fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 29 bře 2024 00:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nápoje, likéry....
PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 07:30 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Děvčátka,sluníčko už začíná nabývat na síle a já v létě miluju ledovou kávu..a vzhledem k tomu,že kupovaná je celkem drahá a je v ní spousty cukru,dělám si ji sama..Vezmu litr NÍZKOTUČNÉHO mléka,naleju ho do nějaké vyšší nádoby,přidám sladidlo,kdo nemusí dá cukru podle chuti,ale raději méně,než více,dosladit je možno vždycky,přidám dvě lžíce instantní kávy,je jedno jaké,nemusí to být ty dražší..a ručním šlehačem vyšlehám pěkně do pěny..vzhledem k tomu,že mlíčko krásně "vyběhne" musí být ta nadoba vyšší a vzhledem k mým zkušenostem,je mlíčko lepší z méně tuku,čím tučnější,tím méně pěny je..manželovi do sklenice dám kopeček vanilkové zmrzky a šlehačku,jenže on může.. :lol: ,já cucám jen tak..

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 11:40 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Tak my si děláme ledovou kávu zase trochu jinak.

Instatní kafe (oblíbené Nescafé classic extra aroma) s trochou horké vody vyšleháme metličkou (na baterky) do vysoké pěny, pak přidáme slazení a mléko, zamícháme a přidáme kostky ledu. Tím pádem si můžeme dovolit polotučné mléko. A JE TO!

Ovšem není to zpackaný jako od těch nešikovných panáků, je to lahůdka a s tím ledem to fakt osvěží. Nebudu se tu zmiňovat o tom, že zmrzlina a šlehačka navrch vytvoří dokonalé dílo. 8)

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 12:20 
Offline

Registrován: 15 led 2010 19:12
Příspěvky: 32
Bydliště: Střední Čechy
Tak my ho děláme taky jinak :lol: A to tak, že si dám do skleničky od dětské přesnídávky instantní kávu dle porcí, kdo sladí tak cukr a trošku vody, zavřu pořádně protřepu, ono se to napění, nalilu do sklenice a doliju studené mléko a je to :-)
A tahat a mít mixér :wink:

_________________
ObrázekTUBU Turnov 27.4.2010 - Mudr. Hrubý - DOPORUČUJI!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 12:41 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Flower ten mixér není óbr mixér, nýbrž maličký ruční na baterie za 35 Kč :lol: , opláchneš jen tu dolní metličku a je umyto. :lol: Právě se nám nechce mýt šejkr :roll: .

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2010 16:21 
Offline

Registrován: 31 led 2009 09:53
Příspěvky: 167
opráším starý receptík tady z fóra, asi od besticková :) , že???
Domácí Actimel

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
1 l mléka,
1 Actimel,
hodně obalů od Actimelů - šroubovacích
POSTUP PŘÍPRAVY
Také dáváte každé ráno dětem Actimel? My ano a proto jsme si začali připravovat vlastní Actimel po vzoru jogurtu v peřinách, protože se ušetří kupa peněz a navíc vím, co jíme.
Základem je nasbírat si větší množství obalů od Actimelů, ale šroubovacích. Mají je v Penny, Tescu a dál nevím. Samozřejmě jde použít i cokoliv jiného, např. sklinka od výživy atd.
A postup je po vzoru domácího jogurtu.
Svaříme 1 litr mléka, já používám čerstvé, ale z krabice to také půjde, necháme zchladit na cca 40°C a nalijeme 1 lahvičku Actimelu.
Pomocí nálevky rozlejeme do připravených obalů, na 1l potřebujeme 9-10 obalů od Actimelu, a šup s nimi do peřin Po cca 8 hodinách je nápoj připraven k použití, ale doporučuji ještě zchladit v lednici. A dávejte raději 3/4 flaštičky, aby zbylo místo na příchuť, případně dobré zatřepání, protože je o dost hustější, než z obchodu. Ale tou příchutí se to zředí.
Já svařuji mléko ráno a než zavezu děti do školky tak mám mléko akorát a rozleju a šup do peřináče. Než jdeme spát tak vytáhnu a dám do lednice. A ráno se může požívat a užívat Nezapomeňte dobře protřepat.
A protože občas máme rádi i příchutě, tak do hotového Actimelu naleji trošku dobrého džusu a protřepu. A je hotovo. A nebo řidší marmeládu, např. bezinkovou.
Hotový domácí Actimel lze použít na opětovné naočkování dalšího mléka. Toto lze dělat opakovaně, maximálně však 5x, protože se následně snižuje množství kultur. Lze aplikovat také u jogurtu.
A kdo se bojí, že neuspěje, v nejhorším toto vyklopí do domácího jogurtu.

Zkuste, nebudete zklamané! A navíc uděláte něco dobrého pro zdraví své i svých nejbližších.
_________________

_________________
Obrázek
-6kg před
41let/175cm, start 27/05/09, sleeve, metřík zdolán 20/12/09 = 85kg, 50% úbytek původní Dejny 30/06/10


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2010 21:22 
Offline

Registrován: 04 kvě 2010 16:24
Příspěvky: 7
Bydliště: Rakovnicko
DEJNA aktimel je úžasný,děkuju!I můj poklad se po něm může utlouct!Katka

_________________
url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wO7dXXQ/]
Obrázek
[/url] bandáž 29.4.10 ISCARE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010 07:29 
Offline

Registrován: 08 bře 2010 16:18
Příspěvky: 184
Bílkovinová šupa

Jak jsem již dříve avizoval, začínám si dělat bezva nápoj :)

- 4 dcl vody
- 4 mírně navršené polévkové lžíce zeleného odtučněného tvarohu
- 1 až 2 bílky (případně 1 celé vejce)

Vše dát dohromady, rozmixovat a za stálého míchání vylít na etapy ... do pusy :) Možno mírně přisladit něčím rozumným.

Otázka, jak to komu bude chutnat, že ano :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2010 19:31 
Offline

Registrován: 03 kvě 2010 13:38
Příspěvky: 77
Bydliště: Česká Lípa
Jirin, jo myslím, že to může chutnat, zasytí to a dodá tělu bílkoviny, aby se neodbourávaly svaly. Vždyť, když děláme tvaroh na koláče, tak je to skoro podobné a dobré. Já bych tam to vajíčko vešlehala klidně celé - místo 2 bílků. Sladím Irbisem, tak s tím nemám problém. Já myslím, že bych mohla být na operaci v době meruněk, tak bych tam místo Irbisu, rozmixovala jednu meruňku. :wink:

_________________
51 let - výchozí váha 122 kg, před operací jsem zhubla 8 kg. Tubulizace při váze 114 kg - Iscare 12.7. 2010 - primář MUDr. Svoboda.
Minimální váha 97 kg - po dvou letech.

58 let. Po sedmi letech jsem, přiznávám že vlastní vinou (psychické potíže) :-(, opět na začátku - váha 115 kg.
59 let - 1. 1. 2018 - váha 109 kg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 pro 2010 10:06 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
"TLAMOLEP" :lol:


Suroviny:

250 ml šlehačky, jedno Salko, tři tyčinky Ledové kaštany, 4 kostičky hořké čokolády, půl litru rumu, mandová tresť

Postup:

Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme. Poté sejmeme z plotny a necháme vychladnout a vlijeme Salko a nakonec rum (přidala jsem dvě až tři kapky mandlové tresti). Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví. Z jedné dávky je litr likéru. Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než vaječné koňaky. Navíc bez pudinku, vajec a podobných kazících se přísad.

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2010 09:59 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
a protože je potřeba dodržovat i pitný režim, tak tady jeden lahodný receptík :lol: :lol: :lol:

BAILEYS trošku jinak aneb


# # Vynikající likér z ledových kaštanů # #

250 ml šlehačky,
1 SALKO,
3 tyčinky Ledové kaštany,
4 kostičky hořké čokolády,
1/2 litru rumu.

Šlehačku vylijeme do hrnce
přidáme čokoládu a nalámané tyčinky Ledových kaštanů.
Za stálého míchání povaříme.
Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout,
vlijeme SALKO a nakonec RUM.
Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví.

Z jedné dávky je litr likéru.

Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí BAILESy a vaječné koňaky. Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2010 10:43 
Offline

Registrován: 26 srp 2010 18:20
Příspěvky: 1164
Bydliště: Krakonošovo
Marti - díky za recept..... jedno Baileys se už vysloplo, dneska jsem se chystala dělat druhou dávku, jen mi chyběl karamelový puding.... spadla jsi mi z oblakov se svým receptem....JDU DO NĚJ :wink: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
JE TO TAM - 11/12/2011 - dokončen metřík -váha ukázala 79,8 kg
TUBU-Turnov 10/11/2010
47 let*20letá dcera*chápající přítel bez chapadel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 16:39 
Offline

Registrován: 13 led 2010 18:51
Příspěvky: 571
Bydliště: Praha 3
Annax to jsou jídla, co miluji já :D :D :D , ale ty dva chlapy moc nenenene, také proto jsem se tak těšila do Itálie :twisted: :twisted:
Oni jsou spíše omáčkový, ale mně nějak dochází už nápady. Na zeleninu je moc neužije, to má malý rád čerstvou a vařenou tedy moc ne.

_________________
Obrázek
-35 kg
38 let, 1 dítě - 4letý Jindříšek a 1 manžel podporující, 1.4.2010 Tubu UVN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RECEPTÁŘ
PříspěvekNapsal: 04 zář 2011 16:54 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Dádo
Podobně jako kuře na paprice dělám na kari, najdi nepálivou kari směs, aby to mohl i prcek - buď se smetanou nebo udělám "omáčku" z většího množství cukety. Je to výborný i s těstovinama. Výborná a méně známá je česneková omáčka, opeču česnek, jíšku a a zaliju vývarem. Krátce povařím a pak přidám majoránku (a může se ještě jeden strouček čerstvýho česneku).

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápoje
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 12:27 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Žraločí nápoj

- led, vodka, currasso – modré, teqilla, pomer. džus = vše smíchat a podávat



Baileys

2 slazená mléka ( Salko)
0,5 L whisky ( rumu )
0,5 L mléka
1 mandlový puding
- zavřené plechovky se Salkem vložíme do hrnce s vodou tak, aby byly scela potopené a vaříme asi 1-1 ½ h . Necháme vychladnout
- puding uvaříme podle návodu – nesladíme ho!! a necháme vychladnout
- obsah plechovek dáme do robotu, přidáme puding a šleháme, přičemž postupně přiléváme whisky ( rum )
- nejlépe chutná po 4 měsících uloženého v chladu!!!

- do robotu dáváme po 1 Salku a zbytek po poloviční dávce, jinak to přeteče!!!!


Baileys ( k rychlé spotřebě)

1 Salko- vařit potopené 1 – 1 ½ h, vychladit, smíchat v robotu se šlehačkou a whisky ( rumem )
- vychladit a podávat

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nápoje
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 12:30 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
Polar

1-1 ½ kg jahod
citr. šťáva ze 4-6 citronů
0,5L čisté vodky
moučk. cukr
- v robotu rozmixujeme jahody (polovinu), přidáme všechny přísady po polovině a promixujeme
- plníme do skl. lahví a bumbáme!!!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení