fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Popis a základní informace o bandáži žaludku najdete na bandingklub.cz/bandaz-zaludku.phtm.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 bře 2012 19:15 
Offline

Registrován: 19 zář 2010 15:34
Příspěvky: 287
ahojte nové kočeny, koukám, že tady je pěkná fronta na bandáž. Tak holky, co jiného popřát od zkušené bandážistky? Hlavně rychle uzdravení a žádné problémy. Já si jich užila dost, snad i za vás. Tak hodně odhozených kileček!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 20:51 
Offline

Registrován: 04 bře 2012 16:03
Příspěvky: 15
Bydliště: Plzeň
Ahoj všichni tak jsem spět.Teď již ovšem po bandáži.13.3. mi začal nový život. :D Dnes mě pustili z nemocnice ale mám problém a nevým co dělat.Co se bandáže týče je všechno fajn a odstraněný žlučník taky ale v nemocnici jsem musela nastydnout ze spodku a nemůžu od řezání ve spod ani chodit natošto čůrat.Zatím se prolévám urologickým čajem ale nevým co dělat.Jestly si zítra zajet na pohotovost na gindu nebo zavolat na chíru o radu,neporadí prosím někdo????Takhle silnej zánět močáku jsem ještě nemněla. Jinak před bandáží dole 3kg a po také 3kg takže se raduji 6kg dole.Můžete mi ještě říct jak děláte ten váš krásný kg metr????Skoušela jsem ale nevým jak na to. :mrgreen:

_________________
Obrázek


Bandáž žaludku březen 2012 poté 2 reoperace kvůli odpojené hadičky od portu.
Poslední reoperace 14.srpna 2012 výměna portu,hadičky a dotažení bandáže.
a jedeme dál :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 21:07 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Věruško
blahopřeji ke zvládnuté operaci a přeji rychlé uzdravování :wink:
Návod na metřík je zde viewtopic.php?f=34&t=252
S tím zánětem si zajdi raději na (normální) pohotovost, ať Ti na to něco dají. Moje mamka to teď měla taky, léčila se 14 dní brusinkama + čajama a nepomáhalo to, tak šla k obvoďákovi a dostala antibiotika a vynadáno, že nepřišla dřív :shock:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 22:10 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Ja som mávala časté a divoké zápaly močáku...takmer sme zrušili svadbu, lebo som bola v stave, kedy už ani nečúrate, len odkvapkáva krv... :shock: Pomohli brusinky...konkrétne Urinal...lékari mi dávali roky všetky monžé i nemožné ATB, no jedine urinal ma vyliečil...dodnes pijem brusinkové džúsy a pri najmenšom podozrení na nachladenie beriem hneď Urinal. Aj som to preberala s gynekologom a on mi potvrdil, že mu to hovoria mnohé pacientky, tak že ho tiež odporúča... :wink: Ale ako píše Annax, zájdi si na pohotovosť...budeš to mať poistené liekmi...no ten Urinal by som si dala tiež. :wink:

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 06:41 
Offline

Registrován: 27 pro 2011 11:22
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha
Ahojky všem,
tak po dlouhé době se hlásím ke slovu :)

Dneska jdu na konzultaci a ultrazvuk. Byla mi doporučena bandáž a mám z ní trošku obavy. Ale pravdou je, že doufám, že to zvládnu.

_________________
Obrázek
Obrázek
Postup hubnutí:
28. - 30. 5. 2012 Bandáž žaludku (ISCARE)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 07:27 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
DraciceKikina a můžu se zeptat z jakého důvodu ti byla doporučena zrovna bandáž??????? Ale ty přece nemusíš souhlasit s tím co bys případně nechtěla.

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 07:49 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Dračice Kikino, rozmysli tu bandáž dobře, ať si ušetříš zklamání.. A Tvoje BMI je navíc vcelku dost vysoké.....

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 08:43 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
DraciceKikina, ak sa na tú bandáž ani sama necítiš, tak do toho, holka, nechoď! Ja mám občas taký pocit, že si nováčikovia nečítajú to, čo tu píšu minulé bandážničky a ani tie, ktoré majú ešte stále problémy s bandážou. Baby, reoperace nie je taká jednoduchá. :?

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 10:02 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
jasně, co jiného také mohou doporučit v ISCARE !!

Dračice rozmysli si to dobře, čti informace, rozmýšlej, v žádném případě za sebe nenech rozhodovat lékaře, oni Tě jen odoperují, kdežto Ty jsi ta, která s tím bude žít celý život !! Nenech se do ničeho natlačit, pokud to opravdu nechceš Ty sama a podle Tvých písmenek z toho máš obavu, což se Ti nedivím, proto rozmýšlej, dokud máš čas, není to ostuda říct doktorům, že bandáž nechceš, že chceš jinou operaci a pokud Ti nevyhoví, vezmi výsledky z kolečka a jdi jinam, kde Ti udělají operaci, kterou chceš Ty sama a ne tu, kterou Ti vnutí, protože je pro nejvýhodnější finančně !!

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 11:37 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
pro : DraciceKikina

Kikino, na tvém místě bych to probrala hlavně s lékařem. Každé tělo je jiné a třeba je nějaký důvod, proč ti nabídli právě tu bandáž.

Možná se teď tady do mě holky pustí, ale prostě stále tvrdím a budu trvat na tom, že bandáž je považována za "nepohodlnou a nevhodnou" zejména proto, že zde se očekává největší spolupráce a disciplína ze strany pacienta.

Mimochodem, ani s tubulizací se mnoho lidí nedostalo na vysněnou váhu. No a co pak? Jaké jsou možnosti???
Moc jich není, že? nebo spíše žádná...

Jenže bandáž je adjustabilní - dá se doplňovat, takže když se pokles váhy zastaví, dá se přiškrtit.

Takže ode mě máš informaci i "z druhé strany barikády". A že to funguje, tak to vidíš na metříku a fotkách.
Tak držím palce.

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 11:46 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
saga123 samozřejmě, že další možnosti jsou - po tubu může následovat bypass a další drastičtější operace, ale to je vedlejší...........spíš se podívej na svoji výchozí váhu a na váhu Kikiny, je mezi váma sakra velký rozdíl a u tak vysokého BMI už je bandáž nevyhovující. Ale samozřejmě je tu možnost, že jí byla nabídnuta např. ze zdravotních důvodů, ale na to jsem se jí ptala, ale nebylo mi odpovězeno, což se tady stává................... :lol: :lol: :lol: takže nevím

_________________
Obrázek

13. 11. 2006 - bandáž při 115 kg - pro obtíže odstraněna
5. 12. 2008 - tubulizace Turnov a je to úžasný
12. 10. 2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
15. 11. 2011 - redukce nohou


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 12:15 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
saga patříš k těm málo lidem, kteří jsou s bandem spokojeni, o tom není pochyb....

jinak jak můžeš číst, ani sama Dračice z toho není nadšená, že jí nabídli bandáž a o ISCARE všichni víme, proč jí byla právě bandáž nabídnuta....už to tu zaznělo mockrát a mockrát se tu okolo toho strhla nemilá debata !!

Nicméně doktoři neznají naše tělo, tudíž nám nemůžou nabídnout ani typ a druh operace, to si musíme rozhodnout jen my sami, když máme tu možnost a patřičné informace :wink:

A další - je tu mnoho případů, kterým se dělala reoperace z bandáže na tubu nebo na bypass nebo mnoho případů, kteří mají s bandem problémy - hlavně zvracení - i z pití... např dnes mi zrovna psala holčina, která sem až do nedávna chodila, že dostala vynadáno, že toto teda normální vůbec není, že má dojet a musí se to řešit !! Její nick netajím, je to EvikP, pokud by to někoho zajímalo.....

koneckonců tady ten chlíveček toho prozradí hodně - po NĚKOLIKA LETECH !! :arrow: viewtopic.php?f=52&t=971 :wink:

prostě je to každého volba, jakou operaci kdo zvolí, ale rozhodně to není volba doktorů, v tom se budu klidně hádat :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 12:26 
Offline

Registrován: 21 dub 2010 20:01
Příspěvky: 461
Bydliště: Ostrava
Milé dámy,

nebudu a nechci se tady dohadovat.. od toho snad toto fórum není.

Důvod, proč jsem přispěla byl ten, že všechny jí dáváte naprosto stejné rady - jako přes kopírák. A nezlobte se, ale až na vyjímky většinou radí ty, které s tím vlastní zkušenost nemají.

Takže ať má holka info i z druhé strany a ano, rozhodnout se musí sama.

To, že dalším krokem po tubu může být např. bypass bych spíše považovala za hrozbu, než možnost.

_________________
Obrázek

170 cm, 42 let, 1 dcera 17 let
Bandáž 6.5.2010 Ostrava - Vítkovice, Doc. Holéczy
Metřík dokončen 06/2011 (68 kg) a jedeme dál :-)
Žlučník 27.10.2011 taktéž Vítkovice, Doc. Holéczy
Ruce 20.11. 2012, Fakultní nem. Brno, prof. Brychta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 12:32 
Offline

Registrován: 27 srp 2011 22:41
Příspěvky: 1199
Bydliště: medzi Prahou a Mladou Boleslavou
Saga, ja bandáž našťastie nemám, ani som našťastie nikdy nemala. Ale čítam takmer všetko, čo sa o tej slávnej záležitosti týka a cítim povinnosť upozorniť na jej chyby. Pretože by som nikdy, ani v zlom sne nechcela zažívať to, čo mnohé baby po bandáži zažili a zažívajú. :cry: A to, že po tubu je možnosť reoperovať na bypas, alebo na bilio...je to stále možnosť, no tých, čo po tom siahnu je minimum...kdežto tých, čo sú reoperované po byndáži je hafo. :roll: Ja niesom ten tip, čo sa háda, je mi to proti srsti, ale toto ma fakt hnevá. Hnevá ma to preto, že niečo, čo može sposobiť takéto šialené problémy je stále ponúkané, stále operované. :( Tebe samozrejme blahoželám k tvojim výsledkom a hlavne k tomu, že nemáš problémy a prajem ti, aby si nikdy nemusela pochopiť tie baby, ktoré s bandážou problémy mali. A len tak okrajovo...fakt si myslíš, že je normálne cestovať s krabicou od mlieka? Toto po tubu, alebo bypase nepoznáme. :wink:

_________________
Obrázek


Obrázek

výška 172cm
najvyššia váha bola 132kg
najnižšia v dospelosti 72kg
mám 32 rokov, 1 manžela, 2 deti, 7 a 3 ročných chalanov :-)
9.11.2011-začiatok nového života= bypas Turnov


Všechny naše sny se stanou skutečností, pokud se odvážíme za nimi jít...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 26 bře 2012 12:33 
Offline

Registrován: 01 pro 2009 10:45
Příspěvky: 6494
myslím, že v patřičném chlívku mají infa od lidí s bandem až až....

osobně spíš považuji za hrozbu mít reoperaci proto, že stále zvracím (i z pití), bojím se vzít do úst kašovitou nebo normální stravu, ptž už předem vím, že po ní budu zvracet atd, než reoperaci proto, že nehubnu nebo to "přežeru" vlastní vinou.... :wink:

A co více - na určitých klinikách se bandáž už pomalu a jistě přestává operovat, právě kvůli problémům, které se za nějaký čas vyskytnou :wink:

A osobně jsem ráda, že sem píšeš svůj názor, své poznatky, aspon má dračice a další více infa ke svému rozhodnutí :wink:

betko palec nahoru :wink:

_________________
Obrázek
34 let
30/3/10 - TUBU - Turnov
26/8/11 abdominoplastika TU
15/11/11 stehna + žlučník = 2V1 TU
18/11/13 paže + prsa Brno
Konec metříku 14/1/11 = 75kg a bojujem dál :wink:
Život není o tom, kolikrát padneš na hubu, ale o tom kolikrát se dokážeš zvednout a jít dál...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení