fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 01:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 07:56 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Po domluvě se Scallou (která mě o to požádala, takže případné děkovačky pište na její adresu) zakládám nový chlívek, kde budou POUZE příběhy lidí, kteří mají problémy s bandáží a kteří se nám bohužel nějak začali množit :?

chlívek bude uzamčený, tudíž bude sloužit jen pro čtení, nikoliv pro psaní a budou do něho moci vstupovat pouze moderátoři, pro další přidání (kopírování) příspěvků z tématu Padlých prstýnkových bojovnic

celé téma Padlých prstýnkových bojovnic i s případnými reakcemi, odkud jsou příspěvky kopírovány najdete zde :arrow: viewtopic.php?f=52&t=971 :wink:

Tímto děkuji Scalle za dobrý nápad, který se v její hlavičce zrodil :D

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 07:57 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
bossice

Holky, je to ale hanba, se tu s tím veřejně producírovat...rozhodně bych nechtěla odradit lidičky, co se pro band rozhodli, protože já jsem si ho jakž takž skoro celé 3 roky chválila. Pár problémů bylo, ale to jsem brala jako daň za shozená kila, ale když jsem dospěla do stavu, kdy už nešlo vůbec shodit nabraná kila ("díky" nemoci a dlouhodobému užívání ATB) a navíc si prstýnek nasál okolní tekutinu a pěkně mi zaškrtil žaludek a já nemohla už ani se kloudně napít, o jídle nemluvě, věčné dávení, slinění, žízeň mě donutily si nechat "odpustit". Ulevilo se mi natolik, že teď už mi překáží jen vetřelec (rozuměj port), jinak plná spokojenost. Můžu si dát masíčko, syrovou zeleninu, ovoce, chleba...no prostě paráda a štěstí. Můžu teď to, co pro mne bylo 3 roky tabu nebo co jsem mohla jen uždibovat a ještě s hrůzou, co nastane, jestli to polknu či ne.

Vím, že se opakuju, ale to kvůli nováčkům, kteří by sem zavítali a byli rozrušení selháním bandáže. Je to asi taky selhání nás, bojovnic (vím, že ne u všech). Nic není černobílé.

Stálo by možná za úvahu, že by sem každá napsala "svůj příběh". Kdo bude tohle číst, tak si musí uvědomit, že zde jsou "padlé bojovnice", že je ale velká hromada těch úspěšných a bezproblémových. A Ti tedy nemají potřebu si tu stýskat. Těm fandím. Taky jsem mezi ně patřila.

=========================================================================

bossice

A L L vidím, že se nově založené téma ujalo a dostávám prostřednictvím SZ dotazy, jak to bylo a je s mnou, tak sem mrsknu příspěvek, který jsem zjara psala veřejně Jeníkovi a pak jen dodatek. Aby to bylo ucelené.

Když jsem spekulovala o tom, že na nějakou operaci půjdu, vážila jsem 125 kg. Hledala jsem na netu a objevila tohle fórum. Četla jsem ho několik týdnů, možná měsíců, než jsem na opku šla. Takže jsem už věděla, jak se budu stravovat po operaci a najela jsem na trochu podobný režim a dala dolů 9 kg, ještě, než jsem šla na konzultaci. Dostala jsem termín a doporučení, že bych se měla snažit do opky dát ještě dolů. Povedlo se dalších 9 kg. Na operaci jsem se nesmírně těšila, vybruslila z ní hladce a bez nejmenších komplikací. Po operaci jsem nehubla tak rapidně, jako třeba kamarádka, protože už jsem prakticky ten pooperační režim držela už dřív a tělo bylo na něj navyklé. Ale hubla jsem slušně půl roku bez nějakých větších potíží. Na prvním doplnění jsem byla asi za 10 týdnů, ale omezení nic moc. Pak ještě za několik měsíců druhé doplnění, to už jsem trochu cítila, byl to nejvyšší čas, protože váha se mi zastavila. Paradoxně jsem asi 3 kg přibrala, protože jsem po doplnění do sebe dostala opravdu mnohem méně a tělo si začalo ukládat z toho mála. Do pár týdnů jsem to dala dolů, pak ještě asi 2 kg a pak zase nic. Za další celý rok jsem dala dolů už jen pár kilíček, ale makačka to byla děsná. Stačilo se chvíli přestat hlídat a hned to lezlo nahoru. Před rokem jsem byla na třetím a posledním doplnění, to už jsem omezení opravdu cítila a cítím doteď. Paradoxně jsem opět přibrala, celá 4 kg. Je jasný, že bych do sebe dostala mnohem víc, ale hlídám si to. Nevážím, neodměřuju, už to mám "v oku". Když jsem si to zkusmo občas zvážila, tak u některých jídel dám třeba polovičku hmotnosti, kterou bych mohla. Ale já už jsem stará, takže metabolismus dosti líný, který mi ještě víc zpomalují léky na psychiku a pak taky mě zlobí štítná žláza a za další jsem ještě pohybově (ha, možná i intelektuálně) omezená, to víš, v mém věku už nějaké artrózy, páteř, porucha rovnováhy...to je ložený, že nemůžu skotačit jako mladice a občas jsem ráda, že "lezu".

Momentálně mám o 2 kg víc, než před rokem a půl. A co se v tom mezidobí událo? Na podzim 2009 jsem měla 81. Pak byly Vánoce, takže jak jinak, než asi 3 kila nahoru. Shozeno.3. doplnění, 4 nahoru. Shozeno. Začátkem léta borelióza a růže, 5 týdnů klid a po celou dobu ATB, tudíž 5 kg nahoře. Shozeno. Koncem léta předepsané hormony na štítnou žlázu. 5 kg nahoře. Shozeno. Vánoce, 2 kg nahoře. Shozeno. Takže zase na svých 81. No a před časem se mi tak rozsypala páteř, že jsem se nemohla moc pohybovat a 2 kila nahoru. Proto na metříku teď mám místo berušky tu rakvičku se smrťáčkem a bude tam do té doby, dokud zase nebudu na svých. Už to jde strašně těžce, zkoušela jsem 3 týdny skorohladovku a výsledek byl mínus jedno kilo a za dva dny bylo zpět. Takže jak Ti psala Rendy, je to boj. Čas od času zkouším, čím bych ještě pošťouchla metabolismus, ale nedaří se mi to. Je to těžký, myslím, že míň jíst už nemůžu a přidat pohybovou aktivitu taky moc ne.

Ovšem důležitý je, že se cítím dobře. (tedy krom toho vzteku, že jsem nedokázala víc) Ztratila se mi lupénka, zmizel vysoký krevní tlak, přestaly návaly a pocení a hlavně funění. Jasně, potřebovala bych dát ještě něco dolů, ale když to nejde, tak to nejde. Snahu mám a nic nevzdávám. Sice už mám za sebou ty 2 roky, po které prý dojíždí efekt operace, ale fakt se upínám k číslu 79, už jen proto, že to líp vypadá, ta sedmička na začátku váhy. Původně jsem si představovala, že bych mohla shodit mnohem víc (během několika let přechodu jsem přibrala 66 kg!), ale díky aspoň za tuhle váhu. Taky jsem si uvědomila ke konci hubnutí, že v mém věku se už každé kilo dolů promítne na vráskách a rosolu, volné kůži...no co Ti budu vykládat.

Ty, jako mužský, pojedeš s váhou dolů mnohem rychleji a mnohem víc shodíš. U nás znám pána, co dal dolů za 2 nebo 3 roky přes 70 kg. Já jsem shodila tak slabý průměr. Zkrátka někomu se daří víc, někomu míň. Je to ovlivněno mnoha skutečnostmi. Zhubnout - to celkem jde, ale pak si tu váhu udržet, to vyžaduje mnohem větší úsilí. Ale každému rozumnému člověku záleží na tom, aby nepřibíral, tak se snaží. Pravda, někdo to vzdá, ale je to velká škoda, což pak pozná na svém zdraví. Začnou se vracet nemoce.

No a ještě, proč jsem šla na bandáž? V té době, kdy jsem na opku šla, byla pro mě nabídka prstýnek nebo tubulizace. Volila jsem prstýnek, vzhledem ke svému věku a možnosti vyndání. Kdyby se mi vůbec nedařilo, nezhubla nebo po zhubnutí zase přibrala, mám tu ještě v záloze tubu, ale k tomu se rozhodně propracovat nechci, protože bych musela nabýt dalších moc kil, aby mi vyšlo BMI k operaci a když si tohle představím, tak mě jímá hrůza a radši odložím talíř.

Tak nevím, jestli jsem to napsala jakžtakž srozumitelně. Jen dodávám, že každá operace je jen pomůcka a záleží opravdu pak na ukázněnosti. Jasně, někomu některý druh operace nepomůže a musí zvolit pak reoperaci, ale to už bývá třeba kvůli poruše metabolismu či jinému onemocnění.

Když to shrnu celkově, extra potíže s prstýnkem nemám, nezvracím, nedávím se, o portu vím, ale přijala jsem ho. Občas se mi sekne jídlo v jícnu, ale to se stane někdy každému. A nejen u prstýnku. A za velkou výhodu považuju to, že můžu bez problémů vypít kolik chci, samozřejmě ne tu půlhodinu či hodinu po jídle. Ale pak naráz do sebe obrátit třeba celou sklenku, hned to proteče dolů, takže mi to nemůže udělat paseku v podobě roztažení horního žaludku. Taky jsem zvyklá se napít hodně těsně před jídlem, takže pak vydržet hodinu není problém. Takže žízeň můžu uhasit vždy, jen horší to je s hladem, to je můj věčný souputník. Ale i na ten si člověk zvykne. Není ovšem pravidlo, že každý má při bandáži hlad. Já ho mám asi proto, že díky omezení pohybu musím snižovat příjem. Ty určitě budeš vše zvládat mnohem líp. Tedy v případě, že na tenhle typ operace půjdeš. Každý si musí zvolit sám a nemá si nechat od nikoho radit. Je dobře, že si děláš "průzkum". Tak přeju, aby ses rozhodl tak, aby Ti vyšlo vše dobře, báječně jsi hubnul a byl spokojený. Hodně štěstí!

No a od toho března se to změnilo.
V květnu jsem, opět jako vloni, chytila boreliozu, brala jsem 5 týdnů antibiotika. Nebylo mi vůbec dobře, tak jsem většinu času proležela a tudíž i přibrala. Klíště na mě přeneslo ještě nějakou další infekci, která mi vlezla do ledvin a já jsem byla celá zavodněná, asi i v břišní dutině...kroužek s největší pravděpodobností začal nabobtnávat a nasávat okolní vlhkost a tím čím dál víc zaškrcovat bandáž. Takže jsem týdny nemohla jíst, blindila a přibývala na váze. Všechno jídlo se mi sekalo v krku, nakonec jsem už nemohla ani pít. Trvalo to několik týdnů, než jsem uznala, že to takhle dál nejde a kvačila k dokotorovi, aby mi odpustil. Odebral 3 ml. Mohla jsem hned odpoledne začít trochu jíst. Dostala jsem nařízeno, že mám jíst opak toho, co doposud po ty 3 roky. Takže teď můžu maso, můžu syrovou zeleninu, můžu ovoce a i chleba. Abych vyrovnala ten letitý deficit, kdy jsem byla na všelijakých prapodivných jídlech, převážně na mléčných. Váha trošku vylezla, ale už stojí. Takže jsem teď v mezidobí, kdy přesně nevím, jak bude tělo dál reagovat, ale nadváhu mám ještě 25 kg. Musím to ale časem řešit. Teď si s tím hlavu nelámu, jsem šťastná a spokojená, že spolknu skoro všechno. Pravda, hlídám si to, takže žádné obžerství se moc nekoná, nejvíc ze všeho si vychutnávám maso a zeleninu.

Tím, že jsem šla včas na odpuštění bandu, jsem určitě předešla jeho sklouznutí či jinému nekalému problému.

===================================================================

bossice

Jeníku díky za podporu, s odvodněním jsem to už dávno vyřešila...jisté zkušenosti mám a nemusela jsem ani nasazovat prášky, stačily potravinové doplňky a byliny. Krom borelií na mě ty klíšťoví parchanti přenesli i nějaké další viry, které mi řádili v ledvinách. Ale už je dobře. Jen ta váha prostě se nemíní hnout dolů. Už jsem zkoušela všechno možné, ale nic. Tentokrát to asi už vzdám.

Problém je v tom, že můj strach z opětovného doplnění je tak velký, že do toho rozhodně nepůjdu. Mám kamarádku, které stejné problémy začaly přesně po 4 letech od voperování bandu a teď poslední 2 roky se jen trápí. Hadička jí taky začala nasávat okolní vlhkost, až se ji kroužek zaškrtil a bandáž jí sklouzla až dolů pod žaludek a ten byl celý nad kroužkem. Takže ji museli otevřít a kroužek reponovat. Žaludek byl tak podrážděný, že jí dlouho nemohli kroužek doplnit, když k tomu konečně došlo, tak za nedlouhý čas opět měla band zaškrcený...takže opět odpustit a takhle to má pořád dokola. Váhu šup sem a šup tam v rozmezí až 30 kg. A asi před 3 měsíci jsem se setkala v čekárně s paní, která má stejný problém a chodí zásadně jen na odpouštění. Takže zřejmě bude závada v hadičce. Asi nabobtnává a nasává okolní vlhkost. Naproti tomu znám pacošky, co jim naopak neustále doplňují, protože hadička je propustná a roztok se jim vytrácí. Je to zajímavé, ale je to tak. Někomu hadička nasává, jinému roztok propouští ven. Ještě to doktoři vysvětlit neumí. Prostě taková je skutečnost. Možná záleží na kvalitě hmoty, ze které hadička je, možná záleží na břišním prostředí...možná na něčem úplně jiném, jak píšu, doktoři ještě nevědí.
Zkrátka se už bandáže bojím. Doplnit si rozhodně nedám, tuším, že by mi nastaly stejné problémy. Navíc mě začal víc zlobit port, vypadá to, že se mi vedle něj něco klube, doufám, že to nebude píštěl (častý problém), vylézá mi to dost napovrch, je to zarudlý, červený a svědí příšerně. Zatím jsem to řešila ibalginem a studeným obkladem a za 3 dny to přešlo. Už několikrát. Kdo ví, co tam vlastně dříme, na rtg nebylo nic, ale to jsem ten problém zrovna neměla.

Musím to začít řešit a uvažuji vážně o reoperaci. Když jsem teď měla tu pohmožděnou hnátu a nemohla chodit, jen jsem se táhla jak lemra, uvědomila jsem si, kolik kilo nadváhy s sebou ještě pořád vláčím. Je tom, prosím, nejméně 25. A moje problémy s páteří, klouby a hlavně zhroucenou nožní klenbou...každý kilo navíc mě drtí, každý krok víc bolí a ráno lezu z postele jak chromajzl. Jak jsi trefně nedávno dodal, že chceš být ještě "schopný táta" pro svou dceru, tak já zase chci být "aspoň trochu zachovalá" pro vnoučata, i když synátoři mají prý ještě dost času. Ani ženit se ještě nemíní. A až se rozhoupou, tak já potřebuju být aspoň natolik schopná, abych mohla vyrazit s kočárkem a nemusela se u toho podpírat francouzskou holí.

Prostě jsem si přestala věřit, už nedoufám, že bych s bandem dokázala tu horu sádla shodit. Mám tedy kroužek volný, ale váha stojí. Nahoru to nejde. Ač přiznávám, že si občas přilepším, třeba takové šunkenflekle...ó, to byla lahůdka. A já jsem je bez problémů spolkla! Popravdě řečeno, chtěla bych bandáž vyndat, manža mi už dávno říká, že pokud si ji nedám vyoperovat, že mi ji jednou ze spaní vyrve a bude pokoj. Už se na mě totiž nemohl dívat, pořád mě hlídal, jestli se zase dávím, dusím či blinkám na záchodě. Když už jsem na tom byla tak, že jsem si u stolu v kuchyni dala vodu a s pátým lokem letěla nad dřez, tak se tak rozčílil, že když už nemůžu ani vodu, že s tím musím něco rychle dělat, nebo bude zle. Teda zle až tak, že mě násilím dotáhne k doktorovi :lol: . Takže jsem nakonec šla mimo ordinační hodiny a bylo mi odpuštěno a "odpuštěno". Mám jíst to, co jsem 3 roky nemohla, tj. kvalitní maso, syrovou zeleninu, ovoce a chleba, abych si vyrovnala deficity....a jsem šťastná a vrním si blahem, nikdo mě už nedrží trvale pod krkem a neškrtí. Sice tam mírný pocit tohoto ještě mám, ale to dělá ta zvětšená štítka s uzlíkama. Ale žaludek se mi zklidňuje a každý den objevuji nové jídlo, které jsem si dřív netroufla vzít.

Moje obvodní lékařka mi band ex doporučila, už měsíce mám průjmy, všechny orgány v pořádku, problém by snad mohl být i v té bandáži. Žaludek může být stresován tím páskem a stres z něj se může přenášet do celého trávícího traktu. Už není moc možností, jaký lék či doplněk si ještě vyzkoušet, zkrátka nezabírá nic.

Jeníku, moc Ti držím, palce, aby Tě podobné problémy nikdy nepotkaly. Ještě vloni jsem kroutila hlavou nad problémy některých bandážnic, letos už jim rozumím. Jo a taky jsem potkala jednoho neúspěšného bandážníka. Ten chodí stále na doplnění a pocit nasycení ne a ne se dostavit. Což Tvůj případ evidentně není. Tobě se daří a navíc máš tu velkou výhodu, že můžeš pěstovat sport. Pro mne je tabu i delší procházka. Páteř v kýblu a je to neoperabilní, něco získané prací, něco přetěžováním páteře, něco vrozená vada a taky púrazový stav. Takže já nemůžu ani plavat :evil: , nejen kvůli páteři, ale i kvůli poruše rovnováhy atd. atd. atd......ale v podstatě jsem zdravá. :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 07:57 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Jaja

bossičko dobrý nápad. Taky se přidávám. Níže tedy můj příběh o celoživotním boji s váhou.
S váhou bojuji už od narození. Nejprve do 4 let, ale přesně naopak - nejhubenější dítě z celé školky 8) . No a pak už to šlo jen vzhůru. Od mala samé zdravotní problémy - alergie, záněty hrtanu léčeny kortikoidy, od puberty atopický akzém, též lečený kortikoidy v mastech ( a že jich bylo). V dětství několik pokusů - léčebna v Sadské pro obézní děti. Všichni za těch 6 týdnů zhubli 10-15 kg, no a já, 4kg :x . Prostě ohromně úspěšná již do dětství. V dospělosti nespočet diet, většinou bez dlouhodobého úspěchu. V těhotenství s dvoujčaty jsem přibrala pouze, a to se podržte, jen 5 kg nad svojí váhu (96 kg) na začátku těhotenství. Ovšem to bych nebyla já, aby se něco nestalo. Takže do půl roku po porodu jsem už měla 117 kg, vůbec nevím jak. Kojila jsem a nevěděla jsem kam dřív skočit. Začaly problémy s astmatem.Boj s váhou pokračoval - začala jsem docházet do ISCARU (rok1999). Tam medikace Elsnorské prášky, Lindaxa.........V roce 2004 jsem začala uvažovat o možnosti operace. Bohužel v té době nebylo mnoho informací, toto forum nefungovalo. Dala jsem na doporučení lékařů v ISCARU a podstoupila v 8/2005 bandáž žaludku. Od samého počátku (cca po týdnu) jsem necítila žádné omezení. Dr.Doležalová mi stále opakovala, že to není možné, že se musím sama snažit omezovat. Při každé kontrole jsem prudila, že necítím slibované omezení. Cca po půl roce mi doplnila 1 ml, a zase nic.Celkem za 2 roky doplněno 4 ml. Po roce od operace jsem zhubla 5kg a v dalším roce také 5 kg. Bída. Vzhledem k tomu, že jsem už neměla sílu, neustále se dohadovat o tom, že omezení není, vzdala jsem svůj boj. Navíc nastaly zdravotní problémy. V roce 2008 jsem musela podstoupit operaci bederní páteře - 6 šroubů a kostěné výstuže vše napravily. Z důvodu veškerého omezení pohybu na půl roku, jsem opět nabrala 12 kg. V roce 2009 jsem změnila zaměstnavatele a k tomu všemu mě potrefilo mimoděložní těhotenství. No a váha šla opět vzhůru. Celý rok jsem se snažila sama sundat nějaké to kilo, ale letos v květnu jsem už byla tak vyřízená, že jsem se rozhodla znovu zkusit štěstí, tentokráte na OB Klinice u dr.Šrámové. Ta přislíbila pomoc. Provedla všechna vyšetření (gastro dokonce 2x, protože dr.tam neviděl tu bandáž :mrgreen: , tak byla volná). Byla jsem předána na chirurgii k řešení. Opět jsem padla, k mému úděsu, na dr.Doležalovou. Ta kategoricky odmítla reoperaci, že funkční bandáž vyndavat je nesmysl. Doplnila tedy na 6,5 ml. Po dvou dnech jsem nemohla polknout ani vodu. Odebrala jsem se tedy znovu na kliniku. Tam mi dr.vytáhla celou náplň (7 ml). Musela jsem 3 hodiny čekat, než mi začala protékat obyčejná voda. Odcházela jsem s tím, že za 3 týdny mi to doplní znovu a s radou nepřibrat ty 2kg, které jsem za ty 3 dny zhubla. Za 3 týdny jsem přišla a dozvěděla se, že doplnění nebude. Prý nejprve dr. musí vidět, že se snažím a hubnu sama. Následující den jsem byla objednaná k dietce. Ta mě uvítala slovy: Tak ženská co s váma?. Milé. Už jsem byla tak zdeptaná, že jsem se u dr.Šrámkové rozbrečela, že to řešit chci, ale nejde mi to. Rada, Musíte se víc snažit, mě dorazila úplně. Díky tady děvčatům na foru jsem se dostala k úžasnému dr. Hrubému do Turnova. Ten mi doplnil, opět na zkoušku, 5ml. Začala jsem mít po 2 dnech zase problémy. Nezvracím, ale je mi stále nevolno od žaludku a bolesti v okolí žaludku. Jsem tedy objednaná na zítra 30.8.2011 na mimořádnou kontrolu. Uvidíme jak vše bude probíhat dál.
Tak toliko můj celoživotní příběh :roll: . Doufám, že nikoho neodradím. Je jistě mnoho těch, kteří jsou s bandáží spokojení, jinak by se tyto operace asi ani nedělaly. Všem nováčkům i těm, kteří se pro bandáž rozhodnou, přeji mnoho úspěchů. Zde na foru jistě najdete potřebné informace i podporu.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 07:58 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Terča

Přidávám se do spolku padlých...bývalých bandážistek... :|
Boss, váha dole na metříku už zas aktuální není :x / vidím to tak min na 90,5/. Stačilo tři dny jíst a pít, přes tři litry, páč mě doktoři furt strašili...Tak moje několikadenní střevní čistka přišla vniveč.
Romčo, speciálně pro Tebe, ale i pro ostatní:
Ještě udávám pro jistotu i zde. Mám problémy s jícnem. Je líný :? . Než mi voperovali band, tak jsem tyto potíže neměla, je tedy jasné, že se na mě tímhle způsobem podepsala bandáž. Hrubáček mě upozornil, že se může stát, že obtíže nezmizí. Je to tak-nezmizely, problémy s polykáním a příjmem nemám stále, spíše méně než často, ale mám je. Stane se, že polknu sousto a cítím tlak , musím tedy čekat. Někdy je to přesně takové to odvzdušňování a probublávání po polknutí, co jsem znala, když jsem měla band. Stává se mi to i s pitím, někdy i hodinu po jídle. Stačí pár loků a je dobře, ale ten první bývá problematický.
Ale ve srovnání s trablemi při bandu, je to směšné, nebe a dudy :D ! Ještě přemýšlím, jestli je něco, co opravdu nemůžu. Nic mě nenapadá. Bublinky nevyhledávám, jemně perlivé minerálky vybublám, ale když už jsem je před sebe dostala třeba na návštěvě, tak jsem je vyříhala-pila jsem po locích.
Teď při té střevní viroze jsem jedla vývar s kuřetem, rýží a mrkví, můj líný jícen ale maso nechtěl, tak jsem ho přenechal psímu miláčkovi... :P
Stane se , že někdy něco sníst nejde. Stáhne se mi krk a nepustí ani sousto, tak se nenutím a najdu si jinou potravu.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 07:59 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
bossice

...hm, takže čert nikdy nespí a zrovna mi dnes strčil do cesty další bandážistku, která od voperování bandu na začátku letošního roku už leží počtvrté v nemocnici...problémy s otočením portu. Tak jsme si notovaly a až se vrátí z nemocnice domů, tak se nám zde přihlásí, nejspíše pod nickem "kremrole", ale je to Iva. Vedle ní leží děvčica, ta jde zítra na tubu a tak si oddychla, že zvolila správně. Ona ji vlastně k tomu navedla naše dobrá známá AlenaDc. :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:00 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
ALENA

taky se přidávám s problémy s bandáží :evil: i když sem asi nepatřím, když nemám úspěch ani s tubu :evil: :cry: :oops: :idea:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:01 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
zahradnice
Dobrý den,hlásím se také k padlým prstýnkovým bojovnicím.V roce 2006 jsem byla na operaci v ISCARE,kde mi byla voperovaná bandáž žaludku.Byla jsem nadšená,šťastná a plná očekávání.Po roce jsem jsem měla skutečně váhu o 27 kg nižší,byla jsem malinko rozčarovaná,lékaři mě přesvědčovali,že 50 kg minimálně zhubnu.No nevzdám to a uvidíme,řekla jsem si a prala se s váhou dál.Po roce mi po neustálém přesvědčování,že se snažím,nejím,jsem aktivní atd.,konečně bandáž doplnili.výsledek 0 0 nic,jen jsem nemůžu polknout jakékoliv pečivo,hned jsem ho vyzvracím.Po dalším roce mi bylo zděleno,že bandáž díky zvracení už nelze doplnit a musmí se snažit sama.Snažila jsem se další roky ,zoufalá,naštvaná a unavená z věčného dokazování,že opravdu nejím a jsem v podstatě živa na jogurtech a jednom jídle denně,které se vejde na dezertní talířek a většinou se skládá z brambor,kaše,vajíčka nebo kuřecího masa,jsem se nedostala vůbec nikam.Z původních 133 kg jsem sice zhubla na 113 kg,nejím,snažím se hýbat a jsem stále při své výšce 155 cm morbidně obézní.Od všech lékařů slyším...je to jen na vás,určitě jíte,jezte méně a nebo se smiřte s nynějším stavem.Nabuzená vaší diskuzí,jsem se objednala do Turnova a doufala v pomoc,třeba odstraněním bandáže a následným chirurgickým odstraněním části žaludku,nebo něco,cokoliv co by pomohlo.Omyl,bylo mi pouze doporučeno nejíst.Prý mi musí stačit denně půl krajíčku chleba a jablko,rozdělené na 7-8 dávek.Žádná reoperace,pokud to nezvládnu není mi pomoci.Mám fyzicky velmi náročnou práci,v Praze mi podle jídelníčku spočítali,že denně sním v průměru 800 kj.Nevím co dál.Je mi do breku,nešidím,snažím se dřu a stejně poslouchám že i to málo co jím je moc.Celý život držím diety a trápím se,na bandáž jsem šla myslím s reálnou představou dostat se pod 100 kg a nečekala jsem že to bude lehké,ale po 6 letech je mi čím dál mizerněji,asi jsem divná když neumím být živa jen z jablka.Obdivuji vás,co to dokážete,já budu celý život hladová a tlustá.Přeji všem spoustu úspěchů a hlavně nervy z ocele,já to nezvládla,už se nebudu omlouvat že jsem taková jaká jsem,poslechnu a smířím se s tím,držte mi prosím palce ať zvládnu aspoň to.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:03 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Vladimíra Bárová
Havranko, jsem jedna z těch, které bandáž nepomohla. Nebyl to problém, jen jsem se trochu potrápila, abych dokázala, jak sobě tak i panu primáři, že fakt je něco špatně a vina není na mé straně. Po třech měsících mi bandáž vyndali a po dalších třech mi udělali tubu. Mám 8 týdnů po operaci a dole 13 kilo. Jsem šťastná a okolí mě jen chválí. Jsem šťastná, že patřím do Vítkovic panu doc. Holéczymu, je tu skvělý doktor a zlatý člověk s perfektním a příjemným personálem jak v ordinaci(milá sestřička Jarmilka), tak na oddělení.
Bližší info podám na SZ. Napiš a poklábosíme.Nebo na mira2003@seznam.cz
Vlaďka

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:04 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
deivi25

Přidávám se také,kdybych si mohla tehdy vybrat a věděla to co vím dnes do bandu bych nešla.
Můj příběh jsem už psala-operace v Egyptě 22.7.2011 ,jizva přes celé břicho a jsem stále ještě doma.
Jen čas ukáže jestli je opravdu vše v pořádku.
Má kamarádka je s bandem nešťastná ,také nehubne ,či spíše zhubla 20 kg ale při její váze je to jak když prdne do Stromovky.
bere ho jako osobní selhání a bojí se někam jít .
Myslím že než se kdokoliv rozhodne pro operaci měl by velmi zvážit kterou.Každá jsme jiná .

=========================================================

Pořád jsem váhala zda mám napsat o tom co se mi stalo ale když čtu o stálém zvracení jedné z nás-bandáž-
tak mi to nedá.Také já jsem před asi třemi měsíci začala mít problémy,mohla jsem jen tekutou a sem tam i ,,klouzavé jídlo"
Na jednu stranu mi to vyhovovalo,začala jsem zase hubnout,jsem po bandáži tři roky,jenže po zhruba měsíci jsem začala i sem tam zvracet ,přičítala jsem to tomu co se stalo v rodině,smrt sestry a další starosti ,bohužel jsme měli objednanou a zaplacenou dovolenou v Egyptě a dva dny před odletem se stalo další úmrtí v rodině . zvracení se zhoršilo ,už jsem zvracela ,,na úlevu" přesto jsme odletěli .Dělala jsem si naděje že já to přece vydržím,srovnám si vše v hlavě,budu pouze jíst kašovitou a pít a až se vrátím tak proběhne lékař a vše se urovná.Ještě ten den po příletu jsem musela do nemocnice v Hurghadě ,za čtyři dny mě pustili ,po kapačkách se mi ulevilo, ale opět ještě ten den večer jsem jela zpátky,bolest byla obrovská ,v noci mě operovali,uřízli mi žaludek pod bandáží a bandáž odstranili.Ve zprávě se píše gangréna .Řez mám od prsou až k pipce. na JIPce
v Nilské nemocnici jsem strávila tři týdny ,manžel se synem(11 let) musel domů ,nebudu popisovat jak a co bylo nejhorší,mám to za sebou ,ale vím že jsem si hrábla hodně na dno.Jak fyzicky tak psychicky.Co mě velmi potěšilo ,že když doktorka viděla veškerou dokumentaci a rentgeny řekla že lékaři v Egyptě odvedli vynikající práci.Já vím že můj případ je extrémní,přesto všem chci říct, pokud máte sebemenší problémy okamžitě běžte k lékaři.Neodkádejte to ,protože také já jsem mohla mít za dva tři dny pokoj a laparoskopicky udělanou opku a teď mám před sebou ještě minimálně 14 dní rekonvalescenci a to jsem doma už 14 dní.Bandáž mi pomohla zhubnout skoro 20 kg.byla jsem s ní celkem spokojená.A opravdu jen má nedisciplinovanost zapříčinila tyhle moje potíže.Dobrá rada na závěr:Poslouchejte své tělo a svého lékaře.Ahoj,Deivi

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:04 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
havranka
Ahoj všichni, jsem moc ráda, že jste založily(i) toto téma.
jsem dva a půl roku po bandáži v Iscare, ale bohužel nemám dobré zkušenosti.
Ihned po operaci to bylo docela dobré, když jsem dodržovala tekutou a kašovitou stravu, tak jsem hubla, ale stejně musím říct, že jsem nějaké nasycení moc necítila.Jakmile jsem začala "normálně" jíst začal problém. Absolutně, žádný pocit sytosti a v podstatě pořád hlad. Když jsem to říkala na kontrolách, tak mi jen říkali, že zřejmě něco dělám špatně a já tomu věřila a snažila se to zlepšit, ale nic platné to nebylo. Nakonec jsem paní doktorku přemluvila,protože to nechtěla udělat, aby mi doplnila band. Ale jaké bylo moje zhrození, když vzala injekční stříkačku s jehlou a jen tak od oka mi napíchla port a doplnila, bez rentgenu. V podstatě mi to nepomohlo. Jen mi začalo být špatně při jídle. Moc špatně se mi polyká. Kroutím se při jídle jako had, aby jídlo bolestivě doputovalo tam kam má.Když mě to chytne, tak je to tak hrozné, že nemůžu promluvit, plnou pusu slin a pocit na zvracení. S odstupem času se to dost zhoršuje. Na kontrolu jsem přestala chodit třičtvrtě roku po operaci. Celou dobu jsem se obviňovala, že je to jen moje chyba a hrozně jsem se styděla(stydím), že jsem zklamala, sebe,manžela a vlastně i ty doktory. Doma mi nadávají, že jsem se nechala kuchat a nepomohlo mi to a ještě je mi zle. Moc ráda bych si nechala bandáž vyndat, ale nevím jak na to.
Jinak před operací jsem měla 103 kg a měřím 162 cm. Shodila jsem na 89 kg.
A teď mám 95 a s velkými obtížemi se snažím udržet tuhle váhu.
Jediný co vím, že na Iscare k paní doktorce mě určitě nikdo nedostane.Bohužel jsem k ní ztratila veškerou důvěru

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:04 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Anazuz

Když jsem si přečetla příspěvek Terči, tak si troufám říci, že jsem na tom podobně, neřkuli stejně :o . Jsou dny, kdy jsem OK a dny, kdy mohu maximálně pít, protože už jedno sousto dovede udělat problém. Když je stres nebo nějaká starost, je vůbec vymalováno, to nejde vůbec nic a den končí migrénou z dehydratace. Tento stav trvá v různých intenzitách cca 2 měsíce. Asi se bojím, co by se mnou bylo dál (ach ti zdravotníci!), tak se zatím Hrubáčkovi neozývám, ale je možné, že i k tomuto musí dojít. Uvidíme, jak mi bude tento čtvrtek, pokud hůře, asi se za ním vypravím nablind. :shock:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:06 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
verca
kopíruji můj příspěvek z kavárny.....

jinak vám musím napsat info o jedné paní od nás, dozvěděla jsem se to dnes ráno a jsem z toho celkem v šoku !! :roll:

paní má už cca 3,5 - 4 roky bandáž, krásně zhubla, moooc jí to slušelo !! naposledy jsem jí viděla loni v březnu na plese, od té doby ne a dnes se dozvím jak chudák dopadla !! :roll: začala strašně moc úplně po všem zvracet, bandáž jí nakonec úplně povolili, ale zvracení nepřestalo, nemohla do sebe dostat vůbec nic, je chudák tak vychrtlá, až je to prý až hnusné a jak to dopadlo?? bandáž musela okamžite ven !! :roll: :twisted: :roll:
chystám se za ní, tak pak třeba písnu další info, tohle mě šoklo, je to totiž paní, u které jsem byla před cca 3 lety na radách, informacích, když jsem se tenkrát rozhodla se sebou "něco" dělat a znala jsem jenom bandáž. Byla tak štastná, natěšená, s takovou radostí mi vše popisovala, vysvětlovala, povídala a vidíte sami, jak to dopadlo po pár letech !! :evil: :evil: :evil: jak já jsem ráda, že jsem našla toto forum včas a na bandáži neskončila !!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:07 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Romana Kilbergerova

Tak to je bomba to jsem zvědavá kolik lidiček i zdánlivě úspěšných se ještě ozve že má problémy jako my všichni zde. Nejsem zdravotník ale načteno mám docela dost a taky nějaké ty zkušenosti. Pořád jsem si říkala když byla ta anoretická pani v Blesku co asi udělala špatně a myslím že už to vím. Prostě jen podcenila situaci. Když člověk přestane používat rozum tak je to v rici. Já jsem si taky říkala no dneska to jde a druhý den ani sousto ale pozor neusnout na vavřínech. Jednou se může stát že zjistíte že už třeba tři dny nic nejíte a pak už k té anorexii máte nakročeno. A ještě k tomu co tu psala Terezka o líném jícnu. To je také důsledek špatně fungující bandáže. A mám ten pocit i když jsem to zvracení zastavila docela brzy že si toto také s sebou už ponesu. Mám bandáž uvolněnou a i dnes se mi občas stane že mě v jícnu pěkne zabolí . Holt se stím musím smířit je to daň za šlápnutí vedle.


Terča

Romi, celoživotní daň za šlápnutí vedle :roll: ... a ještě k Tvému příspěvku v Kavárně. Díky tubu musím pravidelně užívat Omeprazol, který jsem nepravidelně brala už na dříve. Nepovažuju to za problém, hormony na štítku mám taky doživotně, naopak, od té doby, co ho beru po opce, jsem neměla ani jednou stresovou bolest žaludku. A že stres a nervy byly a bohužel jsou furt :x .
Jen mě moc mrzí, že si někteří lidičky vykládají naše příspěvky jinak :cry: , ale, nu což...
Anazuz, jj, stres a nervy tyhle stavy zhoršovaly. To jsem pak nepolkla ani vodu, páč jsem měla uzavřený průchod a i u mě byl následek nedostatku tekutin stejný. Proto jsem hned po reoperaci počítala minuty a lokala nemocniční čaj a než jsem odešla z nemocnice, dala jsem za 24 hodin 2 litry.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:07 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
deivi25
Tak se znovu ozývám prakticky 10 měsíců po operaci v Egyptě.Už vím jakou mi tam vlastně udělali operaci,je to Billroth 2 .
Potvrdila mi to v pátek p.doktorka po gastru.Prý mi tam nechali prakticky pouze kousíček žaludku ale operace je prý provedena skvěle.Nicméně určité potíže mám stále ať se jedná o nepříjemné někdy i zapáchající krkání nebo zvracení které přichází nečekaně bez varování (zatím jsem vždy doběhla) Pocit tíhy v ,,žaludku" .S velikostí porcí problém nemám ,jednak jsem z bandu byla zvyklá jíst po troškách a také to moc nejde:o).Také jsem stále dost unavená .
Z pojišťovny mi poslali oznámení kolik stál můj pobyt a operace v Egyptě - skoro 700000 kč.
Pojištění jsme měli klasické a při představě že by jsme to museli celé platit mě jímá hrůza.
Velice mě překvapila p.doktorka na plicním když mi při kontrole řekla že má více případů lidí po bandu kteří mají problémy se záněty plic právě od toho že vdechnou nějaký obsah ze žaludku . Zdá se mi že teprve takzvaně po dvanácté hodině se dozvídám o problémech které bandáž obnáší a o kterých se nemluví.Nevím jestli se tyto potíže vztahují i na jiný typ bariatrických operací , ale je to docela děs běs .Nicméně vážím tolik jako když mi bylo 16 let ,nebolí mě klouby,astma mám na téměř nulové úrovni .Takže ,,mám co jsem chtěla" i s bonusem ,jen si pořád říkám že jsem to mohla mít kdybych měla na počátku více možností výběru operace ,více jsem se zajímala také o další typy operací a možná dostala i více informací od lékařů. No nic,zpátky se nic vrátit nedá a já musím pouze doufat že bude vše v pořádku.

========================================

deivi25

Jsem ráda že jste můj příspěvek přidaly sem,pokračování je takové že jsem stále ještě na nemocenské .
Já vždy vším procházela jak růžovým sadem ,po operaci -band-abdo-jsem byla do pár dní v práci .
Teď je to jiné ,ať chci nebo ne musím odpočívat a být opravdu disciplinovaná ať je to jídlo nebo režim který si
mé tělo teď nekopromisně vyžaduje.Po kontrole u p.doktorky jsem si nechala potvrdit co jsem tušila,nechali mi
tam port,takže mě čeká ještě vyndání ,někdy.
Pravda je že i ostatní operace mohou přinést potíže a každý by měl zvážit co je pro něj to nejlepší.
Ne na základě zbrklého rozhodnutí ,,hlavně že mám alespoň nějakou operaci ,pak se uvidí " ale to co danému človíčkovi
vyhovuje i stylem života a povahově nejvíce.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:08 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494


Ano,vidím téma,kam se můžu dozajista přihlásit i já . . . :lol:

V poslední době jsem to psala už několikrát. Bohužel mě komplikace s bandáží přepadly v druhém měsíci těhotenství a musela ven. Mám tubu a je to paráda !

===============================================


Teda to je v háji. Když jsem se tehdy rozhodla pro bandáž,tak proto,že se mi to zdálo šetrnější k tělu,než tubulizace. Tedy,že je band menší a (to bylo pro mě tenkrát důležitý)vratný zákrok. Když teď vidím,kolik lidí má komplikace a ne zrovna malé,tak se to zdá nesmyslný. Jediný,co je fakt je to,že se dá opravit - odstanit,ovšem za cenu další operace . . .
Docela by mě zajímal poměr těch,co problémy mají (měli)a těmi,co je nemají. 50 na 50 ?

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení