fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 14:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 16:02 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Výrazné omezení příjmu potravy může způsobit sníženou funkci štítné žlázy, tzv. sekundární hypotyreózu. Tělo se brání nedostatku a zpomaluje metabolismus.
Příznaky: únava, bušení srdce, příbytek tělesné hmotnosti (u nás nehubnutí), zimomřivost, vypadávání vlasů, nadměrná spavost, poruchy menstruačního cyklu, bolest kloubů, oteklá víčka, suchá kůže, horší paměť, deprese, zpomalený tep, zhrubnutí hlasu, zácpa, nadýmání, lámavé nehty, lámavé vlasy, šupiny na kůži, pomalý růst ochlupení a nehtů, chrapot, plešatost, velký a hladký jazyk, horší polykání způsobené zvětšenou štítnicí

Zprvu, se onemocnění vyvíjí většinou pozvolně a potíže jsou jen málo charakteristické (únava, zácpa, suchá kůže) a do určité míry, jsou dány i aktuálním zdravotním stavem a věkem pacienta. Pokud je choroba plně rozvinutá, objeví se i další příznaky a vznikne typický obraz hypotyreózy. Nedostatek hormonů štítné žlázy, způsobuje sníženou spotřebu kyslíku, což má za následek i celkové zpomalení organismu. Nemocný je unavený, spavý, pohybuje se pomalu a rychle se vyčerpá. Trpí zimomřivostí, často si stěžuje, že je mu chladno, chodí hodně oblečen a vyžaduje teplé prostředí.

Zpomaluje se i metabolismus a peristaltika (pohyb) střev, mnohdy tedy bývá přítomna i zácpa a v těžších případech, až střevní neprůchodnost a rozšíření střeva. Pacienti mohou přibírat na váze také díky tomu, že jejich organismus zadržuje tekutiny, které se hromadí, hlavně v dolní oblasti končetin a způsobují tuhé prosáknutí kůže.

Hypotyreóza se projevuje i velmi suchou, olupující se pokožkou, která může mít i nažloutlý odstín. Nehty jsou roztřepené, ztluštělé, ale i přesto lomivé a rostou velmi pomalu, stejně jako vlasy, vousy a ochlupení. Pacient si často všimne, že se holí méně, než je u něj obvyklé. Nemocnému, ve větší míře, vypadávají vlasy a později, v některých případech, může dojít až k alopecii (plešatosti) a i vypadávání obočí, ze zevní strany tváře.
Ženy mívají poruchy menstruačního cyklu - méně častá menstruace, vymizení menstruace, prodloužená a silná menstruace nebo cykly, v jejichž průběhu nedochází k uvolnění vajíčka.
Výše popsané změny a to zvláště ty estetické, nemají na psychiku pacienta kladný dopad a tito nemocní, ještě k tomu mnohdy trpí depresivními syndromy.
Je třeba upozornit, že toto onemocnění probíhá pomalu a z počátku nemá tak výrazné projevy, proto si jich nemocný často všimne až v pozdějším stadiu.

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 18:41 
Offline

Registrován: 28 říj 2009 15:34
Příspěvky: 2205
Bydliště: Štatl (Brno;-)
Obrázek

_________________
METR DOKONČEN 12/5/12 a snažím se dál...
Nejnižší váha 61 kilo 6/6 2014

Obrázek

3/3 2010 TUBU - váha v den operace 119 kilo
Made By MUDr. Michal Čierny in Břeclav

39 let, 1 klučičí prcek, přítel, modrá britka
CHTĚL BYCH, neznamená nic! CHCI, dělá divy!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 18:55 
Offline

Registrován: 05 pro 2011 17:49
Příspěvky: 185
Bydliště: něco mezi štatlem a vyškovem
BOBUL, přeji ti to moc, že ti našli čistý krček.... zasloužíš si to.

ANNAX: a co teda jako s tím?
:P
já si myslím, že pokud překonáme těch prvních pár týdnů po operaci, kdy je problém zblajznout víc jak 3000kJ, pak už se fšichni snad tak nějak pohybujeme okolo 4500-6500kJ a to by nemělo být nijak fatální, ne?

ale jak půjdu koncem září do Břeclavi, tak si s sebou beru krev od obvoďačky, teda myslím už ten papír s krevním obrazem, nechávám si u ní vždycky tak týden předem pustit žílou, tak si ověřím, že mi tam koukne i na hormony... s rozdrbanou štítnou žlázou jsem se narodila, v pubertě to odešlo, ale zůstalo mi potom na startu dospělosti +20kg oproti vrstevnicím, po dětech jsem to dorazila dalšíma +20 kg, takže už jsem na ni opatrná ze zvyku....

_________________
32let, 3 muži v chalupě (1 manžel a dva synátoři 3 a 7 let) a jeden vlkodav
28.2.2012 OLGB při 97kg, Dr. Čierný, Břeclav
15.4.2013 abdo
Obrázek
Jde to ztuha, ale jde to...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 srp 2012 22:17 
Offline

Registrován: 05 led 2012 21:56
Příspěvky: 768
Bydliště: Poličná
Mám otázku:
Je možné z hyper funkce mít hypo?
Než jsem šla na opku měla jsem hypertyreózu,ze začátku 3tablety za den,později jsme se dopracovali k jedné tabletce za den.Po operaci jsem se ustálila na půl tabletě 2x za týden.Ale jak si tak pročítám toto téma,tak se s několika příznaky ztotožňuji :(

_________________
Obrázek


35let, 2děti (Ondra 10let, Adrianka 8let ),1manžel 40let (stačí až nad hlavu)
26.1.2011 operace tubu ve Valaš.Meziříčí
10.10.2012 plastika bříška - ZVLÁDNUTO!!
Od října 2014 opět váha směr vzhůru :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 srp 2012 07:27 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Štítná žláza je složitý orgán s dalekosáhlým vlivem ...
Toto téma mě zaujalo, protože příznaky budou jistě mnohým z nás povědomé :roll:

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 srp 2012 17:18 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Annax
je dobře, že je tady tento příspěvek,čím více informací máme, tím lépe :idea: :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 14:31 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Ahoj vespolek, dnes mi gynekoložka, dala výsledky hormonů a byla mi poprvé v životě naměřena hodnota štítné žlázy TSH 1,989
(rozmezí je 0,25-0,5) tudíž hodnoty mám zvýšené, ale přesto příznaky, mám jak výše popisuje Annax sníženou funkci štítné žlázy, tzv. sekundární hypotyreózu, tudíž ale, nechápu , když mám hodnoty zvýšené ...Já bojuji několik let s prolaktinem,(mám malý stabilizovaný prolaktinový adenom na hypofýze) ale štítku jsem měla vždy v pořádku. Před op na hranici, to je fakt.. Je fakt, že se mě chce za bíleho dne pořád spát...a do všeho se musím nutit. :twisted:
Holky, kt. těm hodnotám rozumíte, mohla by jste mě to vysvětlit, co podle toho co mi naměřili mám, já se cítím právě na hypotyreozu... :twist: Děkuju. To mi ještě chybělo....

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 19:00 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Ines,
já se na Hypotyreózu léčím 15 let, dost dobře nerozumím tomu, proč ti toto vyšetření dělala gynekoložka, ale budiž.
Schválně jsem se mrkla do své karty a já mám referenční hodnoty v laboratorním vyšetření stanoveny jako normu 0,38-4,7, tak nerozumím těm tvým hodnotám. Mně štítná žláza nefunguje skoro vůbec a mám TSH kolem 10. Tady nejde o to, že čím je vyšší TSH, že víc funguje štítná žláza, ale naopak. Nikdy jsem to nějak zvláš´t nestudovala, ale podle mně štítná žláza produkuje hormon který právě TSH snižuje.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 čer 2013 22:28 
Offline

Registrován: 27 zář 2012 17:05
Příspěvky: 757
Bydliště: Uherské Hradiště
Blanulo, díky za odpověď, gynekoložka mi brala hormony, aby zjistila, moje hodnoty při menzes a k tomu brala i štítnou žlázu. Na endo, jsem byla naposled koncem října a š.z. jsem měla na hranici. Jinak nikdy jsem nic se šz, neměla až ted. Prostudovala jsem si to na netu a s těma hodnotama je to tak jak to píšeš...čím je tHS vyšší tím štítná žláza funguje mín...Doufám, jen že když ty hodnoty zase ještě nemám tak velké že se mi to brzy lékama upraví... a hl. se mi nepozastaví hubnutí..Trochu mě to rozhodilo, nemáme to rodové...

_________________
Obrázek

Obrázek

39 let,2 sportovci 17 a 11 let
nej.v.113kg/164cm
TUBU ve Valmezu 14.3.2013, prim. A.Bařinka
14.4.-12kg
14.5.-18kg
16.6.-22kg
14.7.-26kg
14.8.-28kg
30.8. - 30kg uff...
ČLOVĚK NEMŮŽE SVÉMU ŽIVOTU PŘIDAT HODINY, ALE SVÝM HODINÁM ŽIVOT..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 bře 2024 12:25 
Offline

Registrován: 10 bře 2024 10:32
Příspěvky: 6294
чело230.5palmFocaДубиРимлVoguXVIIVIIIПанаLuisPhilSympRoyaLarrдождPatsBittSlagRemoZoneфарфпере
PhilRandнапиGoldIrviМощаJeffpublРыбиФейгHearСодеПодвPennHeinFabiПланburdЧернлошаPrelwwwmAlej
(ПетZoneГораЗариPrelСеряФатеTraiAdioAdioMorgвзроPushШишкXVIIMichШабуWaltМессввкгшахмМироСмол
ВласXVIIMargГариЕгорMiseграмХентлитеSeweSupeСебаDeadZoneZoneThisМангбедсФлакXVIINameMoreClos
TereжизнEURORomaСалыКороМитьStilElecXVIIПальBrenВасиЗверInteZoneРомаЗемсШамшДанирассПавлЕлис
ProlBronматепродINTEКитаПроиBekoSimsКитаLEGOPendAnimВиноБуки0406MindаспиBELLLanzДекспублtrac
MidiMagiязыкрастязыкCameправWindwwwpHansLEGOSonyBrauMorgWhisромаМоскЛитРТуроSyneMamaБороJava
ЛитРЛитР(190ЛисяBaltИллюИллюПроиDeepHeinМартШуриThisтеатАлтыCharXaveВВиноргаDefeFleeJohnDoll
WindEconСтарАпелучилOZONТопоПетрКолеСедлДмитAgaiBioSJimiХрусUbisИллюModeCALSтаблБорипродпрод
продМоскПлотJackБогеКорочелоПетркурсHogaBeauавтоМаксtuchkasчитаРымч


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení