fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o plikaci najdete na bandingklub.cz/plikace-zaludku.phtml.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1409 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 07:00 
Offline

Registrován: 18 říj 2011 15:24
Příspěvky: 36
Bydliště: jižní morava
bobuleděkuji, líbit se mi tady bude určitě..hlavně abych už mohla taky posunout tím metříkem do prava.. :) všichni máte můj obdiv...

_________________
Obrázek


24.10.2011 nástup do nemocnice na plikaci.., plikace za mnou..kila se dávají na ústup, huráááá
plikace provedená v Hodoníně, úžasným panem primářem Mannem
36 let, dvě dítka a úžasný přítel ...
reoperace 14.5.2013 při váze 107,7 kg...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 07:03 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
hanys
neuvažovala si o tomhle? viewtopic.php?f=20&t=1031 :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 07:19 
Offline

Registrován: 18 říj 2011 15:24
Příspěvky: 36
Bydliště: jižní morava
bobule
děkuji ...nevím co dělám špatně, ale nikde se mi nezobrazila odeslaná zpráva... :(
bude se mi tady určitě líbit, už abych mohla posunout metřík aspoň o kousek do prava.. :wink:

můžete mi napsat jestli máte zkušenosti s plikací a jestli se výsledek dostavil? :) možná to píšu do špatné stránky, tak mě kdyžtak přesměrujte..děkuji, přeji všem hezký, úspěšný den :P

_________________
Obrázek


24.10.2011 nástup do nemocnice na plikaci.., plikace za mnou..kila se dávají na ústup, huráááá
plikace provedená v Hodoníně, úžasným panem primářem Mannem
36 let, dvě dítka a úžasný přítel ...
reoperace 14.5.2013 při váze 107,7 kg...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 08:10 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Hanys
Typ operace má každý napsaný v podpisu, tak hned vidíš, kdo na jaké operaci byl a kolik zhubl. Já např. jsem zhubla "jenom" 26 kg, jsou tu větší borci :) :wink: Ale já vím, kde mám rezervy - vůbec nejím dietně, děsně ujíždím na sladkým, v tom se mi bohužel chutě nezměnily :oops: :cry:
Jinak Bobule se Tě ptala, jestli nechceš přijít za náma na srazík, aspoň na chvilku.
A kecáme v kavárně viewforum.php?f=17

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 09:31 
Offline

Registrován: 18 říj 2011 15:24
Příspěvky: 36
Bydliště: jižní morava
Annax,bobule
děkuji za přijetí a pozvání, ale termín máte brzy po operaci a navíc při mých vycházkách bych vás stačila maximálně pozdravit... :( , ale příště ráda dojedu a osobně vás poznám... :P

_________________
Obrázek


24.10.2011 nástup do nemocnice na plikaci.., plikace za mnou..kila se dávají na ústup, huráááá
plikace provedená v Hodoníně, úžasným panem primářem Mannem
36 let, dvě dítka a úžasný přítel ...
reoperace 14.5.2013 při váze 107,7 kg...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 18:33 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
hanýsku
v pohodě .. já to přehlídla, že jdeš už na operaci, tak někdy jindy :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 21 říj 2011 06:37 
Offline

Registrován: 18 říj 2011 15:24
Příspěvky: 36
Bydliště: jižní morava
bobule

tak to každopádně, ráda vás poznám.. :wink:

_________________
Obrázek


24.10.2011 nástup do nemocnice na plikaci.., plikace za mnou..kila se dávají na ústup, huráááá
plikace provedená v Hodoníně, úžasným panem primářem Mannem
36 let, dvě dítka a úžasný přítel ...
reoperace 14.5.2013 při váze 107,7 kg...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 15:37 
Offline

Registrován: 14 zář 2011 20:05
Příspěvky: 13
Bydliště: Dunajská Streda
strak50 píše:
rybka72 Ahoj reaguji na tvůj dotaz ohledně stravování po plikaci. Já jsem byla na této operaci v srpnu 9.8. a také jsem zvracela 1-2 dny, pila jsem jen čaj po lžičkách první den jsem dala jen pár lžiček a i ty šly ven, druhý den to bylo podobné, třetí den už to bylo lepší už jsem v sobě udržela více čaje a pustili mě z nemocnice až když jsem vypila skoro 1 litr čaje. Nic jiného jsem nejedla ani nepila, tak si myslím, že bys měla asi kontaktovat lékaře, ale ještě bych určitě zkusila nic jiného nejíst než po lžičkách pít čaj ovocný nebo vodu a případně po lžičkách coca-colu ano čteš dobře, ta se totiž po lžičkách dává i když se jen zvrací i bez operace. Měla jsem problémy s tím, že mi žaludek otékal, takže já byla na čaji případně vodě cca 10 dní potom jsem velmi pomalu po pár lžičkách zkoušela obyčejný vývar jen 8Og a pomerančový džus bych nepila vůbec, protože to hodně dráždí právě ten žaludek. Džus a šťávy z ovoce a zeleniny bych se pokoušela pít až minimálně za dalších 14 dní. Mám pocit, že máš podrážděný žaludek a je potřeba ho uklidnit a z vlastní zkušennosti já byla na tekuté skoro 3 týdny a pak cca 3 týdny na kašovité už lékařka mě upozorňovala, abych to neuspěchala, že to chce čas, a tak jsem jí poslechla a snad se vyplatilo. Dnes jím vše max 120-150g ale většinou ani nedojím a dodržuji 2-3 hodiny, snažím se hodně pít, ale to se mi už tak nedaří, takže vypiji max 1,5 l denně a to je málo musím přidat, ale zatím jsem celkem zhubla 11 kg a to je pro mě úspěch, vzhledem k tomu, že jsem skoro 3 týdny tzv. stála tedy nehubla. Tak snad jsem ti trochu pomohla, budeš-li chtít ptej se.




Ahoj Monika,
ďakujem Ti za odpoveď až teraz som sa sem dostala... keď som toľko vracala ma nechali ešte raz v nemocnici a potom som musela ešte dva týždne na vývaroch doma a teraz druhý týždeň jem kašovitú stravu, a to dodržím tri týždne a potom by som mala prejsť na riadnu stravu. Ale aj teraz keď sa najem dobre že neprasknem furt som veľmi plná.
Schudla som za 5 týždnou 16kg, ale neviem toľko veľa piť a to ma dosť hnevá... a neviem chodiť na stolicu a ani plyny neviem vypúšťať. Kúpila som si espumisan a čaj figuran. Dúfam, že mi to pomohne.
Ďakujem

_________________
Obrázek

40 rokov- 3 deti 20, 11, a 5 roka + 1 manžel
Gastroplikacia 30.9.2011 v Trnave MUDr. Kehér a Holeczy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 15:41 
Offline

Registrován: 14 zář 2011 20:05
Příspěvky: 13
Bydliště: Dunajská Streda
Mattoni píše:
rybka72

já nevím, na co holka čekáš a nejdeš k lékaři?

tady tuším někdo podobné problémy měl, nepamatuji si přesně, kdo, ale byla nutná hospitalizace v nemocnici. Já být na tvém místě, dávno už tam jsem.

A že se ti nikdo neozývá se stejným nebo podobným problémem tak to je asi vidět, že tento stav není běžný a normální po plikaci...

Takže volej lékaře, jinak ti poradit neumím.

Tady je ještě stravování kuk :arrow: viewtopic.php?f=13&t=993



Ahojček, no bola som u lekára ako ste mi radili a aj ma nechali v nemocnici... teraz sa mám super už som prešla na kašovitú stravu len mám pocit keď sa najem, že prasknem. A nevládzem 1,5 l vypiť...

_________________
Obrázek

40 rokov- 3 deti 20, 11, a 5 roka + 1 manžel
Gastroplikacia 30.9.2011 v Trnave MUDr. Kehér a Holeczy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 11:56 
Offline

Registrován: 27 pro 2011 11:22
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Ahoj (věřím, že budoucí) přátelé,
na doporučení své lékařky jsem zavítala k vám. Pročítám si webové stránky, snažím se dohledat všechny informace, ale až nyní jsem narazila na toto fórum. V podpisu ještě nemám uvedený typ operace - zatím jsem žádnou neabsolvovala. Má lékařka mi doporučuje plikaci - prý je nejšetrnější a jako jediná i vratná.
Pořád nad tím přemýšlím - jestli mám do toho jít. Pravdou je, že se "nepřežírám", sportuju a přesto se mi váha vyšplhala do aktuální závratné výše - grrrr. Nepomohl Xenical (když neberu 3 cm na objemu a 2 kg za 2 měsíce) - jen mi to způsobuje průjmy (a to dodržuji doporučení).
Mám z této operace trošku strach - bojím se, jestli po zákroku to budu "zase já" nebo se změní i má povaha. Děsím se i gastroskopie, na kterou musím zajít před operací.
Chtěla jsem jsem se ještě zeptat, jak úbytek hmotnosti snáší kůže - zmenšuje se taky, nebo vám vznikají převisy?
Povíte mi někdo vaše pocity, zkušenosti.... Aby mi to pomohlo rozhodnout se?

_________________
Obrázek
Obrázek
Postup hubnutí:
28. - 30. 5. 2012 Bandáž žaludku (ISCARE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 12:18 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Ahoj Dračice Kikino!
Vítám Tě tady na fóru a gratuluju k rozhodnutí něco s tou váhou dělat ;-). Doporučuji nejdříve nastudovat jednotlivé typy operací a přečíst si o zkušenostech zdejších uživatelů. Plikaci tu má docela dost lidí. Myslím ale, že je vratná jen po velmi krátkou dobu. Rozhodnutí o typu operace je vždy jen a jen na pacientovi a poměrně často se stává, že když lékaři doporučují jednu nějakou konkrétní, je to proto, že to je v jejich, nikoliv v pacientově zájmu, a tak je třeba na to dát pozor.
Gastroskopie se neděs, tu tady prodělali prakticky všichni, někteří i vícekrát a nikdo z nás toho nelituje, neboť to podstoupil v zájmu svého Velkého Cíle :-). Co se týče převisů kůže, je tu hodně lidí po plastikách, určitě Ti poradí, já myslím, že čím více strií, tím horší je pak výsledek. Za mě ale říkám, radši štíhlá s převisy, než tlustá s napnutou kůží ;-).

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 12:29 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Ahoj Dračice Kikino!
Vítej tady, ať se Ti tu líbí!
Scalla má ve všem pravdu! Plikace je vratná jen cca měsíc po operaci, ale je nejméně invazivní. Stejně jako bandáž, která by se dala označit za vratnou. S bandáží má však hodně lidí problémy, tak ji tady obecně moc nedoporučujeme :roll: :cry:
Neboj, povaha se Ti určitě nezmění, jen nebudeš trávit tolik času u jídla :wink: :D (z počátku mohou být trošku problém společné návštěvy restaurací - dáváme si zbytky do krabiček :lol: ) Gastro je sice hnus, ale trvá to chvílu a hlavně je to předstupeň k tomu, na co se všichni moc těšíme - operaci a následnému hubnutí!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 12:51 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
DračiceKikino! :lol:
vítej mezi náma!Jak říkají holky-vše si poctivě pročti,seznam se s názory,a pak se rozhodni.Držím ti pěstičky k Tvému rozhodnutí! :wink: :P :wink:

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 14:19 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
kikino vítej mezi námi a gratuluji k rozhodnutí :wink:
Naprosto souhlasím s tím, co tu napsaly holky...plikace není vratná operace - ze začátku se o ní tak mluvilo, ale už tomu tak není a pokud Ti nabízejí jenom plikaci, je to špatné...většinou je to o penězích...výběr operace je opravdu jen na Tobě, ne na lékařích :wink:
Kam se chystáš na opku?? :roll: :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plikace žaludku- popis operace
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 15:16 
Offline

Registrován: 27 pro 2011 11:22
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
No, jsem z Prahy, tak v rámci léčby asi OB Klinika. Pravdou je, že co jsem četla, tak se mi plikace asi zamlouvá nejvíce, ale popravdě, ještě mě čeká povídání s bariatrickým chirurgem, tak uvidíme, kam se dobereme.

_________________
Obrázek
Obrázek
Postup hubnutí:
28. - 30. 5. 2012 Bandáž žaludku (ISCARE)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1409 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení