fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 17:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 17:29 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Petko, Joli, tak po včerejší návštěvě u MuDr. Jeřábka jsem dopadla, tak, že mi byla nabídnuta reopka na tubu, ale ne u Sv. Anny v Brně, ale v Surgal clinic, poněvadž v nemocnici byly pozastaveny bariatrické operace. Tak mi byla nabídnuta soukromá klinika. Již 21.10. jedu na 1.předoperační vyšetření a bude mi sdělen i termín operace.
Joli gratuluji a ať se brzo dáš dokupy a kg se dají na úprk!!!
Holky, nic nevzdáváme a bojujeme dál!!! :)
Zdravím.

_________________
Obrázek
4.1. 2011 bandáž, Brno u sv. Anny,
20.11.2014 sleeve resekce, Surgal klinik
21.5. 2016 RYBG, Prostějov
42let, dvě děti (17, 8) podporující manžel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 09:27 
Offline

Registrován: 21 říj 2014 17:35
Příspěvky: 9
Ahoj všem, v roce 2010 jsem ještě v BMI v Brně dostala bandáž ;) :) sice jsem zhubla docela dost, ale do dnešního dne to mám bez 8mi kilo zpátky. Poslední dobou mám docela potíže - zvracení, nepříjemný pocit tlaku nad bandáží, bolesti žaludku... přibrala jsem i proto, že jediné jídlo, které se dalo bez problémů jíst, byli to nezdravé... omáčky, kaše, mleté maso... no prostě mazlavé a mastnější věci... rozhodla jsem se to řešit reoperací. Vyloženě jsem si o ni řekla :) setkala jsem se i s nepříjemným přístupem pana doktora Procházky z Brna, ale byla jsem pevně rozhodnutá, že i přes to to zvládnu. A podařilo se :) 3.11.2014 jdu na reoperaci do Surgalu, vyndají mi bandáž a přeoperují na tubu. Čekám od toho hodně ;)

_________________
4/2010 bandáž
11/2014 sleeve resekce :)

Tak už ať to mám za sebou a kila letí dolů :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 09:28 
Offline

Registrován: 21 říj 2014 17:35
Příspěvky: 9
Olga Hrubá píše:
Petko, Joli, tak po včerejší návštěvě u MuDr. Jeřábka jsem dopadla, tak, že mi byla nabídnuta reopka na tubu, ale ne u Sv. Anny v Brně, ale v Surgal clinic, poněvadž v nemocnici byly pozastaveny bariatrické operace. Tak mi byla nabídnuta soukromá klinika. Již 21.10. jedu na 1.předoperační vyšetření a bude mi sdělen i termín operace.
Joli gratuluji a ať se brzo dáš dokupy a kg se dají na úprk!!!
Holky, nic nevzdáváme a bojujeme dál!!! :)
Zdravím.


Paní Hrubá a kdy máte teda termín? Nepotkáme se? :)

_________________
4/2010 bandáž
11/2014 sleeve resekce :)

Tak už ať to mám za sebou a kila letí dolů :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 19:06 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Teerezka88 , nemusíte mi vykat ;-) .
Já jdu na reoperaci až 20.11.2014, ale 6.11. jedu do Surgalu na předoperační vyšetření. Tak by jsme se mohly sejít u Vás na pokoji, nebo někde v areálu. Pojedu tam ještě 13. a 18.11. a nástup do nemocnice mám tedy toho 20.11. Vy také nastupujete toho 3.11. až v den operace?
Taktéž od té reoperace čekám mnoho jako Vy, ale nejvíce bude záležet na nás samotných jak budeme ukázněné. :-) , ale už se moc těším!!!!

Poslala bych Vám na Váš soukr. email, moje mobilní číslo, abychom se mohly spojit v Surgalu. Co Vy na to?

Zdravím Olga

_________________
Obrázek
4.1. 2011 bandáž, Brno u sv. Anny,
20.11.2014 sleeve resekce, Surgal klinik
21.5. 2016 RYBG, Prostějov
42let, dvě děti (17, 8) podporující manžel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 25 lis 2014 12:33 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Tak Vás tady všechny zdravím!
Již jsem se konečně rozvedla s bandážním prstýnkem a končím být padlou prstýnkovou bojovnicí a začínám znovu žít se Sleeve resekcí! Zatím jsme si náramně padly do žaludku, tak pevně věřím, že nám to vyjde. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 18 pro 2014 22:48 
Offline

Registrován: 20 zář 2006 14:24
Příspěvky: 7
Ahoj dámy, dlouho jsem tu nebyla ani jsem se kdysi výrazně nezapojovala.
Dnes jsem ovšem byla v Iscare konečně si domluvit vyndání bandáže. Již jsem byla jednou objednaná,ale pan doktor a sestra mě vyděsili, že jsem ze špitálu v podstatě utekla.
nyní k věci bandáž jsem dostala v dubnu 2006, zpočátku byly nějaké malé problémy (záseky jídla apod.) ale jinak ok. Nicméně jsem zjistila, že mi bandáž překáží ve zdravém hubnutí...vysvětlím. Chci jíst zdravě tedy zelenina, ovoce, maso, ne pšenici a cukr, ale prostě mám problém u jídla musím stát jinak se mi po pár soustech začne jídlo vracet. i když koušku tak maso, zelenina i ovoce se mi celkem zasekává. Osobně mám pocit, že mám bandáž příliš vysoko a nad ní není v podstatě žádná kapsa. Bandáž mám totálně prázdnou, když mi dali 1ml nemohla jsem ani pít.
Není problém jít na operaci do Iscare, ale tak nějak si nejsem jistá chirurgem. Prostě na mě nepůsobí věrohodně...navíc mi řekl, že jsem v podstatě veteránka, že neví, jestli bandáž najde (jestli nebude příliš obrostlá tkání) a že se bude muset nějak trefit mezi játra a žaludek. Dost mě tedy vyděsil.
Už jsem se objednala i do OB kliniky, protože tam je prof. Fried, který mě operoval původně. Nicméně se chci s vámi poradit, jestli máte s Mudr. Svobodou z Iscare zkušenosti (jestli nepanikařím zbytečně).
Hlavně bych se raději nechala operovat na severní Moravě, jelikož se tam budu z Prahy stěhovat. Máte dobré zkušenosti s konkrétními chirurgy na severní Moravě?
Je tady někdo, kdo si nechal bandáž odstranit po tak dlouhé době, jako já? Proběhlo vše ok?
Reoperaci jinou nechci, věřím, že už těch pár kil zvládnu sama cvičením a zdravou stravou.
Předem vám moc děkuji za rady

duben 2006 122kg
prosinec 2014 88kg

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014 08:56 
Offline

Registrován: 04 lis 2011 18:38
Příspěvky: 70
Děláš si srandu ? MUDr. Svoboda je ten nejlepší doktor kterého znám - je úžasný. Dělal mi jak bandáž, tak i reoperaci na tubu. Vždy upozorňuje i na to, co se může stát, což je dobře. Za sebe - lepšího doktora - vlastně pana primáře neznám a jsem strašně moc ráda, že k němu chodim. Má pochopení a vyjde člověku vstříct. Ale pravdu máš v tom, že on si tak něco breptá pod vousy, že já kolikrát odejdu a říkám si, tak jak to teda má být ? Hele, ale nic se na tom nemění, že je vážně super :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 19 pro 2014 11:06 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
eficka
Držím palce!
Pokud nechceš reoperaci, nech si tu bandáž klidně vyndat v Praze.
Pokud je stěhování na severní Moravu již na spadnutí, doporučuji Dr. Holeczyho ve Vítkovicích (595 633 302), děvčata si ho moc pochvalují :wink:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 11:51 
Offline

Registrován: 01 čer 2013 21:23
Příspěvky: 10
[quote="Kristys13"]Ahoj holky,

přidávám se k této skupince. Původně jsem své problémy ani nevnímala až po pár slovech s Petulkou1650, mi bylo jasné že to není ončo.

Takže:
Kristýna 27let (bez dětí ale chci tak do 3 let max)
Band MUDr. Čierny 12/2008,
váha před 115kg- nyní 92kg

minulý měsíc jsem byla na zběžné kontrole, ptže hubnutí dál nepostupuje. To že zvracím a občas to jídlo nejde dolů, to jsem nebrala v potaz ptže jsem si myslela, že je to úplně normálka O:) Takže jsem si zašla na RTG, fuj hnus. Na tyto šílenosti jsem asi extra háklivá (nicméně jsem přežila). Naběhla k MUDr.Čiernému, který koukal na snímky a asi se mu moc líbily ptže do nich koukal dost dlouho a já jen čekala. Po uprosení a psích očích jsem byla doplněna na 4 ml..huráááá no nebudu jásat....
Nejdřív doplnil a pak si to rozmyslel a všechno ven vycucl (jen jako očistu)... Tekutina byla dříve jako voda, nicméně já ji mám žluto/rezavou a zakalenou. Sám nevěděl proč to tak je, jestli tím vpichem přes kůži nebo jestli je tam nějaký error a prosakuje něco z těla. A zas mi dal ty moje vytoužené 4ml... Pak se zase zadíval na snímky z RTG a sdělil mi, že tvar žaludku mám nějaký divný jakoby pootočený :O

Jak říkám, moje problémy jsem nepovažovala za problémy až mi byly otevřeny oči...
Takže zvracení, mnohdy i hlt vody je zázrak (jak kdy, někdy klidně celá sklenička), při své práci a životě částečně ve Vídni (jinak jsem z Břeclavska) za volantem strávím hodně času a když jedu dýl jak 30 min,tak mám docela dost bolestivé křeče po žebry (pomáhá mi natáhnout se a čekat), někdy mě ta křeč přepadne i za volantem a to je potom docela mazec, když se nemůžete pořádně nadechnout ani narovnat. To je asi tak všechno z mých problému... Těžko říct jestli je to "fakt problém" nebo jen moje halušky.

Na další kontrolu jdu na podzim,tak si to nechám všchno vycucnout a uvidíme jestli tekutina bude čirá nebo co...
Jinak jsem rozhodnutá jít a chtít prostě reop... Jako jestli už toto nestačí,tak tedy netuším...



Zdravím všechny po delší dobře, je to rok a půl co jsem psala naposled svůj příspěvek. Od té doby se toho hodně změnilo. Nejen můj boj o reoperaci ale také váha 99Kg. Nicméně mám po RTG kontrastu, i po Gastru ( vše ok), no a nyní když jsem deadjustovaná (cca měsíc přes Vánoce) tak stále zvracím, křeče v žebrech jsou opakované a stejné. Nicméně jsem za ten měsíc nepřibrala,což by pro mě mohlo být v pohodě ale pro pro pana doktora asi ne? :O
Včera jsem byla na ko u MUDr. Čierného a do zprávy mi napsal že nesplňuji kriteria pro reoperaci :( a předepsal mi Helicid a Kinito.. no fuuuj.. nesnáším když mám polykat jakékoliv pilule a to jsem mu řekla. no a šup mám to ve zprávě že jsem léky nechtěla ale nechala jsem se přemluvit (jsem teď za trubce? ) no mám se objednat do FN Bohunice na vyšetření motilitu jícnu ( už jen popis toho jak probíhá zní šíleně) :( aby pravdu řekla, teď vůbec nevím co mám dělat... Běhat dál a prosit se a doprošovat se? Nebo zkusit jiného lékaře, kdo mě na základě výsledků reoperuje?

Díky za vaše reakce :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:16 
Offline

Registrován: 21 lis 2014 06:44
Příspěvky: 32
Ahoj, jsem z Břeclavi, ale jdu do Mostiště. První důvod je dlouhá čekací doba v BV a druhý, že jsem chtěla tubu, ale pan doktor mi ji nechtěl udělat, jen plikaci. Tak jsem pátrala dál a objevila se v Mostišti, nastupuji 26.1. :lol: Tak se nevzdávej a sháněj dál!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:29 
Offline

Registrován: 01 čer 2013 21:23
Příspěvky: 10
gwynet

Já jsem z Hustopečí ale dřív jsem byla operovaná na BMI MUDr. Čierným a teď k něm jezdím pořád, jen prostě nevím jestli se mu do toho nechce :( Povím ti, měla jsem úplně slzy na krajíčku, když jsem četla že nesplňuji kritéria :(

Co všechno jsi potřebovala pro nástup do Mostiště? resp. kolikrát jsi tam byla?

Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:31 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Kristy
Přidávám se ke gwynet. Zkus Mostiště. Vím, že tam dělají reoperace z bandu na tubu a nijak to neokecávají :)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:39 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
Kristys13 : váhu jsi napsala, ale ne výšku... na tom hodně záleží jaké máš BMI....musíš asi splnovat 35 BMI a více....myslím si a nebo mít nějaké zdravotní důvody...taky vše je to o domluvě s doktorem, nedej se a zkoušej dál...

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:53 
Offline

Registrován: 01 čer 2013 21:23
Příspěvky: 10
Holky, výšku mám 170cm :) BMI bych měla mít 33

Původně se rozmýšlím nad možností Bypassu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:57 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Kristy
S BMI 33 Ti nikdo bypass neudělá. Bariatrické operace se dělají od BMI 40. Od BMI 35 jen ze závažných zdravotních důvodů. V Mostišti dělají jen tubu.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení