fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 28 dub 2013 13:47 
Offline

Registrován: 01 dub 2011 08:40
Příspěvky: 143
Bydliště: kousek od Prahy
Aničko :D , sluníčko ............miluji svojí re-plikaci

a víš že mi ani moc voda nevadí, já jsem na ní tak hodně zvyklá že jí asi i moje vnitřnosti milují.
Jinak jasan džusík sosám také, mám hruškový, ten prý je lepší pro svojí zásaditost, je bez přídavků konzervantů a cukrů, je sice dražší, ale na to kolik ho vypiju si ho můžu dovolit klidně hektolitr :lol:
Taky už jsem polkla vývárek, a rozpustný kafčo s mlíčkem ..............no jak říkám, začíná se mi dělat dost fajn a to lepší teprve přijde.
Annax - a jak se daří tvojí re-plikaci ?

_________________
Obrázek
MILUJI SVOJÍ PLIKACI
56 let,165 cm, nejvyšší váha 110, nejnižší 58
10.5.2011 plikace OB
plikace ze 4/5 rozmotaná
replikace - 25.4.2013
huráááááááááááááá jsem v cíli ale nepolevím !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 28 dub 2013 14:50 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Gemi
Já zase miluju to Tvoje "miluju svou re-plikaci"! :mrgreen:

Já se mám tak tak všelijak :oops: teda mám se skvěle, ale s hubnutím to není úplně oslňující, 2 měsíce po operaci mám dole 10 kilo, ale tělu se moc nechce pouštět, takže ubývají spíše deka, snad se na tu cílovku doškobrtám :cry:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 28 dub 2013 15:31 
Offline

Registrován: 01 dub 2011 08:40
Příspěvky: 143
Bydliště: kousek od Prahy
Annax - 10 kg dole - to je přeci úžasné !!!!!
A o tebe se nebojí - TY TO DÁŠ !!!!!!
Víš co je divný, když jsem si musela kupovat nové hadry jak jsem tloustla, tak jsem z toho byla hodně naštvaná - nevím čím to, ale teď když kupuji menší tak mi to vůbec nevadí :D :D :lol: :lol:

_________________
Obrázek
MILUJI SVOJÍ PLIKACI
56 let,165 cm, nejvyšší váha 110, nejnižší 58
10.5.2011 plikace OB
plikace ze 4/5 rozmotaná
replikace - 25.4.2013
huráááááááááááááá jsem v cíli ale nepolevím !!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 28 dub 2013 15:33 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
děkuji :oops: :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: REOPERACE
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2013 12:47 
Offline

Registrován: 14 dub 2011 13:59
Příspěvky: 30
Bydliště: Česká Třebová
je tu prosím někdo po reoperaci plikace?
potřebovala bych nějaké info...

_________________
Obrázek
29 let, svobodná(i bez přítele):-(, dva kocouři:-o)
OB klinika, kolečko hotovo 22.4.2011 plikace na OB 17/05


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: REOPERACE
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2013 18:40 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Brumíku :arrow: viewtopic.php?f=52&t=1824 :wink:

zítra tam přesunu i tento Tvůj dotaz, dnes ho tu nechám, aby jsi lehce našla odpověd, kde najdeš to, co hledáš :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2013 16:59 
Offline

Registrován: 18 kvě 2013 16:49
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 9
Ahoj holky :-)

jsem naprostý nováček a ač jsem byla pro vše pevně rozhodnutá, tak jsem po přečtení téměř všech diskuzí na tomto fóru trochu rozčarovaná... :-/
Chtěla jsem se Vás zeptat, zda máte některá zkušenost s klinikou Iscare a konkrétně s plikací tam? Nerozvazuje se Vám třeba? :-) Mají tam s tím dostatek zkušeností? Jsem na 7.6. objednaná k panu primáři Svobodovi na první konzultaci a teď nevím jestli jsem vybrala dobrou kliniku... :-( A vlastně i jestli správný zákrok... Mé BMI je 37,2. Vážím 105 kg, 168 cm a je mi 25 let. Nebyla by lepší bandáž? Já byla pro plikaci opravdu rozhodnutá, ale teď po přečtení všech různých diskuzí fakt nevím... :-(

Děkuji moc Bára

_________________
Obrázek

Dokonalý přítel, hyperaktivní pes a bláznivá kočka, zatím bez dětí
25 let
PLIKACE- zatím bez termínu, čekám teprve na konzultaci :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2013 08:35 
Offline

Registrován: 05 pro 2011 17:49
Příspěvky: 185
Bydliště: něco mezi štatlem a vyškovem
Baruš, pokud potřebuješ dolů cca 30kg tak plikace asi je vhodná volba.
není úplně dobrá pokud chceš dolů 50,60 nebo víc kilo...
re: bandáže obecně jsou dnes postup, od kterého se na mnoha pracovištích ustupuje, i když jsou jednoduché a u některých lidí velmi účinné, obecně se dá říci, že po několika letech jsou s nimi často problémy.

_________________
32let, 3 muži v chalupě (1 manžel a dva synátoři 3 a 7 let) a jeden vlkodav
28.2.2012 OLGB při 97kg, Dr. Čierný, Břeclav
15.4.2013 abdo
Obrázek
Jde to ztuha, ale jde to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2013 18:51 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Baruš
od bandáží opravdu nemocnice ustupují, protože po letech se stávají nefunkčními a taky nemáš jistotu, že port tvé tělo přijme, že ti nebude po jídle špatně atd atd... bandážníků je spousta, které ji mají a co by za to dali, aby se ji zbavily... pročti si toto téma :arrow: viewtopic.php?f=52&t=971
uvidíš zítra, jak dopadne telefon v UVN, pokud ti plikaci prof. Kasalický udělá... :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2013 19:26 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Baruš
Ani jsem nevěděla, že v Iscare dělají i plikace. To je nějaká novinka :roll:
Bandáž ale prosím ne :shock:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 16 úno 2014 00:40 
Offline

Registrován: 19 lis 2010 13:10
Příspěvky: 55
Ahoj holky,


tak mam třetí výročí plikace a hlásím před pár dny dokončení metříku.

Ten byl nastaven na 88 kg, tedy zhubnutí 35 kg celkem. Trvalo mi to tři roky, se střídavými úspěchy i neúspěchy. Váha šla rok a půl po operaci dolů na 95 a pak to bylo střídavě nahoru a dolů až i ke 105 kg v červnu 2013, kdy jsem měla stresy... Jedla jsem a nehýbala se. No a pak jsem se do toho obula a za měsíc šlo dolů skoro deset kilo a dodneška další.... Začala jsem skoro denně jogging a opět zapisuji vše co sním a omezuji se.... A taky se skutečně velmi úmyslně vyhýbám stresům - vždy se podepíšou na váze. Takže jsem přehodnotila život - na prvním místě jsem já sama, moje životospráva, pohyb a pak až všechno a všichni další. Ale mám velkou radost.

Jsou mi věci, které jsem nosila před 20 lety, ale jsou out. Takže jsem šťastně a spokojeně vyměnila celý šatník.

Takže začínám nový metřík a nový cíl - 75 kg.

Prosím o rady jak na vytahanou kůži - mazat, masírovat, lymfodrenáže? A zabere to?

_________________
Obrázek
Metřík ukončen skoro po třech letech 1.2.2014

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 16 úno 2014 14:25 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
To je pěkný příběh a s optimistickým koncem, tak ti držím palce, Ať ten nový metřík úspěšně dokončíš :lol: :lol:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014 12:31 
Offline

Registrován: 03 lis 2011 10:34
Příspěvky: 30
Bydliště: Ostrava
Mám dva roky po plikaci. Má váha před operací 106 kg, zhubnuto na 94 kg. Nyní po dvou letech mám 115 kg a plikaci rozmotanou. K tomu zánět jícnu, brániční kýlu , zánět žaludku. Za 14 dní nastupuji na reoperaci na tubu.
Kde se stala chyba ? Zhubnutí po plikaci bylo díky mé pevné vůli, i přes stálý velký hlad jsem jedla pravidelně, málo. Po mírném navýšení porcí a mé nedisciplinovanosti / přestala jsem kouřit / jedla jsem málo, ale i po dvou hodinách. A samozřejmě povolená plikace k tomu.

_________________
Obrázek

manžel, 2 dospělé děti ve světě.
24.1.2012 plikace žaludku Ostrava
25.3.2014 tubu ostrava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 18:37 
Offline

Registrován: 21 dub 2014 09:38
Příspěvky: 4
Ahoj holky, psala jsem sem než jsem šla na plikaci. Ale teď potřebuji radu. Moje představa byla jednoznačně tubu, ale bohužel můj obvodní doktor mě poslal na ob kliniku, kde jí nedělají, takže jsme se dohodli na plikaci. Už při pobytu v nemocnici a vlastně i před ním jsem z ob kliniky nebo spíše z chování doktorů, kteří na vás koukají jak na kus sádla, co se vyžral do této váhy, nebyla nadšená, po operaci se mi to jen potvrdilo. Druhý den po operaci mě chtěli pustit, ale mně nebylo dobře, i když první den jsem byla úplně v pohodě, hodně mě bolelo místo vpichu u žeber, nejdřív přišel jeden doktor a ptal se co mi je, ten už tam byl i po operaci, když sem mu to řekla, tak mi vynadal, že nechodím, když mi to pořád říkají, ale mně bylo tak moc špatně, že už jsem ani tou bolestí chodit nemohla a pak mi začal vyčítat, že s tím dnešním propuštěním asi nic nebude. A pak se mě zeptal co já na to? Jako to nechci jít domů? Nakonec jsem se po jeho odchodu rozbrečela i paní na pokoji říkala, že to vyznělo tak, jako kdyby mi ukazoval, že tady to není hotel, kde si to můžete prodloužit a když máte jít domů, tak nemáte otravovat s nějakou bolestí. Po něm se dostavil přednosta kliniky a jeho zdělení potom co jsem vypila 3 loky čaje a bylo mi po něm blbě, bylo: "No to víte, nikdy už to nebude svíčková se 6ti." Nakonec jsem odcházela další den, ale pořád sem si říkala, že kila předse musí jít dolů a těšila se na to, jak budu hubnout. Jenže chyba lávky, za 3 týdny po opce mám dole jen 1,5 kg a jsem z toho zoufalá, žaludek mě věčně bolí, i když paní z pokoje už má dole 8 a žádné bolesti. Asi sem si hold vytáhla černého petra. Zítra jdu na ob volat a vyžádám si přímo vyšetření, co a jak se stalo. Chtěla jsem se zeptat, pokud by mi nabízeli reoperaci, je možné se na ní objednat přímo do Turnova, nebo musím opět do OB? A je možné si nechat udělat mojí vysněnou tubuzaci i když jsem byla na plikaci a to bez úspěšně? Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 19:22 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
sssmiles
Holčičko, jsi 3 týdny po operaci, na úvahy o reoperaci je ještě brzo :wink:
Jak velké jíš (piješ) porce? Ten žaludek je opravdu malý, krátce po operaci mu stačí jeden lok a je plný.
Teď bys měla být už pomalu na kašovité stravě.
Také se snaž pít hodně tekutin (slabý černý čaj, ředěné džusy nekyselé, tzn. mrkev, hruška, banán, broskev.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení