fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22 zář 2011 21:30 
Offline

Registrován: 18 kvě 2011 19:47
Příspěvky: 163
ahoj,
dovolím si taky přidat jednu do mlýna
nějak nerozlišujete hyperfunkci a hypofunkci. ..pokud neberu v úvahu nádor, vole atd, tak se štítka bere přeci u hyperfunkce, což je zvýšená funkce šž, a u toho se přece hubne. samozřejmě, že při náslené léčbě se přibere, ale tím, že se odstraní šž se vlastně zabrání tvorbě hormonu a tudíž jeho předávkování - to pak musí utrefit endokrinolog.
pokud ti teda enďas bobulteď řekl, že jsi předáávkovaná a musíš snížit dávkování, tak to se pak nedivím, že ti to letí dolů takovým tempem.
nebo...opravte mě, jestli se mýlím
ji mám opačný problém...hashimotova hypothyreoza - utoimunní chronický zánět šž, štítka mi pomalu a jistě zaniká a hormon musím dodávat do těla i když štíku mám...prostě tam jenom je, ale svou funkci neplní.
u hypo se přibírá, jsi fuft ospalá, tělo funguje zpomaleně
hyper - potíš se, bušení srdce, hubne se, neklid, ..tělo pracuje zrychleně

to, že máte štítku pryč, automaticy chápu, že šlo o hperfunkci. přibral jste tedy po následné léčbě?
nebo šlo o jiný typ dysfunkce šž??

_________________
Obrázek


38let, 158cm, 16.9.2011 TUBU MUDr. Foltys, FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011 11:10 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
katuli
to co si tu vypsala o hyper a hypo je mi známo ... jen jsem to sem nenapsala ...
jinak co se týká toho předávkování ... je to následek hubnutí ... já brala 250ug letroxu denně a tím, že hubnu snižuje se potřeba mýho těla na tu danou dávku hormonů.
Tudíž jsem od samýho začátku s endokrinologem domluvená, že mě bude víc hlídat a postupně mi snižovat dávky podle toho jak mi půjde váha dolů.
Tohle by mělo platit pro všechny bariatriky co mají problémy se štítkou, protože předávkováním hrozí docela slušný komlikace.
Já tím, že tu štítku už nemám a měla jsem diagnozu "karcinom šz" musím být v nejvyšší stupni dávkování a proto u mě snadněji dojde s úbytkem kilogramů k předávkování a častěji jsem tím pádem pod dohledem endokrinologa.
A dříve jsem se léčila s hypofunkcí šz ... ale důvodem k jejímu odstarnění byl karcinom šz...

Jinak tvoje diagnoza je mi známá ... měla ji moje kamarádka a měla s tím docela patálie a tak jí tu štítku taky komlet vyřízli a nyní je taky pouze na hormonech a je nadmíru spokojená.
Nikdo ti nenabídl její odstranění?

Jo a k tomu, že mi to tak letí dolů že je to kvůli předávkování ... nevím můj endokrinolog mi řekl, že si myslí, že mi to půjde krásně dolů kvůli tomu, že jsem na těch nejvyšších blokačních dávkách a že i když mi je sníží i tak by mi to mělo jít mnohem rychleji než "klasickým" pacientům.
Přitom jeho prvotní slova byla stejná o kterých zde mluvila sally: počítejte s tím, že vám to hubnutí půjde pomaleji...
Takže se necháme překvapit jak to vlastně bude .... já to beru tak, že první 3 měsíce to valí dolů téměř všem ... uvidíme co bude dál ... jak jsem již psala ... jsem takovým "pokusným" králíkem jak pro endokrinologa, tak pro sebe a snad i pro vás a pro ty co přijdou s touhle diagnozou :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011 22:11 
Offline

Registrován: 18 kvě 2011 19:47
Příspěvky: 163
bobul
..nehci vypadat jak Brouk Pytlík, jen jsem uvažovala "nahlas"
čoveče, doktor mi odstranění štítky nenavrhl. Prý se to u hypo nedělá. jen říkal , je nutná doživotní dávkování hormonu, a že bude postupně bude šž zanikat, až zanikne úplně. co půl roku testujeme krev, a zatím vše ok. jen na jaře jsem měla nějaké velké zhoršení tak se musela nasadit vyšší dávka...a za tři měsíce už to bylo srovnané, tak mi trochu ubral

_________________
Obrázek


38let, 158cm, 16.9.2011 TUBU MUDr. Foltys, FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011 10:55 
Offline

Registrován: 08 čer 2011 19:09
Příspěvky: 241
Bydliště: jičínsko, východní čechy
..bobul..moje endokrinoložka mi taky říkala, že se mám po operaci stavit a že budu chodit častěji ;) podle ubývající váhy mi bude taky snižovat dávky letroxu ;)

_________________
Obrázek

41 let, vdaná, 14letá dcera...konzultace dr. Hrubý 25.8.2011..všechna vyšetření zdárně za sebou ;) termín TUBU 17.-18.10. SNAD UŽ TO VYJDE ;) ..A VYŠLO :D 18.ŘÍJNA 2011 ZDÁRNĚ ODOPEROVÁNA PŘI VÁZE 125 KG NAŠÍM SKVĚLÝM HRUBÁČKEM ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011 12:14 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
katuli
ty pytlíku tak brouk by mě vůbec nenapadl :lol: :lol: :lol:
no jak říkám ... kamoška měla se štítkou přesně to samý co ty a navrhli jí ji odstranit a je naprosto spokojená ... nemíváš nějaký zdravotní problémy? jako bolesti, únavu nebo něco podobnýho? myslím výkyvově ....
Pokud ne je to fajn ... já tomu taky až tak nerozumím ... jen píšu jak jsem nakoupila ..... hlavní je, že ti ta štítka nedělá neplechu ... tý kamošce dělala problémy ... měla pořád nějaký zdravotní potíže a po odstranění je fit a spokojená jak želva

nedka
tak to je paráda .... já se cítím dobře a neměla sem zatím žádný problémy s tím, že jsem předávkovaná, ale čekat než se dostaví je taky blbost .... takže jsem ráda, že ten můj endoš má k tomu taky takový zodpovědný přístup .. :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011 12:38 
Offline

Registrován: 08 čer 2011 19:09
Příspěvky: 241
Bydliště: jičínsko, východní čechy
..já jsem s tou mou taky spokojená ;)

_________________
Obrázek

41 let, vdaná, 14letá dcera...konzultace dr. Hrubý 25.8.2011..všechna vyšetření zdárně za sebou ;) termín TUBU 17.-18.10. SNAD UŽ TO VYJDE ;) ..A VYŠLO :D 18.ŘÍJNA 2011 ZDÁRNĚ ODOPEROVÁNA PŘI VÁZE 125 KG NAŠÍM SKVĚLÝM HRUBÁČKEM ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011 23:44 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Bobule díky za odkaz. Už jsem zde.

V naší rodině po všechny generace a i současné, co se dají vypátrat, měly ženy různé problémy se štítkou. Některé struma, jiné chronické záněty či akutní záněty, moje maminka třeba takovou hyperfunkci, že omdlívala i na půl hodiny...než konečně se přišlo na to, že to není srdce, ale štítka. S rostoucíma uzlíkama. Měla ji tak zvětšenou, že se nepodařilo ponechat příštítná tělíska, takže má silnou osteoporózu. Je taky na letroxu, od doby operace už před mnoha lety je hubená jako lunt a přestože sežere často násobky toho co já, nemůže přibrat.
A já mám hypofunkci, uzlíky taky, roky jen na jodidu, ale od podzimu už taky letrox (jen 50), jelikož štítka mi pořád rostla a teprve po letroxu se růst zpomalil. Příštítný tělíska se tváří, že s absencí vápníku v těle nemají nic společeného. Endoška mi nechce dávat víc hormonů, že pak štítka se spoléhá na dodání v tabletách a přestane hormony produkovat úplně. Takže mám hraniční minimální hladinu...že bych proto nemohla nic shodit? Už před 25-i lety mi řekli, že s největší pravděpodobností mě při přechodu čeká operace. Jsem už roky v menopauze a tak čekám, co bude dál.
Takže u mě po zhubnutí štítka se na svou práci pěkně vyflákla. Téměř doslova. Fláká to, mrcha jedna. :twisted:

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 zář 2011 10:44 
Offline

Registrován: 18 kvě 2011 19:47
Příspěvky: 163
bobul
tak já jsem měla problémy před tím, než se zjistilo že to je kvůli šž. byla jsem pořád unavená, ospalá, po porodu jsem se zaboha nemohla dostat do formy a přibrala jsem za 3 roky 30 kg. Při nasazení a postupném z vyšování letroxu jsem alespoň přestala přibírat. pak přišel úraz a operace páteře a mě se vlastně uzavřela cesta zhubnout normáně. nemůžu se tolik hýbat. tudíž jsem šťastná jako blecha, že mi endokrinolog nakonec doporučil opku....na častějších kontrolách jsme taky domluvení

_________________
Obrázek


38let, 158cm, 16.9.2011 TUBU MUDr. Foltys, FN Ostrava


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 zář 2011 19:33 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
katuli
tak ten začátek máme úplně stejný ... moje problémy se štítkou začaly po druhým porodu a já byla vyřízená a nabírala šíleným tempem na váze ... unavená, ospalá ... ráno jsem vstala a za 3 hodiny už sem nemohla ... malýho sem dala do postýplky s hračkama a lehla a spala .... a nikdo nevěděl proč ... prý že se to časem srovná, že sem tak vyčarpaná z dítěte ... prdlajs ... a jak píšeš .... co sem nabrala už dolů nešlo :?

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 zář 2011 07:55 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Tak abych přispěla se svou troškou do mlýna, tak mně zcela náhodně našli uzel na ŠZ před 6 lety. Ten uzel není hypo ani hyper, a tedy mám hormony v normě, přesto musím brát hormony, prý aby se nezvětšoval. Tak nevím. Osobně mám pocit, že by se bez hormonů taky nezvětšoval.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 zář 2011 08:40 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
scallo
u mě to začalo taky uzlem ... nebrala sem prášky na kontroly sem se vyflákla páč můj dřívější endokrinolog se jen ptal jestli se potím a jaká je má váha ... tudíž sem naznala, že tam chodit nemusím, když se každou kontrolu opakovalo to stejný ... ani krev mi nebral ... a podle posledního ultrazvuku jsem měla v papírech psaný, že mám uzel bez nálezu, že je vodnatý no a podívej ... za 12 let se z toho vyklubala rakovina ... je to přesně ten uzel co byl jen uzlíkem vodnatým .... takže z mýho hlediska uzlíky nepodceňovat :roll:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 zář 2011 11:25 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bobulko to já nepodceňuju, chodím co 1/2 roku na krev i na ultrazvuk, i na punkce, já jsem zodpovědná :wink: i když mi ten Dr. leze krkem :roll:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 06:51 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Podávám hlášení, že od snížení dávky hormonů jsem se s váhou sekla a lítá mi to jak na houpačce ...váha skáče klidně o kilo až kilo a půl nahoru a dolů během jednoho dne ... nevím jestli je snížení hormonů na štítku ta příčina tohodle jevu, ale říkám si, že to sem napíšu.
Ale je fakt, že je to od tý doby co jsem ty dávky snížila ...
Taky mi obvodní vysadila úplně prášky na tlak a já cítím, že zadržuju vodu ... chodím míň na wc a mám oteklý prsty ...
Takže uvidíme jak to půjde dál ... :roll:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 06:55 
Offline

Registrován: 25 kvě 2011 14:31
Příspěvky: 87
no ja mam kontrolu az v prosinci,moje endoska nevi,ze jsem podstoupila tubu,ptala jsem se ji informativne v lete,zda bych mohla-ona s tim moc nesouhlasila,ze je i jine reseni...obezitolog atd...,ale zdravotne mi v tom pry z endo. hlediska nic nebrani...
takze v prosinci dam echo,jak reagovala a jak jsem na tom s hladinou hormonu ja
bobul-treba si jen telo potrebuje zvyknout na mensi davku a zase se vsechno urovna(s poklesem vahy)-nemame to jednoduchy,kdyz jsme takhle "udrzovany umele" :wink:

_________________
Obrázek
8.9.2011-tubu
motto:oni to dokazali,proc ne ja...
17.11.11 -25kg; 7.12.11 -30kg; 4.4.12 -45kg; 3.7.12 -50kg
3.7.12-pokořena hranice obezity,nyní nadváha
(původní BMI 45,6-morbidní obezita-obezita III.st.)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 07:11 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
sally
pokud jsi štítkařka měla by tě tvoje endokrinoložka kontrolovat častěji ... hlavně odběry krve, protože jak budeš hubnout budeš potřebovat snižovat dávky ... pokud by si zůstávala na stejným dávkování mohla by si být časem předávkoaná (jako jsem byla já) a mohly by ti hrozit jiné zdravotní problémy ..
Proto by bylo ideální se pak s tvojí endoškou domluvit na častějším sledování .,...
Jak nás tu čteš všechny to tak po operaci máme s našema endokrinologama :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení