fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 15 zář 2012 23:14 
Offline

Registrován: 25 led 2012 21:11
Příspěvky: 338
Bydliště: Teplice
Pivuško, s tvými kg ti tubu bude určitě stačit. Gratuluji k tak brzkému termínku a držím pěstičky :!: :D

_________________
Obrázek

44 let, 2 děti (24 a 9), skvělý přítel, zrzavý kocour (přítulný)
Opka: 24.4.2012 TUBU, Turnov, MUDr. Hrubý
Nadváhy a zároveň i úbytku 30kg dosaženo 10.10.2012
- 40kg dosaženo 10.4.2013
Motto: "Pod tlakem se z černého uhlí stává diamant" a o tom je život!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 06 pro 2012 09:54 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
:D

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Naposledy upravil bestickova dne 28 led 2014 08:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 08 pro 2012 17:22 
Offline

Registrován: 25 kvě 2010 17:23
Příspěvky: 543
Bydliště: Bruntál
Bestičková Moni gratulace největšíí,ale to víš :D :D :D

_________________
Obrázek
Obrázek
Metřík dokončen 23.12.2012 konečně :-))
http://www.nevicky.cz/rajcatova-plantaz/
40let,3 děti
24.8.10opka při váze 121.7kg
23.8.11opka kýly +abdo
15.11.11 nástup.16.11.11 Nohy
26.09.12 reoperace resleeve resekce žaludku primář Vraný ,Jablonec nad Nisou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 13 úno 2013 17:59 
Offline

Registrován: 31 srp 2012 08:10
Příspěvky: 3
Ahoj,
po delší přestávce se hlásím s novinkami.Jsem 5 a půl měsíce po BPD,shodila jsem 27 kilo a je mi báječně.Je to prostě skvělýýýýý...Všem držím palce v jejich úsilí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 13 úno 2013 18:14 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Anela
tak to je super úbytek, gratuluji a nakukuj častěji protože tak jsou tvé informace cenné pro ty, kdo nad touto operací váhají... :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 13 bře 2013 22:00 
Offline

Registrován: 20 kvě 2008 21:27
Příspěvky: 356
Bydliště: Brno
Přesně tak Anel, napiš trošku vic, kolik jsi vážila, kolik máš teď a co se změnilo. Samozřejmě moc gratuluji ke krasnemu úbytku.

_________________
Obrázek
Obrázek

22.9.2008 bandáž žaludku BMI Chirurgie Brno Mudr. Cierny
26.4.2013 OMG bypass, Breclav Mudr. Cierny

http://petulka1650.rajce.idnes.cz/Osobni/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 17 bře 2013 17:07 
Offline

Registrován: 24 úno 2013 14:55
Příspěvky: 427
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Anela ..jo jo také se hlásím o více informací..určitě to pomůže v rozhodování hodně lidičkám :wink: :)

_________________
Obrázek
cíl dosažen přesně rok po operaci a jedeme dál
46 let,milující manžel,2 děti,4 vnoučátka
já-reopka z bandáže na tubu/116kg ..manžel tubu/145kg 9.10.2013 v Turnově
já-nejvyšší váha 135kg
manžel 48 let a 145 kg..6 neděl po opce 119.5..2 měsíce po o..117 kg..nyní 97 kg..úplné vysazení prášků na cukr a tlak ukázkový
http://radkar13.rajce.idnes.cz/nastenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 14:42 
Offline

Registrován: 04 dub 2013 13:47
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
Preji vsem pekny den, jsem tu nove, ale metabolicke problemy mam uz od malicka, pokud to tedy nevadi, rozepisu se trochu obsirneji, protoze budu moc rada, za jakoukoliv radu ci zkusenost. Narodila jsem se s branicni kylou, pred temer 36 lety, nicmene k jeji operaci doslo v mych cca 23 letech, do te doby jsem trpela pomerne velkymi bolestmi bricha, pokud jsem se delsi dobu nenajedla. Nadvahu jsem nemela, naopak jsem jako dite mela podvahu, situace se zmenila v 8 letech, kdy jsem diky snizene funkci stitne zlazy pribrala, ale leky, jidelnickem a cvicenim se to krasne upravilo. Opet nabirat jsem zacala az v puberte, ale nebylo to nic radikalniho, pri vysce 167 cm jsem maximalne vazila 72 kg. Po operaci branicni kyly, kdy mi vzali kus poskozeneho zaludku a udelali bandaz se mi vaha jiz natrvalo upravila na 67 kg. Tesne predtim jsem jiz mela muj prvni tezsi zanet slinivky, ktere se pak v nasledujicich letech opakovaly. Ve 28 letech jsem otehotnela, bohuzel lekari neprisli vcas ani na tehotenstvi, ani na problemy se slinivkou a pak uz i s jatry, takze jsem v prvnim trimestru zhubla 15 kg z toho 8 za jeden tyden. Nemohla jsem jist, diky bandazi, kterou mam, nemuzu zvracet, takze jsem se temer porad davila a s jidlem jsem se moc nekamaradila, nastesti jsem se pres soukromeho lekare dostala do dobrych rukou a vse dopadlo dobre vcetne krasneho a zdraveho miminka. Po porodu jsem tedy vyssi vahu nemela, ale brzy se to zmenilo, nevim jestli za to mohla opet slinivka, nebo antikoncepce, to se bohuzel neda presne zjistit, kazdopadne zanety slinivky pokracovaly a pribyvani na vaze take. Dostala jsem se na cca 82 kg, pak jsem opet otehotnela, situace byla podobna jako v prvnim tehotenstvi, opet lekari nezjistili vcas, ze jsem tehotna, skoncila jsem s tezkym zanetem slinivky na JIP, selhavaly mi zivotni funkce, chteli mi vzit zlucnik, nekolikrat mi rentgenovaly zaludek - nastesti se mi pak opet narodilo krasne zdrave mimco, ale v prubehu tehotenstvi jsem skoncila na inzulinu, zanet slinivky a zlucnikovy zachvat jsem mela v tehotenstvi jeste 4x. Po porodu me pul roku nechali v klidu, pak jsem sla na operaci se zlucnikem, vahu jsem si drzela na 82 kg. Potom mi vaha zacala stoupat, nepamatuji si presne, ale myslim ze jsem vazila asi 104 kg. Zacala jsem chodit k Dr. Sramkove, tenkrat jeste pracovala v Iscare, nasadila mi Meridii, po ktere jsem zhubla asi na 79 kg, ale tak rychle, ze jsem to nezvladala prilis psychicky, nicmene jsem si pak vahu nekolik let drzela a psychika se upravila. Slinivku jsem uz mela vcelku v poradku, cukrovku take nemam, presto mi vaha opet vylitla a nyni jsem zpet na 101 kg. Jeste musim podotknout, ze jim asi celkem vzorne od malicka, neprejidam se, vim kolik co ma kalorii, sacharidu, obcas si i vazim, mam pod kontrolou prijem i vydej, presto mi vaha lita sem tam. Proto mi ted Dr. Sramkova - toho casu na OB klinice - navrhla biliopankretickou diverzi, coz celkem chapu, protoze zmenseni zaludku nebo neco podobneho u me nema vubec smysl, protoze nemam roztazeny zaludek, prejedeni u me spociva v konzumaci bezne porce jidla a to nedelam, protoze mi je dost spatne. Diky drivejsim problemum se slinivkou a jatry nejim tucna jidla a hlidam si i sacharidy kvuli hrozicimu navratu cukrovky, ktera je pro me mozna vetsi hrozbou nez pro zdraveho cloveka, ja mam za sebou 8 zanetu slinivky, z toho 3 velmi vazne a nejsem si jista, jak bych se s pribyvajicim vekem poprala s nejakym dalsim. O operaci jsem celta, moc nadsena z ni nejsem, ale kila dolu dat proste musim a jak to udelat jinak me moc nenapada. Samozrejme by pomohlo vice sportovat, ale momentalne jsem v situaci, kdy mam standardni pracovni dobu, dve deti z toho jedno po velmi tezkem urazu - opareni hrudniku, popaleniny tretiho stupne a to vyzaduje nekolikaletou inzenzivni peci prevazne ze strany rodice, takze moc osobniho casu mi nezbyva, spis vubec zadny, takze jsem rada, kdyz muzu alespon 3xtydne sednout na rotoped. Pohybu se nevyhybam, kdyz to jde, chodim vsude pesky, bezne o vikendu naslapu 10 a vice kilometru, to temer vzdy, ale samozrejme i vice, jezdim na kole, plavu. Nicmene vaha uz vubec neraguje, maximalne se mi dari ji drzet, coz je dost boj, protoze mi staci trochu porusit prijem, dam si kousek cokolady a druhy den mam 2 kila nahore, coz kompenzuju snizenim kalorii v dalsich dnech. Takze prijem stravy neni u me rozhodne zasadni problem. Omlouvam se za slohovou praci :o) budu moc rada za vsechny rady a typy, momentalne nemam s kym bych si popovidala a probrala to a ta operace neni uplne banalni zakrok. MOC DEKUJI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 14:49 
Offline

Registrován: 16 čer 2011 11:10
Příspěvky: 2818
Bydliště: Kósek od štatlu
Beruško, vítej tady. Upřímně, já si myslím, že by Ti úplně stačila tubu , případně bypass. I když nemáš vytahaný žaludek, jeho zmenšení a maličké porce by zhubnutí způsobily. BPD mi přijde jako první volba opravdu příliš razantní. Nevím teda přesně, kolik vážíš.
myslím, že Ti to na OB doporučují proto, že nedělají nic jiného, než bandáže, plikace a BPD. Doporučuji zajít ještě někam jinam a porovnat si informace. TO je můj názor.

_________________
Obrázek
oblíbený manžel, 3 potomci
180 cm, max váha 135 kg
11.11.11 - OLGB, MUDr. Čierny, Břeclav, při 112 kg
Obrázek
27.3.2013 reoperace pro přehubnutí při 51 kg
Obrázek
CARPE DIEM!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 14:53 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Beruško
vítej mezi námi a rovnou se zeptám... proč zrovna diverze???
myslím, že úplně dostačující by byla tubu, psala si že máš 101kg?
diverze je hodně razantní zákrok, tubu je šetrnější a pro tvou váhu dostačující :wink:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 14:56 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Beruško
Díky za "slohovou práci" :D
Můj názor: bypass kvůli malapsorpci, ale jinde než na OB (v Čechách Turnov, Jablonec)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 15:06 
Offline

Registrován: 04 dub 2013 13:47
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
moc dekuji za nazory, chapu, proc mi byla navrzena prave tahle operace, protoze pokud to spravne chapu, moje slnivika uz toho ma hodne za sebou :o) a pokud by uz dozivotne mohla produkovat mene travicich enzymu tak by ji to vyrazne ulevilo. Nic na zmenseni prijmu potravy opravdu nepotrebuju, porce jim male uz dost, jejich jeste vetsi zmensi vzdycky vedlo k tomu, ze mi chybely prvky v tele a musela jsem se tim futrovat dodatecne, plus resit dalsi zdravotni problemy s tim spojene. Taky neni uplne pravda, ze na OB klinice neumi nic jineho, asi jsem to nepopsala dostatecne, lecim se tam uz 7 let a zkousela jsem lecos, nicmene uprava stravy u me opravdu neprichazi uz moc v uvahu. Jim min nez moje deti :o) u tech dalsich operaci je riziko, ze se musi po letech opravovat, coz asi taky neni uplne idealni, ale urcite si o tom neco poctu :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 15:14 
Offline

Registrován: 04 dub 2013 13:47
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
moc se omlouvam, ale co je tubu netusim :o)))) prosim napiste mi jen cely nazev ja si to uz dohledam sama :o)
jinak doplnim, ze ta operace branicni kyly je trochu omezujici v dalsich zakrocich, protoze mam udelanou takovou manzetu z vlastni tkane,
ktera mi uz prirostla a diky ni mam mensi zaludek od doby, kdy mi ji delali, to je taky asi trochu problem :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 15:15 
Offline

Registrován: 04 dub 2013 13:47
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
uz vim, myslite tohle: TUBULIZACE ŽALUDKU (SLEEVE GASTREKTOMIE), tak to mi vylozene nedoporucili, takze idelani zkusim nazor i jineho lekare a moc dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Biliopankreatická diverze
PříspěvekNapsal: 04 dub 2013 15:17 
Offline

Registrován: 10 čer 2011 18:20
Příspěvky: 2375
Bydliště: Praha 3 ŽIŽKOV
Beruško
já bych se tam tak dlouho léčit nenechala (7 let)... zkoušela si se léčit jinde třeba v nemocnici?
tubu-nedoporučily ti to proto, že se to nehodí OBK :roll:

_________________
Obrázek
14/9/10 TUBU Turnov,zlaté ruce MUDr.Hrubého-DOPORUČUJI a ve 33 letech začátek nového, šťastného života Obrázek
mattoni, 36 let, 2 děti, Vojtíšek a Kubíček Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení