fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 16:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 16:19 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Zdravím všechny dušičky s problémy po bandáži. Klíďo jsem si dovolila založit nové téma (na Váš nekalý návrh), jelikož a protože adminovi je asi úplně jedno, co si tu tropíme. Dokud nám, holky, nezatne tipec (schválně, kdy?), tak si můžeme své stesky rozebírat zde.

Vývoj mého metříku mě k tomuto kroku opravňuje. Kdo se přidá?

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Naposledy upravil bossice dne 10 pro 2013 05:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 16:22 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
JÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 16:23 
Offline

Registrován: 22 lis 2010 00:57
Příspěvky: 1242
NO PŘECE JÁ NE? :lol: :lol: MĚ VÝVOJ MÉHO METŘÍKU TAKÉ OPRAVŇUJE

_________________
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w61IGy4/weight.png[/img
43let. Bandáž Iscare 9. říjen 2009 pro potíže odstraněna.Při první návštěvě Turnova 103.5KG
26.10.11 Reoperace na tubu Turnov Mudr.Hrubý miláček všech boubelek Před reoperací 99KG
4.9.2012 plastika břicha .7.10.2013 znovu plastika břicha a rukou.
[color=#BF0000] Od začátku hubnutí -39KG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 16:37 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Holky, je to ale hanba, se tu s tím veřejně producírovat...rozhodně bych nechtěla odradit lidičky, co se pro band rozhodli, protože já jsem si ho jakž takž skoro celé 3 roky chválila. Pár problémů bylo, ale to jsem brala jako daň za shozená kila, ale když jsem dospěla do stavu, kdy už nešlo vůbec shodit nabraná kila ("díky" nemoci a dlouhodobému užívání ATB) a navíc si prstýnek nasál okolní tekutinu a pěkně mi zaškrtil žaludek a já nemohla už ani se kloudně napít, o jídle nemluvě, věčné dávení, slinění, žízeň mě donutily si nechat "odpustit". Ulevilo se mi natolik, že teď už mi překáží jen vetřelec (rozuměj port), jinak plná spokojenost. Můžu si dát masíčko, syrovou zeleninu, ovoce, chleba...no prostě paráda a štěstí. Můžu teď to, co pro mne bylo 3 roky tabu nebo co jsem mohla jen uždibovat a ještě s hrůzou, co nastane, jestli to polknu či ne.

Vím, že se opakuju, ale to kvůli nováčkům, kteří by sem zavítali a byli rozrušení selháním bandáže. Je to asi taky selhání nás, bojovnic (vím, že ne u všech). Nic není černobílé.

Stálo by možná za úvahu, že by sem každá napsala "svůj příběh". Kdo bude tohle číst, tak si musí uvědomit, že zde jsou "padlé bojovnice", že je ale velká hromada těch úspěšných a bezproblémových. A Ti tedy nemají potřebu si tu stýskat. Těm fandím. Taky jsem mezi ně patřila.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 17:02 
Offline

Registrován: 30 kvě 2011 19:59
Příspěvky: 46
Bydliště: Jižní morava
Já mám tedy "tubu", ale píši - Bossice, téma super, ale ten název.... Vy přece nejste "padlé" - obdivuju Vás, jak stále bojujete a nevzdáváte se. Pro mně jste jen "prstýnkové bojovnice" :-). A Tebe/Vás Bossice jsem se už dlouho chtěla zeptat, zda nejde ve Tvém/Vašem případě reoperace na tubu?

_________________
Obrázek


Naposledy upravil Ive dne 29 srp 2011 19:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 17:56 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Pridavam se a - at nezeru :D - dodavam aktualni metrik. ZMENIM ho za mesic.

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 19:25 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
bossičko dobrý nápad. Taky se přidávám. Níže tedy můj příběh o celoživotním boji s váhou.
S váhou bojuji už od narození. Nejprve do 4 let, ale přesně naopak - nejhubenější dítě z celé školky 8) . No a pak už to šlo jen vzhůru. Od mala samé zdravotní problémy - alergie, záněty hrtanu léčeny kortikoidy, od puberty atopický akzém, též lečený kortikoidy v mastech ( a že jich bylo). V dětství několik pokusů - léčebna v Sadské pro obézní děti. Všichni za těch 6 týdnů zhubli 10-15 kg, no a já, 4kg :x . Prostě ohromně úspěšná již do dětství. V dospělosti nespočet diet, většinou bez dlouhodobého úspěchu. V těhotenství s dvoujčaty jsem přibrala pouze, a to se podržte, jen 5 kg nad svojí váhu (96 kg) na začátku těhotenství. Ovšem to bych nebyla já, aby se něco nestalo. Takže do půl roku po porodu jsem už měla 117 kg, vůbec nevím jak. Kojila jsem a nevěděla jsem kam dřív skočit. Začaly problémy s astmatem.Boj s váhou pokračoval - začala jsem docházet do ISCARU (rok1999). Tam medikace Elsnorské prášky, Lindaxa.........V roce 2004 jsem začala uvažovat o možnosti operace. Bohužel v té době nebylo mnoho informací, toto forum nefungovalo. Dala jsem na doporučení lékařů v ISCARU a podstoupila v 8/2005 bandáž žaludku. Od samého počátku (cca po týdnu) jsem necítila žádné omezení. Dr.Doležalová mi stále opakovala, že to není možné, že se musím sama snažit omezovat. Při každé kontrole jsem prudila, že necítím slibované omezení. Cca po půl roce mi doplnila 1 ml, a zase nic.Celkem za 2 roky doplněno 4 ml. Po roce od operace jsem zhubla 5kg a v dalším roce také 5 kg. Bída. Vzhledem k tomu, že jsem už neměla sílu, neustále se dohadovat o tom, že omezení není, vzdala jsem svůj boj. Navíc nastaly zdravotní problémy. V roce 2008 jsem musela podstoupit operaci bederní páteře - 6 šroubů a kostěné výstuže vše napravily. Z důvodu veškerého omezení pohybu na půl roku, jsem opět nabrala 12 kg. V roce 2009 jsem změnila zaměstnavatele a k tomu všemu mě potrefilo mimoděložní těhotenství. No a váha šla opět vzhůru. Celý rok jsem se snažila sama sundat nějaké to kilo, ale letos v květnu jsem už byla tak vyřízená, že jsem se rozhodla znovu zkusit štěstí, tentokráte na OB Klinice u dr.Šrámové. Ta přislíbila pomoc. Provedla všechna vyšetření (gastro dokonce 2x, protože dr.tam neviděl tu bandáž :mrgreen: , tak byla volná). Byla jsem předána na chirurgii k řešení. Opět jsem padla, k mému úděsu, na dr.Doležalovou. Ta kategoricky odmítla reoperaci, že funkční bandáž vyndavat je nesmysl. Doplnila tedy na 6,5 ml. Po dvou dnech jsem nemohla polknout ani vodu. Odebrala jsem se tedy znovu na kliniku. Tam mi dr.vytáhla celou náplň (7 ml). Musela jsem 3 hodiny čekat, než mi začala protékat obyčejná voda. Odcházela jsem s tím, že za 3 týdny mi to doplní znovu a s radou nepřibrat ty 2kg, které jsem za ty 3 dny zhubla. Za 3 týdny jsem přišla a dozvěděla se, že doplnění nebude. Prý nejprve dr. musí vidět, že se snažím a hubnu sama. Následující den jsem byla objednaná k dietce. Ta mě uvítala slovy: Tak ženská co s váma?. Milé. Už jsem byla tak zdeptaná, že jsem se u dr.Šrámkové rozbrečela, že to řešit chci, ale nejde mi to. Rada, Musíte se víc snažit, mě dorazila úplně. Díky tady děvčatům na foru jsem se dostala k úžasnému dr. Hrubému do Turnova. Ten mi doplnil, opět na zkoušku, 5ml. Začala jsem mít po 2 dnech zase problémy. Nezvracím, ale je mi stále nevolno od žaludku a bolesti v okolí žaludku. Jsem tedy objednaná na zítra 30.8.2011 na mimořádnou kontrolu. Uvidíme jak vše bude probíhat dál.
Tak toliko můj celoživotní příběh :roll: . Doufám, že nikoho neodradím. Je jistě mnoho těch, kteří jsou s bandáží spokojení, jinak by se tyto operace asi ani nedělaly. Všem nováčkům i těm, kteří se pro bandáž rozhodnou, přeji mnoho úspěchů. Zde na foru jistě najdete potřebné informace i podporu.

_________________
Obrázek
39 let,vdaná, 2děti,
10.8.2006 bandáž ISCARE Praha, po 3 letech -10 kg
18.8.2011 konzultace v Turnově doplněno5 ml,30.8.2011 pro obtíže -0,5ml

21.10.2011 Turnov odstranění bandu,
27.3.2012 Turnov gastrický by-pass R-Y, 4.1.2013 žlučník
Vzhůru dolů k lehčím zítřkům....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 19:54 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
jaja - az mi naskocili zimomriavky ( husi kuze ) tfuj tfuj, velmi Ti budem zajtra drzat palce,aby Ti uz konecne aj pomohli a nie len tlachali do vetra....

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 20:28 
Offline

Registrován: 23 led 2007 17:24
Příspěvky: 1022
Bydliště: Severní Čechy, Štětí
Přidávám se do spolku padlých...bývalých bandážistek... :|
Boss, váha dole na metříku už zas aktuální není :x / vidím to tak min na 90,5/. Stačilo tři dny jíst a pít, přes tři litry, páč mě doktoři furt strašili...Tak moje několikadenní střevní čistka přišla vniveč.
Romčo, speciálně pro Tebe, ale i pro ostatní:
Ještě udávám pro jistotu i zde. Mám problémy s jícnem. Je líný :? . Než mi voperovali band, tak jsem tyto potíže neměla, je tedy jasné, že se na mě tímhle způsobem podepsala bandáž. Hrubáček mě upozornil, že se může stát, že obtíže nezmizí. Je to tak-nezmizely, problémy s polykáním a příjmem nemám stále, spíše méně než často, ale mám je. Stane se, že polknu sousto a cítím tlak , musím tedy čekat. Někdy je to přesně takové to odvzdušňování a probublávání po polknutí, co jsem znala, když jsem měla band. Stává se mi to i s pitím, někdy i hodinu po jídle. Stačí pár loků a je dobře, ale ten první bývá problematický.
Ale ve srovnání s trablemi při bandu, je to směšné, nebe a dudy :D ! Ještě přemýšlím, jestli je něco, co opravdu nemůžu. Nic mě nenapadá. Bublinky nevyhledávám, jemně perlivé minerálky vybublám, ale když už jsem je před sebe dostala třeba na návštěvě, tak jsem je vyříhala-pila jsem po locích.
Teď při té střevní viroze jsem jedla vývar s kuřetem, rýží a mrkví, můj líný jícen ale maso nechtěl, tak jsem ho přenechal psímu miláčkovi... :P
Stane se , že někdy něco sníst nejde. Stáhne se mi krk a nepustí ani sousto, tak se nenutím a najdu si jinou potravu.

_________________
Obrázek
bandáž+žlučník 5.3. 2008 v Iscare , redukce -25 kg před operací,1.3. 2011 reoperace pro potíže v prvním měsíci těhotenství, tubulizace v Turnově Mudr. Hrubý, 102 kg před reoperací při otěhotnění,abdo 11/13, ruce 02/14, prsa 09/14,děloha 04/15, oprava břicha, nohy ?, manžel+ syn Davídek 4 roky, 2 kočky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 21:04 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
...hm, takže čert nikdy nespí a zrovna mi dnes strčil do cesty další bandážistku, která od voperování bandu na začátku letošního roku už leží počtvrté v nemocnici...problémy s otočením portu. Tak jsme si notovaly a až se vrátí z nemocnice domů, tak se nám zde přihlásí, nejspíše pod nickem "kremrole", ale je to Iva. Vedle ní leží děvčica, ta jde zítra na tubu a tak si oddychla, že zvolila správně. Ona ji vlastně k tomu navedla naše dobrá známá AlenaDc. :wink:

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 29 srp 2011 22:12 
Offline

Registrován: 22 lis 2010 00:57
Příspěvky: 1242
NO mám dojem že vím co je líný jícen zatracená bandáž i ted když to mám povolený občas cítím bolest no doufám jenže kdyby došlo k reoperaci že se to rapidně nezhorší :roll:

_________________
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w61IGy4/weight.png[/img
43let. Bandáž Iscare 9. říjen 2009 pro potíže odstraněna.Při první návštěvě Turnova 103.5KG
26.10.11 Reoperace na tubu Turnov Mudr.Hrubý miláček všech boubelek Před reoperací 99KG
4.9.2012 plastika břicha .7.10.2013 znovu plastika břicha a rukou.
[color=#BF0000] Od začátku hubnutí -39KG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 10:32 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Děvčata jdu vás jen pozdravit a boss dát palec nahoru za nový "chlívek"
Většinu z vás znám osobně a moc vám držím palce!! :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 10:50 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
taky se přidávám s problémy s bandáží :evil: i když sem asi nepatřím, když nemám úspěch ani s tubu :evil: :cry: :oops: :idea:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 12:55 
Offline

Registrován: 22 srp 2008 16:23
Příspěvky: 26
Bydliště: Litoměřice
Přidávám se také,kdybych si mohla tehdy vybrat a věděla to co vím dnes do bandu bych nešla.
Můj příběh jsem už psala-operace v Egyptě 22.7.2011 ,jizva přes celé břicho a jsem stále ještě doma.
Jen čas ukáže jestli je opravdu vše v pořádku.
Má kamarádka je s bandem nešťastná ,také nehubne ,či spíše zhubla 20 kg ale při její váze je to jak když prdne do Stromovky.
bere ho jako osobní selhání a bojí se někam jít .
Myslím že než se kdokoliv rozhodne pro operaci měl by velmi zvážit kterou.Každá jsme jiná .

_________________
49 let 3 děti bandáž 21.10.08 v ISCARE. Výchozí váha 100 kg.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 12:59 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
tož deivi25 vítej mezi náma....................já když hledala v roce 2006 nějakou informaci o chirurgické léčbě obezity našla jsem pouze bandáž žaludku, našla si vše potřebné, a protože toto forum v té době začínalo tak zde byla spousta nadšených lidiček, čerstvě odoperovaných převážně na ISCARE, takže jsem se k nim přidala. Dneska s mýma špatnýma zkušenostma sama za sebe říkám bandáž již nikdy více

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 856 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení