fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:33 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
ALENA

pokud můžu i já k tématu něco napsat, protože já jsem zvláštní exot, krerý nehubne ani po tubu :shock: tak mně nikdo nedal na výběr, jakou chci operaci, byla mi naordinovaná bandáž-2007, problémy jsem měla stejné jako ostatní, skoro nic jsem nepozřela, stále zvracela, příšerné bolesti :evil: musela jsem doktora dlouho a pracně přesvědčovat, aby mi udělal reoperaci, nechtělo se mu do toho, stále mně doplňoval a já stále víc hladověla a zvracela a váha šla nahoru.
Pak mi konečně udělal tubu i když jsem měla zájem o jinou operaci, tak podle něho je tubu ideální :roll: hubla jsem půl roku, pak se mi to zabrzdilo a nakonec jsem přibrala všechno co jsem zhubla :shock: možná je chyba ve mně, ale myslím, že lékař by měl pacientovi pomáhat a ne jen operovat to, co mu pojišťovny výhodně zaplatí :x jsem skoro 3 roky po tubu a stále jsem na začátku a můj lékař to neřeší, mám se prý víc snažit a napsal mi Xenicall, možná abych ho již neobtěžovala návštěvama. Také mi řekl, že mám dost jinejch zdravotních problémů, taky nejsem nejmladší, málo se hýbu........ prostě si za tohle všechno můžu sama :roll:
Omlouvám se, že to sem píši, ale myslím si, že by jste měli vědět, že i tohle se může stát.
Jak píšeJeník o těch lécích na odvodnění, tak já je beru již 10 roků a stejně jsem stále zavodněná, když je horko, tak hrozně oteču, ale to mi dělá moje nemocné srdíčko, tak se ani pořádně neodvodním :evil:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:33 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Romana Kilbergerova

Tak já taky přispěji svým příběhem. 2009 bandáž Iscar zhubla jsem ze 100 na 93 po operaci cca za 1 měsíc a pak už se nedělo nic. Poté bylo první doplnění 2.5ml ,žádné omezení žádná kila dolů . Asi za půl roku druhé doplnění 2.5.ml opět žádné omezení žádná kila dolu naopak 3 nahoru. Konzultace a vyslechnutí jak jsem nedisciplinovaná. Když jsem přibrala na 100 tak jsme se s doktorem rozhodli že se na to podíváme pod rtg. Ještě jsem si stačila dojít pro termín a pak jsem zjistila že jsem těhotná a musela jsem řešit jiný problém. Potom už jsem se obrátila na radu děvčat do Turnova a dále to řešila s doktorem Hrubým. Pod rtg bylo zjištěno že bandáž ačkoliv doplněná na 5ml je úplne volná a tak mě doplnil 3,5ml. Stejně jsem ale jedla 200gr porce tak jsme doplnili ještě 1ml. Porce se upravili na 100g a já začala ubívat na váze první měsíc 7kg pak 2kg a další měsíc taky 2kg. Po prvním měsíci mi začali problémy že už jsem nemohla jíst vše hlavně pečivo pak se postupně přidávaly další věci až jsem mohla jen kefíry a jogurt. nápoje jinak jsem měla obrovské bolesti a vzápětí šlo vše ven se slzama v očích. Když jsem vyzvracela i džus tak jsem řelkla dost .To radši budu tlustá než nemocná anoretička. Zašla jsem za doktorem a upustili jsme bandáž. Dnes vám můžu napsat i radostnou zprávu že 25.10. jdu do turnova na reoperaci a jsem štastná jako blecha. Děkuji všem děvčatům která mé trable sdílely semnou a vždy poradily nebo nakoply.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:38 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494


Bossice - je to tu opravdu neveselé čtení . . . To,co píšeš ty a nebo třeba Deivi25 a Martina, jsou dost odstrašující a vlastně i děsivé příběhy . . . Protože vidím,že můžu přispět i svou troškou,tak napíšu taky to,co jsem tu už před časem psala,ale pro nováčky,kteří by to těžko hledali . . .
Musím říci,že já jsem od začátku skutečně neměla skoro žádné problémy. To skoro znamená,že jsem třeba ještě neměla zmáknuté dokonalé rozkousání a některé jídlo (kuřecí prsní a jiná sušší masa a tvrdší zeleninu ,jako mrkev a parika) mi opravdu problémy dělaly,ale ne tak,aby mě to nějak výrazně komplikovalo život. Necítila jsem ani nijak výrazné omezení,ale strašně jsem se hlídala. Hubla jsem myslím pěkně a srovnatelně právě s Janičkou,která je tubu matadorka, a se kterou jsme se navzájem motivovaly.
Až zpětně jsem si dala dohromady,že mi problémy začaly po doplnění. Nezačaly totiž hned. Ze začátku jsem byla hlavně ráda,že cítím právě to omezení a opět jsem se snažila vychytat vše tak,aby problémy byly co nejmenší, ale bylo to horší a horší.
Jenže mezi tím se mi po letech podařilo otěhotnět po umělém oplodnění. Bohužel mě provázely dost silné nevolnosti a těžko říci,jestli to bylo tím nebo vygradovaly problémy s tolerancí stravy , ale ve chvíli,kdy jsem už byla objednaná u Dr Hrubého na odpuštění bandu jsem po jednom dalším zvracení pocítila silnou a,intenzivní a také neustupující bolest.Nemohla jsem nic polknout,včetně vlastních slin a tak ihned,když mi došlo,že to opravdu není v pořádku,jsem volala panu doktorovi a ten mi řekl,že druhý den odjíždí na dovolenou,tak ať nečekám a přijedu. Ve svém volnu,večer před odjezdem na dovolenou mi v prázdné ambulanci vypustil band a doporučil,abych - pokud budu mít ještě problémy - zašla na pohotovost. Ze začátku to vypadalo,že bude líp,ale nebylo. Ráno,po probdělé noci jsem jela na pohotovost v liberecké nemocnici. Protože jsem byla těhotná,tak mě poslali na gyndu,kde slyšeli o bandáži snad poprvé. Ptali se mě třeba kolikrát denně zvracím a já odpověděla,že 40 až 50 x a lékař s velice ironickým tónem opáčil,že to těžko,ale že mi teda musí věřit,když to říkám. Byl víkend,tak žádná vyšetření,ale hospitalizace na gyndě,kde mi podávali protiblinkací léky. Opakovaně jsem se snažila lékařům říci,že to už s těhotenskými nevolnostmi nesouvisí,ale poslali mi i výživovou poradkyni,která měla silnou utkvělou myšlenku,že jsem bulimička a vysvětlovala mi,že miminko musí taky papat . . Abych to zkrátila,tak v úterý mě poslali na gastro,kde ještě nikdy (!) neměli -podle jejich slov- nikoho s bandem. Taky se v tom nějak nevyznali a vyšetření trvalo 40 minut.Nakonec se usnesli,že je prostě žaludek nefunkční a nasondovali mě nosem do střev,aby ho vynechali a odeslali mě na JIP zpět na gyn. odd. Tam mě tou hadičkou několik dní krmili a především monitorovali,jak se dařilo mimi. Nakonec jsem se spojila s turnovskou ambulancí,kde mi hodná sestřička prozradila.že už v sobotu bude pan doktor v Česku a mám mu zkusit zavolat. Naštěstí se můj ošetřující lékař s panem doktorem domluvili a v neděli proběhl převoz a v pondělí ráno operace - vyndání bandáže. Té předcházelo ještě jedno gastro v Turnově,prováděné pane doktorem Hrubým (nesrovnatelné !!!) a bylo tjištěno,že se žaludek částečně protáhnul bandem zpět,vytvořil kapsu,která nepropustila dál nic a že je to neopravitelné. . .

Máme krásnou zdravou holčičku,takže to má dobrý konec.

Já jsem v těhu přibrala 30kg, v porodnici nechala 8kg a zbytek (20kg) nasbírala postupně.
Pro tubu jsem se rozhodovala dlouho,ale zatím opravdu nelituji. Co se týká komplikací,tak mě pálívá žáha,ale zabírá Helicid.

Všem,kdo bandáž máte,přeju co nejméně komplikací a všem také hodně sil v boji s kily !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:40 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Kača 1

možná si mě někdo pamatujete. Na bandu jsem byla v 04/2010 zredukovala jsem 10 kg a za dva měsíce otěhotněla. po porodu jsem dala dolů 23kg. ale začaly v těhu problémy s bandáží-ukutné pálení žáhy, Barretův jícen a posunutí bandáže. Infekce žaludku a jícnu. Jsem tři dny po reoperaci s tím že mi bandáž upraví nebo vyjmou....zcela otevřeně jsem řekla ať ji vyndají jelikož jsem měla jn problémy. Zvracení, hlavně ta žáha. oprvadu hodně jídel jsem vůbec nemohla, v létě šílené omezení pití.............nechci banzáž už ani vidět radši budu do smrti tlustá!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:41 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bossice
All tak jsem dnes v čekárně potkala jednu děvčicu, 4 roky po bandu. Před rokem si musela nechat totálně odpustit, taky začala mít velké problémy, i s pitím vody...rok to nechala tak a přibrala snad ke 20-i kilům (teda jestli jsem se nepřeslechla, ale podle vzhledu bych to i tipla), tak dnes šla na doplnění a bude se zase týrat...jí totiž ta bandáž od začátku fungovala mizerně, 3 dny mohla jíst, co by chtěla, 3 dny nepolkla ani slinu, prostě měla "klouzavý kroužek". Říkala, že dnes jde na doplnění jako na poslední pokus a pak si toho zmetka dá vyndat, ať už to je s váhou jak chce. A je to krásná ženská, mladá, bylo mi jí líto :? .

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:45 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bossice
No já jsem dnes mluvila s paní, která má po bandu rok a něco...dala dolů 40 kilo, ale ač celou dobu byla převážně na tekutém a kašovitém, hlavně tedy na polévkách, omáčkách a jogurtech...tak ještě před prázdninami se na rtg zjistilo, že má bandáž přežranou...ale odpustit kroužek si nenechala, přesto dala dolů přes prázdniny 4 kg, ale je na tom tak bídně, že se bude objednávat a prosit o odpuštění. Pořád zvrací, někdy jí prý vyletí jogurt až po 2 hodinách po jeho snězení, někdy se nenapije celý den. Minulý týden si dala malý plátek sekané a bylo jí tak na zvracení, že nejedla asi 2 dny...nešlo prý ani pít...tak si myslím, že má už kroužek taky hodně utažený, nejspíš v tom bude hrát roli opět nasátí další vody hadičkou a postupné zaškrcování kroužku...je zoufalá, tak jsem jí radila, když jí bude opravdu zle, tak ať neváhá a jede bez objednání. Minulý týden prý to byla hrůza...teď prý zas už jí je líp, tak to odkládá. Ale nařídila jsem jí, ať se skutečně hlídá, když má tedy už žaludek visící přes kroužek dolů, může se jí žaludeční stěna dál vytahovat a zeslabovat a .........radši to nebudu ani psát, abych něco špatného nepřivolala. Zřejmě, když se nají, zůstane ji to jídlo viset v těch vytažených kapsách a nemůže ani kroužkem propadnout, protože úroveň propadu (hladinu) vůbec nedosáhne! Brrrrrrrrrrrrrr!
Zajímavé je, že to má "přežrané" z takového přísného režimu...to já jsem si občas dala kousek tuhýho, sotva to prošlo jícnem, ale nemám ani přežraný band ani roztažený či líný jícen. Tak mi to vysvětlete :!: :?: A ta paní je důvěryhodná, znám se s ní od doby, co byla na operaci. Podle mne by musela jíst tak litr polévky najednou, což jednak není ani možné a druhak fakt dodržovala doporučení.

Jo, taky jsem zjistila, že sem nakukují z jiných for a komentují si pak naše příspěvky. No je to jejich věc, jestli si myslí, že si tu jen tak hrajeme a vymýšlíme si.
Je jasné, že na našem foru jsou i lidičky s bandem spokojení (jako celkem i donedávna já sama). A také ti, co jsou v pořádku a v pohodě, nemají problémy, nehledají pomoc a tudíž nemají potřebuju se na naše forum vracet. Těm můžu jen gratulovat a přát, ať jim bandáž dál tak dobře slouží.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:47 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
martina

malé upozornění pro ty z jiných for, kteří sem (ač neradi a nechtěně, ale přesto stále) chodí nakukovat :lol: :lol:

Moje zkušenosti s bandem skutečně nejsou typu jedna paní povídala, ale prožila jsem si to, nikomu neradím - pouze poukazuji na svoji prožitou ZKUŠENOST

Annax

Hlavně tady jsou, na rozdíl od jiných fór, lidé, kteří mají s bandem několikaleté zkušenosti. Nejen 3 nebo 4 měsíce :roll:

bossice

Jo, taky jsem zjistila, že sem nakukují z jiných for a komentují si pak naše příspěvky. No je to jejich věc, jestli si myslí, že si tu jen tak hrajeme a vymýšlíme si.
Je jasné, že na našem foru jsou i lidičky s bandem spokojení (jako celkem i donedávna já sama). A také ti, co jsou v pořádku a v pohodě, nemají problémy, nehledají pomoc a tudíž nemají potřebuju se na naše forum vracet. Těm můžu jen gratulovat a přát, ať jim bandáž dál tak dobře slouží.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:48 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
bossice

No já jsem dnes mluvila s paní, která má po bandu rok a něco...dala dolů 40 kilo, ale ač celou dobu byla převážně na tekutém a kašovitém, hlavně tedy na polévkách, omáčkách a jogurtech...tak ještě před prázdninami se na rtg zjistilo, že má bandáž přežranou...ale odpustit kroužek si nenechala, přesto dala dolů přes prázdniny 4 kg, ale je na tom tak bídně, že se bude objednávat a prosit o odpuštění. Pořád zvrací, někdy jí prý vyletí jogurt až po 2 hodinách po jeho snězení, někdy se nenapije celý den. Minulý týden si dala malý plátek sekané a bylo jí tak na zvracení, že nejedla asi 2 dny...nešlo prý ani pít...tak si myslím, že má už kroužek taky hodně utažený, nejspíš v tom bude hrát roli opět nasátí další vody hadičkou a postupné zaškrcování kroužku...je zoufalá, tak jsem jí radila, když jí bude opravdu zle, tak ať neváhá a jede bez objednání. Minulý týden prý to byla hrůza...teď prý zas už jí je líp, tak to odkládá. Ale nařídila jsem jí, ať se skutečně hlídá, když má tedy už žaludek visící přes kroužek dolů, může se jí žaludeční stěna dál vytahovat a zeslabovat a .........radši to nebudu ani psát, abych něco špatného nepřivolala. Zřejmě, když se nají, zůstane ji to jídlo viset v těch vytažených kapsách a nemůže ani kroužkem propadnout, protože úroveň propadu (hladinu) vůbec nedosáhne! Brrrrrrrrrrrrrr!
Zajímavé je, že to má "přežrané" z takového přísného režimu...to já jsem si občas dala kousek tuhýho, sotva to prošlo jícnem, ale nemám ani přežraný band ani roztažený či líný jícen. Tak mi to vysvětlete :!: :?: A ta paní je důvěryhodná, znám se s ní od doby, co byla na operaci. Podle mne by musela jíst tak litr polévky najednou, což jednak není ani možné a druhak fakt dodržovala doporučení.

acrev

To co píše Boss o své kamarádce, to znám moc dobře. Jedno jablko za den, to znamenalo, zvracení dva dny, žádné pití, prostě horor a 2 kg dole. Ale za jakou cenu !!! A to co popisuješ - zřejmě má opravdu moc bandáž utaženou , tak ať nečeká a opravdu se nechá upustit !!! Nestojí to za to !!! Jenom o tom píšeš, úplně cítím ty stavy, kterými jste celé roky trpěla !!! Brrrrrrrrrrr!!!! A to, že někdo komentuje naše příspěvky, jak je bandáž skvělá a nevěří, že se toto může stát- vždyť my jsme šly (chlapi s problémy po bandu se nehlásí) do operace bandu s nadšením, elánem , ale prostě se stalo, co se stalo.. Takže, klidně to s radostí zopakuju, když někdo nevěří, že je to možné !!! Krásný den všem . Věra

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:49 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Olga Hrubá

Já jsem také nechtěla bandáž, ale bohužel v Břeclavě mě nemohli operovat kvůli pojišťovně a tak jsem byla zaslána do Brna. Tam mi sice nabízely nejprve tubu, nebo baypas, ale vzhledem k tomu, že v té době "prý" pojišťovny hradily jen bandáž, tak jsem s ní souhlasila, protože jsem tu nadváhu chtěla řešit už hned a ne čekat další rok. Už tak s tím bylo problémů až až.
Nyní jsem ráda za ty kg dole, ale kdyby to bylo bez těch problémů, bylo by to ještě lepší.
Kdybych se měla znovu rozhodovat a byla by tato negativa někde uveřejněna, tak bych s bandáží nesouhlasila.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:50 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Jeniferx

Zdravím Vás všechny, známé i neznámé bojovnice :-)
Dlouho jsem tu nebyla... :oops:
Mám ale vkrádavý pocit, že do toho tématu taky patřím... mám za sebou bandáž- 02/2007, spolu s mojí maminou.
Mamka zhubla cca 25 kg a na své váze se celkem drží, má kolem 90 kg. Pro dostatečný úbytek ji byla provedena nějaká ta plastika břicha.
Já jsem začínala na Váze cca o 25 kg vyšší než mamina, zhubla jsem 27 kg. Pak přišlo druhé těhotenství a pár kilo jsem nabrala.. pak zase zhubla, zase nabrala... atd atd... :oops:
Teď jsem se dokopala k tomu, že jsem začala chodit do fitka - na pás+ posilovací stroje. Chodím pravidelně už druhý měsíc, hodně mě to chytlo, začíná se mi formovat postava, ale kilově nic moc... :evil:
K bandáži - hodně mi pomohla v tm, že jsem začala jíst méně, bandáž celkem fungovala, těch 25 kg jsem zhubla asi za 7 měsíců. Pak jsem se jednou hodně silně napila (ne po loku, jak je doporučeno), strašně mě zabolel žaludek.. a mám pocit, že od té doby mi bandáž nefunguje.. je to moje chyba, nechci si stěžovat.. :oops: ale když jsem se snažila to probírat tolikrát s doktorem, bylo mi řečeno že to není možné... opakovaně mi doplnil cca 2 ml, ale bez výsledku :-( Takže mám bandáž, trochu mě brání nesníst velké kousky, nejíst hodně, ale musím se vyloženě snažit jíst hodně redukčně abych se na své váze udržela.. a když to dělám, mám hrozný pocit hladu.. a to přece není dobré, ne? Poslední dva měsíce mě bolí břicho, oblast žaludku.. je to taková hodně ostrá bolest... a chystám se jít na kontrolu.. mám strach... omlouvám se že se tu vypisuju, ale hledám někoho, kdo mě pochopí... je mi z toho tak smutno... jak to teď vůbec je? Pro operované Dr. Grygou, funguje to ještě? Máte někdo takové silnější bolesti? a pak.. je možné že třeba kvůli bandáži-zásahu do žaludku, je zvýšené riziko rakoviny? Je to pro mě hrozný strašák............. :cry:
Jinak mám dvě malé holčičky, Natálku (5let) a Sofinku (2 roky)... je mi za Vámi smutno.. vezmete mě zpátky, ženský? :)

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 21 lis 2012 18:48 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Petka1957

Pěkný den přeji,
vidím, že se chystáte mnohé na bandáž....osobně bych řekla nedělejte to...
Nejsou s bandáží dobré zkušenosti.
Znám cca 10lidí co dříve, nebo později museli reoperovat.
Já konkrétně to vydržela 6 let,
ale byl to neustálé snižování, zvyšování váhy, dle nastavení adjustace. a pokud se kroužek utáhnul, abych jedla málo, neustálé zvracení....jo zvracením krásných 70kg,(ale za jakou cenu?),
ale...ale po povolení bandáže za 3 týdny 23kg nahoře a toto neustále 6 let v kuse.....
Prostě to takto u mě fungovalo!.
On ten kroužek nefungoval jak je avizován, že do malého žaludečku dáš jídlo a pak po strávení Ti pomalinku jde do velkého žaludku. Ne takto to nešlo....
Prostě si to žije svým vlastním životem....někdy sníš kousíček i pečiva, ale pořád to přes kroužek padá prodírá se....ne až po trávení, ale ihned, jak to někdo popsal:kroutíš se jak had a jakmile uvízne..kdekoliv -kdykoliv musí to ven, jelikož se uzavřou i dýchací trubice a dusíš se...I třeba na dálnici v autě apod....prostě tě to donutí jíst jen doma...žádná restaurace nic...na syrový salát zeleninový jsem mohla prostě zapomenout...jedině vše spařeno oloupáno a umixováno, takže chuť něčeho šťavnatého...rajčátko třeba...nešlo ani náhodou...
Další věc , která se mi přidružila, velké potíže s průduškama...po povolení bandáže zázračně zdravá....kolikrát jsem ne jenže celý den zvracela, ale i nemohla dýchat, neustále hospitalizovaná na plicním....bronchoskopie, přitom vše způsobila bandáž.
Další problém s jícnem(dlouhodobé občasné zvracení)
No jsou to jen mé osobní zážitky...ale po komunikaci s MuDr Foltysem, ne jen mé....prý to takto má spousta lidí s bandáží.
Jo a bez problémů odebíral, či přidával bez rengenu do adjustace. Pokud je lékař šikovný rentgen nepotřebuje a vlastně jsem uvažovala , že kdybych měla každé naplnění , či odpuštění během 6let..cca 30x - tolik ozáření bych fakt nechtěla....takže je dobré, aby byl lékař schopen tohoto úkonu bez rentgenu.
Jsem šťastná, že jsem našla sílu a konečně ji mám pryč 13.11.012 a těším se na TUBU, která mi byla následně nabídnuta, vzhledem k mému zdravotnímu postižení(nemohu se prakticky normálně pohybovat, cvičit).
Držím všem palce k dobrému rozhodnutí a komu band pomohl, tak to bylo správné rozhodnutí, každý jsme jiný....
Posílám osobní zážitky, aby se mohli ostatní správně rozhodnout.
Petka

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 22 lis 2012 13:30 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
petulka 1650

Ahoj holky, po velice dlouhe dobe vas moc zdravim. Dlouho jsem nemela odvahu a ani bohuzel ani chut sem na forum jit.. par z vas si pamatuji, Romcu, Alenku, Martinu.. hlavne holky, co mely operace jiz driv. Ja byla na bandazi u Dr. Cierneho v zari 2008 a zadne zazracne hubnouci ubytky se nekonaly.. :( .. pri operaci jsem mela 112kg, vyska 168cm a po dlouhych mesicich jsem se dostala na 97kg. Jenze to netrvalo dlouho a vratila jsem se na 101kg.. tam jsem byla dlouho a dlouho.. uz jsem zebrala o reoperaci na tubulizaci, ale pan doktor se k tomu moc nemel. Jednou jsem ho uz skoro zlomila, ze mam jit k obezitologovi pro vyjadreni, ze se proste efekt nedostavil, tak budeme jednat. Do toho jsem otehotnela, tak jsme vsechno stopli. Ja si rikala, ze treba kojenim to pujde krasne dolu. Tehotenstvim jsem nabrala na 117kg, ale po 3 mesicich jsem byla na vychozi vaze pred tehotenstvim 99kg. Jenze se neco zmenilo, ja nemohla ani pit, natoz jist.. to az opravdu odpoledne, rano ani nahodou. A jelikoz u kojeni to je opravdu problem, tak jsme leteli do spitalu. Bandaz mi dr. povolil, ze kdyz bude problem, musime hned operovat. Jenze v tu chvili jsem o tom nechtela ani slyset, nechtela jsem od male. Ale tim povolenim se to zlepsilo a ja se konecne normalne po dlouhych mesicich najedla, aniz by to bolelo. Pribrala jsem na 104kg a jela jsem na doplneni. To slo jen trochu, protoze se mi zase sekala i voda. A ted mam prosim skoro 110kg a jsem objednana na kontrolu a jen doufam, ze se domluvime na reoperaci. Taky jsem pred tehotenstvim jela do Turnova, ale pan doktor rikal, ze se ozve a uz nikdy nevolal. Tak vam nevim... holky, jak jste si prosim zaridily reoperace? Stacilo to, ze clovek nehubne nebo jste mely nejake vazne problemy? .. ja uz proste ani nevim, co je normalni, clovek se nauci zit s cimkoliv. Tak 1x tydne zvracim, blbe neco rozkousu nebo se zapomenu a hltnu.. a desim se toho, az to moje dite zacne vnimat a divit se. To fakt nechci.. :(

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 30 pro 2012 14:52 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
tady máme jeden celkem plodný příspěvek od Admina..kopíruji z tohoto tématu :arrow: viewtopic.php?f=47&t=1832 :wink:

Administrátor

Děkuji Vám za vysvětlení a odpovědi.

Máte pravdu, že vychvalovat něco, co by jinde nedělal, není moc objektivní. Jsem rád, že vývoj váhy a zkušenosti pacientů sledujete. V těch odkazovaných tabulkách /obrázcích je vývvoj váhy, a ukazuje to třeba, že po bandu se hubne míň než po tubulizaci, rozumím tomu správně? Je to zpětná vazba, která je potřeba.
Na druhou stranu se velmi těžce odhaduje počet pacientů spokojených s bandem (když se mají dobře, mají menší motivaci chodit na forum). Nicméně toto zkreslení je problém i u lékařů - spousta (po 5 letech až 1/2 na kontroly poslední 2 roky nebyla, "vypadla z follow up"). A pak se to blbě hodnotí.

Toto téma "úspěšnosti bandáže žaludku" je dost kontroverzní, nejasné, i v odborných kruzích (debatuje se o tom, zkoumá se to). Odcituji pár závěrů ze sledování, které byly prezntovány v odborných publikacích:
- 12 leté sledování 150 pacientů, od poloviny z nich mají data (druhá polovina vypadle z follow-up): "téměř u 1/3 pacientů se objevila eroze bandu, u téměř 50% byla bandáž operačně odstraněna. Celkově během 12 let bylo potřeba reoperovat u 60% pacientů." http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21422330
- 200 pacientů 14 let po OP (follow up: 83%). Incidence pooperačních komplikací: slippage 2.5%, rozšíření prostoru nad bandem 9.5%, migrace bandu 5.5%. Celkově u 12.0% byl band odtraněn. Po 14 letech, reoperace byla provedena u 30.5% pacientů - tedy "pravděpodobnost reoperace byla 2.2% za každý rok sledování" http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21234392
- 88% pacientů ze souboru 745 operovaných bylo sledováno po středně 8 let (rozsah 60-155 měsíců). Polovina pacientů zhubla více než 50% EWL, velká většina (88%) více než 10% EWL. Reoperace (odtranění bandu nebo konverze na bypass) byla provedena u 24% pacientů. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21188545

Když z těchto tří studií vezmu ukazatel "roční incidence reoperace po bandáži" (česky: pravděpodobnost, že pacient po bandu bude následující rok reoperován), vyjde mi:
- 60%/12 = 5% (soubor 82 pac)
- 2,2% (167 pac)
- 24%/8 (tady to není úplně přesné, 8 let je medián, ne průměr, ale zanedbám) = 3% (soubor 656 pac)
Když tyto čísla sliju do jednoho (s tím, že těm, které vznikly z většího souboru dám větší důležitost), vyjde mi:
(5*82 + 2,2*167 + 3*656)/(82+167+656)= 2,58 = 3,03%
Dá se tedy říct, že zhruba 3% pacientů s bandáží jsou ročně reoperováni.

Bandáž se dělá na dlouho, minimálně 10 let, to už máme 30% reoperací, a to už je závažné. Já jsem to tady podal tak stroze čísly, ale chápu, že tu na foru jsou ty zkušenosti bezprostřednější, a příbehy konkrétních lidí jsou podrobnější, komplexnější.
Na druhou stranu z těchto jednotlivých zkušeností nezjistíme procento těch, kteří mají problémy, ani procento těch, kteří jsou spokojení. Můžeme si udělat na foru hlasování, dotazník, ze kterého nějaké číslo získáme, ale nevím, jestli jsou návštěvníci fora náhodný vzorek z operovaných... Čísla z bariatrických ambulancí jsou v tomto směru podle mě přesnější. A ty, jak jsem se snažil ukázat výše, Vám dávají za pravdu, že reoperace je v dlouhodobém horizontu častá komplikace, je to problém, je potřeba o něm vědět, ale bandáž taky spousta lidem funguje. Myslím, že bychom měli být rádi, když jim funguje, a když se o to chtějí podělit.

Samozřejmě se v této diskusi věnuji bandáži, srovnání s jinými operacemi by bylo ještě na delší studium a diskusi.

Tedy děkuji za vysvětlení, snad jsem taky přispěl trochu jiným pohledem, a přeji Vám krásný Štědrý den, dámy.
Marek

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení