fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 11:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2015 11:46 
Offline

Registrován: 01 čer 2013 21:23
Příspěvky: 10
termín operace 5.3. 2015 Mudr Šimoník
tubularizace Mostiště :)

:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2015 12:23 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Kristys
Blahopřeji k termínku!

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 02 bře 2015 14:22 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
tojesnadjedno: to mě mrzí, že jsi měla takové problémy.... s tím jídlem mám to podobné, není to nic moc, ale až ted po třiceti dnech je to trošku lepší, ,,,přeji ti at ti je už jen a jen lépe!!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 11:46 
Offline

Registrován: 06 čer 2015 07:56
Příspěvky: 84
Chtěla jsem se zeptat a co když doktor nebo prostě komise rozhodne bandáž,co můžu proti tomu dělat,tuším asi jen jít jinam nebo je tu někdo ,komu rozhodli bandáž a na vastní požadavek dostal třeba tubu?To si asi člověk sám říct nemůže..?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 14:43 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
paratko,u me konsilium rozhodlo o plikaci,ale ja chtela Tubulizaci a take se dohodla s lekarem a mam Tubu :D .Byla jsem operovana v Ostrave-Vitkovicich.

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 15:24 
Offline

Registrován: 06 čer 2015 07:56
Příspěvky: 84
Venusanko pikace je bandáž?To co dělá hodně holkám probém?Vím někdo je stím spokojen,ale je to ono?Sice jsem už tady toho pročeta mraky,ale ještě mi dost chybí,ještě tady v tom úplně neorientuju,co je co :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 17:05 
Offline

Registrován: 18 kvě 2014 15:24
Příspěvky: 536
Bydliště: Ostrava-Poruba
paratko,bandaz a plikace jsou dve rozdilne operace.U obou byvaji problemy.Bandaz je manzeta na zaludku s portem pod kuzi.Precti si na netu druhy bariatrickych operaci,at o tom neco vis a take at vis do ceho jdes.

_________________
Obrázek


51 let,v=172cm,rozvedena,2 synove...jsou to nejlepsi co mi zivot dal a civavka Kacenka
Vitkovice,operace-Sleeve resekce21.10.2014-Mudr.Bolek
Abdominopl.+rozest.bris.svalu=14.4.2016-plast.chirurg Mudr.M.Merta ve FN Poruba.


Start. vaha 119 kg!! rok 2014/15
Zhubnuto na 74kg=45kg!! 2015/16
Nyni narust za 1 rok 19kg!! 2016/17


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 17:08 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
ježiš párátko, studuj trochu :lol: , na netu i tady na bandigfóru jsou typy bariatrických operací přehledně popsané. Plikace je zavinutí žaludku směrem dovnitř a následné zašití, aby se nerozmotal, někde to funguje dobře, jinde šijí nekvalitními stehy, takže se rozmotávají, taky se tu můžeš dočíst, ve kterých nemocnicích není radno plikaci podstoupit. Bandáž je stažení žaludku páskou, která se dá portem vyvedeným pod kůží na břiše přitáhnout, tak že se do ní připustí kapalina nebo naopak povolit, když se odpustí. vzhledem k tomu, že to je operace, která se provádí nejdéle, tak se už dnes ví, že kromě různých komplikací, které způsobuje páska - cizí látka v těle, se bandáže také dost často daří pacientům přežrat, prostě se žaludek nad páskou postupně roztahuje, až se do něj vejde tolik, že už nehubneš, naopak můžeš zase hodně přibrat, anebo se páska třeba zařízne do žaludku a "zaroste" tak, že se musí operativně odstranit, bandáže už jsou dnes zastaralé a víc se volí právě ta plikace anebo tubuizace nebo se jí také říká sleeve resekce (žaludek se uřízne a zůstane z něj takový rukáv, proto sleeve) :mrgreen:

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 18:01 
Offline

Registrován: 06 čer 2015 07:56
Příspěvky: 84
Holky ,já studuju,ale nevím co dělá zatím větší potíže,jesti to nebo ono (pokud vůbec nějaké jsou)je tu toho na přečtení fakt dost,každopádně děkuji za vysvětlení..už mlčim...už mlčim :lol:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 čer 2015 18:46 
Offline

Registrován: 07 lis 2013 18:47
Příspěvky: 981
Bydliště: Zlín
u plikace se říká, že je žaludek hodně nateklý po operaci, tudíž je zvracení častější než třeba u tubu, ale určitě je to individuální a nedá se zevšeobecňovat, také záleží na tvé výchozí váze, pokud je hodně vysoká, může ti doktor (operatér) doporučit nějakou operaci, která kromě zmenšení žaludku ještě zkrátí cestu potravy střevem, takže se z ní absorbuje méně živin a zhubneš víc než s pouze zmenšeným žaludkem

_________________
motiva

Obrázek

výška:164 cm
operace: 6. 1. 2014, Vítkovice, doc. Holéczy, sleeve resekce
věk: 60 let, syn 30 let a dcera 25 let (bydlím s dcerou), nově jsme se přestěhovaly, proto tak dlouhá odmlka, neměla jsem 10 měsíců přístup na internet
spousta zvířat: 4 psi (dcera má chovatelskou stanici), nová kočička Julinka, 4 koně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 15 pro 2015 17:37 
Offline

Registrován: 19 lis 2015 20:15
Příspěvky: 11
Bydliště: jižní čechy
Ahojky všichni,
dříve jsem tu byla jako matylda, ale několik let jsem tu nebyla,tak si nepamatuju ani přihlášení :oops:
2007 jsem podstoupila bandáž v Iscaru, o té poop.péči se tu psalo už dost, takže když jsem necítila pořád žádné omezení a jen mně honily za obezitoložkou, že špatně jím, objednala jsem se do Turnova k MUDr.Hrubému, který doplňuje zásadně pod RTG. Měla jsem to úplně volné, doplnil tekutinu a já hubla a cítila se báječně. Zhubla jsem 25 kg, držela si to tak nějak +-5 kg. Asi po 4 letech mi začala pálit žáha, začala jsem zvracet a nemohla pít ráno ani vodu...MUDr.mi ubral z portu a potíže na čas zmizely...a najednou potíže s pálením žáhy a zvracením začaly znovu a nakonec mi i v noci vytékaly šťávy samy z pusy....tak mi to mudr uvolnil úplně, ale já prostě nabrala 30kg zpátky za 2 roky...a mezitím jsem zkoušela i různé diety, prášky, režimy-shodila, nabrala a tak dokola...asi to všichni znáte.
Měla jsem poměrně náročné uplynulé 2 roky a najednou jsem zděšeně zjistila, že nemůžu dýchat, rozjelo se mi astma, mám artrozu páteře, a váha ukazuje 120kg :oops:
Do Turnova už je pro mně těžké se dostat, tak jsem hledala blíž a objednala se do UVN v Praze. Včera jsem tam byla u Dr.Koblihové, byla celkem milá a nakonec navrhla sama: vyndat bandáž a udělat tubu. Nic jiného prý ani nedělají..Mají také velký problém s personálem, chybí jim moc sester a omezují provozy. Proto prý budou delší termíny. Musím na gastro, RTG pasáž žaludkem, k nutriční, psychologovi, sono,, vyndat port a za čas tubu...
Jak tak čtu tohle forum, mám trochu pochyby, že do UVN nikdo moc nechodí, nebo nechodí holky z UVN sem na forum :D
Tak jsem se po dlouhé době taky svěřila. Budu ráda, pokud někdo písne info o UVN. Díky za přečtení a přeji všem hezký advent.
maceska 42 let, 2 dospělé děti, pes kočky, rybičky

_________________
Obrázek
42 let, 2 dospělé děti, hodně zvířátek
2007 band Iscare


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 17 pro 2015 10:15 
Offline

Registrován: 25 dub 2015 18:19
Příspěvky: 56
5.8.2015 jsem byla na odstranění bandáže ve Vítkovicích. Dva dny hospitalizace a neskutečná úleva.
Péče a přístup úžasný.
Žádné potíže při polykání, pálení žáhy, žádné zvracení.
V létě jsem byla rozhodlá pro další operaci. Měla jsem panickou hrůzu, že po odstranění bandáže budu přibírat.
Nestalo se. Zůstala jsem na své výchozí váze a udržela si ji.
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla pro poslední a stěžejní pokus zhubnout bez operace. Chodím na nutriční do Vítkovic.
Zatím se happy end nekoná a nechci dělat závěry. Je možné, že na operaci někdy dojde.
Co jen vím je to, že jsem jiná. Starší, zralejší, klidnější, rozvážnější a taky vím, že pokud bude problém, tak mohu jít pro pomoc.
Padlá bojovnice totiž nejsem. :D

_________________
2 děti a skvělý manžel
21.4.2010 bandáž Iscare
5.8.2015 odstranění bandáže - Vítkovice a jedu sama

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 25 srp 2017 12:56 
Offline

Registrován: 25 srp 2017 12:26
Příspěvky: 1
Ahojte holky,tak jsem to tu procitala a nedalo mi se zaregistrovat a taky neco napsat.Jmenuju se Lucka je mi 28 let a loni v zari jsem podstoupila bandaz zaludku,byla jsem nadcena po operaci mi bylo fajn zadne problemi ani sebemensi,prvni pul rok sly kyla dolu celkem dobre,za pul roku jsem shodila 24kylo a byla jsem na magicke stovce,jenze co cert nechtel meli jsme s manzou trosku manzelske problemi,ja jsem se prestala hlidat v jidle pac mi bylo vse tak nak jedno byla jsem psychycky v haji,mame dve deticky 3 a 4 roky malem jsme tu kryzi neustaly a sly od sebe ale diky bohu uzje zase dobre ale tet k mym problemum,port je zmetour prvne jsem chtela doplnit asi 3 mesice po opce to neslo byl pretocenej,po druhe asi o pul roku dyl uz to slo doplnili mi 2,5 ml prvni dva dny jsem citila omezeni a pak vubec,tak ze jim veci porce nez m a nevazim a vaha jde samozrejme na horu a me to stve ale proste mi nejde najet zpet na 100 gramu,v cervnu jsem byla opet u doktora s tim ze me boli okoli portu a necitim omezeni a ze se bojim zesem si vytahla zaludek,nemel cas odbyl me ze to neni mozny a chtele doplnot a to opet neslo byla jsem obednana na zari na presiti portu prej asi prirostl,jenze tet poslednich 14 dni mam divne jakoby natekli a citlivy misto v okoli zaludku,nevim kde presne je manzeta,a okolo portu je to taky ciltlive tak jsem volala doktorovi a ten mi rek jestli se mi to neprorezava tak jsem obednana na gastro a k nemu na pristi tyden jenze jsem zjostila ze jsem tehotna v 5tt a nevim co kdyz bude muset band ven?prorwzavala se tu nekomu bandaz muzete se semnou podelit jake to bylo jsem nervozni co se to deje.dekuni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 zář 2018 22:37 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
Rozhodl jsem se, že zkusím hubnout. Dneska jsem oprášil hodně zaprášenou váhu, protože jsem jí nepoužil už pár let.
V roce 2011 jsem si nechal nasadit bandáž žaludku. Úspěšně jsem zhubl asi o 50 kg a chvíli to bylo dobré. Celkově jsem se zdravotně zlepšil...
V roce 2015 se mi udělal nějaký absces v blízkosti bandáže a rozhodli se bandáž vyndat. Byl jsem s tím na Bulovce. Odstranění bandáže domluvili v Iscare, kde mi jí před tím nasazovali. Laparoskopicky mi bandáž vyndali. Došlo však ke krvácení do břicha a navíc tam kousek bandáže zůstal. Tak mi ráno převezli do Vinohradské nemocnice, kde mi rozřezali celé břicho, měl jsem 5 dlouhých jizev přes celé břicho. Hojilo se to několik měsíců.
Teď by mi už na jinou operaci nevzali, protože mi letos bylo 67 let a to už nedělají. Na bandáž jsem šel těsně před šedesátkou. Od roku 2015 jsem velice přibral. Na jaře jsem se vážil u obvodního lékaře a měl jsem BMI = 49,80. Dnes večer jsem se zvážil a mám o 5 kg méně, než jsem měl na jaře, to bylo blízko prázdnin, ale přesně datum nevím. Mám teď BMI = 48,1.

Zkusím hubnout bez operace. Teoreticky by to tak mělo jít také. :D :lol: Uvidíme.

Jeník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 06:10 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Jeníku
Držím Ti palce
Obrázek

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení