fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 01:26 
Offline

Registrován: 02 lis 2009 20:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Klášterec nad Ohří
ahoj, nevím, jestli to tu někdo ještě sleduje, ale nedá mi to nenapsat.. aspoň pro klid na duši :)

v roce 2009 jsem ve věku 22 let šla na bypass. váha sice byla vysoká (140 kg), ale jinak jsem zatím neměla sebemenší problémy.. asi to byla lenost, vidina snadného zhubnutí nebo nevím :( ale na doporučení paní doktorky .. jsem operaci podstoupila. a dodneška lituju..
odzačátku mám průjmy, rozjela se mi alergie na kravskou bílkovinu (nemůžu nic mléčného) a velmi často mě trápí nesnesitelné bolesti břicha. avšak podle doktorů v nemocnici ... je vše v pořádku.

teď je mi 27, mám téměř čtyřleté dítě, žiju s ním sama, jsem bez práce (už jste slyšeli o práci, kde by tolerovali někdy až velmi časté běhání na záchod?) a moje psychika se rovná člověku stojícímu na mostě s odhodláním skočit. drží mě už jen syn, jehož tatínek nás opustil právě kvůli mojí měnící se povaze - z veselé holky v hromádku neštěstí.
nejhorší je, že jsem za první rok zhubla 63 kg, pak jsem ovšem otěhotněla a bohužel jsem se nechala vystrašit mojí gynekoložkou, když jsem v sedmém měsíci byla o 7 kg chudší, než na začátku těhotenství. kdo by nezačal jíst víc než je třeba, když vám řeknou, že zabíjíte svoje dítě?
tím se problémy ještě zhoršily. přesto se mi mozek nastartoval na autodestrukci a já v situacích, kdy je mi nejvíc špatně, mám největší hlad..
takže mi řekněte.. má tenhle život smysl? jestli jste to dočetli až sem, tak vás obdivuji.

všem přeji ty nejlepší výsledky a hlavně žádné komplikace. ahoj

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 11:57 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
ivka87 , nenéééé, neblázni''''

já si myslím, že musíš myslet pozitivně, vím, že asi je to otravné lítat na wc, ale myslím, že se to dá ovlivnit nějak jídlem, vysondovat po čem jdeš rychleji a po čem déle.....nevím jak to lépe napsat....

stále si ale myslím, že život bez nadbytečných kil je daleko lepší než být tlustá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nelituj té operace a zkus myslet pozitivně, život je přece krásný a zkus se zase na svět usmívat!!!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 12:00 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
ivka87 můžeš ještě napsat, kde jsi byla operovaná a kolik ted máš kg?? když píšeš, že se to porodem změnilo??

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 19:33 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Ivko, a co ti říkají doktoři třeba na užívání nějakých léků proti průjmu? Já mám alergii na metformin, což je účinná složka léků na cukrovku, naštěstí dnes ho po operaci už nemusím užívat, ale roky jsem se bála i jít na nákup, protože jsem nevěděla, kdy to na mě přijde :evil: tak jsem prostě užívala imodium, tím jsem střeva na dva tři dny zklidnila, pak to holt zase přišlo, ale aspoň na chvíli byl klid. Ovšem nevím, jestli se takové léky mohou brát i po bypassu. Co ti na takové průjmy říka tvůj doktor? A řešila jsi svůj problém třeba taky s psychologem, vím že to je hrozně nepříjemná záležitost a totálně tě to vyčerpává, ale určitě by se to dalo zvládnout aspoň na snesitelnou míru, jen musíš být neústupná a nedat doktorům pokoj. Máš čtyřletého chlapečka, to je přece úžasné, kolika ženám se něco takového nikdy nepovede. Už kvůli němu bys měla chtít dělat něco sama se sebou a být tady pro něj jako spokojená máma. Nevím, jakou práci jsi měla, žes o ni kvůli takovým zdravotním problémům přišla, ale tím spíš je nutné komunikovat s doktory a nedat se odbýt, není možné, aby ti v 27 letech končil život, nebo sis to tak aspoň myslela. Bojuj za sebe a pro sebe a své dítě :oops:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 20:29 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
a ted přispěju kouskem do mlýna i já..Mám po BPD-diverzi..Krátce po operaci jsme mělataky průjem,to i několikrát denně,nicméně se to časem zlepšilo,hlavně po tom,co jsem se naučila poslouchat své tělo..Je mi jasné,že pokud si dám smažák s hranolkama,půjdu i několikrát..Pokud se vyhýbám těmhle jídlům,i skrýtým tukům-tučnější sýr,máslo atd,jdu 2-3x denně..Další věc je ta,že pokud máš fakt hodně veliké průjmy,je divné,že to neřešíš s dr...Já sama jednu dobu brala KREON 25 000, četnost návštěv wc se snížila i třeba jen na 1x za dva dny i při tom,že jsem fakt doslova žrala jako dobytek..Ono to chce přestat se ubíjet v depresích a začít konat..Mimochodem,ten kreon mi napsala naše NUTRI dr,ke které se musí po opce ve Vítkovicích chodit po tom,co jsem měla obrovský nedostatek železa a bylo podezření,že mám někde skryté krvacení a já absolvovala kolečko vyšetření..Po krteonu se stav zlepšil,už ho tedy neberu,nicméně znám pár lidí,co mají jak bypass,tak diverzi,co ho právě na úpravu vstřebávání a snížení počtu návštěv wc,berou..Mimochodem,sama jsem nyní ve 23tt,první 3,5 měsíce jsem se prozvracela k +- 7 kg,z těch jsem přibrala necelé 3kg a tuhle váhu si už nějaký ten pátek držím,mimi prospívá,všechny odběry jsou ok..PROSTĚ TO CHCE JEN CHTÍT!! Mimochodem,diverze je o dost radikálnější druh operace než bypas- to jen poznámka pro ty,co neví co je co..-

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 22:42 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Ty jo, já řeším úplný opak. Přestala jsem kouřit a váha jde nahoru + na záchodě jsem byla naposledy před 12dny. Mám po tubu půl roku a tloustnou se mi nechce. Máte někdo nějakou radu ? Nejím víc a mám nahoře za 2 měsíce 4kg :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 08 pro 2014 23:24 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
Já jsem před lety přestala kouřit a přibrala jsem 12 kg, což je prý hlavně důkaz, jak kouření škodí zdraví :mrgreen: neuklidňuješ se častějším jídlem nebo sladkým?

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 02:02 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Na vyprazdneni je dobry caj ze SENNY..ten zabere 100% :-)

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 02:20 
Offline

Registrován: 02 lis 2009 20:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Klášterec nad Ohří
díky bestickova.. tohle jsem přesně potřebovala slyšest.. že něco dělám špatně a vlastně se vyléčit nechci. pokud ti zabírá kreon, tak ti to přeju. a miminko ti přeju ještě víc.
ostatním díky za podporu.
kytičko ty pokud chceš, můžu ti dát maila, tady už nebudu řešit nic..

asi přehnaná reakce, ale věřte, že jsem ve stavu, kdy mě toto hodně rozhodilo. asi si na to půjdu dát ten smažák!

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 06:21 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Tak, já zase na bypass nedám dopustit, a to i přesto, že trpím průjmy taky. Chodím běžně , tak 10x denně a není výjimka, že i 20x, ale je pravda, že je to odvislé od příjmu. Neberu na to nic, protože mě to nijak neomezuje. Ráno, než jdu do práce, jdu tak 5x, takže musím vstávat o hodinu dříve, abych se stihnula vyprázdnit. A potom je to opravdu náhodné, je fakt, že chodím častěji při nějakém náročnějším příjmu, ale není to úplným pravidlem. Pokud musím cestovat, tak se snažím vlakem, kde je možno si odskočit. Je fakt, že se děsím okamžiku, kdy to bude nutné a nebude kde, ale zatím, to musím zaklepat, že to zvládám. Opravdu radši budu lítat na záchod, než mít zpět o 50kg více. Je fakt, že chvíli po opce jsem jednu dobu lítala opravdu pořád a koupila si Imodium a pomohlo mi to.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 10:47 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
ivka87: já si myslím, že by jsi měla sem k nám chodit, jsou tu fajn ženské, já sem moc ráda chodím a pročítám, každý máme nějaké trápení a sny.....taky musíš mít sny a myslet pozitivně, pokud budeš negativní, ubližuješ hlavně sama sobě''

klidně mi mejlíka napiš do zpráv, pokecáme....,

ale fakt jsou tady holky co chtějí pomáhat a navzájem se podporovat o tom to forum je...takže tě tady moc rádi uvidíme, mysli pozitivně a uvidíš, že všechno bude lepší, krásnější a hlavně tobě bude fajn !! :wink: hodně štěstí a koukej se usmívat!!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 17:13 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
ivka87,no klidne si bud urazena,me to je sumak!Nicmene napsala jsi to dost jednostranne!Nikde jsem necetla to,co jsi udelala pro to,aby jsi ten prujem nemela,at formou pokus-omyl,nebo navstevou lekare atd..A ver mi,ze i ta negativa je potreba napsat,preci jen toho mam za sebou dost,jsem od prvni opky vic jak 6.let,tedy mnohem dele nez vetsina z vas tady,co sem aktualne chodite

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 09 pro 2014 20:58 
Offline

Registrován: 05 bře 2011 23:17
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha
ivka:
máš depku jak blázen a není dobře na ni zůstávat sama. Holky to tady myslely dobře, nechtěly tě naštvat a dotknout se tě. Za sebe si myslím, že bys také měla zajít za lékařem a poradit se s ním a nebo bys měla navštívit bariatra jinde, pokud si myslíš, že tento lékař s tebou nic nedělá a nepomáhá ti.
Mít neustálý průjem je divočina a asi bys měla zkusit něco s tím podniknout. Zničíš si střeva... Ivko, zkus zajít za lékařem a uvidíš, že se to pohne k lepšímu.
Držím ti palce.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wNvG1o1/]
Obrázek

40let, dvě děti, chápající skoromanžel
10/2009 bandáž Iscare
18.2.2014 bandáž pro obtíže odstraněna, Jablonec n.N.
23.5.2014 R-Y bypass prim. Vraný, Jablonec n.N
a uvidíme.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 10 pro 2014 00:24 
Offline

Registrován: 02 lis 2009 20:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Klášterec nad Ohří
dobře, já to nechtěla rozvádět.. Nerada otravuju, protože vím, že každej má svoje problémy.
kdysi jsem ještě bývala holka, co se uměla ozvat, když se jí něco nezdálo. takže jsem s tím prudila a prudila, jezdila sem a tam (220 km jedna cesta) a první rok poslouchala jen to, že je to normální.. dobře, to jsem brala, je to vážně obrovská zátěž.
měnila jsem jídelníčky, až jsem přišla na to, že mám ABKM. mezitím mi pokaždý zkusili napsat další léky, názvy si už ani nepamatuju, protože jich bylo vážně hodně. od volně prodejných přes experimentální z IKEmu, kam jsem se tedy dostala na vlastní triko. taky jsem zkusila jiný doktory, mimo jiný v Plzni a v Iscaru, ale I tam dali ruce pryč, protože jejich věc to nebyla.
a před rokem jsem to už vzdala. naposled navštívila primaře, který se mnou jednal jak s tou největší hlupkou na světě a snažil se snížit na moji úroveň tím, že rozhazoval rukama a pořád se smál jak...
častý chození na záchod by mi nevadilo, pokud bych za pět minut byla venku.. a ne po půl hodině nejdřív, a kdyby to bylo běz těch bolestí břicha, pocitu na omdlení a šíleným bušení srdce. nevim jak líp to popsat, to se prostě nedá..
a už vůbec nikomu nepřeju ten pocit ponížení, když nedoběhnete domu z krámu, v noci se nevzbudíte nebo prostě záchod není nikde poblíž. bydlim na malým městě, takže tady vážně žádný veřejný wc není.
ale kecala bych, kdybych řekla, že všechny dny jsou úplně stejný.. když někam moc chci jít, tak stačí den a půl před tím vůbec nic nejíst. tím myslím ani suchary nebo rohlíky.
když jsem čekala v poradně a poslouchala ostatní ženský, vždy se mi chtělo řvát vzteky, jak každá vyprávěla, jak je jim fajn a nejhorší bylo pálení žáhy..

omlouvám se za to fňukání, vážně jsem ráda, že jste většinou tak spokojený a mate se fajn.. jen Vánoce, moje a prckovo narozeniny a další bezvýznamný přání na silvestra, že už nechceme být sami, mě dohnaly k tomuhle.. slovnímu salátu.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po bypassu....
PříspěvekNapsal: 10 pro 2014 08:21 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Moc děkuji za radu. Ten čaj zkusím. A prosím kdo jste přestal kouřit po opce, jak moc vám to zasáhlo do hubnutí ? Já jsem půl roku od tubu a když čtu, jak každý hubne a že se v tomto období má ještě hubnout, tak já nehubnu a váha mi leze pomalu nahoru. Nekouřím 50 dnů a mám asi 2kg. Moc se bojím, že budu tloustnout dál. Co se týká jídla, tak nic neuždibuji, občas si dám bonbon, ale po opce jsem mlsala a váha šla dolů. Už je to můj několikátý pokus, naposledy jsem přibrala kolem 20kg a ted se strašně bojim, aby to nebylo jako posledně.
Jinak, když tady čtu ohledně průjmu, tak když někdo říkal, že má střevní chřipku, tak jsem mu vždy záviděla, protože já trpím na zácpy, ale po přečtení vašich příspěvků jsem si uvědomila jak to musí být hrozné. Ty jo, já tohle neznám, ale neměnila bych. I když jít na záchod a být tam hodinu, brečet a nic, bolí vás zadek je také něco hrozného. Přesto bych s vámi neměnila. Uf, snad nepřiberu a nebudu chtít jít na by pass. Všem moc děkuji za to, že sem píšete :) a hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení