fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 27 dub 2024 08:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 07 bře 2013 22:00 
Offline

Registrován: 07 bře 2013 14:06
Příspěvky: 3
tak třeba já jsem na Vašem foru nikdy nebyla a ani jsem tohle forum neznala, když jsem šla na operaci, takže né všichni z drobků sem chodí a je fakt, že ta nevraživost vůči sobě by měla asi přestat protože všichni chceme, aby ti lidi co jdou na operaci měli dostatek poznatků a mohli se ptát lidí jaké to je a tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 12:49 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
to byla jejich volba, ne naše.... :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 08 bře 2013 18:11 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Tohle forum je pro všechny a radí se podle nejlepšího vědomí a svědomí. Poznatky o jednotlivých operacích se léty prohlubují a také se mění podle výsledků. Bohužel někdo chce mazat med kolem pusy a neunese to, takže třeba odchází. Každého volba...

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 13:10 
Offline

Registrován: 11 bře 2013 12:48
Příspěvky: 10
Ahoj všem! :D
Chodila jsem jen občas a pročítala anonymně komentáře, protože jsem byla vždy velmi spokojená a necítila jsem potřebu se k ničemu vyjadřovat. Ale teď vidím, že je to chyba! :idea: Jsem rok po plikaci na OB klinice a jsem velmi spokojená!! :) Lékaři i sestřičky jsou tam velmi milí, s takovým přístupem jsem se v našem zdravotnictví nesetkala! Hubnu, teď jsem měla po roce kontrolní gastroskopii a plikace je v pořádku- tedy nerozpletená. Osobně si myslím, že pokud dodržujete 150ml porci a chodíte pravidelně na kontroly, musí to dopadnout dobře. Jasně že když porce zvětšujete a režim nedodržujete, plikace může povolit! :roll: Stejně jako se roztáhne žaludek po bandáži a nebo vzniknou komplikace po tubu.
Já jsem v pohodě s plikací a nikdo mi neuřízl kus žaludku jako po tubu. Chce to režim- a to si sáhněte každý do svědomí... :roll:
Nina

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 13:47 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Nino
přeji ti aby Ti to tvé nadšení vydrželo a nepotkalo tě tak jako většinu plikaček z OBK rozmotání plikace či jiné problémy, které se "šáhnutím do svědomí" nemají absolutně nic společného... :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 13:54 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
další prudič z drobků ?? :roll: :roll: :roll: no to je asi jako když někdo řekne někomu, že pokud dodržuje 150g při bandu, že musí být vše OK a že chyba je v dotyčném, nikoliv v bandáži.......jak já tyhle kecy miluji !! :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 14:52 
Offline

Registrován: 20 kvě 2008 21:27
Příspěvky: 356
Bydliště: Brno
.. tak tak.. ono staci prvni sousto a leti se blejt.. ani nemusim u bandaze nic prezirat.. ale asi je chyba ve mne.. :shock: .. netvrdim, ze jsem nepochybila, ale zvracenicko i po jidlu pro batolata bych neprala nikomu..

_________________
Obrázek
Obrázek

22.9.2008 bandáž žaludku BMI Chirurgie Brno Mudr. Cierny
26.4.2013 OMG bypass, Breclav Mudr. Cierny

http://petulka1650.rajce.idnes.cz/Osobni/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 15:57 
Offline

Registrován: 01 dub 2011 08:40
Příspěvky: 143
Bydliště: kousek od Prahy
Nějak si stále neumím vysvětlit proč když jsme všichni myslící lidi, proč nejsme ochotni připustit, že co člověk - to individualita. Každému vyhovuje něco jiného a NIC není dokonalé. Někdo je spokojen s tou či onou operací a každý má jiné trable nebo naopak pozitiva s určitým lékařským zařízením.

Pro Ninu - já když si šáhnu do svědomí, tak si nejsem vědoma vůbec žádného "přežrání" , o čem svědčí i mé zhubnutí a přesto mám plikaci rozmotanou !!! :roll: Osobně se domnívám, že se mi tak stalo při svém nahlazení, kdy jsem opravdu maximálně kašlala a tím asi napínala celý svůj vnitřek i s bachůrkem. Avšak jak už jsem psala dříve, tak váha zatím nestoupá (jen se kýve +- 2 kg) dle míry sportu a pohybu. Stále se snažím dodržovat to co jsem se naučila.
Jak píšeš, že jsi na OB velice spokojená - tak to s tebou souhlasím. Já též. Nicméně jsou tací, kteří tam spokojení nejsou.

Holky a kluci - pojďme se přestat stále přesvědčovat kde a co je lepší.
Důležité je aby nám všem bylo pomoženo !!!!


:) :) :) :roll: :roll:

_________________
Obrázek
MILUJI SVOJÍ PLIKACI
56 let,165 cm, nejvyšší váha 110, nejnižší 58
10.5.2011 plikace OB
plikace ze 4/5 rozmotaná
replikace - 25.4.2013
huráááááááááááááá jsem v cíli ale nepolevím !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 bře 2013 16:27 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
gemini díky za Tvůj příspěvek, opravdu to není jenom o (ne)disciplíně, což si bohužel někteří neuvědomují....ptž to nezažili (zatím) ...přeji jim, aby to ani nezažili... ať už s bandáží, či s plikací, či s něčím jiným....rozhodně ale neberu a nikdy brát nebudu argument, že si za přibírání nebo rozmotání plikace mohou lidé sami, s tím ať na mě NIKDO nechodí....neříkám, že jsou všichni stejní, to rozhodně ne, ale moc dobře vím, že problémy mají i hodně ukáznění lidé.....a jak jsi správně napsala - je potřeba to řešit, podpořit se, pokud ten problém nastane, stát se to může komukoliv z nás !!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 11:55 
Offline

Registrován: 11 bře 2013 12:48
Příspěvky: 10
Mattonko, za tu dobu co chodím na OB kliniku jsem se seznámila v čekárně s dvěma dalšíma baculkama, co měly po plikaci a hubneme všechny hezky a žádné rozmotání! Tak už mě holky nestrašte :shock: je jasné, že jakákoli operace potřebuje hodně odvahy, ale ještě mít stres s tím, že se mi něco rozpáře nebo co? Budu se na to muset zeptat své paní doktorky.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 11:56 
Offline

Registrován: 11 bře 2013 12:48
Příspěvky: 10
Verčo, co tady furt všichni máte s těma drobkama? Co to je??? :shock: A proč bych měla být prudič z drobků?? :roll:
To už ani nemůžu napsat, že jsem na OB spokojená? To je skoro jako nějaká klika!

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 11:59 
Offline

Registrován: 11 bře 2013 12:48
Příspěvky: 10
Gemini, díky!!!!
Konečně někdo napsal to, co si taky myslím- každá jsme potřebovaly pomoct, samy jsme to nezvládly a s pomocí nějaké operace to zvládáme :P
Každé z nás pomohla operace jiná, někomu až reoperace, ale držíme se a bojujeme. Tak bych navrhovala nenadávat na operace, mě třeba plikace pomohla a každému bych ji doporučila, tak proč zbytečně strašit, když tady lidé hledají spíš pomoc! :cry:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 13:06 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Nino,
to, co ty považuješ za strašení, tak my ne, my za holé fakta, bohužel to tak je a jsou to zkušenostu druhých...
ty znáš 2 baculky po plikaci ale my desítky a ne se šťastným koncem a to skutečně nestraším, od toho tady nejsem... ptát se můžeš doktorky ta ti neodpoví případy rozmotání druhých, protože tím se chlubit nikdo nebude... to si musíš přečíst zde, tady zkreslené informace nejsou... ač jsou třeba pro tebne strašidelné, ale pravdivé... bohužel...
takže buď ráda za tu svou plikaci a že se ti daří... co by za to jiní dali... :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 13:24 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Nino drobky = forum převážně s plikacemi z OB kliniky, řekněme taková malá odnož tohoto fora...které si založili lidé, co byli dříve tady a kteří nějak nepobrali to, že se tu říkají lidem na rovinu i negativa, vznikly tady určité rozbroje......a tam si mažou med kolem pusy, neřeknou si na rovinu, že jsou s plikacemi, či s bandem určité problémy.....pár lidí tam o tom začalo psát až nedávno, kdežto ty problémy trvají už delší dobu..... a bohužel to je tak, že u mnohých došlo na naše slova a mnozí se i vracejí opět sem, na toho forum a hledají tu další pomoc, ať už veřejně nebo soukromě po soukromých zprávách, ptž je na OB odmítli, proto hledají v jiných zařízeních.....takže vše, co tu píšeme jsou všechno poznatky lidí, kteří tu jsou mezi námi a které mnohdy známe osobně.....anebo sem chodí jen prudit, to se bohužel také děje.....a další možnost je ta, že sem někteří přijdou jen tehdy, když se tu píše o OB klinice - zajímavé, že...takže už to hovoří za vše...ti lidé sem prostě chodí stále i když na oko odešli.... :wink:
pokud nemáš co dočinění s drobky, tak to se omlouvám, většinou jsou lidé informovaní o jejich "úžasném" foru už v OB, kde to po pravdě ani moc nežije.... :roll: :lol: :lol: :lol:

drobci :arrow: http://drobci.xforum.cz/ :wink:

jinak jak píše mattonka - známe daleko víc lidí, než jsou 2 .....takže to rozhodně neber jako strašení, ale jak už jsem psala v minulých dnech - přeji, ať vše funguje tak, jak fungovat má !!
Budeme všichni doufat, že už to začli prošívat jinak, lépe, než to bylo v začátku :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 11:00 
Offline

Registrován: 27 bře 2012 21:42
Příspěvky: 110
Bydliště: Teplice
Ahojky všichni, náhodně jsem zabrousila u mladých na tuto stránku, protože jsem tam neměla aut.přístup/zapomněla jsem heslo/ a přes vyhledávač jsem se dostala na tuto sekci. Ráda bych přidala svou trošku do mlýna.
Myslím si, že je skutečně na každém z nás, kam se obrátíme na pomoc při řešení obezity. Já před opkou měla informaci jen o bandáži a na tu jsem nechtěla jít za žádnou cenu. Pak jsem se z telky dozvěděla o plikaci a přihlásila jsem se na OB. Samozřejmě jsem netušila, že existují i jiné operace, ale u plikace mne nalákalo, že se nic neřeže a údajně je vratná. Musím říci, že ani na vteřinu nelituji, že jsem ji podstoupila a ani dnes bych svoji obezitu neřešila jinou opkou. Také bych neměnila kliniku, protože já s ní mám velmi dobré zkušenosti. Také jsem na tomto foru objevila drOBky. Tak jsem i tam. Nejsem nějaký divoký přispívatel a když hledám nějaké řešení, vždy projedu obě fora. Co mně ale hodně vadí, že se na tomto foru velmi často objevuje až nenávistná kritika práce OB, jako by jiné kliniky či pracoviště nedělaly chyby, ale o těch tady nic a že je jich také dost. Vždyť lékaři jsou jenom lidé a my jsme každý jiný a nejde vše řešit u každého stejně. Schválně jsem si pročetla celou tuto sekci/různé druhy opek/ a všude se najdou nějaké problémy. Je docela možné, že na OB , kde s plikacemi začínali, to některým zájemcům neprovedli úplně dokonale, ale co vím já, tak teď ty problémy jsou asi stejné jako na ostatních pracovištích. Někdo tady psal, že po roce 2012 problémy s rozvazováním plikací už nejsou. Třeba mám to štěstí, že jsem ten případ. Když jsem se na drOBkách dočetla o problému Gemini, hned jsem napsala primářce/pod kterou po odchodu MUDr.Owen patřím/ a nechala jsem si udělat kontrolní gastro, protože jsem v té době měla pocit, že bych mohla klidně sníst více. Než jsem se tam dostala, tak jsem byla na dovče ve Španělsku, kde jsem to přehnala s porcí a už to jelo ven. Tak jsem se zklidnila a gastro ukázalo, že je vše naprosto v pořádku. Hubnu teď již pomaleji, ale zase se to hnulo dolů. Dost dlouho to lítalo + - 1kg nad 91kg. Mudr. Šrámková mi řekla, že si tělo zvyklo na malé porce a že to chce ubrat sacharidy a přidat pohyb. Měla pravdu, váha jde konečně, sice pomalu, dolů. Navíc v mém věku taky nemohu vypadat jako Twiggy, vzhledem k elastice kůže. Proboha, tak už některé přestaňte s tím honěním čarodějnic z OB a druhého fora. Rozumný člověk se podívá na řešení problému na obě fora a najde si tu správnou formu řešení aktuálního problému bez ohledu,kde ji našel. Mně osobně pomáhají obě fora a s řadou z Vás jsem se měla potkat na srazících/teď to je horší, problémy s vnoučaty-MŠ+nemocnost/ a všechny jste byly super a vstřícné.
Jinak já jsem objednaná na opku na OB na břišní kýlu+plastiku, ale na konec jdu kousek od nás, ne že bych nevěřila OB, ale finančně mi to vyjde na stejno a v případě potíží to mám za rohem a nemusím do Prahy. No a potíže mohou samozřejmě vždy nastat. Navíc tady u nás mi to bude dělat břišní chirurg s částečnou praxí plastiky.

Tak kočky a kocouři ZAKOPEJTE KONEČNĚ tu válečnou sekeru :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
Obrázek

První návštěva na klinice 16.5.2011,váha 117.6, pak vyšetření nadledvinky. Přestala jsem na radu MUDr. Owen kouřit a do září přibrala na 124kg.
Opka/plikace/ 5.3.2012 na OB klinice- MUDr. Doležalová, těsně před opkou váha 116,9.
[/b] Žiji sama, ale mám 2 dospělé děti a 6 vnoučat
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 191 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení