fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 23:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:08 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Vladimíra Bárová

Ahoj holky,
mám problémy s požíváním suchší stravy. Když spolknu něco co mi hned neprojde kroužkem, tak to musím vyblít, protože mám hrozné bolesti až mi jdou slzy z očí. Takže moc dietní stravy nepozřu. Připadá mi to, jak kdybych mělakroužek na žaludku moc vysoko a žaludek nad kroužkem se neumí roztáhnout. Možná, že je jiná příčina, ale to nevím. Proto bych potřebovala vědět, zda to někomu taky tak špatně funguje.

Romana Kilbergerova

V.Bárová to je přesně to co jsem měla já cokoliv co neprošlo kroužkem tak šlo ven slzy v očích fuj brrr. A nejhorší byla ta strašná bolest v jícnu. A pak zjistíš že můžeš jíst jen ty nezdravé věci po kterých se hubnout nedá protože jsou velice kalorické tak to bude člověk radši tlustý bez bandáže.

bossice

Vladimíro
to, co popisuješ, je, bohužel, téměř "standard"...problém je v tom, že jak se vytvoří nad kroužkem ten malý žaludek, zúží se i přechod z jícnu do žaludku a jídlo většinou visí právě nad tím zúžením a proto se pak roztahuje a zbytečně namáhá jícen.

Anazuz, Zuzko,Zuzino...já jsem myslela, že od reponace máš vše o.k.....tak teď si tak trochu vyčítám, že jsem Tě do bandu uvrtala. V té době jsem opravdu těch problémů měla celkem málo a brala to jako daň za ty kila dole. Mrzí mě to. Ale Ty jsi potřebovala dát dolů málo kilo a tak přece jenom s bandem Ti to šlo úžasně, i přes to jedno "sklouznutí kroužku"...a teď už seš pěkně štíhlá, tak snad by bylo dobrý si nechat odpustit?

Vladimíro...o tom to je. 3 roky jsem nemohla maso a když, tak s hrůzou a problémy, nemohla jsem syrovou zeleninu, nemohla jsem skoro žádný ovoce. Jen vše odstředěné a říznuté mlékem, aby mi to žaludek vzal bez křečí. Takže jsem jedla toto...jogurty, jogurtové drinky, tvarohy, měkké sýry, mrkvovou šťávu s mlékem, máčený rohlík (chleba nešel často ani namočený), polévky, kaše a blindy všeho druhu...z masa jen mleté či vařené kuřecí, zeleninu dušenou. Rýžové chlebíky, placky, bramboráky...pokud rýži či těstoviny, tak trochu a buď mastné či hodně omáčky. Ještě vajíčka. Ještě ryby. Taky konzervované fazolové lusky, fazole, boby, čočku, hrášek, paštiky, olejovky, drceného tuňáka...vše, co je "obdělané" a měkké. No a namočené bílé pečivo, což je přímo vražda pro shazování. Jasně, někdy už jsem toho měla plný zuby a sežrala zákusek, sušenky či si dala zmrzlinu. Jinak ale všechno, jako debil, light, abych jakžtakž tu váhu aspoň držela. Kupodivu jsem nikdy po zmrzlinovém nájezdu nepřibrala. Ale po chlebu i bramborách ano.

Ale každý to má jinak a musí si to vychytal podle toho, co mu band ještě dovolí a co už mu stopne.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:09 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
lenkakv
Ahoj :D

Tak tu sedím a přemýšlím, jak začít.. Potupně přiznávám, že ač bez prstýnku, tak jsem taky padlá bojovnice.. Rok a půl po plikaci.. První 3/4 roku po operaci byly super, zhubla jsem ze 123kg na 99,9kg.. paráda.. bohužel se u manžela velmi výrazně projevila maniodepresivní psychoza skloubená s více než s rokem bez práce, takže jsem živila rodinu, doma se snažila jakž takž udržet klid (kdo tuhle nemoc psychickou nemoc nezažil, tak těžko pochopí, jak to vypadá) a neměla jsem sílu řešit svoje stravování.. takže pomaličku po kouskách nenápadně jsem za ten 3/4rok přibrala 14kg jen tím, že jsem si sice žaludek neroztáhla, ale jedla nepravidelně (buď vůbec nebo v intervalech klidně po půlhodině - podle stavu nervů) a hlavně nervy zajídala sladkým.. po dohodě s psychložkou jsem zkusila na 4 měsíce antidepresiva - děs běs - chuť k jídlu nepřešla a navíc jsem byla utupělá, že mi v podstatě i bylo jedno kdy a co jím a že přibírám.. tak jsem je zase vysadila.. Manžel konečně našel práci, tak i já jsem se konečně dostala k tomu, abych začala řešit i jiné než existeční problémy, tedy svoji váhu.. Objednala jsem se k Mudr.Šránkové na OB kliniku, pro jistotu jí poslala i email (jestli se se mnou ještě vůbec chce bavit - prý něco vymyslíme :D ), ale to jdu na kontrolu až na konci května.. Tak ode dneška se zase začínám poctivě stravovat ve smyslu množství, složení a intervalů.. Tak snad..

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:10 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
bossice
Tak jsem slíbila, že sem napíšu Ivančin příběh. Na naše stránky nepřispívá, ač sem čas od času zavítá a mám svolení sem její trápení s bandem v krátkosti popsat.

Bandáž měla asi rok, za tu dobru byla 3 x pod narkózou na nové přišití portu, protože se jí buď utrhl nebo zcela otočil a nešlo to "ručně" spravit. Nepotřebovala zhubnout moc, mám pocit tak 30 kg necelých, což se jí nakonec podařilo. Před několika týdny jí kroužek uvolnili, aby mohla v pohodě absolvovat abdominoplastiku. Ta se jí hojila velice hezky a nebyl problém ani se žaludkem. Než šla domů, prosila o mírné doplnění, aby režim omezení jídla dál zvládala. Jenže! Jenže zřejmě tím, že pár dní musela po abdo ležet (nově zavedený režim) si uvolněný kroužek tak trochou klouzal nahoru a dolů a po doplnění trochu pomordovával jak žaludek, tak jícen. Nebylo jí dobře, tak ji kroužek opět uvolnili. Ale nejspíš to bylo pozdě, protože když se vrátila z nemocnice domů, chvíli normálně fungovala, ale pak si dala kousek ananasu. Přisly bolesti, křeče, zvracení, za pár hodin i zvracení krve. To už věděla, že se něco špatného děje a manžel ji odvezl na pohotovost, odkud ji poslali do Děčína do nemocnice. Tam s tím zřejmě nechtěli nic mít, nebo trefila na neznalého doktora, který ji doporučil, aby se vrátila domů, že to třeba zaspí. Přijmout ji nechtěli a tak prý jestli na tom trvá, ať si vezme taxíka a v tomhle stavu úplného odevzdání a zvracení krve se nechá odvézt do Turnova, kde ji band dělali. Tak ji manžel naložil a tu nekonečnou hrůznou cestu ji vezl takovou dálku do Turnova. Tam poplach a do 2 hodin byla v noci na sále, pan doktor Hrubý přijel operovat z domova. Žaludek byl potrhnán...kroužek rozřízl žaludeční stěnu a ošklivě rozcupoval a nález byl až na jícnu. Bylo to náročný, velký fofr, aby nenastala sepse. Povedlo se, pan doktor prý spravil nemožné, ale nic víc se s žaludkem už nebude moci podniknout, ani někdy případné tubu či jiná bariatrická operace. Teď už to záleží jen na Ivaně, jak se jí zadaří při rekonvalescenci. Musí na sebe být ale hodně opatrná. Dá se říct, že ji šlo skoro o život, ale jen díky rychlému zasahu se podařilo situaci zvládnout. Kdyby si ji bývali byli nechali v Děčíně, asi by nevěděli co s tím a bůhví, jak špatný scénář by nastal. Štěstí, že teď je vše už na dobré cestě a všichni, jak to tu čtete, prosím té holce držte palce, potřebuje to.

Dodávám, že band jí byl, logicky odvozeno, odstraněn.

Prý se stává, že pod kroužkem vznikne taková jakoby proleženina, to jest citlivé a oslabené místo sliznice, žaludek se opravdu může proříznout. Totéž mi nedávno svěřila jedna pacientka, které se to stalo před 2 lety...band měla 2 roky, zhubla, ale pak přišla přesně tato komplikace, band museli vyndat, žaludek sešít a teprvě teď, po 2 letech, kdy se jí žaludek teprve vrátil do schůdných podmínek ji udělali plikaci.

Já jsem si tak oddychla, když mi toho vetřelce vyndali...ale 5 měsíců po operaci mě ještě bolí místo po portu, řezání, vedle díry po něm se mi vytvořila taková tvrdá tkáň, takže na omak to vypadá, že tam toho zmetka ještě mám. Není tam a přestože jeho konec už byl dávno zpečetěn v nějaké specializovné spalovně, neustále se mi připomíná. Hajzl to byl a pomstil se mi aspoň takto. :evil:

Jsem ráda, že spoustě lidiček band funguje bez problémů (jakož celkem i mně 3 roky) a přeju jim, aby je žádná mizerie výše popsaná či jiná nepotkala a dařilo se jim. Hodně štěstí, oprstýnkovaní!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:14 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
jeniferx

Tangiera, doporučuji Ti dobře si přečíst toto téma. Já bych na bandáž už nikdy nešla a koho potkám a slyším že na to jde, toho odrazuju. Možná tu bude někdo proti, ale osobně jsem se nesetkala s někým komu by vyhovovala. Tedy kromě Jeníka. Ten ji má ale teprve rok. Uvidí co bude dál, možná to bude ok...
Já mám momentálně takové problémy- zhubla jsem cca 25 kg za prvního půl roku. Za celou dobu jsem zvracela asi 3x (tj za 5 let) a to jen když jsem opravdu polkla něco nezrozdrceného řádně svými zuby. Po prvním půlroce se váha začala zastavovat. Šla jsem na operaci stejně jako moje mamka, ve stejný den, ve stejné nemocnici (Iscare) v rukou stejného doktora. Mamka má doteď omezení, doteď zvrací když to přežene. To je taky smysl bandáže. Zvracením Ti dá najevo, že jsi to přehnala - ve zkratce. I přes to, že mamka má omezení, shubla na 85 kg, má už zase zpátky nějaké ty kila, protože ač zůstala u stylu stravování, nemůže tolik cvičit, ale taky nechce abychom byli upřímní, bolí jí to, má v háji kolena.
Já po pěti letech od bandáže, před dvěmi lety jsem byla těhotná, 20 kg je opět nahoře.. necítím omezení a mám hrozný hlad. I v noci. Vážně. Budím se hlady :roll: :oops: Cítím se jak malé mimino.. Když jdu na doplnění, tak stačí málo a i vzduch mě dusí. Odtáhne se jeden ml tekutiny z kroužku a opět citím hlad, můžu jíst co mě napadne. Dneska jsem se vrátila z gastra, minulý týden jsem byla na RTG. Celá bandáž je daná tak jak má být, nikde nic nepřekáží, nikde nic se neděje. Akorát dneska na gastru byla dr. překvapená že už jsem po bandu, špatně koukla do karty. Pak sjem se zmínila že mám silné bolesti břicha v oblasti cca 10 cm pod portem a jestli je to tam všechno teda ok. A ona vyhrkla:"Vy máte bandáž?? Myslela jsem že jdete na předoperační gasto, na bandáž. To je zvláštní, ani jsem nepoznala, že ji máte" TAK SE PTÁM... KDE JE PROBLÉM????
Slyšela jsem i zvěsti o tom, že bandáž je spíše "kosmetická operace" pro lidi, kteří chtějí dát dolů okolo 20 kg? Nějak tak, ať to nekomolím. Je to sice vratná operace, ale je pro lidi s obrovskou vůli. No a lidi, co mají obrovskou vůli přece nepotřebují operaci aby zhubli :lol: :lol: Co si budeme povídat... Projdi si pořádně forum a ještě si to prober. Neuspěchej své rozhodnutí jenom proto aby jsi to už měla za sebou! Vetšinou každá jde na reoperaci. Musíš pak snášet "příkoří" v podobě takového, že se Tě lidi i doktoři ptají "takže vy jste tu bandáž přežrala??? Hm.. a co s Váma?? To chcete další operaci?" Jak se divám, máme kilově podobně. Pro mě je jediným řešením bypass, hlavně kvůli tomu, kolik potřebuju dát dolů... :( :oops:
Mno a ještě.. bandáž je šetrná k organizmu? Pro mě to byla zbytečná operace a ztracených 5 let. Takže za mě šetrná fakt není.... :cry: :(

Tangiero pořád na Tebe čoveče myslím. Jak píše Romana Kilbergerova, vem v potaz i to sezení za volantem! Já občas musím za volantem sedět lehce na křivo.. abych teď uřídila necelých 1000 km, které jsem teď jela s holkama za babičkou (tam a zpět), jsem musela dělat časté přestávky, omezovalo mě to dost..

Já jsem psala že problémy mám i při cestování.
A teda ufff Saga123, to smekám... Mno a taky při sezení u počítače mi to vadí :-) Ale to se dá zvládnout :wink: Víc mě bolí celé okolí portu, od boku od žebra. Prý mám port asi přichycený blbě, že "brnká" o nerv, který by měl být právě na tom posledním žebru.. Když zapomenu na bolest, tak mě na tom štve že člověk má pocit, že se s ním něco děje - psychická stránka věci. Co když se mi uvnitř děje něco víc než jen to, že mám z kroužku podrážděné okolí? Co když jde o slinivku, vřed v žaludku, o Helicobactera, nebo snad o ledvinu, kterou mám jen jednu a zrovna na té straně, kde mě to bolí? :-) Někdo se zmínil že i takhle můžou bolet vaječníky.. že by cysta? :-)

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:14 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Acrev

Jak tak čtu problémy "bandážnic", přidám i já svůj příběh. Byla jsem operována před 5 lety, měla jsem bandáž ještě starou, látkovou. Zpětně za ty roky to vidím, že už tehdy , když mne nechtěl pustit jeden z lékařů z nemocnice, bylo "něco" špatně. Po pasáži žaludku, kdy jsem vypila kontrastní látku ráno a ejhle, ona tam byla ještě večer ! Snad otok, snad malá průchodnost, nebo obojí.. To co popisují některé z Vás - dva doušky vody, pak zvracení, to si přesně pamatuji. Propuštění domů, tekutá strava, hlad žádný, kila letěla dolů. Kontrola - zápis - zvracení, pokud problémy budou trvat, další pasáž žaludku.. Hodně jsem si hlídala co jím, ale zvracení bylo na denním pořádku. Maso, ovoce, rýže, zelenina, meloun - moje droga ? Nemyslitelné !! Bolesti žaludku ? Prášek od bolesti to jistil.. Tak jak se člověk naučí žít s jednou nohou, tak se člověk naučí žít s těmito problémy.. a kdo říká, že ne... Váha šla stále dolů - ale také jsem chodila 3x týdně do fitka, spinning maratón 3 hodiny to jsem milovala.. Ale problémy se stupňovaly - ráno snídaně + káva s mlékem, přišla 10-11 hodina - zvracení, oběd, večeře - to samé, pálení žáhy, v noci plna pusa žalud. šťáv, no děs a hrůza !! Navíc, pokud jsem něco snědla a následovalo říhnutí, tak scéna z filmu Slunce, seno.. "táto, Ty jsi se zul.. jo, ale jenom trošku ".. to byl můj žaludek po řihnutí, sorry.. ( A co na to tělo ? Ty, které máte bandáž to moc dobře znáte !!! Kila letí nahoru - u mne 10 kg. Tak jsem si řekla a dost !!! Doporučení lékaře - tady musím na sebe "prásknout", že kontroly jsem podcenila a pořád jsem si říkala, bude - musí !!!! to být lepší, jedno vyšetření, druhé, pasáž žaludku, termín operace.
Gastro - šla jsem na vyšetření v 11. hodin dopoledne, večer v devět jsem snědla jogurt + 4 Koka sušenky - výsledek ? Nestrávený obsah žaludku, gastroskopem se lékař dál nedostal, prý "asi je to moc utáhnuté", zpráva - zánět žaludku, netrávení- bylo mi vysvětelno, že ani hubnout nemůžu, když mi žaludek nepracuje !!!!!, léky, rentgen žaludku, kontrola a celkově - no, prý jsem ještě dost mladá na to, abych si tak zahrávala se svým zdravím.
Rentgen žaludku - kontrastní látka, 15 minut nic, pak pravý bok - to jsem se dozvěděla, že žaludek začíná pracovat na pravém boku, 20 minut, konečně posun, zpráva - žaludek průchozí pouze na tekutou stravu, reflux, nějak zvláštně otočený žaludek - to jsem si nechala vysvětlit, vytvoření kapse - proto to zvracení, netrávení, průchod 5 mm !!!!
3. srpna - uvolnění bandáže a úleva !!!! Obrovská !!! Žádné říhání byť jenom po vodě, zvracení, prostě, je mi fajn!!!
Omlouvám se za "román", těm, kteří mají bandáž přeju, ať nemají problémy !!! Věra

=============================================

Acrev

Svůj příběh o problémech s bandáží jsem psala a Boss příspěvek ještě tady zkopírovala, díky. Stejně jako většina i já jsem si nějaké problémy nepřipouštěla. Zpočátku jsem byla nadšena i když mne opravdu zvracení provázelo hned od začátku, takže jsem "vyčíhla" jídla, která jsem opravdu nemohla vůbec, ale postupně se přidávaly další a další, někdy mi i ta voda nesedla a blila jsem jako Amina. Poznámky v rodině - proč to jíš, když stejně za 5 minut jdeš zvracet ? jsem slyšela častěji a častěji.. Pořád jsem si říkala, že dělám někde chybu já, že bude chyba ve mně.. prostě jsem návštěvu lékaře odkládala a odkládala, teď vím, že jsem se opravdu ty roky trápila zbytečně...Navíc jak tady holky píšou - je to i o psychice a to se teprve zhoršuje, což mohu jenom a jenom potvrdit - během roku : manžel - operace ledviny, o kterou přišel, zhroucení dcery, která se přiznala, že ji vydírá její bývalý přítel, úmrtí mého otce a další "banality" - typu havárie atd.. prostě jsem si říkala, že musím vydržet, objednám se na kontrolu jindy.. a pro mne byl impuls ten, kdy jsem se v noci vzbudila s plnou pusou žaludečních šťáv a měla jsem pocit, že je to moje poslední minuta v životě !!! Na WC jsem strávila snad hodinu, slzy mi tekly proudem a já jsem si nadávala, proč jsem to nechala dojít tak daleko !! A pak objednání k doktorovi , gastro, rentgen žaludku .. a to co jem už psala. Od samého počátku operace jsem měla průchod jenom 5 mm, ale u mne to nešlo upravovat - měla jsem starou bandáž, látkovou, takže tekutou stravou ano, ale ke konci se mi vracela i voda - to byly také zážitky, kdy jsem hodinu šlapala na spinniningu, vypila jsem během hodiny vodu, přijela jsem domu a vše letělo ven.. O netrávení žaludku jsem se také zmínila - snídaně jogurt - říhání, bublání, netrávení - no prostě kanál hadra, zvracení.. Co jsem strávila, tak byla čokloláda - ale kvalitní, jak to byla nějaká láce, tak to bylo jak namydlený blesk.... No a od 3. srpna jsem bez bandáže. To je úleva !! Papriku si vychutnávám jako největší delikatesu !! Celé roky jsem si mohla jenom nechat zdát !! Měla jsem strach, že kila poletí nahoru, no, přiznám se 1kg nebo 2 kg mám nahoře - pořád cítím "nějaké" omezení, ale co můžu, tak to je pití !!! Takže piju, piju, piju.. vodu, čaje - ty jsem také nemohla, a jediné, čím jsem léčila celou dobu žaludek byla Coca-cola light !!! na tu nedám dopustit, ta mne vždy zachránila. Při operaci jsem chtěla udělat tubu - ale to mi rovnou doktor zamítl - podle výsledků a stavu žaludku, by to prý bylo velké riziko a mohla by vznikout píštěl, tak to mi rovnou řekl, že to opravdu za to nestojí. Jinak byla jsem na operaci v Ostravě-Porubě a podle slov lékaře už opravdu bandáže neoperují, protože se jim vrací lidí s komplikacemi.. Všem, které jdou na reoperaci, gratuluju !!! Třeba se také dočkám. Věra

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:15 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Olga Hrubá
Tak děvčata, poněvadž jsem stále zvracela vše co jsem do sebe dostala a to i vodu, tak jsem minulý týden v Brně podstoupila gastro. Výsledek je takový, že mám oteklý jícen i žaludek a proto mně pan doktor Jeřábek ihned deadjustoval.
Nyní bandáž vůbec necítím a tak si musím opravdu hlídat množství, které za den pojmu.
Dnes jsem byla na RTG pod kontrastní látkou a je vše stále oteklé a tak mi bandáž nebyla doplněna. Mám si dojed v dubnu na doplnění. Alespoň se můžu pořádně napít, protože to mě na tom nejvíce vadilo, cítila jsem se strašně dehydrovaná.
Jen doufám, že nepřiberu, ale naopak půjdou kg dolů.

Někdo má problémy až po 6-ti letech, já po jediném roce od operace. Každý organismus to přijíma jinak.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:17 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Rendy

Já do dneška nemohu jíst žádné pečivo,zeleninu,ovoce jen bez slupky,maso jen kuřřecí a to ze steheních řízku,spíš mi jdou jogurty a to jen lehké kde je málo procent v tuku,nejlépe Aktivií ta mi pomáhá na žaludek,sýry jen málo tučné,a malý porce a stejně jdu k sakru na horu :evil: možná jsem podrážděná nebo nevím,Bandáž byla nebo je moje berlička,ale zase si říkám nemám vše zpátky jak skoro před 3 lety,budu muset cvičit nebo si obědnat léky na hubnutí co Vy na to :?: Už mi chodí samé maily na hubnutí a ani nevím nikam ani jsem si nic neobědnávala :roll: Tak to asi je tak vše.

Olga Hrubá

Sice jsem nyní na -22kg, ale myslím si, že se to hnulo jen díky tomu, že také nemohu jíst žádné pečivo, zeleninu, ovoce taky jen bez slupky, maso jen kuřecí a to jen 25g, rýži a těstoviny vůbec, brambory jen jako kaši a hodně řidkou, jogurtu sním jen 40g a pak se již jen obracím k WC. S pitím problém moc nemám, za den vypiju 3l vody z kohoutku, perlivou vůbec nemůžu a instantní káva s mlékem mi problém nedělá.
V papírech mám napsáno: Při potížích a zvracení kontrola ihned!!! A co udělá pan doktor?, odpustí mi z bandu a já budu tam kde jsem byla před dvěma měsíci, nebudu hubnout. Tak se snažím jíst zatím jen to, co mi bandáž dovolí.
Vím, že zdraví máme jen jedno, ale bojím se toho co by bylo.

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:19 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
EvikP.

Ahojky všechny prstýnkové bojovnice... co dodat? Padla jsem a zase se snažím vstát a jít dál... vím, že se tam jednou dostanu. Jen jsem si myslela, že to bude jednodušší... Bez sportu to totiž u mě nejde. Teď jsem byla na dva měsíce vyřazená a hned mám 5kg nahoře a to dodržuju pití i jídlo...
Co se týče sekání se jídla... čímdál častěji se mi stává, že se mi sekne šunka, párek, pečivo ale vždy to rozdýchám... tak snad nezačnu blindit a nebudu muset na odpuštění bandu. :-(

=====================================================

EvikP.

Ahoj bojovnice... je mi ze všech těch reoperací nějak smutno... musím začít něco dělat, nebo všechno zhubnuté budu mít zpět. Mám neustále hlad, takže musím hodně pít a jak piju tak vypiju i 4,5l. Sice jsem už zase začala jezdit na kole, ale od pátku co jsem začala jezdit, mám 2kg nahoře a svaly to nebudou. Protože jak cvičím, tak víc spaluju a pak mám hlad ještě větší... no je to začarovaný kruh... Necítím žádné omezení a pak se naopak najedou stane, že se mi sekne kafe nebo voda. Potřebuju nutně pod rtg, bez toho to nemá dál smysl... Po třetím doplnění to bylo všechno fajn, omezení krásně fungovalo, dala jsem dolů 6kg a to tuků a pak najedou jak když utne. Dr. mi dal dalšího 0,5ml a přijde mi, že mi místo toho odpustil. Omezení od té doby absolutně žádné... nevím jestli je chyba ve mě, ale to jsem pak nemusela mít band, když neustále musím vážit a mít hlad... čekala jsem od toho trošku něco jiného. Nějak postrádám tu berličku... :-(

===============================================

EvikP.

Jenže boss proč to šlo rok bez hladu a najedou ne? Já už ani do Iscaru jít nechci, nebaví mě doprošovat se doplnění. Jak oni bez rtg můžou vědět, jak mám kroužek utažený? Už minule jsem se doprosila aspoň 0,5ml a stejně na prd. Někdy do května jsem byla s bandem maximálně spokojená, ale od té doby těžce lituju, že jsem byla tak pitomá a hnala se jak slepá kráva do bandu. Je to naprosto stejný jako před opkou.

qwys

Eviku, ted si vem, ze ja sem po tom 4.5 roku a prisla sem si jako extra debil. Mne pomaha ted jedine ta dieta, vsak jsem mela pred operaci 110 kg a kulovy sem shodila. Po doplnenich jsem spis nabrala.Bandaz by se uz opravdu nemela operovat. Ani u tech, kdo potrebuji zhubnout "jen" 30 kilo. Ono se totiz bandazi paradoxne z tech 30 kilo muze stat 50. Ale hlavne, ze to sype, ze?

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:21 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
monajda
Milé bojovnice :P na tonto fóru jsem byla poprvé v roce 2006, kdy jsem podstoupila bandáž žaludku. Jako malá i mladá jsem si vždy připadala tlustá, ale když se teď kouknu na fotky je mě k pláči co jsem si myslela. No nic. Před šesti roky jsem se rozhodla pro bandáž žaludku. Měla jsem "krásných" 141kg. Před operací jsem dala dolů 10 kg, takže na operační stůl jsem lezla s 131 kg. Za tři roky, kdy mě neustále vadil a bolel port, že jsem nemohla spát na břiše (a to je moje nejoblíbenější poloha pro spánek), běhat, plavat ... jsem dala dolů a mohu říct docela hravě celkem 55 kg. Moje váha byla 87 kg. Radost, kterou jsem prožívala asi nemusím popisovat. Z velikosti 56 jsem nosila velikost 46 nekdy i 44. A připadala jsem si opravdu krásná :D
po třech letech se však ručička nějak zbláznila a začala lést nahoru. Je pravda. že jsem jedla víc, ale měla jsem opravdu hlad a porce nejsou zase o hodně víc. Paní doktorka na kontrolách ńeustále opakovala abych snížila porce jídla. Několikrát utáhla bandáž. Neustále jsem měla strach aby se nevětšoval horní žaludek, ale podle dr. nevím jak získala tu jistotu bylo vše OK. No. Výsledek po dalších třech letech je, že moje váha je nyní na 117 kg :cry:
Vím, že před operací mě dr. říkala, že do 5 let se vrátí 30% váhy, ale je to pro mne situace, která mě vzala vůbec sílu a chtění do dalšího boje. Jím někdy třeba 5 lžiček na oběd a víc nemohu a potom sním třeba 2 knedlíky a klidně bych si mohla vzít další. Nevyznám se v tom jak vůbec na tom moje bandáž je.
Vážně přemýšlím o tom, že si ji nechám vyndat. Nevím však jak je to z hrazením vyndání bandáže. Nevím jestli se mám pouštět do dalších variant. Teď studuji jiné možnosti a koukám na toto fórum jaký mají ostatní zkušenosti s jiným druhem operace.
------------------

Myslím, že to je problém nás všek okroužkovaných. Jsem po operaci 6 let. Po operaci jsem měla za to, že takovou malou škvírou nemůže nic projít. Asi 2-3 měsíce jsem pila pouze vývar a pila vodu. Kila šla dolů jak po másle. Po překonání tohoto stavu, jsem měla misku 150 ml a do té jsem si dávala jídlo. Tuto misku používám stále, ale častěji už talíř.
Mám také problémy, ale z 75% si za ně mohu sama. Přestala jsem se soustředit na 5 jídel po max. 3 hod. a velikost porce (za ty roky to mám přece zmáknuté, když žaludek tlačí, znamená to stop), pitný režim (místo vody bez bublinek a čaje, víc piji Nestea čaje), pohyb (dřív jsem denně jezdila na rotopedu, chodila plavat... teď nic moc)
Jenom si omlouváme proč to nejde.
Já tedy nevím, ale mě před operací říkali, že je to opravdu jen berla, která nám má pomoc nastartovat jiný životní styl. Nepomůže žádná operace, pokud budeme podvádět. :shock:
Dnes sjem na tom tak, jak uvádím dole. 2.2 jdu na konzultaci a opravdu hodně zvažuji, zda podstupovat další operaci (Tubu), kdy pokud nebudu dodržovat celý život jistá pravidla, tak si opět ničím nepomohu. Nebo si nechám vyndat bandáž a začnu sama od sebe pracovat na sobě.

Mám kamarádku, která se mnou byla na operaci, byly jsem spolu na pokoji. Zatímco já jsem zhubla za 3 roky 55 kg, tak ona neustále bojovala s tím, že 5 kg dole/8 kg nahoře. Byla opravdu nešťastná. Teď, já přibrala 30 kg a ona zhubla 18kg a je v pohodě. Kde u ní nastal ten zlom neví. Zatím co já ztratila vůli k boji, ona ji získala.

Přeji nám všem, aby jsme tu vůli opět získaly.
Pěknou neděli


bobule
no já si právě myslím, že nepletu. Nepsala jsem, že bez kroužku to nebude s celoživostním hlídáním. Myslím však, že když člověk nenodržuje pravidla s bandáží, nebo tubu, tak si může ublížit. Roztažení horní části žaludku - bandáž, roztažení změnšeného žaludku - Tubu. Do bandáže jsem šla s tím, že budu mít berličku, která mě pomůže k změně. Ale pokud člověk nedokáže opravdu dodržet předem nastavené pravidla, tak mu to je k ničemu. A protože také nemám pevnou vůli a vím, že jsem si tím zpět projedla 30kg, tak je pro mne otázka jak by pomohla další varianta operace.
Mám opravdu ráda sladké. Vezmu si třeba místo oběda tabulku čokolády a nic víc nemusím. V létě mě zase místo oběda stačí zmrzlinu. To jsem říkala i doktorce, že se sladkého nedovedu (a možná ani nechci) vzdát.

Myslím, že se hodně spoléháme právě na tu operaci, ale neuvědomujeme si, že hlavní je naše změna ve stavování, pohybu... Operace je opravdu jenom pomůcka (rozhodně veliká), která nám to pomůže rozjet.


Já bych bez operace nezhubla ... nemám pevnou vůli a vím, že kdybych měla původní (rozežranou) velikost žaludku, tak se budu stejně dokrmovat dokud nepocítím, že jsem plná ... v tom je kouzlo celé operace, že jsme plní už po malých porcích které by jsme neměli vůli dodržovat při naší "normální" velikosti žaludku ....

Takto to aspoň u mne ale nefungovalo a stalo se to i dalším, kteří již operaci mají. Po bandáži jsem zhubla 55 kg za 2-3 roky. COž pro mne bylo něco úžasného. Protom jsem však zjistila, že pocit plnosti je už při trochu větších porcích než jaký jsem měla po operaci, ale říkala jsem si že se žaludek ozve,kdy je plný. A po dalších 3 letech? Ozývá se stále, tak jak, kdy a proč se ksakru ty kila vrátila?

Je to opravdu jenom můj pocit v mé situaci. Uvidím co dáme s doktorem dohromady. Třeba tak budu další s Tubu, nevylučuji to. Jenom chci být opatrná, protože vím, že nemám pevnou vůli.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Naposledy upravil Scalla dne 27 črc 2012 08:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:22 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
beata
Zdravím všechny,

tak já se sem do klubu po letech vracím pro podporu a koukám, že z vás chytnu depku :? :mrgreen: .

Je tu někdo kdo s bandáží nemá problémy?

Já po bandáži jak jsem něco zhltala, nebo jedla moc rychle tak jsem zvracela. Nějak jsem si to časem neuvědomila a začala jsem u jídla hodně pít. Vše proteklo a já jedla a jadla.
Zhubla jsem zprvu 20 kg, ale hlídala jsem si kalorie a více se pohybovala. Jedla jsem vše, hodně kousala a počítala kcal. On mi pan doktor říkal, že zázraky nejsou , je to jen taková berla. Pak přišly rodinné problémy, změna zaměstnání, málo pohybu - přesněji žádný a ------ hup - šlo vše nahoru. Na kontroly jsem přestala chodit, protože jsem se styděla. Vždyť správnou stravu a pitný režim jsem nedodržova. Dokonce ani tu denní půl hodinku s hafana jsem nedělala - mám velkou zahradu. :(
Problémy nemám. Jen dnes jsem na nic jiného jak na jídlo nemyslela a pořád jsem se pozorovala. Pojedla jsem bez pití, trochu mě ten horní žaludek tlačil, pak to spláchla až za půl hoďky. Výsledek - nejsem přežraná a unavená. Uvidím co bude dál.

Když jsem to tu pročítala, tak je v podstatě jedno jestli mám bandáž, nebo šmiknutý žaludek. Po čase přestane všechno fungovat. Je to vše jen k nastartování - jinak celoživotní omezení - hlídání porcí, kalorií a pohyb.
Ještě jednou - je tu někdo, kdo má víc jak 4 roky bandáž a je s ní spokojen?

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:26 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Kača1
Petruse, je tady ještě jedna diskuze Padlé prstýnkové bojovnice kde holky píšou o problémech s bandáží. PAtřím mezi ně. Po operaci jsme otěhotněla velice brzy (2 měs) a v 8 mém měsíci mi začaly problémy jak popisuješ ty: bolest v jícnu, jako bych jedla nafouknuté balonky, šílený tlak v břiše a následné zvracení....zhubla jsem osm kilo a rodila s váhou nižší než před otěhotněním....vlasy mi padaly. nehty se rřepily, měla jsem rozleptanou pusu od zvracení, zuby zkažený, křeče v rukách z nedostatku hořčíku..miminko nepříbývalo na váze, já v prdeli s psychikou upoutaná na lůžku a skoro dva měsíce na kapačkách.........pořád mi dělali gastro a můžu Vám říct že gastro v těhu je pěknej hnus......no byla jsem ujišťována že po porodu to ustane....těšila jsem se na porod jako na svátek!!! Ale ouvej, po porodu vůbec nic neskončilo ba naopak...zvracela jsem už úplně pořád, už jsme si na zvracení zvykla-najíst-vyzvravcet-najíst-vyzvracet...nenáviděla jsem se a styděla jsem se za to......osm měsíců po porodu jsem zkolabovala z vyčerpání (šla jsem se vykoupat) a probrala jsem se až v sanitce zimou. Dva dny do mě cpali infuze a apk mi bandáž vyndali.......kroužek se posunul v těhotenství k jícnu, měla jsem tam rozsáhlý zánět a píštěl.Proč se to slao? Tři lékaři a tři názory......1) kroužek se posunul k jícnu ke konci těhotšnství...otěhotněla jste moc brzo, 2) španě provedená bandáž Iscare-reklamujet to!!! (to mi řekl příjímací lékař na chirurgii, 3) snědla jste velký kus jídla a prot se kroužek posunul........takže vlastně dodnes nevím co se stalo.........

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:28 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
petruse
Nejprve bych vás chtěla všechny pozdravi t dlouho jsem tu nebyla vlastně jen jak je přivítaní nejprve napíši něco o sobě v lednu jsem se rozhodla že půjdu na bandaž žaludku a žačala jsem držet dietu takové talířky a šlo to měla jsem jít na bandaž 18.4.2011 ale onemocněla jsem a další termín bandaže byl 20.9.2011 bylo to v úterý a já výkend před tím jsem byla hodně nastidla tak jsem se potila ale dokazala jsem to nastoupila jsem na tu bandaž nejprve jsem měla tekutou stravu pak 6 týdnu kašovitou stravu a pak jsem přešla na normálná a žačali se oběvovat problémy nevím jak to všechno rozepisovat ale stalo se že už jsem nemohla jist ani pít tak 20.12.2011 jsem šla na operaci tak mi tu bandaž vyndali dneska my vyndali stehy u nás ale měla jsem jet do iscare tak se chovají uplně jinak tak jsem to chtěla ze sebe dostat je mi to moc líto že to tak dopadlo nabízeli jinou ale nevím nemám sílu byla jsem tak rada že to mám a teď nic ale kdybych se měla rozhodnout znova tak asi pujdu do toho znova
ted vám napíši ještě váhu metřík neumím
v lednu váha140-138kg když jsem šla na bandaž tak jsem měla 110kg a teď mám 93 kg
zatím ahojky Petra

Ahojky Terý já jsem měla za problém když jsem přešla na normální stravu tak jsem s tím měla problémy jídlo my občas uvízlo a a to byla velinánská bolest musela jsem zvracet ale nebylo to to jídlo ale samé hleny takové šlemovité tak jsem 1.12.2011 jsem jela k panu doktorovy a ten my říkal ať přejdu na kašovitou stravu a když budu mít také problémy tak mám hned přiject také my to někdy dělalo problémy tak jsem 12.12.2011 sama přešla na tekutou stravu žačala jsem mít problémy hodně mě bolel žaludek palet žáha a když jsem něco snědla cítila jsem to hodně na žaludku a žačalo mi dělat problémy i když jsem pila tak jsem musela jet k panu doktorovy to bylo 15.12.2011 a pan doktor si mě tam nechal nemohl mě pustit v tom stavu když jsem do sebe nic nedostala hned mi udělal předoperační vyšetření kdyby náhodou ať to měl čekal na vyšetřený v patek na to gastro ten den jsem dostala 7 kapaček nejedla jsem a ani nepila druhý den jsem šla na gastroskopii ale tam bylo všechno v pořádku byl tam semnou i pan doktor myslel že budu muset hned na operaci ale všechno tam bylo na svém místě pak přišel za mnou a říkal že by to mohl být jícen to prý nepoznají před tou bandáži je to malé procento nepoznají před bandáží na vykend jsem jela domu a měla jsem vypít aspoň ten litr a v ponděli jsem měla hned přiject na kontrolu já jsem se snažila pít i jíst ale bolelo to ale nechtěla jsem tu bandaž vyndat když jsem přijela v ponděli na kontrolu panu doktorovy se nelíbylo jak jdu dolu ještě to ponděli mi zajistil jedno vyšetření ted si nemužu vzpomenout ale nebylo to daleko od iscaru musela jsem vypít radioaktivní látku a pak mě rengenovali říkal mi že musím jíst a pít muselo se to nějak řešit byly svátky na cestě já jsem chtěla že budu pít jak je v tý lekarně prodavají ty napoje ty drinky jak tam je všechno nemužu jsi v pomenout asi ten nutridrik pan doktor říkal že to nejde že musím jíst měla jsem přijet hned tu středu jela jsem domu abych pravdu řekla byla jsem hodně vyčerpaná a když jsem dorazila domu dostala jsem průjem nevím s čeho a měla jsem černou stolici a šli za mě pak hneny řekla jsem si že budu pít a jist snažila jsem se ale bolelo to nesnědla jsem ani svoji porci byla jsem rada že jsem snědla 50ml tak druhý den jsem jela nečekala jsem ani na tu středu a řekla jsem at mi to vyndají a vysledky s toho rengenu my zjistili že to dělá ten jicen tak 20.12.2011 mě vyndali tu bandaž byla jsem s toho špatná a ještě jsem je mo to moc líto ale nelituji toho šla bych do toho znova kali mám dole teď přemyšlím o tubulizaci musím něco dělat nechci abych to třeba znova nabrala jak to mám teď venku tak mám často hned a snažím se dojítat zeleninou bandaž byla super stačilo málo a měla jsi dost ach joo musím s tím něco dělat 5.1.2012 jdu na kontrolu tak uvidíme

Zravím všechny dneska jsem byla na kontrole u pana doktora Melechovského ten je tak hodnej a jak to umí vysvětlit říkal že už vypadám líp řekla jsem mu jaké mám pořád problémy pořád mám že my uvízne jídlo ale hlavně tuhé musím to hodně zapíjet na kontrolu jdu 16.2 2012 a když budu mít pořát problémy tak pujdu na jedno vyšetření tedy zákrok že my do žaludku dají hadičku a jak je ten jícen kde to mám zužený tak mi tam dají balonek a nofouknou ho aby se my to roztáhlo pan doktor říkal že se to muže i prý opakovat tak teď mám odpočívat musím se svěřit jsem s toho všeho hodně unavená když my udělali tu bandáž v září 20.09.2011 tak jsem byla štastná šla jsem dolu jak jsme měli tu tekutou stravu tak jsem se moc těšila na kašovitou bylo to dlouhé ale ta přestava že až budu na normální stravě tak to bude super a když jsem přišla na tuhou stravu tak začali problémy žačalo my váznout jídlo šla jsem k panu doktorovy 1.12.2011 a říkal ať přejdu znovu na kašovitou stravu ale pak ji žačalo dělat problémy i kašovitá strava 15.12.2011 jsem musela znohu k panu doktorovy protože už jsem nemohla ani pít pan doktor si mě tam nechal dostávala jsem infuze druhu den my dělali gastroskopii a ta dopadla dobře pan doktor říkal že to bude jícnem a na víkend jsem šla domu snažila jsem se pít a jíst v ponděli jsem musela na kontrolu po víkendu o tom víkendu jsem měla pořád problémy nešlo my to a tak jsem ješte to ponděli mě poslal na jedno vyšetřený jícnu vypila jsem radioaktivní látku a byla jsem pod regenem pak jsem to spolkla a rengenovali mi to jak to tam prochází a prý my to jde špatně tak jsem podstoupila operaci že my vyndali tu bandaž jinak to nešlo když jsem nemohla jist a ani pít nezlob te se že se asi opakuji potřebuji ze sebe dostat je toho na dně moc nevím co mám dělat jestli mám jít do jiné bandaže a nebo né doma nechtějí ale já pořád o tom uvažuji o tubulizaci mám smíšené pociti já jsem už zhubla hodně a zdravotních problému my narustaj 17.02.2012 jdu do nemocnice na kapačky myslela že když budu hubnout tak buda spokojená ale nějak to neprožívím ale teď se hodně bojím abych nepřibrala co by jste dělali vy na mém místě

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Naposledy upravil Scalla dne 27 črc 2012 08:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:28 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
martina

po posledním příspěvku katky tady přidám svůj poznatek - bandáž mi byla v operována v roce 2006 (což bude letos 5 let) při váze 110 kg, z počátku jsem skutečně neměla vůbec, ale vůbec žádné problémy. Byla jsem nadšená, jedla jsem málo, hubla naprosto předpisově, možné ještě o něco víc, jíst jsem mohla vše - i maso, jen rýže mi dělala problém, ale na to jsem byla upozorněna. Takže jednodušše řečeno - co víc si přát????????????????

Po půl roce přišlo první doplnění a s ním - první kila nahoru, takže opět nasadit tekutou stravu, aby to šlo dolů. Ano výsledek byl 84 kilo, byla jsem šťastná. Po nějaké době po nátlaku na pana doktora, že mám hlad a nestačí mi velikost porce, přišlo druhé doplnění. A.................. nevím, zda to bylo po tom doplnění, či ne, ale nastaly problémy. Něco málo víc jak ROK po operaci. Bolesti v oblasti portu, otoky, červené boule byly na denní pořádku. Vždy 14 dní to bolelo, pak týden klid a znova a pořád dokola. K tomu jsem nemohla téměř nic sníst, pila jsem jen vodu, a to jako na počátku po operaci - jeden lok - mezera - jeden lok - mezera atd. Cokoliv jsem "snědla" šlo v zápětí VEN za hrozných bolestí. Kontaktovala jsem pracoviště, kde jsem byla operována (ISCARE) a objednala se na kontrolu. Dojela jsem a ............ pan doktor nebyl a bylo mi sděleno, že takovou dobu po operaci mi musí stačit sestřička, která se mnou probere jídelníček. Poděkovala jsem a objednala se znovu, že potřebuju konzultaci s lékařem. Bylo to poznamenáno, měla jsem si psát jídelníček a kdy mi je špatně atd. Přijela jsem na novou domluvenou kontrolu a jaké bylo mé překvapení - situace se opakovala. Prostě jsem byla dlouho po operaci a nikdo s chirurgů se tam se mnou nemínil bavit, i když jsem měla problém a má váha byla opět 100 kilo, aniž bych cokoliv jedla.

Díku tomuto foru a na doporučení jsem se objednala do Turnova, kde se mě ujal náš jedinečný pan doktor Hrubý, který mi poprvé udělal RTG žaludku a zjistil, že bandáž je sice volná, ale spodní žaludek prostě nepracuju. Vše co sním či vypiju zůstane v horní části a ta to prostě vypudí. Bandáž zapříčinila to, že ten žaludek si odvykl pracovat a začal se chovat tak, jak se choval. Byla jsem vyhladovělá, a proto si moje tělo začalo ukládat absolutně všechno, tudíž i tu trošku vody, co jsem do sebe občas dostala. Takže jsme se dohodli na band ven a udělání tubulizace. Při operaci bylo navíc zjištěno, že mi hadička od portu přirostla k játrům, proto ty občasné nevysvětlitelné bolesti při prudčím pohybu. Prostě za ně zatahala.

Po reoperaci, od které již zanedlouho uplynou 3 roky se cítím skvěle, odpadly bolesti po portu, můžu jíst opravdu všechno (no dobře - nemůžu červenou řepu :lol: :lol: :lol: :lol: ), zhubla jsem tolik kilo, kolik jsem si ani v nejodvážnějším snu nedokázala představit a je mi dobře. Proto, když se někdo bezhlavě žene do bandáže jen proto, že ji bude mít dřív než jinou operaci, tak musím reagovat.

Vím, že tento můj příběh spousta lidí tady už zná, byl ve starém foru v Kavárně, ale myslím, že i pro nováčky bude tato moje zkušenost ponaučením. Pokud začnou problémy s bandem na nic nečekat a jít a otravovat lékaře tak dlouho, až se začne starat a něco dělat.

A ještě se tady někdo - myslím Romča K. - ptal na nevýhody tubulizace - tak jedna by tady byla :lol: - doživotně budu brát léky s omeprazolem - je to u malého počtu lidí, někdo je může vysadit měsíc po operaci, někdo do půl roku a pár lidem zůstane doživotně, což je můj případ, ale jeden prášeček ráno na lačno nikoho nezabije, ne?

verca

nejhorší a nejsmutnější na tom všem je to, že ty problémy projeví až za nhějakou dobu...ze začátku je člověk spokojený, tak si nepřipouští, že bude mít někdy v budoucnu problémy..... chjo, je mi vás opravdu líto..... :?

martinko skvěle jsi popsala svůj "příběh" s bandem.... díky za něj :wink:

Omeprazol jsem přestala užívat cca 3 týdny po opce a od té doby neberu NIC - ale jak píšeš - je pár jedinců, kteří neberou nic... a mezi ty se naštěstí také počítám... :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:30 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
zelenooka_panenka
AHoj Všem,

tak koukám problém s bandáží tu mám z Vás opravdu mnoho, já byla operována v roce 2006 v Iscare tenkrát jsme zhubla skoro 50 kilo, dnes už skoro 3O nahoře. Jsem rozhodnutá jít si to vytahnout a nechat si udělat nejspiš tubulizaci. Mám velké problémy stále zvracím a já i všichni okolo jsme z toho akorad neštastni. Takže budu ráda, když se se mnou podělíte o poznatky z těchto dalších operací a všem držím pěstičky. Jinak na tubu se chystám do Turnova :)

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problémy s bandáží
PříspěvekNapsal: 27 črc 2012 08:32 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Terča

Boss, jj, jak popisuješ ten Bossákův pohled na celou věc, vybaví se mi Milan. Při pohledu na mě, kdy jsem po prvním soustu letěla na wc, kde jsem 20 minut slinila na mísou, to jen utvrzovalo jeho odpor k bari operacím . Naštětstí si na to teď už ani nevzpomene :) .
Jeník je relativně krátce po operaci. Já nevím, jak jsi to měla Ty, ale já první rok po operaci žádné problémy neměla, spíš jsem ani nevěděla, že nějakou bandáž mám. Neměla jsem problémy ani po mase, ani po rýži, ani po ovoci a zelenině...
Marti, ve svém příspěvku si narazila na jednu věc, na velikost porcí. I to jsem si zažila, kdy jsem to Mudr říkala a ona mi tvrdila, že to není možné možné, že mám po své porci hlad. Tvrdila, že mi to prostě musí stačit.
Já musím být ve všem extrém, já beru Omeprazoly dva, ráno a večer. Vůbec to neřeším, hormony na štítku mám taky doživotně, stejně tak i železo...

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení