fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 16 čer 2024 08:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 24 říj 2012 09:03 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Ano, to já teď také vidím, co tím chceš říct, Kamatejko. Ale to je jen část lidiček, kteří nedodrželi porce a roztáhli si opět žaludek, třeba u tubu. Ale jsou i tací, co mají nedotaženou nebo rozmotanou plikaci a ani o tom neví. Jen se trápí, že selhali, protože jim malé porce nestačí. Znovu říkám, že jde o každý jednotlivý případ, nedá se to zevšeobecňovat... :wink:

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 10:29 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
No já chci hlavně říct, že lidi, kterým operace selhala ne vinou toho, že by nedodržovali pokyny, jsou pak ve velkých depresích a právě kvůli těmto řečem sem pak nechtějí chodit a uzavírají se do sebe. Protože jim všichni dávají najevo, že selhali, že jsou špatní. Selhali jsme my všichni, v minulosti. Všichni.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 15:29 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 21 pro 2012 00:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 15:32 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Jeníku, já s Tebou souhlasím, ale zároveň vím, že je to těžké, když do Tebe okolí šije.... Když tě odsuzují lidi, kteří vědí o tvém problému a boji s ním....

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 15:34 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 21 pro 2012 00:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 18:44 
Offline

Registrován: 07 bře 2010 19:54
Příspěvky: 90
Bydliště: Turnov
Vážení,
včerejší reportáž v TV mě přiměla nepsat znovu do této rubriky.
Jsem človíček, který má 2,5 roku od bandáže, dnes přesně 2 roky od sklouznutí bandu a reponace :shock: a 3x jsme již band povolovali, protože si náhle někde natáhne tekutinu a já se téměř nenapiji. Nicméně, věci se vždy dají řešit a jde vždy jen o to se na vše zdravě podívat. Je pitomost, pokud budu mít problém se základním příjmem potravy, abych to nechala plavat jako paní Pavlína. Obávám se, že ta je , bohužel, zdravá pouze na psychiatrii :(
I mě je jasné, že můj způsob není doživotní, protože co půlrok chodit odpouštět band mě asi bavit nebude, ale rozhodně to BUDU ŘEŠIT :)

_________________
Obrázek
* 4.6.10 bandáž Turnov, dr. Hrubý
* 1.11.10 sklouznutí bandu-reponace a vše nanovo
* od té doby pravidelně co půlrok :-( nutnost povolit prstýnek - typická prstýnková bojovnice
* 15.1.14 bandáž ex a zároveň SLEEVE RESEKCE Turnov, dr. Hrubý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 19:59 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Anazuz píše:
Vážení,
včerejší reportáž v TV mě přiměla nepsat znovu do této rubriky.
Jsem človíček, který má 2,5 roku od bandáže, dnes přesně 2 roky od sklouznutí bandu a reponace :shock: a 3x jsme již band povolovali, protože si náhle někde natáhne tekutinu a já se téměř nenapiji. Nicméně, věci se vždy dají řešit a jde vždy jen o to se na vše zdravě podívat. Je pitomost, pokud budu mít problém se základním příjmem potravy, abych to nechala plavat jako paní Pavlína. Obávám se, že ta je , bohužel, zdravá pouze na psychiatrii :(
I mě je jasné, že můj způsob není doživotní, protože co půlrok chodit odpouštět band mě asi bavit nebude, ale rozhodně to BUDU ŘEŠIT :)



Předpokládám, že reaguješ na tu reportáž na TV Nova?. Je mi té paní líto, ale pravděpodobně nemá problém jen s bandáží. Na operaci šla s tím, že potřebovala pár kg dát dolů kvůli operaci kyčle. Samotnou by mě zajímalo, co se při té operaci bandáže stalo, mluvila o přetočení žaludku, to si teda neumím ani představit.
Já osobně s bandáží mám taktéž problém. Byla mi kompletně odpuštěná pro zvracení a nemožnost cokoliv do sebe dostat, i pouhý lok vody šel ven, natož nějaké jídlo. Bohužel jsem opět přibrala 11kg (to mi bylo vysvětleno, že tělo si opět dělá zásoby, protože hladovělo a nyní dostává přísun). Po čase mi byla znovu dopuštěna, ale i při dodržování jídelníčku (zdravé stravy), pohybu nemohu sundat žádné kg.
Dietní sestra mi snížila jídlo s 5000Kj na 4200Kj, i přesto, že jídelníček dodržuji, tak efekt se nekoná. Na konci listopadu mám jít na opětovné doplnění. Pomůže to????
Nevím kde je zakopaný pes????!!!

_________________
Obrázek
4.1. 2011 bandáž, Brno u sv. Anny,
20.11.2014 sleeve resekce, Surgal klinik
21.5. 2016 RYBG, Prostějov
42let, dvě děti (17, 8) podporující manžel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 20:04 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Olgo, nevím, jestli ti to pomůže. Po tom, co tu čtu, tak jsem k bandu dost skeptická, ale držím ti pěsti, ať dosáhneš vytoužené váhy i za cenu reoperace...

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 20:16 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Balbinko, děkuji za podporu!

_________________
Obrázek
4.1. 2011 bandáž, Brno u sv. Anny,
20.11.2014 sleeve resekce, Surgal klinik
21.5. 2016 RYBG, Prostějov
42let, dvě děti (17, 8) podporující manžel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 lis 2012 20:33 
Offline

Registrován: 26 črc 2012 18:15
Příspěvky: 263
I já ti Olgo přeji mnoho štěstí ,bohužel jsem přesný příklad toho,že občas to přes veškerou snahu a poctivost zkrátka ani s bandáží nejde.Jak sis tady jistě přečetla ,není vše ztracené.Možná je po dohodě s lékařem i reoperece,je však potřeba počítat i s tím,že ne každý lékař je reoperacím nakloněn.Naštěstí máš možnost konzultace i s jiným lékařem a srovnat si možnosti.Taky jsem měla depinky a pocity marnosti a nespravedlnosti,jenže díky lidičkám zde,kteří mě nakopli a následné konzultaci na jiném pracovišti se i pro mě našlo řešení a to právě reoperace(pro mě nejvhodnější bypass).Nejdřív půjde ven bandáž a po zhojení reopka.Určitě se zeptej i na tuto možnost,jsou i jiné(tubu,plikace) poradí co je nejvhodnější pro tebe.Držím ti palce abys našla pomoc kterou potřebuješ.

_________________
Obrázek

42 let,manžel má životní opora a věčný kluk,dcera 17-ti letý blázínek.
2006-bandáž Iscare,startovní a nejvyšší váha 134 kg,zhubnuto na 112 kg.
2012-Jablonec nad Nisou,pro nefunkčnost vyndání bandu při 116,8 kg

Po vyndání bandu a vánocích váha 124 kg,bypass 25.2 2013,28.2 reoperace,Prim.Vraný-Jablonec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 04 lis 2012 13:23 
Offline

Registrován: 07 bře 2010 19:54
Příspěvky: 90
Bydliště: Turnov
Olgo - i já Ti přeji hodně štěstí. Jsme tu, abychom život prožili a ne jenom přežili :)

Co se týče otočeného žaludku, tak asi tuším, jak to mohlo probíhat. Když mi sklouzla bandáž, stalo se to po urputném zvracení při střevní viróze, tak se mi žaludek prý také otočil a tehdy se na RTG tvářil jako hodně utažený opasek pod velikým břichem, kdy veškerá potrava i pití dopadalo do řevisu a žaludek okamžitě reagoval zvrecením. Když na to vzpomenu, je to ještě dnes, po 2 letech, naprosto konkrétní a nepříjemná vzpomínka. Tehdy, než jsem si přiznala, že je opravdu zle, tak to trvalo 3/4 dne, kdy jsem vlastně nic nevypila, natož snědla. Večer dehydrovaná, napíchnutá na infuze, přijatá k hospitalizaci. :shock:

_________________
Obrázek
* 4.6.10 bandáž Turnov, dr. Hrubý
* 1.11.10 sklouznutí bandu-reponace a vše nanovo
* od té doby pravidelně co půlrok :-( nutnost povolit prstýnek - typická prstýnková bojovnice
* 15.1.14 bandáž ex a zároveň SLEEVE RESEKCE Turnov, dr. Hrubý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 lis 2012 21:36 
Offline

Registrován: 02 črc 2012 22:10
Příspěvky: 124
Scalla [color=#00BFFF] [/color] rozhodně jsme zastáncem podpory ,ale tady to občas vyznívá ,že opka je všemohoucí a nikdo vlastně za nic nemůže ,max dr který to zvoral :roll: mě se třeba moc líbylo co napsala Bestickova, prostě upřímně napsala ,že po tubu pěkně zhubla a pak důvody proč za čas byla tam kde před opkou . Neřekla ,že dr udělal chybu nebo že si vybrala špatně opku . A taky dodala ,že to je něco o čem se tady na foru prakticky nemluví , což si myslím že je škoda . Člověk před opkou by měl vědět ovšech pozitivech i negativech která mohou časem nastat .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 07 lis 2012 09:11 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
kamatejko, s tímhle já souhlasím. Ale vadí mi, že je to právě naopak - že lidi, kteří za problém nemůžou (a nevymluvíš mi, že u bandáží je to dost častý případ), jsou stavění do té pozice, že si to zvorali sami, a to jim v dané situaci nepřidá. A i ti, co selhali a vědí, že si za to můžou sami, potřebují podporu, ale většinou dostanou jen výsměch a odsouzení, většinou od lidí, kterým to jde "samo" a kteří si nic hlídat nemusí. To není dobře. Připomíná mi to situaci, kdy jsem byla tlustá a kolem se našlo spousta "chytrých", co věděli přesně, jak zhubnout 70 kilo a já jsem byla ta blbá, co to nedokáže a jejich rad si neváží.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 07 lis 2012 09:22 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Moje řeč, Scallo!!! :!: :!: :!: :mrgreen:

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 07 lis 2012 14:49 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
a můžete mi říct KONKRÉTNÍ případ, kdy se tady na foru někdo svěřil, že selhal, přiznal to zde veřejně a nenašel tu pochopení, pomoc, podporu, jen výsměch a odsouzení ?? :roll:

za tu dobu, co tu jsem, se toho tady dělo hodně, byly tu i hádky, odchody, návraty, konflikty, ale tento případ si nějak nevybavuji, tak prosím osvěžit paměť, díky :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení