fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 21:36 
Offline

Registrován: 21 dub 2014 09:38
Příspěvky: 4
Dodržuji 150 ml porce, odměřuji do mističek, které jsem si koupila přesně na tento objem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 21:42 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
sssmiles
Tak sniž porce na třetinu. 150 ml je MAXIMÁLNÍ PORCE, které bys měla dosáhnout až mnoho měsíců po operaci.
Žaludek Tě bolí, protože se přecpáváš.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 22:28 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
sssmiles, já jsem po operaci odvažovala na jednu porci 60g, maso třeba jen 30g, do dneška mi dělá maso problém, víc jsem opravdu nedokázala sníst, dnes už všechno neodvažuju, ale zase jsem se naučila poslouchat svůj žaludek a jakmile cítím, že je plný, okamžitě přestávám polykat, i kdybych měla sousto vyplivnout

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 14 led 2016 10:30 
Offline

Registrován: 06 úno 2011 09:34
Příspěvky: 201
Krásné lednové poledne...

... jsem po operaci, nudím se doma, a tak pročítám fóra, na která jsem několik let nelezla, a tady jsem našla dokonce téma s vlastními osobními fanoušky.... to je pěkné, po tolika letech...

no, nicméně, klopím hlavu, skláním až k zemi, a přidávám sek nespokojeným klientkám OBK a to jsem jim dala tolik šancí, jizvu přes celé břicho budu mít do smrti, neb otevřenou nehojící se ránu po plastice břicha, léčili domácím sprchováním, žádné odběry krve atd. a to mne dostalo na kolena... nikdy více...

Jinak všem hubnoucím i nehubnoucím pevné pěsti, je to prostě boj, pořád:-(

I má replikace žaludku se po čase rozmotala, a to jsem porce dodržovala pořád, až do konce, ale nitky zmizely:-))))

Prima den všem

P.S. A omlouvám se všem, na které jsem se zlobila, ale mne tam přišlo vše v pohodě, než nastal opravdový problém, a oni dali ruce ode mne pryč!

_________________
21.4.2011 PLIKACE, 19.11.2012 REPLIKACE, 18.6.2013 ABDO vše na OBklinice - a až mnoho komplikací a ploché břicho nikde:-((((
..... a nyní bojuji s váhou dál:-(((((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 14 led 2016 17:30 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
kosmetičko, a jakou operaci máš tedy za sebou teď?

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 13:09 
Offline

Registrován: 08 dub 2015 19:18
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Ahoj všem :) .

Tak dnes je velký den - přesně před rokem jsem podstoupila operaci a tak je čas na trochu bilancování a vzpomínání a tak :D

Šla jsem na OB Kliniku. Na forum jsem se dostala docela pozdě a pak, jak už mnozí, jsem se bála vyskočit z rozjetého vlaku a odkládat a hledat jinde. Riskla jsem to.
Za sebe musím říct, že si nemůžu moc stěžovat. Znáte mně tady, byla jsem od počátku jen u Vás, nejsem žádný agent z drobků nebo kafemlýnků.

Operace a péče před i po - za sebe jsem spokojená, když jsem měla zánět žaludku (a tady je možná potenciální nespokojenost - měla jsem ho kvůli špatnému jídlu, nebo se něco pokazilo během operace? - nevím, nezjistím), tak péče opět výborná.

Co mi vadí - nechtějí mi udělat rentgen, pouze gastro, prý mi tam povolil jeden steh, ale průběžně ověřují, že plikace drží... od nějakých 95 kg došlo k "ochlazení" - oni mají splněno a moc víc už prý nezhubnu... já bych to ráda dotáhla dále...

Velikost žaludku - že je na OB šijou větší, bude asi pravda... na druhou stranu omezení mám, do přežírání nejdu, ale vejde se tam víc... nejvíc to asi pozoruju u pití...
nicméně i po roce tam to omezení cítit je, takže jestli je 150 ml nebo 250 ml mi asi v této chvíli nevadí.

A teď ta veselá část :)

Nejvyšší váha - 135 ,5, v den operace 129, Dnes 84!

Shodila jsem zatím 51 kg a 45 kg od operace jako takové a rozhodně hodlám pokračovat :)

Z velikosto 54/56 jsem na 42 aněco už mi je i ve velikosti 40.

Váhu mám 84 kg a když to půjde, ráda bych se dostala k 72kg a normálnímu BMI. Zatím mám pořád ještě nadváhu (ale už jen 5 kg do normálu).

Ostatně z Obezity III. stupně to za rok dotáhnout na nadváhu je také super :)

Pozitiva zdravotní a přiznejme si to i vzhledové jsou neskutečné :). Od nějakých 90 kg níže se začínám cítit už fakt dobře a je to super pocit.

Už nyní mám nejnižší váhu za posledních deset let, takhle mi to naposledy slušelo na maturitě


Operace mi změnila život! K lepšímu :) a doufám, že to dotáhnu na vysněnou váhu a hlavně, co je důležitější, že to pak udržím

Kdo váhá - běžte do toho :)

Jasně, zpětně bych to udělala jinak, šla bych někam jinam a pravděpodobně spíš na tubu, ale ťuk, ťuk, ťuk, zatím to vypadá, že mám štěstí a plikace drží a že hlavně patřím mezi těch pár šťastných, co s ní zhubnou více než 20-30 kg.


Jo a ještě jedno mé soukromé předsevzetí - "můj" doktor na OB mi říkal, že pod těch 95 už nepůjdu, že maximálně teda, když zaberu tak 85 ale víc už ne... 24.6. mám kontrolu a hodlám mu tam nakráčet se sedmičkou na začátku a ukázat mu :P Tak držte palce :lol:

_________________
Obrázek
29 let,178 cm, skvělý partner, střelený pes
2015
16.03.-obezita III.stupně-max 135,5,BMI-42,8
06.05.-plikace,OB klinika, 129,BMI-40,7
10.05.-obezita II.stupně,126,BMI-39,8
28.07.-obezita I.stupně,110,BMI-34.7
16.09.-POLOVINA,104,BMI-32,8
08.11.-DVOUCIFERNÁ,99,3,BMI-31,3
10.12.-nadváha,94,4,BMI-29,8


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 07 črc 2016 08:46 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Jsem 13 měsíců po plikaci + duodenal bypass a plikace zatím funguje na 1*, pořád cítím velké omezení. Zlaté ruce pana primáře Vraného z Jablonce :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 07 črc 2016 08:51 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Ahoj kosmeticko, před operací jsem se hodně začetla do historie tohoto fora. Neházej flintu do žita a pokud potřebuješ další reopku, tak jdi do toho :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 17 led 2017 21:04 
Offline

Registrován: 17 led 2017 20:51
Příspěvky: 2
Milá Ellvi mohla bych tě poprosit o pár informací ohledně Jablonce? Klidně do zprávy :) Jsem na vážkách zavolat tam obědnat se, ale zárověn se hrozně bojím... Moc děkuju :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 18 led 2017 13:39 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Atilko, máš sz :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 18 led 2017 22:03 
Offline

Registrován: 17 led 2017 20:51
Příspěvky: 2
Děkuju :) nejde mi odpovědět na zprávu jsem nová tak asi proto :-/ Já jdu 26.1 na první konzultaci do Jablonce k mudr Manové... Když jsi šla na opku tam tak i všechna vyšetření jsi musela podstoupit u nich? Ještě by mě zajímalo za jako dlouho po první návštěvě jsi šla na operaci? Celkově jsi tedy bala s Jabloncem spokojená? Díky moc :-) jinak jsi fak borec! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 19 led 2017 10:10 
Offline

Registrován: 02 bře 2015 09:24
Příspěvky: 614
Atilko ne. Primář mi napsal zprávu pro mého obvodáka a ten mi napsal žádanky a vše jsem si oběhala v Praze v místě bydliště. U dr Mannové to je úplně stejné.
12.3.2015 první konzultace v Jablonci, 2.6.2015 nástup do nemocnice a druhý den operace.
Na Jabloneckou péči nedám dopustit, pro mě zatím TOP nemocnice oproti těm v Praze :-)

_________________
[url=https://www.TickerFactory.com/weight-loss/wVI6XMp/]
Obrázek
12.3.2015 konzultace Jablonec-pan primář Vraný, 168 kg
3.6.2015 operace, plikace žaludku, duodenální bypass, SADI-P
2.11. 2017 Abdominoplastika opět Jablonec a Mišák :-)
5.6. 2018 modelace prsů, Brno MUDr Adlerová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 18:57 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
mohu s ellvi jen a jen souhlasit, s Jabloncem maximální spokojenost!!!!!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 08 úno 2017 00:37 
Offline

Registrován: 08 úno 2017 00:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Rozhoduji se pro plikaci a velmi by mi pomohly vaše zkušenosti a odpovědi na otázky:
1. jaká byla vaše výchozí váha a na jaké váze a po jaké době jste skončili
2. jaké byly komplikace
3. jak vám operace ovlivnila kvalitu života?
4. v čem cítíte největší omezení
5. šli byste do toho znovu?

_________________
výška 176
leden 2017 110 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Několik let po plikaci...
PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 17:44 
Offline

Registrován: 17 úno 2010 17:51
Příspěvky: 497
Ahoj ve spolek chuligáni :-)

Musím si k V8m postěžovat, pač nevím co se se mnou děje, ale není to ono. .

pro neznalé v roce 2010 váha 182 kg
následně redukce na 152 kg, poté se to zastavilo
tudíž v květnu 2011 jsem podstoupil v OB klinice plikaci
Jaké pak překvapení, že se s plikací hublo senzačně, ke kenci roku 11 jsem byl na zhruba 120 kg a do jara 2012 někde kolem 115
njn ani mě se nevyhnulo postupné rozplétání plikace a s tím spojen jojo efekt..
v listopadu 2012 jsem byl na konzultaci v Jablonci, byl mi navrhnutý bypass ... já na to kývl a dostal termín operace hned v lednu 2013, jenže
tehdy jsem šel za šéfovou v práci a na rovinu řekl, že půjdu na operaci tohoto druhu, že jednu mám nepovedenou již za sebou a bla bla bla... no a to byl kámen úrazu, ona mi to začala veheměntně rozmlouvat, že proč si chci zkrátit život a takové věci a zvyklala mě, já tehdy tu operaci zrušil s tím, že se s tím pokusim nějak bojovat..
dnes na to nahlížím jako na fatální krok, který jsem udělal.. od té doby se mi samozřejmě nepovedlo nic ze sebou dělat a ve výru velmi hektické práce a ještě horšímu chování šéfové všeobecně jsem neměl kapacitu s tím cokoliv dělat a postupně přibíral. dělalo to zhruba 10-15 kg ročně. Od loňského léta se mi váha ukotvila na přibližně 172 kg. Hrůza při výšce 176cm :D ale hlavní je že zatím neatakuji 200 uff :-).
CElý ty roky to ve mě vře, hrozně chci ze sebou něco dělat a vůbec nic nedělám
více jak dva roky navštěvuji každý týden psychoterapii, původně hlavně kvůli problémům v práci, ale nakonec jsou nějaké problémy i v rodině, nic závažnýho, ale co řeším v podstatě od začátku je váha, že nechci být tak prostorově výrazný, vyčnívat nejsem s tím spokojen, nejsem ochoten akceptovat své tělo, mám zdravotní problémy spojené s intezivním pálením žáhy (2x denně 40mg, sikomfort trávení často spojen s bolestmi břicha, 3x do měsíce nadměrný krkání a s tím spojený smrad jako zkažený vejce)... OB klinika to před časem přestala řešit, pouze předepsat léky a toť vše... ok říkám si když jsem jim někývl na replikaci tak pro ně nejsem žádané zboží a tak to beru..

Nevím jak dlouho, ale řekl bych, že od operace trpím zvláštní únavou, která se postupem času stává více a více nesnesitelná. Do jistý míry za to bude moci dnes již bývalé zaměstnání kde jsem fungoval v podstatě nonstop, večery, víkendy pernamentné na telefonu (technik (dozor) při realizaci podlahových krytin a hlavní příčina bude v tom nabírání . Chodím jednou za rok za obvodní dr si postěžovat, že ta únava nemizí a naopak je čím dál tím měně snesitelná a. Vždy mi udělá odběry teď posledně i interní vyšetření a všechno je ok. K zamyšlení.. proto jsem se objednal na neurologii na Homolku a začal řešit spánkovou apnoe. Ta se na konec potvrdila jako středně těžká a dostal jsem asi před 14 dny přetlakový přístroj s nosní maskou a zkouším se s tím zžít, zatím je to boj a úleva nikde.. Loni v létě se to u Náv v práci vyhrotilo opět do extrému a to byla pro mě poslední rána, koncem srpna jsem se psychicky složil, byla středa ráno a já se vzbudil a brečel a brečel, nakonec jsem se v práci domluvil na pár dnech dovolené. Po 8 dnech jsme zkusil návrat a cítil, že to není ono, po 14 dnech v práci jsme navštívil psychiatrii probral tam můj stav a bylo mi řečeno že se jedná o syndrom yvhoření, a že bude neshcopnost trvat alespoň 12 týdnů a tak se i stalo. Byl jsem doma do konce roku na neschopence, k tomu bral PROZAC a věřil ve zlepšení, psychika se zvedla, to ano, ale ani 3 měsíce doma, bez pracovního zápřahu, ale s denním pohybem sed psem a po domácku realizovanou rekonstrukcí kuchyně se únava nezmenšila.

V listopadu jsem do práce poslal výpověď a byla mi podepsaná dohoda ke konci roku. k tomu datu jsem pak i ukončil neschopnost, protože jsme se bál zůstávat déle doma, aby se stav spíše nezhoršoval. od ledna jsem nastoupil do jiné firmy, konkurenční a zůstal jsem vlastně v oboru a v tom, v čem si myslím, že po 5 letech jsem kovaný. S nadějí, že by mi to mohlo nakopnout, ale ejhle nic.. je to více jak měsíc, zatím je tam pohoda, lidi normální, nikdo prozatím, nevytváří zbytečné dusno, napětí a stres a přesto i když stále spím 8-9 hodin, jsem neustále bez energie, unavenej, pernametně skleněné oči, zývání. Hrozně chci ze sebou něco dělat, ale něco mě svazuje. Prozac mi byl od ledna zvýšen na 2 denně a musím říct že bez výsledku.. Chtěl bych jen podotknout, že bych byl nerad, aby to někdo zaměňoval s leností, tam problém nespatřuji. CO se týká stravy je nepravidelná, pohyb přes den mírný hodně času na stavbách, takže alespoň člověk dost nachodí :-)

J8 kudy chodím tam to zkouším řešit, ale nikdo mi nepřiveld na správnou cestu. Někdy si říkám, že jsem možná v tom roce 12 byl rozhodnut, že bez reoperace v Jablonci to nezvládnu a když mi to v práci rozmluvili, tak od tém doby jako by mi to vypadlo z rukou.. nevím, hodně o tom přemýšlím a napadají mě různé úvahy. Je fakt, že během mého marodění a následně začátek v nové práci mě napadalo, jestli ten život má vlastně smysl a jestli ho chci takto přežívat, že by bylo jednoduší kdyby to skončilo, ale nebojte, hned jak mě takové věci napadali, mluvil jsem o tom jak na psychoterapii tak psychiatrii a nějak se přes to přenesl..
Teď mi možná napadlo pojmenování toho stavu, jsme jak zablokovanej, něco mě nechce pustit k tomu, abych se toho, co mě v celém životě vnitřně trápí, tj. obezita, abych s ní hnul jako nespočetkrát před tím, kdy prostě jsem se kousl, upravil stravu přidal pohyb a byly to v podstatě zázraky na počkání viz naposledy v tom roce 12, kdy jsme shodil svojí vůlí 30 kg..

Jarko
1. výchozí váha 154, do roka jsem byl na 115 kg
2. bolestivý zánět žaludku 3 týdny po operaci, kdy jsme skončil na 7 dní na OB klinice hospitalizovaný bez jídla, na umělé výživě a ke konci týdne konečně antibiotika které pomohli od velkých bolestí
3. psychicky se člověk behěm hubnutí zvedal a bylo to fajn
4. omezení vidím hlavně v nedokonalosti operace, dokonce jsme o tom mluvil před 14 dny s jedním gastroenterologem a sám nazval plikaci jako slepou vývojovou větev, že viděl takové množství rozmotaných plikací, že to ani není možné.. narovinu mi řekl, že nebude trvat dlouho a upustí se od ní
5. nikdy, jsem rád, že jsem odolal a nekývl jim tehdy na repliakci, protože b to dopadlo úplně stejně, úplně stejně by na tebe nahlíželi jako na nespolupracujícího pacienta, který si za rozpad plikace může sám, a já na sobě vidím co jedna neúspěšná operace udělala psychicky ze mě.. proto tě rposím, promysli si to ještě jednou ať je to správná volba :-), já byl tehdy z plikace nadčenej, novinka, která vypadala rozumně a vložil jsem do toho veškeré naděje jenže.. :)

Já bych toho měl tolik, kolik co bych se chtěl vypsat a probrat s vámi, toto je takový nástřel, ale jak se říká, zoufalí lidé dělají zoufalé věci a já to potřebuji s někým dalším probrat a proto jsem se po letech přihlásil sem :-)


Držte se mám vás rád
nyní 29 let :-)

ještě jedna věc, nejsem přesvědčen o tom, že to chci řešit operací a proto se do žádné netlačím, jak se říká, nejdříve se musí začít v hlavě a tam je pořád chaos :-)

_________________
Obrázek
Plikace 2/5/2011 OB Klinika, 24 let


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 190 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení