fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 22 kvě 2024 14:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 07:50 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
po posledním příspěvku katky tady přidám svůj poznatek - bandáž mi byla v operována v roce 2006 (což bude letos 5 let) při váze 110 kg, z počátku jsem skutečně neměla vůbec, ale vůbec žádné problémy. Byla jsem nadšená, jedla jsem málo, hubla naprosto předpisově, možné ještě o něco víc, jíst jsem mohla vše - i maso, jen rýže mi dělala problém, ale na to jsem byla upozorněna. Takže jednodušše řečeno - co víc si přát????????????????

Po půl roce přišlo první doplnění a s ním - první kila nahoru, takže opět nasadit tekutou stravu, aby to šlo dolů. Ano výsledek byl 84 kilo, byla jsem šťastná. Po nějaké době po nátlaku na pana doktora, že mám hlad a nestačí mi velikost porce, přišlo druhé doplnění. A.................. nevím, zda to bylo po tom doplnění, či ne, ale nastaly problémy. Něco málo víc jak ROK po operaci. Bolesti v oblasti portu, otoky, červené boule byly na denní pořádku. Vždy 14 dní to bolelo, pak týden klid a znova a pořád dokola. K tomu jsem nemohla téměř nic sníst, pila jsem jen vodu, a to jako na počátku po operaci - jeden lok - mezera - jeden lok - mezera atd. Cokoliv jsem "snědla" šlo v zápětí VEN za hrozných bolestí. Kontaktovala jsem pracoviště, kde jsem byla operována (ISCARE) a objednala se na kontrolu. Dojela jsem a ............ pan doktor nebyl a bylo mi sděleno, že takovou dobu po operaci mi musí stačit sestřička, která se mnou probere jídelníček. Poděkovala jsem a objednala se znovu, že potřebuju konzultaci s lékařem. Bylo to poznamenáno, měla jsem si psát jídelníček a kdy mi je špatně atd. Přijela jsem na novou domluvenou kontrolu a jaké bylo mé překvapení - situace se opakovala. Prostě jsem byla dlouho po operaci a nikdo s chirurgů se tam se mnou nemínil bavit, i když jsem měla problém a má váha byla opět 100 kilo, aniž bych cokoliv jedla.

Díku tomuto foru a na doporučení jsem se objednala do Turnova, kde se mě ujal náš jedinečný pan doktor Hrubý, který mi poprvé udělal RTG žaludku a zjistil, že bandáž je sice volná, ale spodní žaludek prostě nepracuju. Vše co sním či vypiju zůstane v horní části a ta to prostě vypudí. Bandáž zapříčinila to, že ten žaludek si odvykl pracovat a začal se chovat tak, jak se choval. Byla jsem vyhladovělá, a proto si moje tělo začalo ukládat absolutně všechno, tudíž i tu trošku vody, co jsem do sebe občas dostala. Takže jsme se dohodli na band ven a udělání tubulizace. Při operaci bylo navíc zjištěno, že mi hadička od portu přirostla k játrům, proto ty občasné nevysvětlitelné bolesti při prudčím pohybu. Prostě za ně zatahala.

Po reoperaci, od které již zanedlouho uplynou 3 roky se cítím skvěle, odpadly bolesti po portu, můžu jíst opravdu všechno (no dobře - nemůžu červenou řepu :lol: :lol: :lol: :lol: ), zhubla jsem tolik kilo, kolik jsem si ani v nejodvážnějším snu nedokázala představit a je mi dobře. Proto, když se někdo bezhlavě žene do bandáže jen proto, že ji bude mít dřív než jinou operaci, tak musím reagovat.

Vím, že tento můj příběh spousta lidí tady už zná, byl ve starém foru v Kavárně, ale myslím, že i pro nováčky bude tato moje zkušenost ponaučením. Pokud začnou problémy s bandem na nic nečekat a jít a otravovat lékaře tak dlouho, až se začne starat a něco dělat.

A ještě se tady někdo - myslím Romča K. - ptal na nevýhody tubulizace - tak jedna by tady byla :lol: - doživotně budu brát léky s omeprazolem - je to u malého počtu lidí, někdo je může vysadit měsíc po operaci, někdo do půl roku a pár lidem zůstane doživotně, což je můj případ, ale jeden prášeček ráno na lačno nikoho nezabije, ne?

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 07:55 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
nejhorší a nejsmutnější na tom všem je to, že ty problémy projeví až za nhějakou dobu...ze začátku je člověk spokojený, tak si nepřipouští, že bude mít někdy v budoucnu problémy..... chjo, je mi vás opravdu líto..... :?

martinko skvěle jsi popsala svůj "příběh" s bandem.... díky za něj :wink:

Omeprazol jsem přestala užívat cca 3 týdny po opce a od té doby neberu NIC - ale jak píšeš - je pár jedinců, kteří neberou nic... a mezi ty se naštěstí také počítám... :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:03 
Offline

Registrován: 20 srp 2010 06:35
Příspěvky: 854
martina si opravdu jedna z mála co mohla po operaci bandáže všechno. Od hodně lidí slyším, že nemůžou maso, pečivo a tak. Prostě to neklouže dolů jak má. Ale je to všechno jenom sprostředkovaně. Kamarádka má bandáž už taky dost dlouho, ale už tu doplňovací. S věkem přibývají potíže. Doplněná na maximum, ale má rozhozenou štítnou žlázu a operovaný vnitřek, hormony si dělají co chtějí ( k lékaři chodí není nezodpovědná) a bandáž nepomáhá. Jedině tak v tom, že je doplněná na maximum (teda to jí řekli) a nic nepozře. Je jí skoro po všem špatně. A přesto váha občas vyletí nahoru ( ne teda drasticky na to se moc hlídá).
Je mi líto, když slyším co všechno je u bandáže za problém a je jedno jeslti hned a nebo za čas. Prostě to má pomáhat a místo toho to hodně lidem přineslo moc problémů. Už by to neměli operovat :cry:

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:06 
Offline

Registrován: 13 led 2010 18:51
Příspěvky: 571
Bydliště: Praha 3
Také jsem moc ráda, že upozorňujete na tyto problémy a ať si to každý pobere, jak potřebuje.

Já mám také štěstí neberu žádné prášky a ani jsem po opce nebrala, takže jsem také vyjimka. :D :D

_________________
Obrázek
-35 kg
38 let, 1 dítě - 4letý Jindříšek a 1 manžel podporující, 1.4.2010 Tubu UVN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:08 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
katko tak tvoje poslední věta je na jedničku s hvězdičkou, a přesně vystihuje celou podstatu věci, protože opravdu je jedno, zda problém je hned, za půl roku, za rok či dva - ten problém by prostě nastat NEMĚL, protože si tuto operaci všichni dali ve víře, že jim pomůže, a výsledek?????? NO COMMENT, samozřejmě jsou i lidi, kteří jsou spokojeni a bandáž jim pomohla a pomáhá dodnes, anebo si prostě zvykli žít i s problémy, které s sebou přináší - nevím. :?

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:11 
Offline

Registrován: 20 srp 2010 06:35
Příspěvky: 854
Dada73 gratuluju k výjmečnosti :wink:

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:12 
Offline

Registrován: 13 led 2010 18:51
Příspěvky: 571
Bydliště: Praha 3
Katka04 fakt díky, ale zase pro změnu stojím a stojím :twisted: :twisted:

_________________
Obrázek
-35 kg
38 let, 1 dítě - 4letý Jindříšek a 1 manžel podporující, 1.4.2010 Tubu UVN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 08:16 
Offline

Registrován: 20 srp 2010 06:35
Příspěvky: 854
Dada73 já taky stojím, ale včera se to tam už začínalo jako míhat na začátku 82. Jenže 83 stejně vyhrálo mrcha

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 09:14 
Offline

Registrován: 23 led 2007 17:24
Příspěvky: 1022
Bydliště: Severní Čechy, Štětí
Boss, jj, jak popisuješ ten Bossákův pohled na celou věc, vybaví se mi Milan. Při pohledu na mě, kdy jsem po prvním soustu letěla na wc, kde jsem 20 minut slinila na mísou, to jen utvrzovalo jeho odpor k bari operacím . Naštětstí si na to teď už ani nevzpomene :) .
Jeník je relativně krátce po operaci. Já nevím, jak jsi to měla Ty, ale já první rok po operaci žádné problémy neměla, spíš jsem ani nevěděla, že nějakou bandáž mám. Neměla jsem problémy ani po mase, ani po rýži, ani po ovoci a zelenině...
Marti, ve svém příspěvku si narazila na jednu věc, na velikost porcí. I to jsem si zažila, kdy jsem to Mudr říkala a ona mi tvrdila, že to není možné možné, že mám po své porci hlad. Tvrdila, že mi to prostě musí stačit.
Já musím být ve všem extrém, já beru Omeprazoly dva, ráno a večer. Vůbec to neřeším, hormony na štítku mám taky doživotně, stejně tak i železo...

_________________
Obrázek
bandáž+žlučník 5.3. 2008 v Iscare , redukce -25 kg před operací,1.3. 2011 reoperace pro potíže v prvním měsíci těhotenství, tubulizace v Turnově Mudr. Hrubý, 102 kg před reoperací při otěhotnění,abdo 11/13, ruce 02/14, prsa 09/14,děloha 04/15, oprava břicha, nohy ?, manžel+ syn Davídek 4 roky, 2 kočky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 11:45 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
Verči,
také jsem myslela, že je to po doplnění kroužku normální, ale když mi časem krooužek splaskl a dávení zůstávalo, tak už se mi to zdálo divné. Na doplnění ani nejdu, řeknu, že mi to za tu bolest nestojí. Jsem zvědavá, jak se bude primář tvářit. Před opkou mi nedali na výběr, takže jsem to brala, že by mi jinou neudělali. teď mě mrzí, že jsem se nechala tak rychle zbláznit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 13:15 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
pokud můžu i já k tématu něco napsat, protože já jsem zvláštní exot, krerý nehubne ani po tubu :shock: tak mně nikdo nedal na výběr, jakou chci operaci, byla mi naordinovaná bandáž-2007, problémy jsem měla stejné jako ostatní, skoro nic jsem nepozřela, stále zvracela, příšerné bolesti :evil: musela jsem doktora dlouho a pracně přesvědčovat, aby mi udělal reoperaci, nechtělo se mu do toho, stále mně doplňoval a já stále víc hladověla a zvracela a váha šla nahoru.
Pak mi konečně udělal tubu i když jsem měla zájem o jinou operaci, tak podle něho je tubu ideální :roll: hubla jsem půl roku, pak se mi to zabrzdilo a nakonec jsem přibrala všechno co jsem zhubla :shock: možná je chyba ve mně, ale myslím, že lékař by měl pacientovi pomáhat a ne jen operovat to, co mu pojišťovny výhodně zaplatí :x jsem skoro 3 roky po tubu a stále jsem na začátku a můj lékař to neřeší, mám se prý víc snažit a napsal mi Xenicall, možná abych ho již neobtěžovala návštěvama. Také mi řekl, že mám dost jinejch zdravotních problémů, taky nejsem nejmladší, málo se hýbu........ prostě si za tohle všechno můžu sama :roll:
Omlouvám se, že to sem píši, ale myslím si, že by jste měli vědět, že i tohle se může stát.
Jak píšeJeník o těch lécích na odvodnění, tak já je beru již 10 roků a stejně jsem stále zavodněná, když je horko, tak hrozně oteču, ale to mi dělá moje nemocné srdíčko, tak se ani pořádně neodvodním :evil:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 15:22 
Offline

Registrován: 22 lis 2010 00:57
Příspěvky: 1242
Tak já taky přispěji svým příběhem. 2009 bandáž Iscar zhubla jsem ze 100 na 93 po operaci cca za 1 měsíc a pak už se nedělo nic. Poté bylo první doplnění 2.5ml ,žádné omezení žádná kila dolů . Asi za půl roku druhé doplnění 2.5.ml opět žádné omezení žádná kila dolu naopak 3 nahoru. Konzultace a vyslechnutí jak jsem nedisciplinovaná. Když jsem přibrala na 100 tak jsme se s doktorem rozhodli že se na to podíváme pod rtg. Ještě jsem si stačila dojít pro termín a pak jsem zjistila že jsem těhotná a musela jsem řešit jiný problém. Potom už jsem se obrátila na radu děvčat do Turnova a dále to řešila s doktorem Hrubým. Pod rtg bylo zjištěno že bandáž ačkoliv doplněná na 5ml je úplne volná a tak mě doplnil 3,5ml. Stejně jsem ale jedla 200gr porce tak jsme doplnili ještě 1ml. Porce se upravili na 100g a já začala ubívat na váze první měsíc 7kg pak 2kg a další měsíc taky 2kg. Po prvním měsíci mi začali problémy že už jsem nemohla jíst vše hlavně pečivo pak se postupně přidávaly další věci až jsem mohla jen kefíry a jogurt. nápoje jinak jsem měla obrovské bolesti a vzápětí šlo vše ven se slzama v očích. Když jsem vyzvracela i džus tak jsem řelkla dost .To radši budu tlustá než nemocná anoretička. Zašla jsem za doktorem a upustili jsme bandáž. Dnes vám můžu napsat i radostnou zprávu že 25.10. jdu do turnova na reoperaci a jsem štastná jako blecha. Děkuji všem děvčatům která mé trable sdílely semnou a vždy poradily nebo nakoply.

_________________
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w61IGy4/weight.png[/img
43let. Bandáž Iscare 9. říjen 2009 pro potíže odstraněna.Při první návštěvě Turnova 103.5KG
26.10.11 Reoperace na tubu Turnov Mudr.Hrubý miláček všech boubelek Před reoperací 99KG
4.9.2012 plastika břicha .7.10.2013 znovu plastika břicha a rukou.
[color=#BF0000] Od začátku hubnutí -39KG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 15:32 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
No teda Romco, takze to vyslo? Tak gratuluju :) Ja se budu muset cely zivot hlidat, at uz zhubnu, nebo ne, ale co, neponechavam to osudu, abych byla jak kus sudu... Ale nez bych se dockala reoperace, jestli vubec, kdyz je jicen take sycen - treba by mi to ani neudelali, kdyz ho mam roztazeneho :)

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 15:33 
Offline

Registrován: 28 říj 2009 15:34
Příspěvky: 2205
Bydliště: Štatl (Brno;-)
Romčo, super!!!!

_________________
METR DOKONČEN 12/5/12 a snažím se dál...
Nejnižší váha 61 kilo 6/6 2014

Obrázek

3/3 2010 TUBU - váha v den operace 119 kilo
Made By MUDr. Michal Čierny in Břeclav

39 let, 1 klučičí prcek, přítel, modrá britka
CHTĚL BYCH, neznamená nic! CHCI, dělá divy!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 15:43 
Offline

Registrován: 22 lis 2010 00:57
Příspěvky: 1242
Holky dík ,taky jsem měla nervy když jsem mu dnes volala. Čekala jsem jestli se vejdu ještě letos se svojí pojištovnou a ono to klaplo. :wink:

_________________
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w61IGy4/weight.png[/img
43let. Bandáž Iscare 9. říjen 2009 pro potíže odstraněna.Při první návštěvě Turnova 103.5KG
26.10.11 Reoperace na tubu Turnov Mudr.Hrubý miláček všech boubelek Před reoperací 99KG
4.9.2012 plastika břicha .7.10.2013 znovu plastika břicha a rukou.
[color=#BF0000] Od začátku hubnutí -39KG


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení