fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 16:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 23:01 
Offline

Registrován: 23 led 2007 17:24
Příspěvky: 1022
Bydliště: Severní Čechy, Štětí
Tak já hlásím, že jsem původně brala Euthyrox 125, pak v těhu Euthyrox 150, po porodu jsem dle rady Mudry přešla na Euthyrox 125 a teď po posledním odběru jsem snížila na Euthyrox 100.
Další odběr mám za tři měsíce a pak bude i kontrolu u paní doktorky.

_________________
Obrázek
bandáž+žlučník 5.3. 2008 v Iscare , redukce -25 kg před operací,1.3. 2011 reoperace pro potíže v prvním měsíci těhotenství, tubulizace v Turnově Mudr. Hrubý, 102 kg před reoperací při otěhotnění,abdo 11/13, ruce 02/14, prsa 09/14,děloha 04/15, oprava břicha, nohy ?, manžel+ syn Davídek 4 roky, 2 kočky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 00:08 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
...no a já hlásím, že při sonu zvětšené uzliny mi udělali automaticky i štítku (u endošky mám kontrolu až za 2 měsíce) a našli několik dalších nových uzlíků. Čert aby to sepral. Tak teď nevím, jestli ty stavy bušení srdce, třepání prstů i celých rukou a to "divno" mám od nervů či štítky. A taky možná od obojího. :roll: Letroxu beru jen 50 mg, takže z předávkování hormony to být nemůže, spíš opačně.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 14:25 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
boss
a co výsledky z krve? TSH a fT4 ti udělá i obvodní ...

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 18:02 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
boss jsem si říkala, že tě něco trápí, když sem tak málo píšeš a už to teda vím :roll: co s tím budou MUdři dělat :?:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 úno 2012 21:16 
Offline

Registrován: 16 čer 2008 00:48
Příspěvky: 1483
Bydliště: Turnov
Aleno trápí mě docela něco jiného, než ta štítka, ta je teď pro mě skoro podřadná.
Bobule než se mi všechno vyřeší doma, tak na odběry kašlu, počkám až na termín kontroly u endošky. Však víš.

_________________
Obrázek

60 let,skvělý manžel,2 synátoři,v klimakteriu + 66 kg,bandáž 7/2008 při 107 MUDr. Hrubý,Panochova nemocnice Turnov, úbytek na 81,problémy s prstýnkem, fik band ex + tubu 1.11. při 91...
6.11.2013 abdominoplastika Brno, oprava abda MUDr. Hrubý 22.10.2014


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 20:43 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Moc Vás zdravím a chtěla jsem se zeptat, jestli všeobecně endokrinologové bariatrické operace doporučují nebo ne? A jestli jsou nějaké argumenty na které slyší aby dali kladné doporučení k opce.

Já mám hypo funkci a beru 5-6let Euthyrox, a v podstatě mi pořád postupně zvyšují dávky. Jednou jsem se zmínila o bandáži a endokrinolog mi jasně naznačil svůj zamítavý postoj. Řekl mi, že by mi to nedoporučil, protože bych se už nikdy nemohla třeba najíst... tak jsem se tím dál přestala zabývat a vypustila tuto možnost.

Příští týden jdu na kontrolu a mám obavu aby mi doporučení dal... Já jsem rozhodnutá a nerada bych skončila na tom, že mi endokrinolog nedá doporučení, protože by byl rád, kdybych zhubnula hladověním... budu bojovat ale byla bych vděčná za každou radu navíc :-)

Míša :-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 20:56 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Misenko, můj endokrinolog se nikdy netajil svým opovržlivým postojem k tlustým lidem ani odporem k chirurgickému řešení. Naštěstí jsem potřebovala jediné - potvrzení, že obezita není způsobena endokrinní příčinou. Nejdřív se mi pokusil operaci vymluvit, pak provedl kortizolový test a pak to potvrzení napsal a dal mi ho se slovy, ať si to ještě rozmyslím. No a na další kontrole, kdy už jsem měla o pětadvacet kilo míň, jen čuměl :wink: . Nepotřebuješ jeho DOPORUČENÍ, potřebuješ jen VYJÁDŘENÍ, ŽE OBEZITA NENÍ Z ENDOKRINNÍ PŘÍČINY. 8)

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 21:25 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Míšo
přesně jak ti píše scalla ty nepotřebuješ jeho souhlas .... ale když tě tak čtu nebylo by od věci najít si jiného endokrinologa protože bude potřeba tě následně "více" hlídat a redukovat hormony aby ti to hubnutí šlo bez problémů ...
Nicméně se připrav na to, že to nebude tak jednoduchý ... lepší je počítat s tou horší variantou a pak budeš i mile překvapena :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 21:29 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Jinak hlásím, že jsem byla dnes na dalším odběru krve u své obvodní páč téměř po měsíci kdy jsem na doporučení endorinologa opět snížila dávky mám stavy kdy jsem unavenější a ospalá a srdíčko mi buší jako o závod .....
naštěstí moje obvodní dostala rozum a spolupracuje takže mi bez řečí vzala krev a zítra uvidím jaký budou výsledky a budu to dál konzultovat s endokrinologem ... :roll:

Váhově se mi to vyhouplo ze 107kg na 108,9kg, ale po snížení dávky jsem opět na svých a ještě o malinko níž .... je to jak na houpačce :roll:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 23 úno 2012 22:38 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Scallo

Tak si říkám, jestli pak nemáme stejného endokrinologa.... :shock: :lol:
Děkuji za info, takže Vyjádření že moje obezita nesouvisí se štítnou žlázou...
Snad nebude dělat potíže..

Každopádně dávky Euthyroxu mě dělaly kde co (přišlo mi že mi po tom bolí hlava, potím se, mám takové nálady, nic neudělám a jsem unavená..) ale nikdy jsem neměla sebemenší pocit, že bych po tom něco zhubnula.

Bobulko
s tou výměnou endokrinologa to není tak jednoduché - je jich málo a pacientů moc. Mají Brno nějak rozdělené a velice pečlivě si hlídají aby k některému náhodou nespadl pacient navíc... takže tak.. :-) ale snad se s ním nějak domluvím...

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 úno 2012 08:08 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Míšo, možné to je, však to proberem 8) . A to s tou výměnou endokrinologa jsem bobuli říkala taky - já jsem se o to v dřívějších dobách snažila, nepovedlo se, ale návštěvu jednou za půl roku zvládám s úsměvem :wink: .

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 úno 2012 08:50 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Míšo
a co tak vyměnit Euthyrox za Letrox? Vím že s tím mívají lidi potíže a po změně ustoupí .... tady máš odkaz a třeba ti v něčem pomůže :arrow: http://www.stitnazlaza.estranky.cz/clan ... ci-sz.html :wink:

Až teď jsem si všimla, že jsi vlastně z Brna ... já bohužel nevím, že to mají v Brně až tak přísné ... teda něco jsem si vydedukovala když jsem seděla kdysi v čekárně a sestry odmítly vzít paní s tím, že patří do jinýho "obvodu" :shock:
Já se dostala ke sv. Anně náhodou za což jsem dnes vděčná protože můj dřívější endokrinolog si už ani nepamatuje jak se sám jmenuje a na všechno se 3x ptal a díky problémům se štítkou se mě zbavil (myšleno v dobrém) a odeslal do Brna ke sv. Anně a tam jsem zažila takovou endokrinologickou péči jakou nikdy v životě před tím a jen valila oči :shock: :o :lol:

Každopádně ten tvůj endoš ti opku nemůže zakázat ani nijak překazit.
Jeho postoj jen svědčí o tom jakej je to ignorant a že evidentně neví co bariatrické operace obnáší a jaké jsou výsledky.
Ten můj si dal se mnou tu práci, že si pečlivě vše nastudoval a následně mi akorát zakázal bypass který jsem měla domluvený, ale podal k tomu rozumné vysvětlení, takže jsem pak jen v Turnově nahlásila, že z bypassu bude tubu a bylo to.

Tak snad ti všechno dobře dopadne :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 úno 2012 23:06 
Offline

Registrován: 19 úno 2012 23:54
Příspěvky: 237
Bobulko, díky za odpověď :-) já ji zaregistrovala až teď.. :?

V úterý jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co zas bude - už mě to stresuje, protože mám zas asi nějaké kilo hore oproti posledně (holt ty vánoce...) a pan doktor pak umí být i dost nepříjemný.
No od Scallušky i od tebe vím víc a snad se s panem doktorem domluvíme..
Pokud by to šlo, tak se zeptám i na ten Letrox? Začala jsem na 50tce a jsem na 150tce Euthyroxu a po tom posledním zvýšení mám pocit že už je to fakt dost. Ale žádné hubnutí.. Kdykoliv jsem pozorovala něco co mi přišlo, že by mohlo souviset tak mi doktor řekl, že to s tím nemůže souviset... přišlo mi že mi po tom bolívá hlava - dělalo mi to i z antikoncepce.

Bobulko, a prozradíš mi jméno toho svýho zlatýho endokrinologa??? Mohla bych se časem popídit jestli by mě přibral :-) Nebo bych se aspoň zkusila zeptat.. ,-)

_________________
Obrázek

37let, 2 úžasné děti a bezva manžel :) BMI 42, v den opky 113kg
23.5.2012 MINI-BYPASS OMEGA... Turnov :) MUDr. Hrubý :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 19:07 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Míšo
jeho jméno ti pošlu v SZ ju? :wink:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 21:59 
Offline

Registrován: 22 lis 2011 17:03
Příspěvky: 118
Ahoj Holky, tak musím taky přidat svojí zkušenost. Před 14ti dny mi zjistila gynekoložka sníženou funkci štítný žlázy.Hned jsem se objednala a minulý týden byla na endokrin. u nás v Pardubicích. Mudře jsem se svěřila s termínem operace a ptala jsem se, jestli je to překážkou a ona mi řekla, že s rozhodně za žádných okolností nesouhlasí že je to u mě narychlo nově zjištěná nemoc, která se musí sledovat a že mám přestat žrát a začít cvičit a napsala mi euthyrox 70 se slovy, že mi to s tím třeba pude líp. Tak jsem z toho byla špatná a šla volat do Turnova sestře míle, že ruším operaci, že mi toneschválila endokr. a sestřička se smála a říkala že to nevadí, že to kvůli tomu rušit nemusím prý stačí když vezmu zprávu od mudr. kde bude napsaný co mi je a hodnoty z krve a uvidíme jestli se to do opky ještě třeba s lékama nesrovná.Jaký na to máte holky názor? myslíte, že by kvůli třeba špatným hodnotám mě mohli z TU zase poslat domů? Já už byla smířená, že tu operaci zruším.... :evil: :evil: Jo a ještě jakej je rozdíl mezi letroxem a euthyroxem?

_________________
Obrázek
Obrázek


24let,1 přítel,syn Adámek 18měs.
1.12.2011 1.konzultace Mudr.Hrubý Turnov

Tubu 21.3.2012 Turnov


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení