fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 09:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 úno 2013 17:07 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
andynka zdravím tě, já má již po operaci, všechno proběhlo dobře, nebyly žádné komplikace i když jsem kardiak, tak mě mudři dobře hlídali :wink: .........pokud bys chtěla podstoupit reoperaci, tak ti doporučuji obrátit se na Dr. Holéczyho ve Vítkovicích http://www.nemvitkovice.cz/oddeleni/chi ... eleni.html

je to odborník na tyhle operace a operuje i pacienty ve vyšším věku.... dokonce operoval 70ti letou paní.......

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 10 úno 2013 11:30 
Offline

Registrován: 15 bře 2012 22:57
Příspěvky: 217
Bydliště: Praha
ANDYNKA nevzdávej to. Alenka je toho opravdovým důkazem i přes ty peripetie. Drž se holka.

_________________
Obrázek


Obrázek[/url]

39 let, souboj s váhou od 12 let, úžasný manžel, 2 krásné holčičky 8 let a 5let

2.5. 2012 TUBU Turnov Mudr HRUBÝ , v den operace 147kg A JE TO ZA MNOU. TEĎ VPŘED DO NOVÉHO ŽIVOTA.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 12 úno 2013 15:07 
Offline

Registrován: 20 úno 2007 14:05
Příspěvky: 51
Bydliště: Frenštát p/ Rad
Moc děkuji Alenko i vám ostatním, ikdyž tam někde uvnitř se trochu bojím, tak mne ta myšlenka hodně zaměstnává, jedu 18.3 na roční kontrolu do fakultky uvidím co mi odpoví a pak by jsem se obrátila do Vítkovické nemocnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 10:19 
Offline

Registrován: 10 lis 2011 21:36
Příspěvky: 25
Bydliště: Tachov
Ahoj.Jsem 10měsíců po byppasu a zhuble jsem 30 kilo.Teď už 3 měsíce mi ,ale váha stojí a ne a ne se pohnout.Taky se mi zdá,že mám větší hlad,než jsem mívala,tak nevím.Může se žaludek zase vytáhnout?

_________________
Obrázek
ahoj


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 10:29 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Může :oops: :cry:
Zkus upravit jídelníček směrem k dietnějším potravinám.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 21:35 
Offline

Registrován: 15 srp 2009 19:00
Příspěvky: 801
Bydliště: Olomouc
ANDYKO! :lol:
držím palečky! :wink: :P :wink:
Obrázek

_________________
Obrázek
47 let,3 děti,skvělý přítel,
13/9/11 TUBU- MUDr Hrubý,Turnov
12/10/12 reoperace bypass při 108kg,primář Vraný,Jablonec nad Nisou - úspěšně zvládnuta!
23/10/13 abdominoplastika,MUDr.Hokynková,Brno - Bohunice.
9/7/14 dokončení metříku
Žádný cíl není tak daleko, aby na něj nedosáhla křídla tvých snů...Obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2013 21:49 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
Andyko i já držím palečky....

iva22 - mě na konzultaci na dotaz, zda se může žaludek opětovně roztáhnout odpověděl pan doktor, že může ,ale už ho nikdy neroztáhneš do původní velikosti. Prý se dá roztáhnout tak na 1/3 původní velikosti - ono asi ale taky určitě záleží na jeho délce,protože od toho se , jak jsem z toho,co mi bylo řečeno, odvíjí i objem žaludku po TUBU a ne všichni máme žaludek stejný...... :wink: . Zbytek žaludku, který po TUBU zůstane je prý z podstatně pevnější svaloviny, než ta část, která se operací odstraní a je tedy i těžší ho roztáhnout. Navíc mi pan doktor řekl, že aby se mi podařilo žaludek tak roztáhnout, tak bych musela být nějak psychicky nemocná, protože bych musela každou z denních porcí minimálně 2-3 měsíce navyšovat a tím pádem přetrpět velikou bolest a nevyzvracet to. Tolik to, co jsem se dozvěděla. O něco málo se ale asi objem žaludku zvětší časem určitě - alespoň podle toho, co se tu na fóru dočteš.

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2013 06:40 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Ifčo, toto je diskuse o bypassu, ne to tubu, ale v principu máš pravdu. Problém je v tom, že dlouhodobým malým přísunem kalorií po operaci si metabolismus navykne na malou spotřebu a k tomu, aby člověk začal přibírat, už pak nepotřebuje žaludek velký jako před operací :-( Takže na místě je nejvyšší opatrnost :wink: . Podle lidí tady z fóra mám pocit, že nejhorší na nabírání jsou bandáže, pak sem tam někdo po tubu začne znova přibírat, někdy poměrně dost, u bypassu je to taky možné, ale asi ne tak časté (ale to jen odhaduji, ono je to dost těžké posoudit, není tu tolik lidí po bypassu jako po tubu a navíc ti, co přibírají, často přestanou na fórum chodit nebo přibírání tají). Ale podle zahraničních studií u bypassu po dohubnutí se přibere v průměru 3-5 kg.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2013 10:02 
Offline

Registrován: 06 bře 2013 18:36
Příspěvky: 124
:mrgreen: :mrgreen: Scallo....moc se omlouvám...já jsem byla nějaká rozvrkočená......viděla jsem slůvka roztažení žaludku a vybavilo se mi co mi říkal doktor za informace a už to jelo.... Tak že pardon. Kdyžtak ten příspěvek smažu, aby tu nemátl... :wink:

_________________
Obrázek

40 let,1 manžel, 2 děti a 2 kočky :)
15.5.13 konzultace v Mostištích a 22.5.13 nástup do nemocnice Mostiště
23.5.13 TUBU v nemocnici v Mostištích při 114 kg - MUDr. Šimoník

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2013 15:29 
Offline

Registrován: 20 úno 2007 14:05
Příspěvky: 51
Bydliště: Frenštát p/ Rad
"ČLOVĚK SE NIKDY NEZBAVÍ TOHO O ČEM MLČÍ "
Díky, díky a ještě jednou díky vám kteří jste mi řekly ať to nevzdávám. Dnes jsem navštívila pana docenta ve Vítkovicích. Ještě v čekárně jsem si říkala že to k ničemu nebude a já odcházela s termínem reoperace. Sice si odsunu oslavu narozenin, ale budu moci spolu oslavit nový začátek. :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 01 čer 2013 17:06 
Offline

Registrován: 01 čer 2013 16:30
Příspěvky: 1
zdravim všechny,jsem tři týdny po operaci bypassu,v prvním týdnu jsem zhubla 10 kilo a i při minimálním stravovani mi ted stoupla váha o 4 kila.Potrebovala bych poradit co delam spatne,trapi me to!!!!
Dekuji za vaše odpovedi!! :)
Petula


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 01 čer 2013 17:22 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Petulo
A Ty si myslíš, že jsi za týden zhubla 10 kilo sádla :shock: :roll:
Většina váhového úbytku byla voda, a teď se prostě zavodňuješ zpět.
Buď v klidu, dělej to, co máš a váha zase půjde dolů.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 01 čer 2013 18:00 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Peťulo, Annax má pravdu! Shodila jsi za první týden 10 kg - to je strašně moc. Já jsem první týden shodila asi 5 kg, někteří dokonce vůbec nic! Ono taky záleží na tom, kolik do Tebe nalili kapaček, kolik jsi toho vypila a jak se s tím tělo vypořádalo. Takže: jez pravidelně, popíjej, ať máš dost tekutin a nech to plynout! :wink:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 14 lis 2013 13:59 
Offline

Registrován: 20 srp 2010 06:35
Příspěvky: 854
Ahoj, dlouho sem tu nebyla a nebojte dlouho nebudu :D Jenom se chci podělit o svou zkušenost. Po nějaké době od operace jsem začala přibírat. Dost rapidně za půl roku minimálně 2 ale spíš 4 kg mě fakt dostalo. Pan doktor prohlásil, že moc žeru. Paní doktorka hledala dietní chybu. Nic nenašla. Nejsem sice vzorná v držení diety, sem tam nějaká chybka nastane, ale nic zásadního. Váha přesto stále stoupala. Po nabrání 10kg a neustálého přesvědčování doktorů, že opravdu z jídla to nebude, ale necítím se zrovna nejlépe, stále se mi zvětšoval podbřišek a už sem musela i koupit větší oblečení, se konečně začalo něco dít. Moje gynekoložka usoudila, že teda s tím chybějícím železem a silnou menstruací začnem něco dělat = nejlépe odebrat dělohu. Do nemocnice mne poslala s ultrazvukovým vyšetřením kde byl sice miom, ale není o čem mluvit ( prý max 3cm). Začal kolotoč. Naštěstí nastoupila má kamarádka co mě v okamžiku paniky a strachu podržela. Konečná verze? V děloze miom velikosti 11 týdne těhotenství, operace delší než normálně. Bez problémů to nejde to bych nebyla já :D A závěr? Jen díky vyoperování dělohy a "vetřelce" v ní mám dole 8kg a můžu se sebou zase začít v klidu něco dělat. Ono makat na sobě a místo hubnutí stále přibírat mě fakt v ten okamžik hodně demotivovalo. Píšu to proto, že jestli se vám stane že váha leze nahoru, vy evidentně chybu neděláte tak je nutné hledat problém i jinde. Ať už vám lékaři tvrdí co chtějí a vysmívají se vám. Nikdy nezapomenu na ironicky znějící větu:" Vy si jako myslíte, že to schodíte jenom vyoperováním dělohy? Prostě něco děláte špatně." Jsem ráda, že chyba nebyla až tolik na mé straně jako na zdravotní straně mého těla.

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 14 lis 2013 14:15 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Katko
Uf, úplně se mi při čtení orosilo čelo :shock:
Dobře, že ses nenechala odradit blbýma kecama :roll:

A jsem ráda, že to takhle dobře dopadlo :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení