fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 15:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 14:49 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
dobre dekuju za radu a tip :) uz jsem si zjistila nejaky značky co by byli vhodny.. :) ale tohle taky určite vyzkoušim.. :)

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 09 črc 2017 07:18 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
dobrý den :) muzete mi prosim vas nekdo napsat váš režim na tekuté strave jenom co jste prisly domu z nemocnice? dekuju moc :)

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 13:15 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Simoona píše:
dobrý den :) muzete mi prosim vas nekdo napsat váš režim na tekuté strave jenom co jste prisly domu z nemocnice? dekuju moc :)


Ahoj/dobrý den :-)

Po příchodu z nemocnice jsem byl 3 dny jen na tekuté - neslazená voda z kohoutku, čaj.. Snažil jsem se každou chvíli usrkávat ze skleničky (to je důležité - popíjet, ne jednou za čas vypít hodně!), ale moc to do mě nešlo (voda max. kolem litru, čaje tak 2-3 hrnečky po cca 300 ml), prostě jsem měl pocit plnosti - ani žízeň, ani hlad :(

Čtvrtý den už jsem začal kašovky - mixovat banán s trochou mléka, meloun s vodou (výhoda léta), jablko apod.
Po cca 14 dnech už jsem toho měl dost a tak jsem přešel na normální stravu - maso (kuře, krůta, králík, ryby..), brambory, těstoviny (přílohy málo - ono se to ani jinak nedá, když člověk chce do té porce dostat i alespoň kousek zeleniny..), ovoce, zelenina. Vše ale HODNĚ pečlivě rozkousat, jíst pomalu.

Dnes už jím normální jídla (kaloricky vyvážené, cukry (ovoce) dopoledne, max. na odpolení svačinu, odpoledne z příloh už jen zeleninu) - snídani, svačinu (ovoce), oběd, svačinu (z ovoce max. meloun, spíše ale něco bez cukrů - zelenina, jogurt..), večeři, a když jdu dlouho spát, tak po večeři malou svačinku - zeleninu. Místo pečiva (rohlík, chleba apod.) suchary, ale málo - všechny přílohy v malém mnnožství.

DŮLEŽITÉ je fakt pořádně kousat, pít nejdříve hodinu po jídle (před si klidně loknu), jíst každé 2,5-3 hod. a maximálně 80g porce (jo, je to miniporcička a fakt se to na začátku hodně špatně odhaduje a člověk se diví jakto že "ten kousek melounu (dosaď co tě napadne) má tolik :-O), ale hlad po tom není, když se jí fakt pravidelně). Mezi tím vším dostatečně pít - neslazené čaje, vodu BEZ BUBLINEK (když si o to "tělo řeklo" - zatím jen dvakrát (na konci pouze tekuté) - dal jsem mu po skleničce i ochucené minerálky. Bublinky ale musí vyprchat).

V zásadě je to ale nejvíce o individuálné snášenlivosti - co jinému nevadí (kousat rajčata se slupkou, papriky, meloun, hrozno, broskev se slupkou atd.), to jinému může udělat pěkně zle!
Pokud ale nezkusíš, nezjistíš :-) ...

Závěr věci a ukončení této slohovky :-D tedy je, že pomalu a po kouskách je třeba zjistit, co ten žaludek zvládne a to klidně můžeš jíst (pozor na výživové hodnoty, zkrátka tak, aby se po tom neřibíralo), ale P O Ř Á D N Ě _ K O U S A T !!
..a také není od věci (dle finančních možností - není to levné, bohužel) si koupit proteinový nápoj (prodávají se i neslazené, jen smícháš s vodou) na doplnění bílkovin, protože jinak (bez dostatku bílkovin) tělo pálí nejen tuky, ale i svaly (a ty rozhodně rychleji a více) :/


PS: Ať se daří :-)

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 14:37 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
dekuju moc :) tak abych mela trošku prehled jak to bude :) jinak ty proteinove napoje mam v planu i nutriční mi rikala že jsou dobre :) akorad nevim kolikrat za den si muzu dat zase abych to stema bilkovinama moc neprehnala.. jestli tak 2-3 za den. jo jinak ted je výhoda že je hodne toho ovoce hlavne meloun kterej miluju :D :) ..díky za napsání slohovky :D :)

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 18:54 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Simoona píše:
dekuju moc :) tak abych mela trošku prehled jak to bude :) jinak ty proteinove napoje mam v planu i nutriční mi rikala že jsou dobre :) akorad nevim kolikrat za den si muzu dat zase abych to stema bilkovinama moc neprehnala.. jestli tak 2-3 za den. jo jinak ted je výhoda že je hodne toho ovoce hlavne meloun kterej miluju :D :) ..díky za napsání slohovky :D :)


Simonko, udává se, že té bílkoviny by člověk měl denně přijmout cca 1g/1kg váhy..
Já mám toto https://www.myprotein.cz/sports-nutrition/impact-whey-isolate/10530911.html, bez příchuti.
Na svých aktuálně 138 kg toho denně spořádám 100g - 4x 25g do 200ml vody/mléka.

____
Edit z mobilu, proto bez diakritiky:

Da se i misto dopoledni svaciny, kdyz rozmixujes mleko s pulkou bananu a ten prasek soupnes do toho :) - ale je to sladak..takze opatrne.
Pokud by ti nechutnala neochucena verze, delaji se i s ruznymi prichutemi, ale to ma pak jine nutricni hodnoty a je treba davat pozor - neda se to pit "jen tak", mezi jidly, ale jako nahrada svacin treba.

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Naposledy upravil S N O R L A X dne 10 črc 2017 22:34, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 10 črc 2017 22:25 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
http://www.imagehosting.cz/?v=cameratut.jpg

Pro predstavu - dnesni obed, porce ma 80g.

Kus kus na smazene cibuli (9g/3 cajove lzicky oleje) s primichanym kouskem sunky a pokrajena salatova okurka.
Kuskusu bylo za syrova 50g (pry jedna porce, podle navodu :-O ), cibulka mala a cca 60g kvalitni sunky (zadna "hmota napichana vodou". No, vzniklo z toho mnozstvi minimalne na 3 jidla, takze kdo bude pripravovat kus kus , neridte se navodem ale rozumem :-D Bohate by stacilo (na jeden obed) cca 20g "syroveho" kuskusu - nasakne dost vody.

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 07:34 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
takže 4x za den ten protein místo jídla? :) me doporučily tento https://www.fitness-24.cz/koktejly-na-h ... t-pro-meal . ale chtela jsem spíš vanilkovy, neochucený mi nikdy nechutnal. s tim kuskusem máš pravdu já když si ho taky delam tak kolikrat toho je takova kupa.. :D a pry jedna porce :D. muzu ten protein zaradit už hnedka jenom co se vrátím z nemocnice? prve asi jenom tu vodu a čaj jak jsi psal a pak dyl treba ten protein 3x až 4x za den a mezi tim treba mrkvovou štavu nebo vývar,jogurtove mleko a tak? :) porad mám strach abych mela všeho dostatek co se vitamínu týče abych neco nezvorala hned na začátku.. :( dekuju

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 08:40 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Simoona píše:
takže 4x za den ten protein místo jídla? :) me doporučily tento https://www.fitness-24.cz/koktejly-na-h ... t-pro-meal . ale chtela jsem spíš vanilkovy, neochucený mi nikdy nechutnal. s tim kuskusem máš pravdu já když si ho taky delam tak kolikrat toho je takova kupa.. :D a pry jedna porce :D. muzu ten protein zaradit už hnedka jenom co se vrátím z nemocnice? prve asi jenom tu vodu a čaj jak jsi psal a pak dyl treba ten protein 3x až 4x za den a mezi tim treba mrkvovou štavu nebo vývar,jogurtove mleko a tak? :) porad mám strach abych mela všeho dostatek co se vitamínu týče abych neco nezvorala hned na začátku.. :( dekuju


Já používám NEochucený, takže si to dávám normálně do pití. Místo svačin bych si dával jen ochucený (kvůli sacharidům a dalším věcem, které v něm obsaženým), nebo když to rozmixuju s třeba tím banánem (plno cukrů..).

Neochucený protein bych se nebál zařadit hned po návratu, jsou to jen bílkoviny (prášek s 80-90% bílkoviny), dává se to do čisté vody, kterou můžeš normálně pít ;)

Čaj (neslazený) je v pohodě, ten dostaneš i v nemocnici :) Vývary to samé, ze začátku přecezené, bez kousků ničeho (fakt jen ta voda). Jogurt bílý, neslazený (dobrá je Activia) v pohodě. Se šťávou opatrně, kvůli kyselosti apod.
Neříkej to doktorům :-p ale cca po 4-5 dnech to klidně :-) ze začátku to rozřeď vodou a uvidíš. Pak toho zkus trochu vypít bez vody (pozor na cukry) a ... buď to půjde, nebo ne (nejspíš ano, i když tvůj zákrok je jiný než bandáž, tak je potřeba VĚTŠÍ OPATRNOST). Když nezkusíš, nezjistíš (ale nenavádím tě k ničemu)

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 11:21 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
práve že asi ten neochucený kupovat vubec nebudu a koupim jenom ten ochuceny vanilkovy :) a jaký ty čaje? to je jedno jaky nejaky ovocny? :)

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 11:34 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Simoona píše:
práve že asi ten neochucený kupovat vubec nebudu a koupim jenom ten ochuceny vanilkovy :) a jaký ty čaje? to je jedno jaky nejaky ovocny? :)


U čajů nejvíc doporučují černý a zelený, ale já si dávám podle chuti všechny, tedy i ovocné. Nesladím

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 11:56 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
ovocný často překyseluje žaludek, lepší je slabý černý, z džusů mrkev, hruška, broskev, banán

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 12:05 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Annax píše:
ovocný často překyseluje žaludek, lepší je slabý černý, z džusů mrkev, hruška, broskev, banán


..a nakonec to nejvíce záleží na vypitém množství. Pokud někdo pije 1-2 hrnky denně, tak si myslím (můj laický názor), že to řešit nemusí, ale kdo má čaj jako většinový zdroj pití, tam už si pozor dával.
A také, a to snad ještě důležitější, není čaj jako čaj :-) (Pigi <prodává se ještě vůbec? :-D > vs. kvalitní sypaný čaj)

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 12:13 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
jasne takze rači černy nebo zeleny díky :)
Pigi to nevim nevidela jsem nikde asi..:D a sypane čaje asi budou lepší :) díky

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 12:19 
Offline

Registrován: 15 čer 2017 07:56
Příspěvky: 16
Simoona píše:
jasne takze rači černy nebo zeleny díky :)
Pigi to nevim nevidela jsem nikde asi..:D a sypane čaje asi budou lepší :) díky


Tak prý to ještě jede - goo.gl/1hhdT8 :)
No, ano, sypaný je lepší, ale otázka je, jest-li pro nás. Mělo by se (minimálně do začátku) pít spíše slabší čaje..

_________________
Obrázek

30.5.2019 - doplnění (úplně volné!) bandáže - MUDr. HRUBÝ, Trutnov

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak jíst po operaci?
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 13:25 
Offline

Registrován: 20 bře 2017 18:20
Příspěvky: 35
Bydliště: Hradec Králové
jo tenhle ten jsem taky kupovala :)

_________________
Obrázek

16.5.2017 První konzultace v ISCARe v Praze
27.6.2017 Podstoupení všech vyšetreni a domluva na terminu operace Tubulizace
27.8. Termin operace Tubulizace vaha 114,5 kg
1.9. Vaha 109,5 kg
19.12. Vaha 88 kg
25.10 Vaha 97 kg
17.1 Vaha 84 kg
20.3.2018 Vaha 79 kg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení