fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 00:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 21:26 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
erytrin, píšeš, že nejsi přesvědčen, že bys měl jít na operaci, o čem jsi tedy přesvědčen? Ve 24 letech jsi jako koule, promiň. Jak to tedy chceš řešit? K čemu ses tedy rozhodl? Uvědom si, že stěžování si u obvoďačky nebo návštěvy psychologa ti nepomůžou, dokud si sám v hlavě nesrovnáš, co chceš, a pak se tím začneš konečně řídit. Ale to rozhodnutí za tebe nikdo neudělá. Dobrý psycholog tě provede třeba tím rozhodováním a pomůže ti poskládat priority, aby sis uvědomil, co je pro tebe důležité, ale pořád to bude jen a jen tvé rozhodnutí. Ať už se rozhodneš jakkoli, hlavně si za tím stůj a nelituj se, musíš zabojovat. K té váze ses propracoval sám, tak se s tím poper. Nechceš operaci, tak si nech udělat jídelníček na míru, začni se opatrně hýbat a počítej s tím, že to bude běh na dlouhou trať. Doporučovala bych ti vyhledat příspěvky Stanleyho Andrlíka, píše i na facebook (baria café) a nedávno byl na druhé operaci, třeba tě inspiruje.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 10:03 
Offline

Registrován: 17 úno 2010 17:51
Příspěvky: 497
motiva

bohužel si nejsem jistý, jestli člověk, který trpí několik let únavou a ztrátou energie se dokáže vyhecovat k něčemu, čemukoliv, jak to pozoruji u sebe nejde to.. již mi psychiatrička řekla že se syndromem vyhoření může jít ruka v ruce chronický únovový syndrom, což se velmi složitě prokazuje a jeho léčba je velmi zdlouhavá ..

těžko se to někomu věří a vysvětluje, ale já si nepamatuji, kdy jsem ráno vstal odpočinutý a s načerpanou novou energii, ráno se probouzím unavený, zmlácený a vyčerpaný i po více jak 8 hodinách spánku. Zkuste si to představit, v takovém stavu se ještě snažit o něco jako je změna jídelníčku, pravidelnosti a pohybu. V práci jelikož musím tak funguji, ale jakmile skončím v práci hned mám krizi zívám, teče mi z očí .. proto jsem loni začal řešit spánkovou apnoe, která se i potvrdila a jak jsem psal, nyní spím s přetlakovým přístrojem cca 14 dní a nejspíš je to krátká doba na nějaké zlepšení.. uvidíme..

Ale přesto díky za koment :wink:

_________________
Obrázek
Plikace 2/5/2011 OB Klinika, 24 let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 21:21 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
erytrin, v tom případě je vidět, že to musíte řešit jedno po druhém, je to určitě běh na dlouhou trať, ale pořád si myslím, že to rozhodnutí, co dělat, co chtít, co je nejdůležitější a co počká, si musíte srovnat v hlavě sám. Neumím si představit, jak moc vyčerpává únavový syndrom, je to určitě moc těžké a je mi líto, že tím procházíte v tak mladém věku. Přeju hodně sil.

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 14 úno 2017 18:33 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
erytrine
Celý víkend jsem přemýšlela, jak Ti odpovědět :roll:
Tvůj problém je komplexní a není z něj snadná cesta ven, bude potřeba rozmotávat jednu nitku po druhé.
Co ty antidepresiva? Jsou nutný? Po nich je člověk takhle apatický a hlavně se po nich dost přibírá a nedá se hubnout!
Zkus upravit stravu a přidat něco, co dodává energii, třeba smoothie

hlavně něco dělej a přestaň se litovat

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 15 úno 2017 07:59 
Offline

Registrován: 17 úno 2010 17:51
Příspěvky: 497
Annax

díky :) dneska jsem se probdil před 7 hodinou a v tak hrozným stavu, bolavý záda, nohy, neodpočinutý a zmlácený, přitom nemám v práci prozatím stres a je to volnější oproti zápřahu, ve kterém jsem byl 5 let.. Neva, zkouším se více věnovat, teď když mi vychází čas, synovcovi, kterému jsou skoro 3 roky, jsme na něm dalo by se říct zavislý :) , beru ho ven, trávím s ním celkem dost času a dělám to hrozně rád, ale přesto je to vše s velkým přemáháním. Už jen kvůli němu a neteři, které je teprve 0,5 roku bych chtěl hrozně moc s tím zabojovat, ačkoliv přetvářka je mé 1. já, nikdo na mě z okolí většinou nepozná, že jsem na tom tak jak jsem, tvářím se že je vše ok, pozitivně a kupodivu nabitě energií, ale to vše hrozně vybíjí.., ale nechci aby ty děti viděli, že na ně nemám energii :)

Co mě překvapilo z vašich reakcí, že z mé "zpovědi" je viditelné a pro vás jednoznačný, že se lituji.. to mě zarazilo a už o tom pár dní přemýšlím, protože já to tak necítím, cítím flustraci z toho, že chci současný stav změnit, jsem na sebe permanentně vnitřně naštvaný, nechci, opravdu nechci současný stav i nadále, není to k žití a pak člověka napadá, že by bylo jednoduší nebejt, je to řečený s nadsázkou, nejsem ve stavu, kdy bych myslel na to jak to zabalit. A přesto něco ve mě stahuje a svazuje a nepustí mě k činu.. hrůza vím..

Antidepresiva.. taky jsem o tom přemýšlel, psychiatra pořád tvrdí, že mají být lehce povzbuzující a motivační a ještě k tomu, že Prozac trochu pomáhá lidem s váhou.. ani jedna z těchto věcí se za měsíce neprojevila.. takže je otázkou, jestli je opravdu nevysadit..

Hodně přemýšlím o tom, že budu potřebovat průvodce změnou životního stylu, sám to nejsem asi schopen zvládnout, x let na to denně myslím, denně si vyčítám, že nic nedělám a stále v tom pokračuji, proč? Fakt je možný že je to o lenosti a pohodlnosti? Nechci si lhát, ale já to prostě tak nevidím, pohodlnost a lenost nikdy nebyly moje vlastnosti..

Mějte hezký den
/rozepisovat se, jedna z věcí, která mi jde, co? :-)/

_________________
Obrázek
Plikace 2/5/2011 OB Klinika, 24 let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 15 úno 2017 11:19 
Offline

Registrován: 08 úno 2017 00:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Promiň, čtu mezi řádky a vidím:
- kvůli neteři, synovci, kvůli práci atd. - udělej něco kvůli sobě, zbav se všech náplastí a odboček a pojmenuj si základní problém. Jestli je to váha, tak řeš váhu, vrátí se Ti zdraví, energie, sebeúcta...
Teď jsi ve stavu, že nedokážeš vystoupit z bludného kruhu, zkus si položit otázku, co je pro Tebe nejdůležitější, proč t nemáš, co Ti v tom brání. Dělej věci kvůli sobě a mnoho se změní. Vím, je to těžké, ale je to jediná správná cesta. Vrať se na kliniku a zkus to řešit, ať je cesta jakákoliv. S tak velkou nadváhou to dle mého soudu jen sebedisciplínou nezvládneš.
Omlouvám se za otevřenost, přemýšlej o své budoucnosti.

_________________
výška 176
leden 2017 110 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 16 úno 2017 06:53 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Antidepresiva sice znamenají hlavu bez myšlenek na sebevraždu, ale představují těžkou deku hozenou na člověka. Těžko se vstává, těžko se hejbe, všecko jde těžko ...
Je potřeba si uvědomit, že zájmem lékaře není Tě vyléčit, ale jen léčit, tzn. předpisovat Ti léky, trvale, protože čím víc předpisů napíše, tím lepší bonusy dostane od farmaceutické společnosti

Erytrine, jsi pěkný a chytrý kluk, tak začni to svoje svízelný klubko pomalu rozmotávat, byla by Tě škoda :wink:

Pokud bys chtěl nadváhu řešit operativně, tak se na OB kliniku rozhodně nevracej!
Ale já bych doporučovala řešit napřed hlavu, protože v ní to je.
Existuje terapie, která se jmenuje rodinná konstelace, zkus si vygůglit reference ve svém okolí.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2017 18:03 
Offline

Registrován: 02 kvě 2017 20:40
Příspěvky: 15
Ahojky, tak jsem taky jednou z těch která odstoupila plikaci,nemohu si na přístup personálu na OB klinice stěžovat, bohužel jen do té doby než jsem tam šla , že je zřejmě něco špatně. I přes dodržování režimu se mi začala váha nenápadně vracet a dnes zhruba 5 let po operaci mám vše zpět a možná i trochu navíc. Bylo mi řečeno, že mám porce snížit na 80g a že se vše rozjede, že si za to mohu zřejmě sama, nikdy jsem nejedla víc jak 120g a pocit nasycení jsem cítila ještě před rokem.V prvním roce a půl jsem zhubla na 96kg ze 129 kg,pak stop a místo co by to šlo dolů, tak se začala ručička odebírat opačným směrem :( . K dnešnímu dni mám vše zpět plus něco navíc. Na OB kliniku už nechci jít, nedají si vysvětlit, že jsem vše oravdu dodržovala, nenabídli žádné gastro či jinou kontrolu,byli nepříjemný. Takže jsem se za tu dobu vdala a v mých 45 letech se s manželem pokoušíme o miminko a proto bych chtěla jít na reoperaci. Zkoušela jsem to dát normální cestou, ale nějak to nejde.Bylo nám nabídnuto IVF vzhledem k mému věku, ale mám strach, že s mou váhou nemám moc šancí, takže chci do toho jít od začátku a opět naplno.

_________________
Obrázek

11.7.2017 - sono + gastro,nutriční terapeut, psycholog
18.7.2017 - interna

3.10.2017 - Tubu Praha Iscare


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 dub 2018 09:14 
Offline

Registrován: 11 dub 2018 05:00
Příspěvky: 12
spam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 12:29 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
разд242.1дышиshutимНЕGeraБруксюжеПреоИллюсобаJohnDiscSonaСмирMORTContactiСтепHousZoneГлущСоде
MichBlooXVIIIndeВрубохотHitsPartVIIIШтейIntrАмерJannJaneGrearemiнакаcourГорфRobeHooswwwmLife
ЧеляZoneXIIIXVIIраннЖелтPrivCircOsirMacbMacbуплавещеАрмсактеКузяСевеMerlБалаМягк1910НароЖите
КозлЮбелКнорФениКотоPaniЗвечXVIIдопоКайдСокоPierFourZoneZoneArtuИспокрасРощиКазаMannmustBlue
О`ДеЕвгеFeelKnivофорXVIIselfTigeGabiКориРомаЧленПостOnlyAmanZoneСтресредСодеМиньСергШубиГаги
BuddBonhкороNokiБарсРоссПроиBekoNeedDaveYasuSpikЕськИталстра8978Тишк9051BELLLanzхороздорGang
GardфишкКороHoddКитаBussWindWindPinnкласLEGOOregfrieMorgDarsЛитРWorlЛитРHomoОрлоMamaЕремСтре
ЛитРДанк(190(190пансАльбинстKindMarkotosЩербDschГороBrisOrdeMikhКудрSideRidlBremМатвПавлАлек
КуцамелеавтокласVolkМареродиуменавтоБаже1962RogeSoldзанинеблКрупскучEvenцеляYourSwimNokiNoki
NokiСафуSabiШерсЛапиBariгазевопрKlauнастWannХинчсочиtuchkasТрухКузн


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení