fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 27 dub 2024 18:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 13:31 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
Draha Romca ! Ved on cas ukaze!!!!!!!! A potom to nebudeme my kto si bude sypat popol na hlavu a lutovat ;) prajem Ti,aby si mala stastie a bola tou druhou,ci tretou v poradi co aj s plikaciou schudne 60 kg.... kazda z nas tu hovori za seba a ked sa Ti to nepaci,je to uplne v poriadku... ale pozname osobne bohuzial az prilis vela ludi,ktori na to uz doplatili a snazia sa najst pomoc kde sa da :( pretoze na inych forach nenasli pochopenie a ani u lekarov...

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 13:31 
Offline

Registrován: 01 dub 2011 08:40
Příspěvky: 143
Bydliště: kousek od Prahy
POUZE FAKTA !!!!

Jsem 19 měsíců po plikaci na OB, odhozeno 35 kg, hřeben plikace ze 2/3 uvolněn - čili rozmotán. Návyky zůstávají, tj. množství jídla max. do 150 ml, pravidelně po 3 hodinách a denní příjem tekutiny cca 3 litry.
V případě komplikací (hlad, stoupání váhy) přislíbená reoperace.
Pro mne je plikace jediná operace na kterou jsem byla ochotna přistoupit:
1) bandáž NE - moje tělo nesnáší cizí předměty
2) tubu NE - nejsem ochotna se dobrovolně zbavit části orgánu, který se mi zdá pro život hooodně důležitý :lol:
3) ostatní radikálnější operace by mi ani nebyly nabídnuty vzhledem k nejvyšší váze 110 kg při 165 cm

Přístup k pacientů na OB - mluvím za sebe, moji neteř, sestřenici i kamarádku ..........SUPER !!!!!!
Omlouvám se za špatný metřík - aktuálně 75 kg (dnes ráno)

TOLIKO FAKTA

_________________
Obrázek
MILUJI SVOJÍ PLIKACI
56 let,165 cm, nejvyšší váha 110, nejnižší 58
10.5.2011 plikace OB
plikace ze 4/5 rozmotaná
replikace - 25.4.2013
huráááááááááááááá jsem v cíli ale nepolevím !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 13:39 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Romčo

první SZ směřovaná k tobě:


Mattoni píše:
Předmět: KAVÁRNA aneb povídání o všem možném

Romča píše:
Jste prima!Já jsem teda veskrze pohodový člověk,snažím se myslet hodně pozitivně,ale nějak to na mě padlo :? Už je dobře :D O operaci se mi ještě nezdálo,ale třeba přijde i to :D Jak jsi to myslela,že po plikaci mi půjde váha dolů pomalu?Já myslela,že právě zprvu to poletí a pak,až se to ustálí,půjde to pomaleji.Zítra vlezu na váhu a uvidím.Cítím se fyzicky dobře,musela jsem něco dát dolů,dopnu i čerstvě vyprané džíny!Snažím se omezit v jídle,jak mi radil nutriční poradce,jím 6x denně.Docílila jsem toho,že nejdu spát hladová a neprobouzím se s kručením v břiše.Na oběd si toho naložím podstatně míň,než dřív,ale na sváču jsem si dala kousek pudink.buchty,takže zas až tak vzorná nejsem :roll:




Romčo,
po plikaci se hubne pomaleji, možná prví dny půjde váha rychleji ale pak třeba za půl roku třičtvrtě roku se to zpomalí.
Ve tvém případě s tvou váhou ti měli doporučit TUBULIZACI.
Mrkni na váhové úbytky po plikaci a po tubulizaci tady :arrow: viewtopic.php?f=25&t=1464 vždy klikni na tabulku :wink: a porovnej ubytky plikace versus tubulizace...
Já měla 149 kg, šla jsem na tubu ale hubla jsem jen rok, pak jsem otěhotněla, takže už to hubnutí bylo zastaveno, jinak bych měla méně, ale já mám tubulizaci.
mattonka



druhá, a poslední SZ k tobě:
Mattoni píše:
Předmět: Nedočkavý Špendlíček, Mostiště :)

Romča píše:
Ahojky,moc držím pěsti a závidím,že to budeš mít za chvíli za sebou.... :D Mě operace čeká až 15.12. v Praze a že jsi nervozní,ti věřím,já jsem taky myšlenkama pořád u toho,jaké to bude "POTOM"....Všem,kdo to máte za sebou závidím už ten váš klid,že jste to dokázali a jistě jste na sebe všichni pyšní a to já budu taky!!! :lol: Já ani nemám cíle,vlastně jsou to jen prosbičky :abych to zvládla a probrala se vůbec z narkozy,abych neměla nějaké problémy po operační,no a potom abych to všechno hezké,co mě čeká jakmile budu hubnout (budu,že jo?Ježišmarjá,já se tak bojím,že to nepůjde dolů :shock: )...Mám to stejné-váha 147 kg,něco jsem snad teď sundala,taktéž budu šťastná,když se dostanu na 100kg a za každé kilo pod,budu jen ráda....Přeju ti znovu,ať ti to dopadne a držím pěsti!



Můžou být 3 důvody:
1) zdravotní pojišťovna
2) startovní váha-po plikaci dáš možná -30 kg, po plikaci se hubne méně a při tvé váze spíš doporučí tubu nebo bypass, ale přikláněla bych se k tubu... když má tuto operaci udělat tak aby měla efekt a při vysoké váze se plikace bohužel nevyplatí a stojí to peníze
3) je vyčerpaný limit pro plikace pro letošní rok, od nového roku se plikace opět s pojišťovnymi obnoví a operuje se dál...
:wink:




V té druhé SZ jsem reagovala na Břeclav o které si psala, že tě tam odmítli, následně jsem si přečetla, že to bylo z důvodu pojišťovny.
Pak jsem ti ale poslala asi 3 odkazy na jiné nemocnice, kde by tě operovaly a kde by si to měla blíž.

Annax ani já nejsme lékařky, ale lidi co tady jsme několik let a máme nasbírané zkušenosti právě od operovaných lidí z různých klinik, nemocnic a poznatky, zkušenosti,pořádají se srazy, na kterých se dozvídáme další zkušenosti nebo jak pozitiva, tak negativa, co Vám, nováčkům chybí...
A neradíme pouze my, těch lidí se zkušenostmi je tady daleko více.....

Nevidím důvod, proč nadávat na ty, co ti pouze radí a netlačí tě do toho nebo něčeho jiného, pouze píší svůj názor, protože tu zkušenost mají...

Budu ráda, když po operaci budeš přispívat svými pozitivními zprávami, ale i o těch negativních je třeba vědět i přes to, že se vám nováčkům to nelíbí.

A více zvážit operaci, na kterou jdete. Lékař radit může, ale vy s tou operací budete žít a v případě neuspěchu budete ukazovat na lékaře, který od vás dá pak ruce pryč... protože s operací jste souhlasily.

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 14:28 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
gemini očekáváme zde nárůst příspěvků z řad uživatelů z drobků, takže Ti děkuji za ten Tvůj :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 14:47 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Romanko
a ostatní děvčata, kterým nejsou příjemné naše dobře míněné rady:

Ráda bych vám řekla, že jsme na tomto fóru dobrovolně, ve svém volném čase a stále trpělivě radíme, odpovídáme na dotazy a pomáháme ...
Protože Verča, Mattonka i já jsme tu dlouho a setkaly jsme se už s ledasčím, tak vám radíme tak, jak radíme.
To samozřejmě neznamená, že VŠICHNI z OBK mají problémy, to už by tu kliniku přece dávno zavřeli :roll: Jasně, že tam je většina spokojených :lol:
Tady na Moravě zase lidem rozmlouváme Surgal. Tato nemocnice neměla nikdy dobrou pověst a ani minibary na pokojích ji nezlepšily :roll: To ovšem neznamená, že by tam nebyl NIKDO nespokojený s operací. Ale procento problémů je prostě vyšší. Shodou okolností ležela před časem moje známá se žlučníkem v Bohunicích. Za 5 dnů tam přivezli 6 zprasených bariatrických operací ze Surgalu :shock: i ona sama musela čekat, až se uvolní sál po opravě nepovedené operace. I proto Surgal nedoporučujeme ...

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 16:15 
Offline

Registrován: 30 říj 2012 10:52
Příspěvky: 40
Nevím,jestli můžu reagovat tady,když mi sem odpovídáte a já vlastně nemám žádnou zkušenost s bariatrickou operací :D
Víte,je škoda,že právě v tuhle dobu (advent a dnešní Mikuláš),se rozpoutala takováto debata.Je pravda,že jsem jen reagovala na vloženou zprávu od zahradnice a napsala svůj názor.
Annax,Mattoni,Verčo,děvčata,vy máte již po operaci,některá dýl ,některá kratší dobu,ale upřímně-vy jste věděly,do čeho jdete a jak vše dopadne a vy to budete zvládat?Nemyslím si.Taky jste byly natěšené a chtěly začít nový život s méně kily,ale jisté výsledkem bariatrického zákroku jste si nemohly být jistá na 100% ani jedna!
Víte,je těžké to rozmlouvat člověku,který (jako já),má už vše vyběhané a papíry v ruce,termín ....a vy mu napíšete:"Tam nechoď,jsou to fušeři,dělají to blbě!"Toho člověka (mě) jste rozhodily a na klidu mi to nepřidalo!
Už jsem rozhodnutá,nic měnit nebudu a budu jen doufat,že vše dobře dopadne!Stejně jako to dopadlo vám :) Hezkého Mikuláše!

_________________
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/ ... weight.png


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 17:42 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Romča
upřímně?
já díky foru neudělala blbost v podobě bandáže a plikace se svou startovní váhou 149 kg... (píšu to sama za sebe) forum mi teprve pomohlo pochopit, že tyto dvě operace je pro mě blbost a házet si korunou, jestli budu "tak úžasná a s plikací zhubnu -60kg", to se mi fakt nechtělo...

když už jsem se rozhodovala tak aby úbytek stál za to a tuby ukazovaly ve většině případech úbytky, jaké jsem chtěla taky... u plikací se to říct nedalo, bohužel.

Věděla jsem o reoperacích ale chovala se tak, jako kdyby se reoperace nedaly udělat, protože já si v těch operacích nelibuji, když nemusím, na sál dobrovolně nelezu.

Ležela jsem na foru každý den, četla několik dní forum zpětně snad všechny témata, hlídala metříky holek, každé negativum bylo pro mě plus, důvod k zamyšlení, přemýšlela jsem, jestli to zvládnu po opce ale já strašně chtěla zhubnout i za cenu, že jsem přehodnotila typ operace a šla do ní i přes překážky.

Na operaci jsem se těšila, když jsem nastoupila den před opkou, měla jsem virozu a hnali mě na krční... kdyby mě nepustily, podepsala bych cokoliv, abych se dostala na sál a za cenu, že pak budu trpět...(pokud by nešlo vyloženě o život) krční mě pustila, po operaci jsem stejně trpěla ale nezalitovala ani na vteřinu......


Nováčci, co si myslíte, že to myslíme špatně, hlavně nováčci....
začtěte se do fora, pročítejte forum co nejvíc to jde, protože uvnitř najdete to, co se vám tady snažíme napovědět, ale na to musíte příjt vy sami, pokud naše názory a rady jsou špatné a myslíme to špatně.
Zamyslete se, proč to píšem, jsou to vše informace z tohoto fora, z různých témat, ze skušeností uživatelů.... a pokud se opravdu začtete, příjdete na to, že to prskání kolem plikací s vysokou váhou a nebo klinikama je vlastně uvnitř napsáno, jen vy jste to nečetli a nepřesvědčily se, co tady píšem. Ty negativa jsou i uvnitř fora, ale o těch se taky nedozvíte, pokud vám to nenapíšem a pak je zle úplně zbytečně.
Kdyby se každý nováček pustli do čtení fora, nemusel by se tu setkávat s negativy a tím, že strašíme před operací lidi. O tom toto forum není, chceme tady lidem pomáhat ale nebudeme nikomu mazat med kolem pusy, když uvnitř fora negativa jsou a víme o nich.


Nikoho tady násilím netlačíme do tubu, ani do plikace nebo aby nechodil tam nebo onam. Jen píšem názor,radu a jak si to dotyčný přebere a jestli zapřemýšlí, je na něm, rozhodnutí už je na každém z vás.

A Romčo, pokud trváš na svém, trvej, já ti to nerozmlouvám a přeju ti, aby si nám chodila do pokroků psát samé úspěchy. Aspoň dokážeš tady všem, že budeš patřit mezi ty šťastné s úspěšnou plikací při vysoké váze.

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 18:26 
Offline

Registrován: 17 črc 2012 15:39
Příspěvky: 170
Bydliště: Bratislava
Ahojte,
nedá mi nezareagovať na aktuálnu diskusiu. Som z tých, čo si najprv všetko na fóre preštudovali a až potom sa zaregistrovala. Aj teraz viac čítam ako prispievam. Fórum, je jednoznačne veeľmi užitočné.
Podľa mňa tu kočky ako Mattoni len suplujú lekárov, ktorí by mali všetkým záujemcom o bariatrickú opku vysvetliť všetky typy opiek, vrátane ich plusov a mínusov a nie len navrhnúť takú ktorú oni konkrétne robia bez ohľadu na to čo je pre záujemcu naozaj najvhodnejšie. To ale automaticky predpokladá dozvedieť sa aj nejaké negatíva. Ak sa niekto pre to naser.e, je to jeho problém. Podľa mňa je tu každý vítaný viď napr. taký Jeník, je v poho, je jeden z tých, kto má fungujúcu bandáž a je tu, hoci aj voči bandáži sú skôr negatívne odporúčania.

Úprimne sa priznám, že mi je divné, keď u Vás v ČR Vám lekár povie, rozhodnite sa, akú operáciu chcete (aspoň tak som to pochopila, že sa to takto deje väčšinovo). Mne pri prvej konzultácii vysvetlili všetky operácie a doporučili podľa váhy a pridružených problémov typ operácie (u nás zohráva trochu aj faktor ceny, keďže to cvakáme z vlastného, príp. rodinného vrecka). Primárne to bolo TUBU ale alternatíva bola aj plikácia, hoci z osobných dôvodov som plikáciu veľmi rýchlo zamietla. Ja ako neodborník sa mám sama roznodnúť? Viem, je to moje telo a môj život, ale predsa...podstatné bolo doporučenie odborníka.

Na margo kočiek, ktoré sa vyjadrujú pozitívne o plikácii, beriem to, len mi nedá okomentovať, že viaceré aj keď sú bez problémov a chudnú už majú problémy s rozmotanou plikáciou a je tu riziko reoperácie. Tak aký to má význam, resp. nechceli by ste o tom vedieť, než si s kľudným svedomím ľahnete pod skalpel?

_________________
Obrázek

3.10.2012 - predoperacne vysetrenie, hotovo
12.10.2012 - operacia Trnava, tubu sa nekoná - odklad cca 1 mesiac pre zápal pažeráka
7.11.2012 - kontrolné gastro, pažerák je ok
16.11.2012 - tubu Trnava, začal nový život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 18:43 
Offline

Registrován: 17 črc 2012 15:39
Příspěvky: 170
Bydliště: Bratislava
Nuž asi som sa s Jeníkom trochu sekla, ale čo, veď aspoň vieme na čom sme...

_________________
Obrázek

3.10.2012 - predoperacne vysetrenie, hotovo
12.10.2012 - operacia Trnava, tubu sa nekoná - odklad cca 1 mesiac pre zápal pažeráka
7.11.2012 - kontrolné gastro, pažerák je ok
16.11.2012 - tubu Trnava, začal nový život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 18:51 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
charmed
u nás je to tak, že se jde na konzultaci, na které lékař vysvětlí všechny dostupné operace, které se na klinice nebo v nemocnici provádí...
pak je na každém z nás, jak se rozhodne, pro jaký typ operace a když na konzultaci byla položena otázka, proč ani nenavrhne, komu by co doporučil, odpověď byla, že v případě neuspěchu je to na doktorovi, na něj se vše hodí a tedy i to, že vybral špatný typ operace... proto je to ve většině případech na lidech...

jsou ale kliniky, kde to na lidech nenechají a jedou podle toho, co se hodí klinice-kde jde o prestiž kliniky, nikoliv, co je vhodné pro pacienta jako vhodné řešení obezity... už jsme tady i zažily případ, kdy měla paní kolem 150 kg a bandáž je ta nejvhodnější operace pro ni... :roll:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 19:40 
Offline

Registrován: 11 úno 2010 21:48
Příspěvky: 121
Ahojky, na toto forum už nechodím, ale pro všechny, co se rozhodují jít do plikace a kor na OB kliniku, sem napíšu svoje zkušenosti, protože proč by se měl někdo trápit díky špatnýmu rozhodnutí...
Jsem 2,5 roku po plikaci na OB klinice. Šla jsem na to a tam, protože jsem nechtěla nic radikálního, plikace byla hodně protěžovaná novinka tehdy a OB klinika se jevila jako špičkový pracoviště plný odborníků. Tak i opravdu působili - nicméně trochu křečovitě "americky". Během asi půl třičtvrtě roku jsem dala dolů asi 20 kg (původní váha 130 kg), byla jsem nadšená. Pak váha stála a pak začala stoupat a nestačilo mi málo jídla, měla jsem hlad (nepřejídala jsem se!, dodržovala malý jídla, intervaly, ale nestačily mi). Na OB klinice mi jen říkali, že musím sportovat, ještě menší porce... to jsem na operaci nemusela chodit... O reoperaci nechtěli slyšet. Tak jsem vyhledala Jablonec, pana primáře Vraného. Je to skvělej člověk, chápající a milej. Udělal mi rentgen (na OB klinice ho vůbec nedělají, čemuš se všude jinde diví) a zjistil, že plikace jaksi není. Nicméně ne, že je rozmotaná, ale že je málo zašitá už od začátku. Domluvili jsme se na kličce na střevě (takovej vlastně částečnej bypass, bez opětovného menšení žaludku), na reoperaci jsem byla 24.9.2012. Nyní, asi 2,5 měsíce po operaci mám dole 13 kg, jsem nadšená a šťastná :-)
Osobně znám víc holek, co bylo na OB klinice a mají potíže s plikací, není to žádná jedna bába povídala, znám je prostě osobně, plus další holky znám hodně dobře přes internet, protože jsme se spolu radily co v "našem selhání" dělat dál.
Každý, kdo by chtěl cokoli ode mě poradit nebo znát jakékoli moje zkušenosti (sem jsem to napsala hodně stručně), klidně se mi ozvěte na maila a ráda poradím, sem na forum vůbec nechodím (tak na zprávy odsud nereaguju) jen mi kamarádka řekla, že tu jsou nové holky, co chtějí plikaci na OB klinice, tak jsem si řekla, že napíšu svoje zkušenosti. mail: lucie.penize@seznam.cz Nemám sebemenší důvod si vymýšlet, jen prostě já bych byla ráda, kdybych nemusela na reoperaci a už v počátku se rozhodla jinak, v době, kdy já na plikaci šla nebyly skoro žádné informace, tak jsem se objektivně rozhodnout nemohla, nyní už jsou a já nechci, aby se někdo zbytečně trápil.
Tím, že jsem už dlouho po plikaci a byla jsem jedna z prvních, co tady plikaci na OB klinice měly, tak mi psalo hodně a hodně holek, takže vím, že skoro nikdo nezhubl víc než 30 kg, ale i to jsou většinou vyjímky, co se ale neudrží. Většinou se schodí tak 20 kg. Ty, které zhubly nějakých 60 kg jsou, ale hledal bys je jako jehlu v kupce sena...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 19:58 
Lucie K

to by člověk vzteky brečel :( :( , hlavně když si vzpomenu jak se strašně na OB vytahujou jaký mají výsledky, jim totiž vůbec nejde o člověka!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 20:19 
Offline

Registrován: 30 říj 2012 10:52
Příspěvky: 40
Mattoni,Annax:
Já znovu opakuju:přišlo mi,že plikacím nefandíte :( Podle vás mají výsledky jen ty,které podstoupily tubu.Vy píšete,že jen radíte lidem.V poho,ok.Mě byla plikace doporučená ať už moují prakt.lékařkou ,ale také MUDr.Čiernym,u kterého jsem byla jako první.Píšeš,že bys udělala cokoliv,aby tě tenkrát vzali na sál,když jsi šla na opku.Já to mám taky tak!Strašně se těším,že shodím nějaké kilo :) Je to všechno o srovnání si priorit v hlavě a "naučit se jíst",dodržovat režim jak v jídle,tak v životě.I to jsem pochopila při pročítání fóra.
Přijde mi hloupé to dělení na bandy,tuby,plikace....Prostě jsme se nezdravým stylem života všechny (nebo většina) propracovaly k váhám,za které jsme se některé styděly,jiné s nima bojovaly (a to se nám pak vracelo v jo jo efektech :D ) ale ani jedna jsme s nima nechtěly dál žít a tak jsme se rozhodly pro bariatrickou operaci.A každá z nás má možnost se rozhodnout,kterou.Tak to, prosím,respektujme.Není proč se rozčilovat a zlobit se na sebe!

_________________
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/ ... weight.png


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 20:25 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Romanko
Já mám plikaci. Moc jsem ji chtěla, líbí se mi ze všech typů operace nejvíc.
Jsem 2 roky po operaci. Mám dole "jenom" 30 kilo, doufala jsem v 50 :oops: a Ty máš ještě vyšší výchozí váhu. Proto jsem Ti radila, abys zkusila zvážit jiný typ operace.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 05 pro 2012 20:27 
Offline

Registrován: 09 lis 2012 18:22
Příspěvky: 122
Bydliště: Ostrava
Holky,je to náhodou moc prima,že tyhle fóra existují......když jsem poznala,že vlastní snahou už prostě nezhubnu,a moje koleno to nutně !!! potřebuje,začala jsem uvažovat o bariatrické operaci,o které jsem někde zaslechla,ale nevěděla jsem o žádné z nich ani ň.A tak jsem brouzdala po internetu,až jsem narazila na tuhle webovou stránku a četla a četla a četla a všude jinde pročítala všechno o všech operacích,které existují a troufám si říct,že po týdnu už jsem byla skoro odborník,který si může otevřít skoro poradnu :lol: :lol: :lol: Udělala jsem si svůj názor,teprve pak jsem se objednala na konzultaci a už s jakouž takouž představou o co jde,jsem šla za panem docentem.Můžu Vám říct,že jsme měli oba jasno do minuty,který zákrok jo a který ne.Nebudu to tady znova všechno vypisovat,protože se to vlastně shoduje se vším,co tady píšete z vlastních zkušeností.Bandáž je pomalu ale jistě celkem na ústupu,plikace-komplikace a malý úbytek,by-pass pro už morbidní obezitu,už dost razantní zákrok,kde je už pak celý život uměle dodávat tělu živiny.Takže v podstatě z toho vyplynulo,že nejlepší z toho je tuba,pro kterou už jsem vlastně byla rozhodnuta z domu,jen jsem to samozřejmě potřebovala konzultovat s odborníkem.Takže mi vlastně nechtíc docent potvrdil naprosto všechno,co tady píšete...a myslím si,že zkušenosti,to je to nejlepší vodítko na cestu.Tak Vás všechny zdravím a ještě jednou děkuji za Vaše zkušenosti,které mi pomohly se rozhodnout a doufám,že budu brzy přispívat i já svými zkušenostmi..pa pa Jana

_________________
[manžel,pes,králík,rybičky a žáby,aby měla vnučka radost a babi co dělat-)
Dobrá nálada sice nevyřeší tvoje problémy,ale naštve tolik lidí kolem,že je dobré si ji udržet ! TUBU 18.3.2013[/color] Vítkovice.......Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení