fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 21:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11 zář 2013 22:49 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
Dakujem kočky!

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 zář 2013 11:10 
Offline

Registrován: 11 dub 2013 21:18
Příspěvky: 69
Bydliště: Brno
Zdravím Lauritanie, s úžasem jsem si přečetla Vás úryvek a velice mne nadchnul a musím před Vámi smeknout klobouk... Máte můj obdiv... Zhubnout tolik kg za tak krátko, je úžasné... V pondělí má být v Brně sraz, budete tam? Jsem 1/3 roku po operaci a tak jsem ve všem nováček a ráda bych se s vamí se všemi setkala a hlavně s Vámi... teď musíte mít úplně jiný život, že? každé nakupování už není stresem ale radostí... Velie Vás zdravím a přeji mnoho úspěchu, ale hlavně to zdravíčko... Mohu se jen zeptat, měla jsem podobnou původní váhu a mám strašně silné ruce, ty jste zhubla jen tak sama od sebe? není k tomu potřeba žádna budoucí operace a nebo jste se s úbytkem váhy více hýbala a posilovala? Jak jste zaháněla pocit hladu a chuť na sladké...? Hezký den a děkuji Vám... Vaše přispěvky mi dodávají odvahu a kuráž do budoucna...

_________________
Maximální váha : 126kg
Nynější váha : 67kg
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 15 led 2014 18:54 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
rekapitulácia prvé dva roky :
operacia tubu 1/2012 : 126kg , po roku : 64kg , po dvoch rokoch : 54kg

2. bariatricke narodeniny " / 2.vyročie od opky /
- prikladám moje čísla vo foto / a foto mňa priložené v mojom albume na rajčeti / , chudnutie sa zastavilo a váha ustálila po roku a pol - a to už bolo aj na čase
- nejdem sa opakovať ale v rychlosti zhrniem : som šťastná že som na tento zákrok išla , nikdy by som neverila , že sa ešte možem dostať na tú váhu , ktorú mám. Môj ciel bol dosiahnuť 80kíl ! ...tie ostatné kilá sú bonus
- nový život v novom tele mi priniesol trošku menej energie , slabšiu imunitu , častý nízky tlak a neustály pocit zimy : ale je to šok na organizmus a telo sa musi spamätať.
- opka mi priniesla neustále pálenie záhy a zvýšenie žalud.kyselín , čo som pred tým nepoznala , no beriem na to denne tbl . Helicid , takže to nepociťujem , len ked zabudnem na tbl ...
- moje stravovanie je také že sa neobmedzujem , nerátam kalorie , neriešim tuky a vôbec nemyslím na nejaké diety . jem všetko čo mam rada a na čo mam chuť. denne kolač , keksik alebo čokoladka , neohrdnem slaninkou či pečeným mäskom a podobne . proste jem uplne všetko a bez výčitiek - ale to všetko je v rámci bariatrickej gramáže , takže jem všetko ale moje mini porcie . ked mam " žravku " tak jem doslova každú hodinku
- moje porcie / gramáže jedál sa pohybovali : prvý polrok okolo 60gr , druhý polrok okolo 80gr , po roku 80-100gr , a dnes : po dvoch rokoch 100-120gr . žaludok ked je plný ztak sa vždy ohlási , takže je tam stále STOPka , že dosť . Porcie si nevážim , všetko je to od oka , no ale kedže som už pri 120gr , musim si začať davať pozor aby som žaludok neroztiahla .... záleži aj to čo jem , na konzistencii jedla , lebo niekedy ma zaplní 60gr porcia ..
- s čím sa musím priznať a čo nie je dobre - strašne málo pijem ! nevypijem ani 1liter denne , dá sa povedať že viac zjem ako vypijem ...
- čo sa týka výzoru mojho tela , kože : áno , koža je poklesnutá , ochabnutá , ale nie je to nič hrozné . niekto je na tom horšie po zhodení 40kíl ako ja po zhodení 72kíl . brucho je uplne ploché , nemám žiadne previsy , jedine čo mám tak uplne ochabnutú akoby zvraskavenu kožu , hlavne na stehnach - a to budem riešiť , teraz v marci idem na plastiku stehien . Prsia som si dala podvihnuť už pred rokom , a je to super , sú pekné , len malé - ale vraj primerané k postave ... bruško a ruky riešiť nejdem , nie je to nevyhnutné . A pravda je , že na všetko treba velké prachy
- prajem vám všetkým veľa uspechov , pevné zdravie , nech sa vám darí v chudnutí , mám vás rada a som rada že ste a že si navzájom pomáhame a podporujeme sa !
- a vy čo sa rozhodujete možno vám bude stačiť , ked vám poviem , že keby bolo treba , tak znova do toho idem , aj napriek tomu že mojej svokre to nevyšlo !

Obrázek

Obrázek

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 18:59 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
ahojte ,trošku sa rozpíšem k momu príbehu a s aktualizujem :

moja aktualizácia :

operacia : januar 2012 pri váhe 126kg
po roku : januar 2013 : 61kg , dole : 65kg
po roku a pol : júl 2013 : 54kg , dole : 72kg , váha sa začína ustalovať
po dvoch rokoch : január 2014 : 54kg / váha sa pohybuje medzi 54-56kg /
po dvoch rokoch a pol : júl 2014 : 57 kg
dnes : 2 roky a 10 mesiacov : váha 59kg / váha ustalená , v septembri som začala cvičiť , telo sa začalo spevnovať , pribudli svaly a nimi aj váha , takže dnes : 59-60kg ...

moj ciel : dávno splnený , ale dnes viem že ked som dokazala isť dole na 56kg , že nesmiem dovoliť sa dostať nad 60kg , mam z toho strach že to potom pojde rýchlo hore ...
stravovanie : od operácie, žiadne diety , bez obmedzenia , stale jem to čo mam rada a na čo mam chuť , sladké , mastné , kalorické

porcie : prvy rok a pol , porcie do 100gr , odhad : maximalne pol rožka alebo pol chessburgeru z McD
po dvoch rokoch : porcie sa do mňa vmestia už väčšie , za posledny polrok dam aj 150gr , a dokažem zjesť cely rožok alebo cely cheesburger z McD
pocit malého žaludka - stale citim že je menší , mam klapku , ale viditelne citim že zjem dnes viac ako prve dva roky , takže sa zrejme budem musieť začať sledovať ... ešte stale nedokážem zjesť polovicu porcie klasického jedla , zjem len štvrťku - a žaludok zatlači že dosť ...

čo zdravie a telo ? : prvý rok a pol bol ťažký : únava , slabosť , malátnosť , nízky tlak , závraty ... no prešlo to a už sa cítim uplne a na 100% fit ! telo nepotrebovalo vylepšenia , zhodenie 70kg nedalo zabrať pokožke , neboli žiadne prevísajúce časti kože , ale boli malé nedostatky , ktoré mi vadili ako ochabnutosť či akoby pokrčena , vrásčitá pokožka - hlavne stehná , a tak aby som bola spokojnejšia a krajšia , pre svoj vnútorny pocit som si dala upraviť a potom aj kusok zväčšiť prsia a taktiež som bola na liftingu stehien , no ten mi priniesol len polovičný výsledok ... ale ako som pribrala 5kg a tomu dopomohlo cvičenie tak tie stehna veruže sa trochu vylepšili .... 54kg mi nepristalo , ale teraz to už stoji za to ! som zo sebou úplne spokojná !
pocity : bolo to jedno z tých najlepších a najťažších rozhodnutí v mojom živote , ale zmenilo mi to život . nielen po fyzickej ale aj psychickej stanke . omladla som telom aj dušov , a užívam si to naplno !!! mnohí vedia že táto operácia mi aj vzala a blízkeho človeka , ale dnes sa na to inak pozerám , beriem to tak že to bol osud .... ale viem že keby nedaj Bože by som sa mala isť s váhou rapídne hore , tak idem do toho znova !!!

prajem všetkým aby sa správne rozhodli a ak sa už rozhodnú pre bariatropku alebo su už po nej , nech sa im darí ! Zaslúži si to každý človiečik , ktorý prešiel a prechádza obezitovým peklom ! Každé zhodené kilo je zaslúžené ! Či niekto schudne 20 , 40 a či 60 kíl ! Neporovnávajte sa s druhými , dajte si dosiahnuteľné ciele a tešte sa z každeho úspechu . A ked to bude už vidieť , užívajte si to ! Možno sa stretnete so závisťou či chválami , no nikdy nezabudnite čím ste boli a čím ste prešli ! Veľa šťastia !

citát : Najkrajšia žena je tá , ktorá je zo sebou spokojná !!!!

darček pre mňa samú : na moje priblížujúce sa narodeniny som si dovolila darček :profesionalne fotky od profi fotografa .... prvý krát za svoj život mám vysnenú postavu tak som sa nechala zväčniť , nech mám na starosť na čo spomínať

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 19:27 
Offline

Registrován: 17 lis 2012 20:44
Příspěvky: 242
Bydliště: Havířov - Prostřední Suchá
lauritania:
děkuji za úžasný příspěvek i za to, že si člověk vše může přečíst zpětně.
I když mám "trošičku" více let, přece si přeji si tento pocit užít a prožít.
Být se sebou spokojená a mít se ráda....
Ještě jednou děkuji a smekám hluboce :wink:
KRÁSNÝ ŽIVOT TI PŘEJI

_________________
Peťka
Obrázek

vdova,60let,164cm,3děti,3vnoučátka
DO r.2004 65kg
bandáž r.2006 115kg zrušení r.2012
r.2016 12.1. Doc. Holéczy Sleeve resekce 113 kg

Obrázek

K lepšímu životu stačí občas mozek a dobrá vůle


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 21:39 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Lauri
Děkuji za Tvůj příspěvek!
Moc Ti fandím :)

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 15:03 
Offline

Registrován: 12 čer 2014 13:26
Příspěvky: 124
Bydliště: Ostrava -Poruba
Lauritania - skvělý příběh a povzbuzení pro nás ostatní :mrgreen:
Gratuluji ti a želám len samé úspechy :D

_________________
Dagmar

51 let, šťastně vdaná, dcery 27,29 let vnučka 3 roky
20 let 46 kg
40 let 60 kg
51 let 102 kg

Ter.operace 22.7.2014 u Doc. Holéczyho:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 16 led 2015 23:21 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
ahojte kočky , som rada že sa vam páčia moje príspevky ... ja som tiež všetko pred opkou hltala a bola vďačná za všetky príbehy. Tak z času na čas vždy niečo pripíšem , a hlavne sem : nech to tu mam po kope a viem že to tu vždy najdem ...

ahojte , takže su tu 3. bariatrnarodeninky :-)
štatistika : váha v deň opky : 126kg
po roku : 61,5kg
po dvoch rokoch : 54kg
po troch rokoch / dnes : 60,5kg
Prvé dva roky velkosť porcií do 100gr , dnes okolo 150gr , pred tým pol rožka - dnes už aj celý rožok ... Zatiaľ žiadne diety , či obmedzovanie sa vo výbere jedla. Dennodenne sladkosť a polnočne vyžieranie čipsov a podob. A pahltnosť sa vrátila tiež :-/
Mám za sebou 3 plastiky : mastopexia / uprava prs/ , augmentacia /zväčšenie prs/ lifting stehien / bikiny rez / bruško je našťastie ploché , tak už zrejme žiadna plastika .
Môj doktor pred opkou povedal : operaciou chudnem rok a pol - 2roky , dostanem sa na najnižšiu váhu akú opkou môžem schudnuť , vtedy dochudnem opkou , naštartuje sa metabolizmus , vrati sa mi energia , mineraly , vitamíny , trošinku sa roztiahne žaludok a potom sa očakáva že priberiem 10% z váhy ktorú som schudla , a vtedy je už všetko na mne ... A ked tak nad tým premýšlam , tak tým všetkým som prešla , a už musím si dať veľky pozor , lebo začínam mať strach aby váha sa nerozbehla smerom nahor ...Najlepší pocit som mala pri váhe 57kg a dala som si ciel že nesmiem dosiahnuť "6-tku" , no dnes už mám 60,5kg .. ale zrejme je to tým , že som začala cvičiť , od oktobra pravidelne cvičim , a vysledky su : pevnejšie stehná a tvarujúci sa zadoček či rysujúce sa svaly na rukách ... Keďže stravovanie je rovnake a zmena je len cvičenie tak prírastok váhy pripisujem k cvičeniu. Ale mám momentalny ciel : dostať sa pod "6-tku" , pretože mám veľky strach , ale naozaj veľký strach že ako sa ukaže 6-tka , tak rýchlo sa ukaže aj 7-čka ... a to nechcem zažiť. V den opky som tajne dúfala , že keby sa mi podarilo schudnuť aspoň na 80kg , no ani neviem ako a bolo to menej a menej - proste bonus :-) , a teraz už len nespackať to !!!!!!! Vy čo ma poznáte - viete že mi to zmenilo život , zrazu je svet krajší a ja som dokonalo šťastná. Bariatropka mi veľa dala , ale bohužial aj vzala /milovanú svokru/ , no stále viem , že nelutujem , odporúčam , a ak by sa malo stať- že to mam ešte raz podstúpiť - tak do toho idem ! Neviem čo bude o pár rokov , ale viem že je to celoživotný boj a je na mne , čo docielim ďalej . Zdravím vás a prajem všetkým veľa úspechov. lauritania ;)

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 led 2015 11:47 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
lauritania : úžasná , úžasná, úžasná....moc dííky za příspěvky! mohu se prosím zeptat na svokru?? co se jí stalo?? byla taky na operaci??

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 17 led 2015 16:29 
Offline

Registrován: 15 čer 2011 00:49
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia
ahoj kytičko - je tomu už 2 roky , je to smutný pribeh , holky to tu so mnou prežívali a dodávali nám silu , no príroda to zariadila inak , ale bohužial aj take veci sa stávajú . Svokra zomrela 10dní po operacii tubu ešte v nemocnici . Po prvej operacii neskoro zistili priesak na žaludku / zle zošitá a tekutina zo žaludka jej unikala mimo / z čoho sa stala otrava krvi , následné zlyhavanie života nutných orgánov a nakoniec zlyhanie srdca .... dá sa tomu povedať aj tak , že zanedbaná pooperačná starostlivosť a ked sa zistilo že o čo ide , už bolo neskoro ... nepomohli následne operácie , čistenie krvi ... nič ... :(
dlho som sa z toho spametávala , psychicky som bola mimo , vyčítala som si , že keby som nešla ja na opku , nešla by ani ona a mohla žiť , ale dnes chvalabohu sa na to pozeram inak a napriek tomuto čo sa stalo som na opku nezanevrela.
Zrejme každy ma svoj osud a ak tam máš že sviečka života ti zhasne v roku 2013 tak naozaj zhasne , či pri operácii alebo vareni obedu ....

_________________
1/2012 126kg , 1/2013 61kg , 1/2014 54kg , 10/2014 59kg - váha ustálená !

Obrázek

36rokov , v šťastnom manželstve , 13-ročná slečna , 1mačka
po 11-ročnom boji s nadváhou : tubu pri 126kg - 17.1.2012 v B.B., Dr.Marko
3/2013 mastopexia prs
10/2013 laser.opka varixov oboch nôh
3/2014 plastika "lifting" stehien a augmentácia prs



Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 11:51 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
lauritania: to je tedy hodně smutné,je mi to moc líto!!!
.... nějak jsem začala mít obavy, ale musím věřit, že vše bude ok!!

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 20:38 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
lauritania: omlouvám se, že stále otravuji, ale nedá mi to spát, po operaci se chodí na nějakou kontrastní látku nebo něco podobného aby se zamezilo tomu prosakování!! to svokra neměla??

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 21:50 
Offline

Registrován: 10 led 2013 09:55
Příspěvky: 380
Bydliště: Otrokovice
Kytičko, přestaň se tím zabývat, nebo zblbneš. Já například na kontrastní látce nebyla, i když i v Břeclavi se na ni běžně chodí a dokonce , co vím se jezdilo do Hodonína, když to měli pokažené. Tak možná na to u mě zapomenuli a žiju.

_________________
Obrázek
176 cm,48 let, doma já a tři chlapi v chalupě ve věku 53, 26 a 25let
4.9.13 163kg, pas 120cm, boky 154cm , Omega Gastrický Bypas při 163kg, dr.Čierny, Břeclav

http://blanula1.rajce.idnes.cz/Tak_sel_cas.../


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 21:56 
Offline

Registrován: 30 bře 2014 22:36
Příspěvky: 73
Kytičko, já jsem na kontrastní látce v Ostravě taky nebyla, protože zrovna u mě na pokoji na JIPce se doktoři na vizitě bavili, že to u tubu nebývá většinou potřeba, tak tam přestanou pacienty posílat :wink:

_________________
Obrázek


22 let, 176 cm
http://my-new-bariatric-life.blog.cz/

23. 4. 2014 první konzultace
13. 8. 2014 sleeve resekce, doc. Holéczy Ostrava-Vítkovice
13. 8. 2014 160 kg, břicho 150 cm
13. 8. 2015 113 kg, břicho 115 cm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 19 led 2015 10:35 
Offline

Registrován: 15 lis 2013 15:20
Příspěvky: 309
jj, holky moje, máte pravdu já po tubu taky nebyla, protože to při operaci nějak zjištují, jestli to neprosakuje, že ten žaludek ponoří do vody přímo v břiše.....a když nejdou budlinky je to ok.....

jj, už na to nebudu myslet, protože mám fakt děsnej strach...

_________________
Obrázek

49 let,178 cm
R-Y bypass 30.1.2015 primář Vraný


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení