fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 dub 2024 05:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 21:18 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
Jsem teda zvědavá, jak to dopadne. Dám vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 21:39 
Offline

Registrován: 07 říj 2007 22:35
Příspěvky: 315
Bydliště: Severní Čechy
Teda to je v háji. Když jsem se tehdy rozhodla pro bandáž,tak proto,že se mi to zdálo šetrnější k tělu,než tubulizace. Tedy,že je band menší a (to bylo pro mě tenkrát důležitý)vratný zákrok. Když teď vidím,kolik lidí má komplikace a ne zrovna malé,tak se to zdá nesmyslný. Jediný,co je fakt je to,že se dá opravit - odstanit,ovšem za cenu další operace . . .
Docela by mě zajímal poměr těch,co problémy mají (měli)a těmi,co je nemají. 50 na 50 ?

_________________
Obrázek

35 let,synek 9 let a dcerka 2 roky
bandáž 4.1.2008 , odstraněna v těhu, tubulizace květen 2010, Turnov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 21:40 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Vladimíro...o tom to je. 3 roky jsem nemohla maso a když, tak s hrůzou a problémy, nemohla jsem syrovou zeleninu, nemohla jsem skoro žádný ovoce. Jen vše odstředěné a říznuté mlékem, aby mi to žaludek vzal bez křečí. Takže jsem jedla toto...jogurty, jogurtové drinky, tvarohy, měkké sýry, mrkvovou šťávu s mlékem, máčený rohlík (chleba nešel často ani namočený), polévky, kaše a blindy všeho druhu...z masa jen mleté či vařené kuřecí, zeleninu dušenou. Rýžové chlebíky, placky, bramboráky...pokud rýži či těstoviny, tak trochu a buď mastné či hodně omáčky. Ještě vajíčka. Ještě ryby. Taky konzervované fazolové lusky, fazole, boby, čočku, hrášek, paštiky, olejovky, drceného tuňáka...vše, co je "obdělané" a měkké. No a namočené bílé pečivo, což je přímo vražda pro shazování. Jasně, někdy už jsem toho měla plný zuby a sežrala zákusek, sušenky či si dala zmrzlinu. Jinak ale všechno, jako debil, light, abych jakžtakž tu váhu aspoň držela. Kupodivu jsem nikdy po zmrzlinovém nájezdu nepřibrala. Ale po chlebu i bramborách ano.

Ale každý to má jinak a musí si to vychytal podle toho, co mu band ještě dovolí a co už mu stopne.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 11:35 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
boss jak už víš z nemky - moc chválím za založení tohoto chlívku !!! :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 11:46 
Offline

Registrován: 07 bře 2010 19:54
Příspěvky: 90
Bydliště: Turnov
Boss - určitě se neobviňuj z toho, že jsi mě uvrtala do bandáže. Chtěla jsem co nejméně invazivní operaci, což mi bandáž přišla. Je pravda, že mi mnoho neseděl fakt, rozhodnout se sama pro druh operace, ale asi se to takto dělá.
Uvidíme, jak bude můj stav pokračovat, včera odpoledne i večer jsem byla OK, i dnes jsem normálně poobědvala (grilivané kuřací s br.kaší). Hrubáček tam tento týden není, třeba bude příští týden a já se rozhodnu za ním vyrazit :shock:

_________________
Obrázek
* 4.6.10 bandáž Turnov, dr. Hrubý
* 1.11.10 sklouznutí bandu-reponace a vše nanovo
* od té doby pravidelně co půlrok :-( nutnost povolit prstýnek - typická prstýnková bojovnice
* 15.1.14 bandáž ex a zároveň SLEEVE RESEKCE Turnov, dr. Hrubý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 13:04 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Anazuz náš pan doktor Jemný bude v nemocnici příští týden určitě. Jednak bude mít v pondělí na kontrole Petunku, druhak v úterý na stole MONDULI a třeťak má ve čtvrtek běžnou ordinaci. A jestli Ti posledně říkal, že se vidíte nějak často?! Znáš přece jeho vtipkování s vážnou tváří. Už jsi ho musela prokouknout. Je fakt, že kdo nechodí na kontroly, jak by měl, tak si ho doktůrek osobně obvolává. Je to hanba, když doktor má větší starost o naše zdraví, než my sami.

Zuzko, u bandu taky pěknou neplechu nadělají nervy a stres. A Ty máš náročnou práci s velkou zodpovědností. Tak se drž holka!

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Naposledy upravil bossice dne 01 zář 2011 02:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 13:10 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Deivi25 dovolím si sem hodit Tvůj příspěvek s patáliemi po bandu. Aby nezapadl v kavárně.

deivi25 Předmět příspěvku: Re: KAVÁRNA aneb povídání o všem možném
Napsal: pon srp 15, 2011 6:19 am

Registrován: pát srp 22, 2008 4:23 pm
Příspěvky: 15
Bydliště: Litoměřice Pořád jsem váhala zda mám napsat o tom co se mi stalo ale když čtu o stálém zvracení jedné z nás-bandáž-
tak mi to nedá.Také já jsem před asi třemi měsíci začala mít problémy,mohla jsem jen tekutou a sem tam i ,,klouzavé jídlo"
Na jednu stranu mi to vyhovovalo,začala jsem zase hubnout,jsem po bandáži tři roky,jenže po zhruba měsíci jsem začala i sem tam zvracet ,přičítala jsem to tomu co se stalo v rodině,smrt sestry a další starosti ,bohužel jsme měli objednanou a zaplacenou dovolenou v Egyptě a dva dny před odletem se stalo další úmrtí v rodině . zvracení se zhoršilo ,už jsem zvracela ,,na úlevu" přesto jsme odletěli .Dělala jsem si naděje že já to přece vydržím,srovnám si vše v hlavě,budu pouze jíst kašovitou a pít a až se vrátím tak proběhne lékař a vše se urovná.Ještě ten den po příletu jsem musela do nemocnice v Hurghadě ,za čtyři dny mě pustili ,po kapačkách se mi ulevilo, ale opět ještě ten den večer jsem jela zpátky,bolest byla obrovská ,v noci mě operovali,uřízli mi žaludek pod bandáží a bandáž odstranili.Ve zprávě se píše gangréna .Řez mám od prsou až k pipce. na JIPce
v Nilské nemocnici jsem strávila tři týdny ,manžel se synem(11 let) musel domů ,nebudu popisovat jak a co bylo nejhorší,mám to za sebou ,ale vím že jsem si hrábla hodně na dno.Jak fyzicky tak psychicky.Co mě velmi potěšilo ,že když doktorka viděla veškerou dokumentaci a rentgeny řekla že lékaři v Egyptě odvedli vynikající práci.Já vím že můj případ je extrémní,přesto všem chci říct, pokud máte sebemenší problémy okamžitě běžte k lékaři.Neodkádejte to ,protože také já jsem mohla mít za dva tři dny pokoj a laparoskopicky udělanou opku a teď mám před sebou ještě minimálně 14 dní rekonvalescenci a to jsem doma už 14 dní.Bandáž mi pomohla zhubnout skoro 20 kg.byla jsem s ní celkem spokojená.A opravdu jen má nedisciplinovanost zapříčinila tyhle moje potíže.Dobrá rada na závěr:Poslouchejte své tělo a svého lékaře.Ahoj,Deivi

_________________
49 let 3 děti bandáž 21.10.08 v ISCARE. Výchozí váha 100 kg.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 13:13 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Acrev totéž - dovoluji si sem vložit taky Tvůj příspěvek z kavárny jako reakci na Deivin.

acrev Předmět příspěvku: Re: KAVÁRNA aneb povídání o všem možném
Napsal: pon srp 15, 2011 7:08 am

Registrován: pon čer 27, 2011 5:32 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: ZL kraj Jak tak čtu problémy "bandážnic", přidám i já svůj příběh. Byla jsem operována před 5 lety, měla jsem bandáž ještě starou, látkovou. Zpětně za ty roky to vidím, že už tehdy , když mne nechtěl pustit jeden z lékařů z nemocnice, bylo "něco" špatně. Po pasáži žaludku, kdy jsem vypila kontrastní látku ráno a ejhle, ona tam byla ještě večer ! Snad otok, snad malá průchodnost, nebo obojí.. To co popisují některé z Vás - dva doušky vody, pak zvracení, to si přesně pamatuji. Propuštění domů, tekutá strava, hlad žádný, kila letěla dolů. Kontrola - zápis - zvracení, pokud problémy budou trvat, další pasáž žaludku.. Hodně jsem si hlídala co jím, ale zvracení bylo na denním pořádku. Maso, ovoce, rýže, zelenina, meloun - moje droga ? Nemyslitelné !! Bolesti žaludku ? Prášek od bolesti to jistil.. Tak jak se člověk naučí žít s jednou nohou, tak se člověk naučí žít s těmito problémy.. a kdo říká, že ne... Váha šla stále dolů - ale také jsem chodila 3x týdně do fitka, spinning maratón 3 hodiny to jsem milovala.. Ale problémy se stupňovaly - ráno snídaně + káva s mlékem, přišla 10-11 hodina - zvracení, oběd, večeře - to samé, pálení žáhy, v noci plna pusa žalud. šťáv, no děs a hrůza !! Navíc, pokud jsem něco snědla a následovalo říhnutí, tak scéna z filmu Slunce, seno.. "táto, Ty jsi se zul.. jo, ale jenom trošku ".. to byl můj žaludek po řihnutí, sorry.. ( A co na to tělo ? Ty, které máte bandáž to moc dobře znáte !!! Kila letí nahoru - u mne 10 kg. Tak jsem si řekla a dost !!! Doporučení lékaře - tady musím na sebe "prásknout", že kontroly jsem podcenila a pořád jsem si říkala, bude - musí !!!! to být lepší, jedno vyšetření, druhé, pasáž žaludku, termín operace.
Gastro - šla jsem na vyšetření v 11. hodin dopoledne, večer v devět jsem snědla jogurt + 4 Koka sušenky - výsledek ? Nestrávený obsah žaludku, gastroskopem se lékař dál nedostal, prý "asi je to moc utáhnuté", zpráva - zánět žaludku, netrávení- bylo mi vysvětelno, že ani hubnout nemůžu, když mi žaludek nepracuje !!!!!, léky, rentgen žaludku, kontrola a celkově - no, prý jsem ještě dost mladá na to, abych si tak zahrávala se svým zdravím.
Rentgen žaludku - kontrastní látka, 15 minut nic, pak pravý bok - to jsem se dozvěděla, že žaludek začíná pracovat na pravém boku, 20 minut, konečně posun, zpráva - žaludek průchozí pouze na tekutou stravu, reflux, nějak zvláštně otočený žaludek - to jsem si nechala vysvětlit, vytvoření kapse - proto to zvracení, netrávení, průchod 5 mm !!!!
3. srpna - uvolnění bandáže a úleva !!!! Obrovská !!! Žádné říhání byť jenom po vodě, zvracení, prostě, je mi fajn!!!
Omlouvám se za "román", těm, kteří mají bandáž přeju, ať nemají problémy !!! Věra

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kdo Vám to tu kazí ?
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 19:31 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Holky, trochu mi naháníte strach... Byla jsem na kontrole, u mě vše OK, prý excelentní výsledek ale bylo mi potvrzeno, že tak 15% lidí má opravdu problémy. Tak doufám, že mě to v budoucnu nečeká. Prý když budu hodná, nemusím se bát.. Až na občasné ucpání a blití (jsem pako, vím že nemám papat rýži, kedlubny, syrovou mrkev a pod. - ale prostě jsem nepoučitelná... :.)jsem fakt bez problémů. Je pravda, že po úbytku váhy je port hmatatelný, ale snad to ničemu nevadí.

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 19:47 
Offline

Registrován: 07 bře 2010 19:54
Příspěvky: 90
Bydliště: Turnov
Myslím, že port musí být časem hmatatelný, já ho mám dokonce i viditelný a neva mi to.
Co se týká obtíží, tak nyní mám už 3. den naprostý klid, že by? :D

_________________
Obrázek
* 4.6.10 bandáž Turnov, dr. Hrubý
* 1.11.10 sklouznutí bandu-reponace a vše nanovo
* od té doby pravidelně co půlrok :-( nutnost povolit prstýnek - typická prstýnková bojovnice
* 15.1.14 bandáž ex a zároveň SLEEVE RESEKCE Turnov, dr. Hrubý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 19:47 
Offline

Registrován: 02 srp 2008 12:26
Příspěvky: 490
Bydliště: NÁCHOD
Tak jsem naa tom taky blbě mám na horu cca 4kg ale už to ani neřeším jak bude tak bude

_________________
Obrázek

48 let Op 23/09 2008 FN Hradec Králové Mudr.Hroch


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 20:34 
Offline

Registrován: 02 srp 2008 12:26
Příspěvky: 490
Bydliště: NÁCHOD
Snad bude lípe a pojede to zase dolů,jinak se aso moc stresují stoho všeho kolem,a tím to asi tak bude. :cry:

_________________
Obrázek

48 let Op 23/09 2008 FN Hradec Králové Mudr.Hroch


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 20:57 
Offline

Registrován: 02 srp 2008 12:26
Příspěvky: 490
Bydliště: NÁCHOD
Já do dneška nemohu jíst žádné pečivo,zeleninu,ovoce jen bez slupky,maso jen kuřřecí a to ze steheních řízku,spíš mi jdou jogurty a to jen lehké kde je málo procent v tuku,nejlépe Aktivií ta mi pomáhá na žaludek,sýry jen málo tučné,a malý porce a stejně jdu k sakru na horu :evil: možná jsem podrážděná nebo nevím,Bandáž byla nebo je moje berlička,ale zase si říkám nemám vše zpátky jak skoro před 3 lety,budu muset cvičit nebo si obědnat léky na hubnutí co Vy na to :?: Už mi chodí samé maily na hubnutí a ani nevím nikam ani jsem si nic neobědnávala :roll: Tak to asi je tak vše.

_________________
Obrázek

48 let Op 23/09 2008 FN Hradec Králové Mudr.Hroch


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 21:00 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Rendy
máš krásný úbytek ... tak snad se ti podaří ho udržet :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 31 srp 2011 23:25 
Offline

Registrován: 18 zář 2006 11:21
Příspěvky: 72
Bydliště: Olomoucký kraj
Rendy píše:
Já do dneška nemohu jíst žádné pečivo,zeleninu,ovoce jen bez slupky,maso jen kuřřecí a to ze steheních řízku,spíš mi jdou jogurty a to jen lehké kde je málo procent v tuku,nejlépe Aktivií ta mi pomáhá na žaludek,sýry jen málo tučné,a malý porce a stejně jdu k sakru na horu :evil: možná jsem podrážděná nebo nevím,Bandáž byla nebo je moje berlička,ale zase si říkám nemám vše zpátky jak skoro před 3 lety,budu muset cvičit nebo si obědnat léky na hubnutí co Vy na to :?: Už mi chodí samé maily na hubnutí a ani nevím nikam ani jsem si nic neobědnávala :roll: Tak to asi je tak vše.



Sice jsem nyní na -22kg, ale myslím si, že se to hnulo jen díky tomu, že také nemohu jíst žádné pečivo, zeleninu, ovoce taky jen bez slupky, maso jen kuřecí a to jen 25g, rýži a těstoviny vůbec, brambory jen jako kaši a hodně řidkou, jogurtu sním jen 40g a pak se již jen obracím k WC. S pitím problém moc nemám, za den vypiju 3l vody z kohoutku, perlivou vůbec nemůžu a instantní káva s mlékem mi problém nedělá.
V papírech mám napsáno: Při potížích a zvracení kontrola ihned!!! A co udělá pan doktor?, odpustí mi z bandu a já budu tam kde jsem byla před dvěma měsíci, nebudu hubnout. Tak se snažím jíst zatím jen to, co mi bandáž dovolí.
Vím, že zdraví máme jen jedno, ale bojím se toho co by bylo.

_________________
Obrázek
4.1. 2011 bandáž, Brno u sv. Anny,
20.11.2014 sleeve resekce, Surgal klinik
21.5. 2016 RYBG, Prostějov
42let, dvě děti (17, 8) podporující manžel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení