no je to síla.A cvičí skoro rok a váha jde 4 kila dolů ale nahoru už 7 a chybu stále nemůžeme nikde najít.Já jelikož jsem po plastice tak si jídlo hlídám a i u něj....no lékaři si nevědí rady a proto jde na konz. 14.1. je z toho dost špatný.On vlastně do loňska nevěděl pořádně co je to madváha a teď?? ví co chce ale každý straší s tím psychologem tak jsem chtěla vědět zádrhel :-) díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 led 2015 18:08 
Offline

Registrován: 11 říj 2014 12:24
Příspěvky: 199
Bydliště: Kroměříž
Já jsem měl psycholog domluveného přes svou obvodní lékařku. Naprosto skvělá paní psycholožka mne přijala. Udělal jsem pár testů a bylo to. Měl jsem vyplnit 300 otázek jak by jsem se k čemu postavil a reagoval. Potom jsem musel nakreslit muže, ženu a strom. Potom jsem si s paní psycholožkou promluvil a ona mi ihned napsala posudek pro pana doktora. Bylo to moc fajn a návštěva nezabrala víc jak hodinu. (Jinak u některých psychologů je čekací lhůta na objednání i 3 měsíce.)

A co se týká gastroskopického vyšetření, tak není čeho se bát. Já jsem se také strašně obával. Ale je to v pohodě :) Oni ti dají do žíly injekci na uklidnění a pokud budeš chtít, tak ti i sprejem umrtví krk. Já jsem si nechal dát jen tu injekci a umrtvení jsem nechtěl. A zvládl jsem to perfektně. Jen to trochu škrabalo ale jinak to bylo v pohodě.

Vůbec se toho nebojte. Bude to vše tak rychlé že se až budete divit :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 08 led 2015 18:38 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
jak vidno, každý psycholog chce něco jiného :lol: a na gastroskopii mi žádnou injekci nedávali, sestřičky mi říkaly, že ta hadička, co do mě strkají je natřena nějakým znecitlivujícím gelem. Na začátku jsem děsně sípala, jak jsem se bála, ale, když mi několikrát zopakovaly, že ta hadička se strká jinou trubicí než je ta na dýchání, takže se nemůžu dusit, tak jsem se uklidnila a zbytek vyšetření proběhl v klidu. Jen jsem se nechtěla dívat na monitor, jak vevnitř vypadám, nemusím vidět všechno :mrgreen: :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 20:55 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
Ahojky jsem pet dni po plikaci na ob klinice a zatím snad vše ok, první dny to teda bylo krusny ale ted uz je to o dost lepsi. Chtela bych ale poradit, ridim se radama od dr a papam vyvary, nutridrinky, dzusy ale porad me chvilkama tlaci v zaludku a nekdy i kruci snad by se to dalo prirovnat ke hladu pry je kruceni normalni ale nevim no nemam zkusenosti a jsem vzdycky z novych veci vyplasena :shock: dneska jsem dokonce mela i zizen je to normalni? A jeste jedna vec muzu stavy z odstavnovace? Mrkvova, jabkova a tak v brozurce mam jo nekdo zase radi ze az za 14 dni ale myslim si ze kdyz se citim uz lip tak nemusim byt jen o caji vode a vyvarech ne? To by se mi pak na kasovitou asi hodne blbe prechazelo :? Po 80 ml nutridrinku jsem prejedena jinak byvary uz zvladam krasne…diky za radu :* jinak po peti dnech od opky 4,5 kilca :)

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 21:08 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
angelino, tlaky a kručení, to je normální, a ty šťávy bych si na tvém místě radši ředila, on ten žaludek by tu kyselost nemusel ještě zvládnout :oops:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 21:16 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
motiva mě to právě přišlo divný ptž mi to připomíná hlad tak se bojim aby se s tim něco nestalo :) dobře zředím si je a asi i ten nutridrink ptž je mi po něm těžko.

Jinak je tu nějakej kuřák? :D já vim,že zdravý to fakt neni ale vysvětlujte to mozku zvlášť když se ani nejí :D
a ještě mám po 85-100 ml vody nebo čaje čekat půl hoďky před dalším pitím? Já vim mám hodně otázek ale já tyhle věci nikde nenašla a to že brouzdám ;) kujuu

Ps: před op jsem zhubla sama ještě na 98 kg pro upřesnění :)

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 21:41 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
s kouřením neporadím, ale to pití bych asi dávala s odstupem, protože žaludek si chvíli tekutinu podrží v sobě, než ji nechá protéct dál, takže čím víc do něj naleješ, tím víc ho roztahuješ (názor laika, jestli se tu objeví annax, třeba ti to vysvětlí líp :P )

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 úno 2015 22:02 
Offline

Registrován: 26 úno 2015 17:36
Příspěvky: 30
motiva já právě odstup dodržuju to jo ale třeba lok chvilku pak lok chvilku pak třeba deset minut a další pití ale ne že bych v pul vypila 100 ml a v celou zase vis. A dekuju za rady :)

_________________
Obrázek

Termín op: 23.2.2015 OB klinika Plikace
Čtyřletá dcera, podporujici manzel a jorksir drzici dietu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zacatecnicke dotazy
PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 11:47 
Offline

Registrován: 01 bře 2015 11:29
Příspěvky: 3
Ahoj,

zvazuju operaci plikace (konkretne mi ji nabidl Mudr.Matoulek na 3.lekarske v Pze na Karlaku) a zjistuju si tedy informace,kde
se da.
Je mi jasne,ze po operaci me ceka hodne neprijemnych pocitu.Ceho se asi nejvice obavam je reflux jicnu...jak dlho po operaci
vas prosim presel?Pripadne se obavam taky toho,co bylo popsano ve vedlejsim vlakne-dost caste prujmy i delsi dobu po operaci(byt si trochu myslim,
ze je to spise psych.puvodu).
Dale by me zajimalo,jak dlho po operaci jste sli z nemocnice domu a jak dlho jste jeste zustali doma,tj. na neschopence-cetl jsem,ze snad az 5 tydnu,coz
mi prijde opravdu prehnane,jak to vidite vy?
A konecne asi nejzavaznejsi problem-je pravdou,ze uz do konce zivota nebudu moci jist cerstvou zeleninu a ovoce,resp. zeleninu a ovoce s tvrdsi slupkou
trebas rajcata,hrozn.vino,atd..????Tohle je pro me asi konecna,resp. pokud to tak je,tak na tu operaci nejspis odmitnu jit..
No a na zaver me rozmery:) 163kg pri 189cm vysky..
Diky moc za kazdou reakci a omlouvam se pokud se ptam na neco,co uz zaznelo (skutecne nemam silu cist vsech 89 stranek tohoto vlakna :) )

rebi

PS:jeste jeden dotaz me napada-chybi vam neco po te operaci natolik,ze pokud byste mohli,vratili byste to zpet???Pripadne neco co vam vadi.Jedine ceho jsem se zatim doslechl je
to,ze je neprijemne, ze je lidem vic zima (jak shodi tu tukovou izolaci)..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 12:28 
Offline

Registrován: 06 pro 2012 02:34
Příspěvky: 128
Bydliště: Ústecký kraj
Rebi, zaprvé gratuluju k odhodlání se sebou něco udělat. Mudr. Matoulka znám, jsi v dobrých rukou, navíc se myslím "učil" bariatrii od prof. Kasalického a to je u nás špička v oboru. Plikaci mám od srpna 2013, tak snad můžu napsat trochu svých zkušeností. Tím nejdůležitějším je, že bych neměnila. Zhubla jsem po operaci 48 kilo cca za rok, jím naprosto všechno, ovoce, zeleninu, maso, nic netlačí, pokud se mi tedy nepovede se přejíst. :-P. Netrpěla jsem žádnými průjmy, to spíš naopak. To, že jsem plikaci podstoupila bylo myslím jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Nikdy jsem nebyla ani normální, natož štíhlá, a teď si to fakt užívám. Jsi sice chlap, ale určitě ani tobě není příjemné, když po tobě lidi koukají, nemůžeš si pořádně koupit nic na sebe, funíš do schodů...a to jsou jen prkotiny proti tomu, co by nás s tak velkou nadváhou čekalo později. Takže za mě: začni myslet pozitivně, začni se těšit, uvidíš, že budeš spokojený! Moc ti držím palce! ;-)

_________________
Obrázek
42 let, 184cm výšky, rozvedená, 15 letý syn, nejvyšší váha listopad 2012 149 kg
8.1.2013 1.konzultace prof. Kasalický ÚVN
27.3 dokončeno kolečko
15.8. plikace ÚVN Praha prof. Kasalický, v den operace 132 kg
Metřík dokončen 19. 5. 2014.
...a mašinka ještě kousek popojela..
7.1. 2015 abdominoplastika
http://redkvicka7.rajce.idnes.cz/Redkvicka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 13:31 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Rebi
Reflux Tě bude trápit i nadále, pokud se budeš přejídat. Budeš mít žaludek o velikosti actimelu, když se pokusíš tam narvat víc, poleze to ven. Buď to vyzvracíš nebo bude pálit žáha.
Průjmy jsou u bypassu, u ostatních typů operací je spíše problém opačný.
Ovoce, zelenina není většinou problém, ale i to může být individuální.
Zima Ti může být už týden po operaci, nesouvisí to s tukovou izolací, ale s nízkým příjmem energie - ta stačí pouze na zajištění základních životních potřeb, ale už je jí málo na termoregulaci.

Myslím, že pro většinu lidí to bylo jedno z nejlepších životních rozhodnutí!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 bře 2015 13:39 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Angelino
S těma čestvýma šťávama opatrně, viz moje odkazy zde viewtopic.php?f=17&t=815&start=49110

Ale určitě můžeš kupované, např. mrkvové, hruškové, banánové...

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 94  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení