fórum.bandingklub.cz
http://forum.bandingklub.cz/

Plikace
http://forum.bandingklub.cz/viewtopic.php?f=44&t=2202
Stránka 1 z 1

Autor:  Makina [ 08 led 2017 16:38 ]
Předmět příspěvku:  Plikace

Ahoj holky,

už se mně blíží termín operace. 7.2. nástup k MuDr Čiernému. Určil mi plikaci a já se tady dočetla, že je to opka kterou nedocílíte víc jak max -30kg a to s odřenýma ušima. Momentálně jsem rozhozená zda-li do toho jít. Měla jsem představu o vyšším úbytku a nechce se mi pak podstupovat další operace. Už tak mám obavy z operace, tak bych tedy chtěla aby to mělo efekt jak si představuji. Můžete se vyjádřit kdo jste tuto opku absolvoval? Moc děkuji

Autor:  ellvi [ 08 led 2017 18:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Ahoj Makino. Pověst plikaci zkazila především OB klinika, která tyto operace několik let dozadu špatně operovala. Já mám plikaci z Jablonce a po 19 měsících cítím stopku v jídle pořád. Ale k plikaci mám udělaný i bypass, tak ohledně váhového úbytku pouze s plikací nemůžu soudit. Znám dost holek pouze s plikací, které shodily 40 a i více kg. Ono i sleeve resekce nemusí mít takový úspěch. Pokud potřebuješ shodit 40 a více kg, spíš bych volila jeden z druhů bypassu, kdy ti nezmenší jen žaludek, ale upraví i vstřebávání živin v tenkém střevě ( malabsorce). Ale mám pocit, že v Břeclavi bypassy nedělají. Pokud chceš shodit hodně kg, popátrej po jiné nemocnici, kde bypassy dělají :-)
Ale žádný typ bariatrické operace ti nezabrání chuti k jídlu ( mlsání) Jen ve velkém množství přijmu potravy. I u Sleeve resekce, kde se odstranuje ten kus žaludku, kde sídlí centrum chuti a hladu se po nějaké době zase objeví. Ze začátku to půjde snadno, ale na cílové rovince je to pěkná fuška.
Přeju ti dobré rozhodnutí v typu operace a nemocnice a úspěšné hubnutí :-)

Autor:  Annax [ 09 led 2017 13:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Makino,
ellvi má pravdu, hubnutí je především v hlavě.
Od začátku si hlídej, co jíš, nepřecpávej se sladkým a váha půjde dolů.

V Břeclavi se bypasy dělají, ale fakt je těžkým vahám :wink:
U plikace se centrum tvorby ghrelinu sice neodřízne, ale zavine se dovnitř a přeruší se jeho krevní zásobení, takže efekt je stejný jako u sleeve resekce
Dr. Čierny je skvělý lékař a jistě ví dobře, proč se ve Tvém případě rozhodl pro plikaci

a neboj se, u něj jsi v nejlepších rukou :!:

Autor:  Makina [ 09 led 2017 21:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Ahoj děvčata,

moc děkuji za informace. Moc mně to pomohlo. Vložím se do rukou dr Čiernemu, mám v něj důvěru. Snad to dokážu a budu poslušný pacient a tím mě kilečka odmění odchodem z mého těla. Největší problém mám - Trpím úzkostným stavem a klaustrofobií tak mám dost strach z opky. Nebojím se bolesti, stím problém nemám, ale mám úzkost z kapačky, kdy se mně v hlavě zrodí, že jsem jakoby uvázaná na místo a pak vznikne stav kdy bych se udusila. Snad to tam nějak pořešíme abych to ustála. Doufám, že už to mně pomůže pokud mně kanilu zavedou do hřbetu ruky a ne do loketní jamky, abych mohla manipulovat rukou. No poprosím o víc oblbováku :shock:

Autor:  ellvi [ 09 led 2017 22:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Makino, tak je v nemocnici o tom informuj hned na přijmu a pak sestřičky a mudra, at máš klid, určitě ti vyhoví :-)

Autor:  77752 [ 12 led 2017 19:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

ahojky Makino....já jsem byla na plikaci v Břeclavi..9.8.2016..takže od opky mám 5 měsíců.Břeclav můžu jen doporučit,pokud budeš chtít se něco ptat,tak do toho...nemám problém ti vše vylíčit!!!

Autor:  Makina [ 12 led 2017 21:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Ahoj 77752,

jé díky, že jsi ochotná mi povykládat a podělit se o info. Jak se začíná blížit opka, mám větší a větší strach ze všeho. Myslíš, že by ti nedělalo problém mi povykládat průběh. Pokud by jsi chtěla klidně je možné na mail.

Autor:  ellvi [ 13 led 2017 09:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Makino jinak růběh, jak to chodí v nemocnici si můžeš přečíst zde. Píšou tam nejen z Břeclavi :-)
viewforum.php?f=19

Autor:  Makina [ 12 bře 2017 13:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Plikace

Všechny Vás tady zdravím. Tak jsem opku úspěšně zvládla i když s nějakými úlety, ale jsem doma a je mi fajn. Teď už jen aby se dařilo dojít k úspěchu. Zatím se mi zdá, že mám pořád hlad, jsem na tekuté druhý týden. Deset dní po opce je dole 8kg, ale začátek je vždy rychlost.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/