fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 19:45 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Vážení, vzhledem k tomu, že když se rozepíšu, nebere to konce, budu se snažit velice střízlivě shrnout svůj vcelku krátký pobyt v nemocnici Sv.Zdislavy v Mostišti, kde jsem 26.1.2012 podstoupila sleeve gastrectomy (tubu).

Na úvodu musím předeslat, že ač se tady moc o této nemocnici nemluví, já se rozhodla podstoupit operaci v ní nejen proto, že nemusím přes celou republiku, ale mám ji relativně v dosahu, ale hlavně...poctivě jsem si nastudovala recenze, velikým faktorem při rozhodování byl fakt, že operace bude dělána roboticky (da Vinci), tato nemocnice drží už pár let prvenství v počtu úspěšných operací robotem (nejen bariatrických) s vysokou spolehlivostí. Pokud vás (nejen)toto téma zajímá, najeďte si na stránky nszmostiště. Jedná se o soukromou nemocnici, která je zisková a postupně modernizuje a zlepšuje např. pokoje atd.
Hned v závěsu byly ohlasy na profesionalitu, lidský přístup a péči o pacienta. Ten, kdo v Mostišti byl, to jistě potvrdí.
Ochota, úsměv a příjemné chování je tam na prvním místě. Za toto všechno ještě jednou díky!

Takže...vzhledem k tomu, že Bea ode mne dostávala průběžně hlášení, ani nevím, co vše psát, abych se neopakovala.

Přijetí bylo milé, žádné průtahy...jediné, co se shodou okolností přihodilo, byl fakt, že oddělení bylo z 80% zaplněno mužskou populací a pokojů ženských bylo velmi málo. Proto jsem se po přijmu ocitla na jednom ze dvou největších (dosud nezrenovovaných) pokojů...na jednom byli muží, na druhém ženy na pozorování.Pokoje byly bez WC a koupelny. Příslib, že po opce budu převezena na standartní pokoj s WC, sprchou a plazmou mě uklidnil, ale ne z důvodu pohodlí, ale dosahu WC :)
Proto musím také vysvětlit, proč jsem psala, že jsou tam společné sprchy. Ty dva velké pokoje měly každé svoje WC na chodbě, ale jen jednu koupelnu-taky na chodbě. Ptala jsem se, jak to tam funguje...pokud jsou oba pokoje naplněny "jedním pohlavím", je koupelna "jednopohlavní", pokud se stane situace, jako nyní, je "dvoupohlavní" s tím, že tam byly 2 oddělené sprchy zatahovacími dveřmi, takže žádný otevřený prostor. Chtěla jsem být vtipná, tak jsem se ptala, jaký je pořadník do sprchy?...bylo mi s úsměvem odpovězeno , že se chodí po hlase...když se slyší, že je obsazeno, čeká se :lol:
No, mně se ani jednou nestalo, že bych se ve sprše s někým potkala...i když jsem se tam sprchovala pouze 2x, pak jsem byla v pokoji s vlastním soc. zařízením.
A teď už k opce:
25.1. - den předtím....MUDr. si všiml, že moje záda nejsou úplně v cajku...a nechal mi zobnout Dolginu, ale od půlnoci už nic! paták zapůsobil, záda se uvolnily a já byla vláčná a spavá...ani mi nevadilo, že na pokoji je hluchá babička, která nonstop mluvila. Když jsem se představovala ostatním pacientkám na pokoji...a říkala jsem..."chrápu, těšíte se?", ty se jen smály, že díky tomu, že babička stále mumlá, se tam stejně spát nedá. Náhodou...já spinkala po Dolgině jak mimino! :mrgreen:
Ještě večer jsem se dozvěděla, že jdu na řadu jako druhá, první byla tuba, a třetí ledvina.
26.1. - Ráno začal mumraj, než jsem se nadála, ležela jsem na op. pidi stole...a ptala se, jestli mají statistiku ...prý jakou?..."no úmrtí díky pádu z toho pidi stolu!"...sestry se smály a vyhrožovaly mi, že mě anesteziolog neuspí, aby si i doktoři užili trochu srandy.Uspaná jsem byla v cuku letu...bohužel nemám přesně čas, který jsem strávila na sále.
Dospávačka na JIP pro mě, stejně jako pro lauri, byla tím nejhorším zážitkem. Díky sondě, která musí být nosem zavedena do žaludku, kvůli tomu, aby monitorovala, co se tam ty první hodiny po opce děje. Sonda mě tlačila, nadavovala, nutila na zvracení a blbě se přes ní zvracelo...spíš slinilo. I teplota mi vylítla, nebylo mi vůbec dobře. Snažila jsem se to prodýchávat, nicméně...nebýt sondy, celá opka byla naprostá pohoda.
27.1. - Sondu mi vytáhli ráno, před převozem zpět na norm. pokoj. Byla to strašná úleva.Pak už mi bylo hej.
z JIP jsem jela na pokoj, kde jsem pobývala s další tubou (ano, správně, s naším nováčkem taňulí) a s tou "ledvinou".
Personál nás obskakoval až neuvěřitelně, MUDr. se na nás (nejen na nás, na celé odd.) chodili dívat tak 3x denně. Začala jsem docela brzo sedat, pomalu chodit...a taky díky tomu se všecko začalo velice brzo rovnat.
29.1.-V neděli mi byl odstraněn drén z břicha a v pondělí 30.1....odjezd domů.

Jsem druhý den z nemocnice doma, ještě chvílema trochu zesláblá, ale mám už i chvilky, kdy volám, co v práci, jak to tam zvládají...a nejradši bych už šla zpět za nima :roll: :) ...ale vím, že nesmím nic uspěchat. Ona to zas tak banální operace není a všechno má svůj čas. A taky...být za maroda a nechat se doma opečovávat...no, to se taky nestává tak často, takže nebojte, ještě chvíli vydržím ve stavu "nemocných" a budu se poctivě dávat do úplné pohody.

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Naposledy upravil muchomurka99 dne 03 zář 2012 07:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 19:59 
Offline

Registrován: 14 črc 2011 19:57
Příspěvky: 955
Bydliště: blizko Prahy
muchomurko Dakujem,ze si sa podelila o svoje zazitky ;) pre mna to vela znamena a je to pre mna povzbudenim,ze sa nemam coho obavat ;) Tak sa teraz pekne doma kuryruj a vychutnavaj miznuce kilecka! :wink:

_________________
1 super manžel,2 deti -Riško (6) a Anna-Mária (4), 38 rokov a 7.2.2012 tubu Turnov, max. vaha 115 kg Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 20:14 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Muchomůrko, koukám, že jsi to zvládla s vtipem sobě vlastním :) a že z holkama rozjíždíte Mostištím bariatrický byznys :wink:
No tak hlavně, že už to máš za sebou a můžeš se plně soustředit na následky :wink: Ať se daří!!!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 20:19 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
přiznávám dobrovolně, bez mučení, že tohle nedám - by mě zabilo tohle číst :oops: :oops: :oops: ale podle hlášení od bey vím, že jsi to zvládla dobřééé :lol: :lol: :lol: takže nezbývá, než pogratulovat hříbečkovi k opce :lol: :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 21:16 
Offline

Registrován: 28 pro 2011 13:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Znojmo
ty joooo jako mazec ja jdu zitra bojim se holkyyyyyyyyyyyyyyyyy :| :| :| :| :| :| všechny na mě myslete a tobě mochomurečko moc diky rada vim do čeho jdu :| na tu sondu se fakt těšim :cry:

_________________
[/url][/img][/list][/list][/code]Obrázek
holky ničeho se nebojte cítim se skvěle!
1 manžel, 3 děti
Tubu, 2.2.2012 Mostiště


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 21:18 
Offline

Registrován: 18 pro 2011 19:21
Příspěvky: 154
Muchomůrko, výborně jsi to napsala a výborně jsi nám Mostiště vychválila :mrgreen:
Pěkně bumbej ;)

_________________
Obrázek


Tubu Mostiště - 5.1. 2012
- v den nástupu - 123 kg

2 děti, úžasný manžel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 21:33 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Adriano, ničeho se neboj, zvládneš v pohodě i tu sondu, uvidíš, za ten výsledek to určitě stojí, až budeš štíhlá, tak se tomu budeš smát, jak ses bála, protože to už budeš vědět, že bys byla ochotná strpět mnohem více! Budeme na Tebe myslet a tfuj tfuj!!!!! Uteče to jako nic a za pár dní jsi tu zpátky!

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 09:42 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
hezké ránko všem!
Adriano...neboj se nic, když to dala posera, jako jsem já, dá to každej!!! :wink:
Verčo...já se fakt snažila to srazit do jedný věty...no, věř, či ne...nešlo to... :roll: :)
scallo...žádný kšefty jim domlouvat nemusíme, tam je to už pár let rozjetý, jenom se o tom nemluví...tak jsem jim udělala trochu propagace, jako poděkování za péči, kterou hubaté, věčně vtipkující a vždy k lumpárně připravené houbičce jedovaté věnovali.
Beo...holka, však ty víš, o čem mluvím...a jestli v něčem kecám, klidně mě práskni!!! :mrgreen:

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 22:30 
Offline

Registrován: 30 bře 2011 09:59
Příspěvky: 187
Bydliště: BRNO
Mochomůrko99
krásně napsáno :) :) , nemám co bych dodala :)

_________________
19.5.2011 tubu Mostiště
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 08:11 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Muchomůrko, to je dobře, protože je vidět, že propagace je potřeba :-). Nedávno tu byla jen marše a teď se s vámi roztrhl pytel, to je super :-). Jinak Tvůj příběh by mohl nést název VENI, VIDI, VICI :mrgreen:

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 09:33 
Offline

Registrován: 09 led 2012 15:09
Příspěvky: 78
muchomurka99 děkuji moc za info.Hned je člověk klidnější.Já mám tak velký dávicí efekt ,že mě nakopává vlastní kartáček na zuby.To bude se mnou asi mazec.... A dren má každý?

_________________
Obrázek
30.1.2012 - odběry
1.2.2012 - RTG srdce,plíce
7.2.2012 interna EKG
9.2.nástup - 10.2. 2012 opka bypass 130kgJablonec nad Nisou , 13.2. propuštěna domů ( 124kg)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 09:35 
Offline

Registrován: 09 led 2012 15:09
Příspěvky: 78
adriana1 pokud ještě budeš číst,tak držím moc palce :roll: :lol: :lol:

_________________
Obrázek
30.1.2012 - odběry
1.2.2012 - RTG srdce,plíce
7.2.2012 interna EKG
9.2.nástup - 10.2. 2012 opka bypass 130kgJablonec nad Nisou , 13.2. propuštěna domů ( 124kg)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 10:34 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Hrošice, některé nemocnice provádějí některé typy operace bez drenů, ale u bypassu myslím, že si to netroufnou nikde. Já měla dva. Není ale se čeho bát - je to pro Tvoje dobro a navíc je to pouze nepohodlné, jako spousta jiných věcí, nikoliv bolestivé nebo tak něco.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 18:10 
Offline

Registrován: 08 pro 2011 12:55
Příspěvky: 735
Hezký večer...
...holky, díky za pozitivní ohlas na moje slohové cvičení. Fakt jsem se hodně krotila, protože já jsem schopná to, co říkám, přenášet na papír...a to je pak román na pokračování...a nechtěla jsem vás tady otravovat nekonečným čtením.
Adriana1 si asi touto dobou odbývá dospinkávání na JIP s protivným drénem...ale co člověk, to zkušenost...třeba zrovna jí vadit vůbec nebude. Nechtěla jsem tu nikoho děsit...byla to jen moje zkušenost, o kterou jsem se podělila.
(Mimochodem, Adriana mi včera psala, že hajá na pokoji č.8...tam jsem ležela taky, tak kdo ví, jestli moje slova o zahřívání pelíšku některé další se nenaplnila! :wink: )

_________________
Obrázek

Obrázek

Motto: kdo nechce, hledá důvody... kdo chce, hledá způsoby...

termín tubu: 26.1.2012, MUDr. Šimoník-Mostiště při 125,6kg
18.9.2013, abdominoplastika + paže, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
4.12.2013, převisy stehen-ex, MUDr. Jelínková-FN Bohunice Brno
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 12:39 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
pekne si to napísala :D
tak aj ty si pasovala so sondou ? och !!! aspoň že 1deň , ja 2 dni , tá druhá noc s ňou bola taká , že som myslela , že sa nedožijem rána :D :D :D
hlavne , že to máme za sebou !!!! tak nech sa nám už len darí !!!!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení