fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 dub 2024 22:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 02 zář 2011 23:41 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Betko http://www.bandingklub.cz/vysledky.phtml

Jinak se tu mockrát probíraly pooperační komplikace po tubu u Hanaka ...a dalších.
Záleží jen na tom, jestli si tu lidičky s jiným druhem operace založí svou sekci se stestky a problémy...jenže jak to tak sleduju už dlouhou dobu a i v praxi, tak my s bandem máme těch problémů mnohonásobně víc...

Mám band čtvrtým rokem a ještě nedávno jsem s ním celkem slušně vegetovala. A taky ho všem, co potřebovali shodit do 30 kilo doporučovala. Najednou se ale kolem mě vyrojilo tolik lidiček, co nesměle hásili tu jeden, tu druhý problém a když se začalo hovořit otevřeně, najednou nás je čím dál víc. Je jasný, že kdo je s prstýnkem spokojený, nehledá pomoc a tak na naše stránky nechodí a když ano, tak sem přece docela klidně může napsat své dobré zkušenosti a skvělé úbytky. Což vítám! Nemusíme tu být všichni "padlí bojovníci", taky jsem byla dlouho celkem úspěšná bojovnice. :wink:

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 06:40 
Offline

Registrován: 22 srp 2008 16:23
Příspěvky: 26
Bydliště: Litoměřice
Jsem ráda že jste můj příspěvek přidaly sem,pokračování je takové že jsem stále ještě na nemocenské .
Já vždy vším procházela jak růžovým sadem ,po operaci -band-abdo-jsem byla do pár dní v práci .
Teď je to jiné ,ať chci nebo ne musím odpočívat a být opravdu disciplinovaná ať je to jídlo nebo režim který si
mé tělo teď nekopromisně vyžaduje.Po kontrole u p.doktorky jsem si nechala potvrdit co jsem tušila,nechali mi
tam port,takže mě čeká ještě vyndání ,někdy.
Pravda je že i ostatní operace mohou přinést potíže a každý by měl zvážit co je pro něj to nejlepší.
Ne na základě zbrklého rozhodnutí ,,hlavně že mám alespoň nějakou operaci ,pak se uvidí " ale to co danému človíčkovi
vyhovuje i stylem života a povahově nejvíce.

Obrázek

_________________
49 let 3 děti bandáž 21.10.08 v ISCARE. Výchozí váha 100 kg.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 07:05 
Offline

Registrován: 15 lis 2009 09:02
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava
deivi25,

súhlasím s Tebou, že každá operácia môže priniesť nejaké komplikácie po čase, ale kto to môže dopredu vedieť?
Viete to vy s bandom, pretože to je najstaršia operácia a máte ju niekoľko rokov.

Tubu sa robí cca 3 roky, zatiaľ sa nikto neozval s problémom, ale čo bude za 4-5 rokov nikto nevie povedať ani predvídať.

Plikace je úplná novinka, to predpokladám nevedia ani lekári ako sa bude chovať po rokoch.

Takže podľa mňa je veľmi ťažké niekomu povedať, aby sa správne rozhodol, každý chce v prvom rade rýchlo schudnúť, samozrejme, že by chcel tú najlepšiu operáciu, ale keďže sme každý originál, ani ten lekár nedokáže predpokladať ako bude telo reagovať na tak drastický zásah do organizmu. Nechcem nejako kuvikať, ja sa zatiaľ tiež cítim s bandom veľmi dobre, port vôbec necítim, nezavadzia mi, chudnutie ide pomaly, ale ide. A každá operácia zlyhá pri nedodržaní režimu, to nám všetkým hneď na začiatku lekári prízvukovali, že je to doživotné.

Najväčšia škoda je, že všetci neúspešní s hociktorou operáciou sa za svoj neúspech hanbia a nepodelia sa s ostatnými a na fórum chodia hlavne tí úspešní. Však nikto by nikoho za neúspech nevysmial, skôr poradil ak sa dá a hlavne poučil sa.

Tak to je môj názor na túto tému.

Všetkým prajem krásny slnečný víkend.

_________________
Band 10.5.2010 BA/SK, 54 rokov, ešte sa to hýbe smerom na pravo, huráááá
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 07:25 
Offline

Registrován: 13 srp 2011 19:13
Příspěvky: 90
Bydliště: Most
[quote="bossice"]Qwysando..to si děláš srandu? To zírám! Hele, mrskni mi tu dietu honem rychle do mejlíku, já to do Krakonošova nevydržím. Prosíííííííím!

Alenka zírá, já zírám

... a já taky zírám :-)A k tomu moc gratuluju.-) A no tak se nenech prosit a dej sem tu dietu :-) Ať se nám to taky hne .-)

Aleno1 moc hezky jsi to napsala - naprosto s tebou souhlasím :-)

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wS3HT3p/]
Obrázek

Bandáž - primář Svoboda 9. 8. 2011
doplnění - 8. 11. 2011 - 2ml, 9.12. 2011 další 1ml, a pak ještě dvě doplnění - datumy už nevím. Bandáž je plná a já můžu jíst co chci :-(
reoperace - 13. 10. 2014 - TUBU


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 08:09 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
alenko1 přidávám se k hezky napsanému příspěvku, též souhlasím :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 08:25 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Alenko1
Moc pěkně napsané!
Těším se na viděnou už za pár dní! :wink: :)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 09:13 
Offline

Registrován: 26 led 2007 23:05
Příspěvky: 1551
Bydliště: Kolínsko
Dietu muzu poslat v pondeli, kdo ji bude chtit, at mi napise do SZ mejl, na ktery to mam poslat :)

_________________
Obrázek

26.03.2007 bandáž Praha, 110 kg (-> poté 129 kg)
07.03.2012 - band ex + tubu Turnov (112 kg)
16.04.2012 po cca 7 letech docentkou
28.08.2012 pouhá nadváha, 27.02.2013 NORMA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 18:14 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
betka píše:
Rovnako by sa zišlo aj u iných tipov operácií. Lebo to vyzerá tak, že problémy sú len u bandov, ostatné, že sú úplne bezproblémové. Možno to tak je, len sa mi nechce veriť. :roll:


jestli to není tím, že těch problémů po tubu a ostatních operacích je velmi mizivé množství oproti bndáži :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 03 zář 2011 19:37 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
byla jsem celá natěšená na operaci a na hubnutí a teď jsem z toho akorát pořádně unavená. Místo hlídání kalorií hlídám co mi tam sklouzne a nebudu plakat bolestí. Prostě pakárna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 10:59 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Vladi a můžu se zeptat - za jak dlouho po operaci se Ti tyto problémy s polykáním projevily?? také to určitě nebylo HNED, nebo se mýlím?? :roll:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 14:08 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
A L L vidím, že se nově založené téma ujalo a dostávám prostřednictvím SZ dotazy, jak to bylo a je s mnou, tak sem mrsknu příspěvek, který jsem zjara psala veřejně Jeníkovi a pak jen dodatek. Aby to bylo ucelené.


bossice Předmět příspěvku:
Napsal: čtv bře 31, 2011 2:25 am

Registrován: pon čer 16, 2008 12:48 am
Příspěvky: 1004
Bydliště: Turnov Jeníku ještě jednou se omlouvám, že jsem nedodržela slovo a odepisuji až dnes. Nevyšlo mi to časově. Takže pozdě, ale přece.

Když jsem spekulovala o tom, že na nějakou operaci půjdu, vážila jsem 125 kg. Hledala jsem na netu a objevila tohle fórum. Četla jsem ho několik týdnů, možná měsíců, než jsem na opku šla. Takže jsem už věděla, jak se budu stravovat po operaci a najela jsem na trochu podobný režim a dala dolů 9 kg, ještě, než jsem šla na konzultaci. Dostala jsem termín a doporučení, že bych se měla snažit do opky dát ještě dolů. Povedlo se dalších 9 kg. Na operaci jsem se nesmírně těšila, vybruslila z ní hladce a bez nejmenších komplikací. Po operaci jsem nehubla tak rapidně, jako třeba kamarádka, protože už jsem prakticky ten pooperační režim držela už dřív a tělo bylo na něj navyklé. Ale hubla jsem slušně půl roku bez nějakých větších potíží. Na prvním doplnění jsem byla asi za 10 týdnů, ale omezení nic moc. Pak ještě za několik měsíců druhé doplnění, to už jsem trochu cítila, byl to nejvyšší čas, protože váha se mi zastavila. Paradoxně jsem asi 3 kg přibrala, protože jsem po doplnění do sebe dostala opravdu mnohem méně a tělo si začalo ukládat z toho mála. Do pár týdnů jsem to dala dolů, pak ještě asi 2 kg a pak zase nic. Za další celý rok jsem dala dolů už jen pár kilíček, ale makačka to byla děsná. Stačilo se chvíli přestat hlídat a hned to lezlo nahoru. Před rokem jsem byla na třetím a posledním doplnění, to už jsem omezení opravdu cítila a cítím doteď. Paradoxně jsem opět přibrala, celá 4 kg. Je jasný, že bych do sebe dostala mnohem víc, ale hlídám si to. Nevážím, neodměřuju, už to mám "v oku". Když jsem si to zkusmo občas zvážila, tak u některých jídel dám třeba polovičku hmotnosti, kterou bych mohla. Ale já už jsem stará, takže metabolismus dosti líný, který mi ještě víc zpomalují léky na psychiku a pak taky mě zlobí štítná žláza a za další jsem ještě pohybově (ha, možná i intelektuálně) omezená, to víš, v mém věku už nějaké artrózy, páteř, porucha rovnováhy...to je ložený, že nemůžu skotačit jako mladice a občas jsem ráda, že "lezu".

Momentálně mám o 2 kg víc, než před rokem a půl. A co se v tom mezidobí událo? Na podzim 2009 jsem měla 81. Pak byly Vánoce, takže jak jinak, než asi 3 kila nahoru. Shozeno.3. doplnění, 4 nahoru. Shozeno. Začátkem léta borelióza a růže, 5 týdnů klid a po celou dobu ATB, tudíž 5 kg nahoře. Shozeno. Koncem léta předepsané hormony na štítnou žlázu. 5 kg nahoře. Shozeno. Vánoce, 2 kg nahoře. Shozeno. Takže zase na svých 81. No a před časem se mi tak rozsypala páteř, že jsem se nemohla moc pohybovat a 2 kila nahoru. Proto na metříku teď mám místo berušky tu rakvičku se smrťáčkem a bude tam do té doby, dokud zase nebudu na svých. Už to jde strašně těžce, zkoušela jsem 3 týdny skorohladovku a výsledek byl mínus jedno kilo a za dva dny bylo zpět. Takže jak Ti psala Rendy, je to boj. Čas od času zkouším, čím bych ještě pošťouchla metabolismus, ale nedaří se mi to. Je to těžký, myslím, že míň jíst už nemůžu a přidat pohybovou aktivitu taky moc ne.

Ovšem důležitý je, že se cítím dobře. (tedy krom toho vzteku, že jsem nedokázala víc) Ztratila se mi lupénka, zmizel vysoký krevní tlak, přestaly návaly a pocení a hlavně funění. Jasně, potřebovala bych dát ještě něco dolů, ale když to nejde, tak to nejde. Snahu mám a nic nevzdávám. Sice už mám za sebou ty 2 roky, po které prý dojíždí efekt operace, ale fakt se upínám k číslu 79, už jen proto, že to líp vypadá, ta sedmička na začátku váhy. Původně jsem si představovala, že bych mohla shodit mnohem víc (během několika let přechodu jsem přibrala 66 kg!), ale díky aspoň za tuhle váhu. Taky jsem si uvědomila ke konci hubnutí, že v mém věku se už každé kilo dolů promítne na vráskách a rosolu, volné kůži...no co Ti budu vykládat.

Ty, jako mužský, pojedeš s váhou dolů mnohem rychleji a mnohem víc shodíš. U nás znám pána, co dal dolů za 2 nebo 3 roky přes 70 kg. Já jsem shodila tak slabý průměr. Zkrátka někomu se daří víc, někomu míň. Je to ovlivněno mnoha skutečnostmi. Zhubnout - to celkem jde, ale pak si tu váhu udržet, to vyžaduje mnohem větší úsilí. Ale každému rozumnému člověku záleží na tom, aby nepřibíral, tak se snaží. Pravda, někdo to vzdá, ale je to velká škoda, což pak pozná na svém zdraví. Začnou se vracet nemoce.

No a ještě, proč jsem šla na bandáž? V té době, kdy jsem na opku šla, byla pro mě nabídka prstýnek nebo tubulizace. Volila jsem prstýnek, vzhledem ke svému věku a možnosti vyndání. Kdyby se mi vůbec nedařilo, nezhubla nebo po zhubnutí zase přibrala, mám tu ještě v záloze tubu, ale k tomu se rozhodně propracovat nechci, protože bych musela nabýt dalších moc kil, aby mi vyšlo BMI k operaci a když si tohle představím, tak mě jímá hrůza a radši odložím talíř.

Tak nevím, jestli jsem to napsala jakžtakž srozumitelně. Jen dodávám, že každá operace je jen pomůcka a záleží opravdu pak na ukázněnosti. Jasně, někomu některý druh operace nepomůže a musí zvolit pak reoperaci, ale to už bývá třeba kvůli poruše metabolismu či jinému onemocnění.

Když to shrnu celkově, extra potíže s prstýnkem nemám, nezvracím, nedávím se, o portu vím, ale přijala jsem ho. Občas se mi sekne jídlo v jícnu, ale to se stane někdy každému. A nejen u prstýnku. A za velkou výhodu považuju to, že můžu bez problémů vypít kolik chci, samozřejmě ne tu půlhodinu či hodinu po jídle. Ale pak naráz do sebe obrátit třeba celou sklenku, hned to proteče dolů, takže mi to nemůže udělat paseku v podobě roztažení horního žaludku. Taky jsem zvyklá se napít hodně těsně před jídlem, takže pak vydržet hodinu není problém. Takže žízeň můžu uhasit vždy, jen horší to je s hladem, to je můj věčný souputník. Ale i na ten si člověk zvykne. Není ovšem pravidlo, že každý má při bandáži hlad. Já ho mám asi proto, že díky omezení pohybu musím snižovat příjem. Ty určitě budeš vše zvládat mnohem líp. Tedy v případě, že na tenhle typ operace půjdeš. Každý si musí zvolit sám a nemá si nechat od nikoho radit. Je dobře, že si děláš "průzkum". Tak přeju, aby ses rozhodl tak, aby Ti vyšlo vše dobře, báječně jsi hubnul a byl spokojený. Hodně štěstí!

No a od toho března se to změnilo.
V květnu jsem, opět jako vloni, chytila boreliozu, brala jsem 5 týdnů antibiotika. Nebylo mi vůbec dobře, tak jsem většinu času proležela a tudíž i přibrala. Klíště na mě přeneslo ještě nějakou další infekci, která mi vlezla do ledvin a já jsem byla celá zavodněná, asi i v břišní dutině...kroužek s největší pravděpodobností začal nabobtnávat a nasávat okolní vlhkost a tím čím dál víc zaškrcovat bandáž. Takže jsem týdny nemohla jíst, blindila a přibývala na váze. Všechno jídlo se mi sekalo v krku, nakonec jsem už nemohla ani pít. Trvalo to několik týdnů, než jsem uznala, že to takhle dál nejde a kvačila k dokotorovi, aby mi odpustil. Odebral 3 ml. Mohla jsem hned odpoledne začít trochu jíst. Dostala jsem nařízeno, že mám jíst opak toho, co doposud po ty 3 roky. Takže teď můžu maso, můžu syrovou zeleninu, můžu ovoce a i chleba. Abych vyrovnala ten letitý deficit, kdy jsem byla na všelijakých prapodivných jídlech, převážně na mléčných. Váha trošku vylezla, ale už stojí. Takže jsem teď v mezidobí, kdy přesně nevím, jak bude tělo dál reagovat, ale nadváhu mám ještě 25 kg. Musím to ale časem řešit. Teď si s tím hlavu nelámu, jsem šťastná a spokojená, že spolknu skoro všechno. Pravda, hlídám si to, takže žádné obžerství se moc nekoná, nejvíc ze všeho si vychutnávám maso a zeleninu.

Tím, že jsem šla včas na odpuštění bandu, jsem určitě předešla jeho sklouznutí či jinému nekalému problému.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 16:15 
Offline

Registrován: 02 srp 2008 12:26
Příspěvky: 490
Bydliště: NÁCHOD
Bossice moc se mi to líbí ten příspěvek jak jsi to napsala jinak denně jedu na rotopedu a odpledne běhání malým tempem aspon něco.

_________________
Obrázek

48 let Op 23/09 2008 FN Hradec Králové Mudr.Hroch


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xxx
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 17:14 
Offline

Registrován: 31 led 2011 23:00
Příspěvky: 452
xxx

_________________
Jeník.


Naposledy upravil Jeník dne 20 pro 2012 15:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 00:55 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Jeníku díky za podporu, s odvodněním jsem to už dávno vyřešila...jisté zkušenosti mám a nemusela jsem ani nasazovat prášky, stačily potravinové doplňky a byliny. Krom borelií na mě ty klíšťoví parchanti přenesli i nějaké další viry, které mi řádili v ledvinách. Ale už je dobře. Jen ta váha prostě se nemíní hnout dolů. Už jsem zkoušela všechno možné, ale nic. Tentokrát to asi už vzdám.

Problém je v tom, že můj strach z opětovného doplnění je tak velký, že do toho rozhodně nepůjdu. Mám kamarádku, které stejné problémy začaly přesně po 4 letech od voperování bandu a teď poslední 2 roky se jen trápí. Hadička jí taky začala nasávat okolní vlhkost, až se ji kroužek zaškrtil a bandáž jí sklouzla až dolů pod žaludek a ten byl celý nad kroužkem. Takže ji museli otevřít a kroužek reponovat. Žaludek byl tak podrážděný, že jí dlouho nemohli kroužek doplnit, když k tomu konečně došlo, tak za nedlouhý čas opět měla band zaškrcený...takže opět odpustit a takhle to má pořád dokola. Váhu šup sem a šup tam v rozmezí až 30 kg. A asi před 3 měsíci jsem se setkala v čekárně s paní, která má stejný problém a chodí zásadně jen na odpouštění. Takže zřejmě bude závada v hadičce. Asi nabobtnává a nasává okolní vlhkost. Naproti tomu znám pacošky, co jim naopak neustále doplňují, protože hadička je propustná a roztok se jim vytrácí. Je to zajímavé, ale je to tak. Někomu hadička nasává, jinému roztok propouští ven. Ještě to doktoři vysvětlit neumí. Prostě taková je skutečnost. Možná záleží na kvalitě hmoty, ze které hadička je, možná záleží na břišním prostředí...možná na něčem úplně jiném, jak píšu, doktoři ještě nevědí.
Zkrátka se už bandáže bojím. Doplnit si rozhodně nedám, tuším, že by mi nastaly stejné problémy. Navíc mě začal víc zlobit port, vypadá to, že se mi vedle něj něco klube, doufám, že to nebude píštěl (častý problém), vylézá mi to dost napovrch, je to zarudlý, červený a svědí příšerně. Zatím jsem to řešila ibalginem a studeným obkladem a za 3 dny to přešlo. Už několikrát. Kdo ví, co tam vlastně dříme, na rtg nebylo nic, ale to jsem ten problém zrovna neměla.

Musím to začít řešit a uvažuji vážně o reoperaci. Když jsem teď měla tu pohmožděnou hnátu a nemohla chodit, jen jsem se táhla jak lemra, uvědomila jsem si, kolik kilo nadváhy s sebou ještě pořád vláčím. Je tom, prosím, nejméně 25. A moje problémy s páteří, klouby a hlavně zhroucenou nožní klenbou...každý kilo navíc mě drtí, každý krok víc bolí a ráno lezu z postele jak chromajzl. Jak jsi trefně nedávno dodal, že chceš být ještě "schopný táta" pro svou dceru, tak já zase chci být "aspoň trochu zachovalá" pro vnoučata, i když synátoři mají prý ještě dost času. Ani ženit se ještě nemíní. A až se rozhoupou, tak já potřebuju být aspoň natolik schopná, abych mohla vyrazit s kočárkem a nemusela se u toho podpírat francouzskou holí.

Prostě jsem si přestala věřit, už nedoufám, že bych s bandem dokázala tu horu sádla shodit. Mám tedy kroužek volný, ale váha stojí. Nahoru to nejde. Ač přiznávám, že si občas přilepším, třeba takové šunkenflekle...ó, to byla lahůdka. A já jsem je bez problémů spolkla! Popravdě řečeno, chtěla bych bandáž vyndat, manža mi už dávno říká, že pokud si ji nedám vyoperovat, že mi ji jednou ze spaní vyrve a bude pokoj. Už se na mě totiž nemohl dívat, pořád mě hlídal, jestli se zase dávím, dusím či blinkám na záchodě. Když už jsem na tom byla tak, že jsem si u stolu v kuchyni dala vodu a s pátým lokem letěla nad dřez, tak se tak rozčílil, že když už nemůžu ani vodu, že s tím musím něco rychle dělat, nebo bude zle. Teda zle až tak, že mě násilím dotáhne k doktorovi :lol: . Takže jsem nakonec šla mimo ordinační hodiny a bylo mi odpuštěno a "odpuštěno". Mám jíst to, co jsem 3 roky nemohla, tj. kvalitní maso, syrovou zeleninu, ovoce a chleba, abych si vyrovnala deficity....a jsem šťastná a vrním si blahem, nikdo mě už nedrží trvale pod krkem a neškrtí. Sice tam mírný pocit tohoto ještě mám, ale to dělá ta zvětšená štítka s uzlíkama. Ale žaludek se mi zklidňuje a každý den objevuji nové jídlo, které jsem si dřív netroufla vzít.

Moje obvodní lékařka mi band ex doporučila, už měsíce mám průjmy, všechny orgány v pořádku, problém by snad mohl být i v té bandáži. Žaludek může být stresován tím páskem a stres z něj se může přenášet do celého trávícího traktu. Už není moc možností, jaký lék či doplněk si ještě vyzkoušet, zkrátka nezabírá nic.

Jeníku, moc Ti držím, palce, aby Tě podobné problémy nikdy nepotkaly. Ještě vloni jsem kroutila hlavou nad problémy některých bandážnic, letos už jim rozumím. Jo a taky jsem potkala jednoho neúspěšného bandážníka. Ten chodí stále na doplnění a pocit nasycení ne a ne se dostavit. Což Tvůj případ evidentně není. Tobě se daří a navíc máš tu velkou výhodu, že můžeš pěstovat sport. Pro mne je tabu i delší procházka. Páteř v kýblu a je to neoperabilní, něco získané prací, něco přetěžováním páteře, něco vrozená vada a taky púrazový stav. Takže já nemůžu ani plavat :evil: , nejen kvůli páteři, ale i kvůli poruše rovnováhy atd. atd. atd......ale v podstatě jsem zdravá. :wink:

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlé prstýnkové bojovnice...
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 06:37 
Offline

Registrován: 20 srp 2010 06:35
Příspěvky: 854
Acho joo když to tu čtu je mi čim dál tim víc ouzko. A na druhou stranu mám ze sebe radost, že v tomle sem měla jasno a bandáž bych si nikdy nedala. A jenom taková malá poznámka. Boss tu sice píše, že ze začátku problémy nebyly, ale podle mě jsou od začátku u většiny (netvrdím, že u všech). Pokud mi nějaký bandážník řekne, že nemůže maso, protože neprojde a bere to jako daň za operaci tak to podle mě problém je. Je strašně moc jídel, která po operaci bandážnící nepozřou a už to mi příde jako dost špatně, protože většinou jsou to jídla co udržují tělo ve správném chodu.

_________________
Katka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení