fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751 ... 753  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 09:01 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Ifčo, dle mě operace pomůže zvládnout to co jsme doposud nezvládaly. Každá z nás měla tak slabou vůli, že dietou nedokázala zhubnout. Na druhou stranu, jsou určitá pravidla, která je prostě nutno dodržovat, ale zvládnout se DAJÍ (pravidelnost v jídle, odstup pití po jídle, nepřejídat se atd.). Toto je mnohem snazší dodržet, než někdejší diety. Ale kdo se na to vykašle, může se mu to nevyplatit. Ale upřímně řečeno, jsou i lidi, kteří dodržují vše a nedohubnou nebo po dohubnutí přiberou a nemůžou si za to sami. Někdy to tak je. Dneska si řekneš, že kdybys zhubla dejme tomu 60 kilo a pak 10 nabrala zpět, tak že to vlastně bude 50 dole a to je pořád paráda. Ale pak v reálu to člověk snáší hůř. Ale já to znám jen zprostředkovaně, tak to prosím ode mě ber s rezervou.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 20 bře 2013 22:59 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
jen doplním, že žaludek na původní velikost roztáhnout JDE !! Sám doktor nám říkal, že se s tím už setkal a ani pro něho to nebyl pěkný pohled...koneckonců i my se srazíku z Turnova známe jednoho pána, který to hoooodně přežral...měl jít na bypass, zda ho potom podstoupil už nevíme..... :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 08:54 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
MOC děkuji všem za reakce. Jsem ve fázi rozhodování a přemýšlení. Někdy mám pocit, že už mi z toho hrábne. Jednou jsem si jistá, že do toho půjdu, pak se to zase všechno obrátí. :( :(

Ještě by mne zajímalo, jestli se něco platí za operaci? Teda mimo poplatku 100 Kč na den za hospitalizaci. Jak jsem koukala, tak někde jsou operace prováděné na soukromých klinikách (jestli jsem správně pochopila).

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 09:01 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Ifčo
Bariatrické operace jsou plně hrazeny pojišťovnou.
Na soukromých klinikách si můžeš připlácet za nadstandardní pokoj.
Zaklikni si v metříku "track"

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 25 bře 2013 10:32 
Offline

Registrován: 10 kvě 2012 07:03
Příspěvky: 494
Bydliště: kousek od Znojma
Ifča - já být tebou, tak se objednám na konzultaci, popřípadě vyběhám kolečko a nechám si dát termín, toto všechno trvá relativně dlouho, takže ta doba na konečné rozhodnutí je dlouhá a i během čekání na termín, se ti to bude v hlavě mlet (alespoň mě se mlelo) a i při nástupu do nemocnice jsem si říkala, že dokud neusnu, tak mohu utéci :lol: :lol: , pomohlo to, byla jsem si jistější a neutekla jsem

no a pak když mě občas přeci jen napadlo to celé zrušit, tak jsem si tu přečetla chlívek, co ostatním operace dala a co vzala a vždy jsem v tu ránu měla jasno :)

_________________
ObrázekObrázek

Břeclav - 24.1.13 nástup na tubu - Břeclav - úspěšně zvládnuto
1.12.2014 - abdomino ... FN Brno ... dr. Adlerová ... největší spokojenost
26.1.2015 - po 11 letech a jednom prodělaném IVF, po adopci malého Adámka, jsem zjistila, že jsem těhotná :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotazy...dotazy a zase dotazy
PříspěvekNapsal: 01 dub 2013 22:32 
Offline

Registrován: 01 dub 2013 21:36
Příspěvky: 1
Ahoj všem,
už od minulého roku přemýšlím o operaci žaludku.

Mám 20 let, 161cm a 134kg (tak těžko se mi to píše)
Vůbec jsem nevěděla jak začít, kde začít a na koho se obrátit, proto jsem v lednu byla u své obvodní doktorky ta mě poslala k paní obezitoložce. Paní obezitoložka mi nařídila měsíční dietu. Když jsem po měsíci přišla, váha stála. Paní obezitoložka nebyla moc nadšená, že chci na operaci. Musím k ní ještě jednou odnést staré zprávy z kardiologie a pak mě prý pošle k chirurgovi a on už uvidí co se mnou. Není z toho nadšená a nevěří mi, že dokážu dodržet režim po operaci. Vysvětlovala jsem jí, že až budu po té operaci tak to nenechám jen tak a určitě to budu dodržovat. Netvářila se nějak nadšeně.
Mamka to nechává na mém rozhodnutí, ale taky z toho není moc nadšená, říká, že mě nechce vidět trpět po operaci. Ale já jí to nezazlívám, sama totiž neví, že trpím. Všude se tvářím, že jsem šťastná, ale trpím!!!! Poprvé jsem to řekla, nebo spíš napsala, poprvé to přiznávám jiným lidem než jen mě. Vím, že si za to můžu sama, že jsem to nechala dojít až tak daleko, ale nemám svoji pevnou vůli. A nechci svalovat vinu na ostatní to není můj styl, ale narodila jsem se v 8. měsíci, byla jsem měsíc na dokrmování a byla jsem moc maličká. Rodiče o mě měli strach a stále mě krmili a krmili a krmili..... :-)
Ale od jisté doby si za to můžu sama, vím to a vyčítám si to. Mohlo to dopadnout jinak já nemusela mít 134 kg a nemusela teď uvažovat o operaci.
Vlastně tady píšu, protože mám hodně otázek. A i když jsem o všech typech operací přečetla už hodně pořád dost věcí nevím.


Paní obezitoložka mi řekla, že se rozhoduji pro zásah do břicha a to jsem ještě neměla děti. Tahle věta mě dost zasáhla, protože děti jednou v životě určitě chtít budu!!!

1. otázka - Je nějaké riziko v pozdějším těhotenství po operaci?
2. otázka - Musí se po operaci podstupovat odstranění kůže? I kdybych po operaci cvičila atd.?
3. otázka - Hradí pojišťovna i odstranění kůže?
4. otázka - Až se dostanu k tomu chirurgovi, může se stát, že mi operaci zamítne?
5. otázka - Jak dlouho trvají před operační vyšetření?
6. otázka - Jak dlouho se pak čeká na případné odstranění kůže?


Teď mě toho víc nenapadá. Jen jedna věc - chci konečně žít, chci poznat co je život.
Vím, že tohle je diskuze a pokec, ale nějak se tu zatím nevyznám.


Děkuji moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 02 dub 2013 05:29 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Jetanka
vítej mezi námi na foru a přeji ti, aby si zde našla na všechny otázky odpověď a rozhodla se správně pro typ operace, o kterém přemýšlíš...
tvůj příspěvek jsem přesunula do vhodnějšího tématu operací :wink:
zkus si vytvořit metříček, návod najdeš tady :arrow: viewtopic.php?f=34&t=252 a pokud něco hledáš tak si můžeš najít i spoustu věcí sama, návod je zde krásně popsán :arrow: viewtopic.php?f=34&t=1435
a k otázkám odpovědi:
1. není, sama jsem po opce a těhotenství probíhalo v naprostém pořádku
2. nemusí, pokud se sama zatáhne nebo není moc velký převis
3. zatím ano
4. chirurg ne, ale někdy dělají problémy obvoďáci a (hlavně) obezitologové (v budoucnu příjdou o pacienta) s žádankami atd...
5. záleží, kam jdeš, delší čekací termíny jsou na psychologa, zbytek gastro je třeba objednat a interna nesmí být starší 14 dnů před opkou
6. je to individuální, třeba nebude co odstranit a kůže se zatáhne sama

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 02 dub 2013 09:56 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Jetanka
já mohu zodpovězet jen na dvě otázky
- chodila jsem k obezitologovi a on byl první, který mě na operaci navedl a dal odkaz na tyto stránky, měla jsem obavu, co tomu řekne má obvoďačka a řekla jsem jí o tom až minulý týden, kdy jsem měla předoperační kolečko hotovo a překvapila mě, že mi řekla, že mi to schvaluje, že má dvě pacientky po operaci a má s nimi jen dobré zkušenosti - takže jak vidíš, záleží od konkrétního lékaře a není problém, si najít jiného, pokud ti bude dělat problémy
-jinak předoperační vyšetření se podle mě dá zvládnout během měsíce, ale já to dělala asi tři měsíce, protože jsem nikam nespěchala, na termín operace stejně budeš čekat určitě nějaký měsíc

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 02 dub 2013 10:38 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Jetanko, můžeš se už mezitím objednat na bariatrii - myslím, že většina z nás, když jsme chtěli operaci, šla nejdřív na bariatrii (tam nepotřebuješ k úvodní konzultaci žádné doporučení).

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 19:03 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
Zdravím všechny. Není to tak dlouho, co jsem vás tu "vyslýchala" :mrgreen: :mrgreen: . Teď bych byla ráda za další info. Všude se píše, že je potřeba doložit to, jakým způsobem jsem se snažila váhu srovnat jinak - tzv. konzervativní způsoby léčby. To já ale nemohu doložit. Kdysi jsem brala Adipex nebo jak se to jmenovalo, to mi nechala napsat mamka od známé doktorky.Pak jsem zkoušela čínskou medicínu (jehličky na potlačení hladu). Pak jsem samozřejmě (jako asi všichni zde) zkoušela hubnout pomocí "zaručených" diet. Pak jsem zkoušela hubnout se STOBem, kdy jsem se snažila hubnout s kolegyní, která na kurz STOBu chodila. Tady se mi podařilo shodit 13 kg, které mám nyní zpět i s přídavkem. :( :(. Stačí, když jim vyjmenuju mé pokusy nebo musím mít papír? Ráda bych totiž do Turnova a když už bych jela tak daleko (od nás cca 230 km), tak bych nerada jela nadarmo. Můžete mi někdo ,prosím, napsat, jaké jsou kde požadavky? Moc díky. :wink:

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 19:24 
Offline

Registrován: 02 čer 2012 14:43
Příspěvky: 49
Bydliště: marianskolazensko
Ifčo-co se týče obezitologa,byla jsem v Turnově,tak se mrknul na mojí váhu a BMI a řekl,že jsem ukázkový typ na operaci,a šla jsem,možná že už chtěl jít na oběd a tak se mě rychle zbavil nebo to dělá normálně..nevím...a ve zpráv bylo,že jsem zkoušela různé zpusoby hubnutí pod dohledem lékaře a bylo to...

_________________
Obrázek

36 let.2 deti(14 a 11 let)a milujici manzel a 3 kocicky
4.10.12 konzultace Turnov 11.30
4.10.12 obesitolog OK
16.10.12 spirometrie OK
19.10.12 psycholog OK
22.10.12 gastroskopie-vredy na dvanactniku
23.1.13 kontrolni gastro ok jsem v pořádku
TUBU..4.3.13
operace zrušena!!!!

začátek května kontrolní odběry


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 19:54 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Ifčo, asi těžko by to někdo dokázal doložit opravdovými důkazy. K operaci potřebuješ doporučení obezitologa postavené na tom, že konzervativní léčba selhala. Pokud vím, tak v Turnově se skutečně obezitolog spokojí s tím, když mu povykládáš, jak to všechno bylo. Já to měla stejně, ale někteří obezitologové neuvěří ničemu a než dají doporučení, chtějí dietu pod svým dozorem..... :wink:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 11:37 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
Díky za odpovědi. Já jsem si to dnes asi pokopala při návštěvě obvoďáka. :? :( Chtěla jsem , aby mi vzal krev na rozbor ohledně štítné žlázy. Ptal se mě proč, tak jsem mu to vyklopila, že se chystám na objednání ke konzultaci na operaci žaludku a že bych byla ráda, abych v tomhle směru měla jasno (co se týká šít. žlázy). Problém se štítnou žlázou měla moje máma (má ji už jak dlouho odoperovanou) a teď už i má 13-letá dcera bere Euthyrox. Tak mi hned říkal, že operace žaludku je až ta poslední štace a že bych nejdřív měla jít na obezitologii a zkusit to tam. :cry: :cry: No že prý mi napíše doporučení, ale až po preventivní prohlídce, která bude příští týden. Není tu náhodou někdo z ČB, kdo by měl s obezitologií tamtéž zkušenosti? Takže to vypadá, že místo toho, že jsem až nečekaně dobře dopadla doma při oznamování mého úmyslu jít na operaci žaludku - teda pokud bych prošla kolečko, ztroskotám na tom, že budu muset na obezitologii a čekat, co tam se mnou vymyslí. Já jsem taková slepice, že jsem nebyla zticha....... :cry: :cry: :cry:

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 11:41 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
IFČO
Zkus si najít nějakého schůdného obezitologa blízko bydliště nebo i v tom Turnově, není dané k jakému obezitologovi a kde máš jít a snad ti to napíše hned, některým holkám se to tak podařilo. Já to měla jednodušší, protože jsem u něj vedená již 4 roky a sám mě tu operaci nabízel, protože asi poznal, že je to beznadějné. :D

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OPERACE
PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 11:48 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Ifčo
Doporučení od obvoďáka nepotřebuješ :roll:
Obezitologa použij toho v Turnově. Objednej se k němu před konzultací u dr. Hrubého.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751 ... 753  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení