fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 12:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3480, 3481, 3482, 3483, 3484, 3485  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 12:05 
Offline

Registrován: 02 říj 2018 13:01
Příspěvky: 5
Hezký den všem děvčatům (i klukům),
chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenost s tím, zda je možné zároveň vyndat nefunkční bandáž (která se nachází na jícnu) a přitom reoperaci (např. bypass)? Pokud ano, absolvovala jsem některá tento úkon? Nebo je nutné udělat operace zvlášt?
Jsem po bandáži žaludku (r 2009), bandáž ale již několik let sklouzlá na jícnu, pár let se mi dařilo váhu držet, nyní však budu potřebovat opět podpořit operací, hubnout konzervativní cestou se již vůbec nedaří...(mmj. nemohu již moc sportovat... i to dělá své...)
Jsem objednána zatím do UVN, avšak předem mi bylo avízováno, že budu na vše dlouho čekat - mohla bych poprosit o aktuální zkušenosti z jiných pracovišť? Jsem z Prahy.
Moc děkuji všem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 13:23 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
crete
děvčata z Prahy a okolí jezdí většinou do Jablonce za dr. Vraným
vrany@nemjbc.cz
2v1 se dělá málokdy, zejména ne po tak dlouhé době, žaludek je většinou tou bandáží tak zdevastovaný, že potřebuje pár měsíců na zahojení ...
navíc se stav poškození nedá zvenčí moc posoudit, většinou je potřeba se podívat dovnitř a rozhodnout podle stavu

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 25 říj 2018 11:33 
Offline

Registrován: 03 říj 2018 07:06
Příspěvky: 6
Dobrý den chtěla jsem se jen zeptat jak dlouho se v Břeclavi čeká na operaci 12.11.budu mít kolečko za sebou a rovnou se jdu domluvit zda mě pan doktor udělá reoperaci jsem asi moc nedočkavá takže jen tak pro zajímavost kdo byl V Břeclavi a za jak dlouho mu dali termín. Děkuji moc za odpovědi Jana :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 12:12 
Offline

Registrován: 02 říj 2018 13:01
Příspěvky: 5
Annax
...moc děkuji za odpověď. Volala jsem do Jablonce, kde mě k mému překvapení hned druhý den přijala paní doktorka Manová a po konzultaci s panem doktorem Vraným budu přijata na odstranění bandáže v lednu a poté, co pan primář posoudí stav žaludku, není vyloučeno, že bude rovnou operovat bypass - přesně jak píšeš - předem nelze nic odhadnout.
Co nejvíce jsem tu pročítala fóra, na čtení je toho hodně - ale zároveň už to tu "moc nežije"....škoda :)
Je tu vůbec ještě někdo s funkční bandáží?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 15:29 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
crete
já to tu sleduju pořád :)
aktivní diskuse (pokud jsou) se přesunuly nejspíš na FB, já tam účet nemám, takže nevím, co se tam děje :)
ale tady ty staré diskuse tady zůstávají, dají se pročítat i několik let zpětně a 99 % informací je platných stále :)
samozřejmě nelze odpovědět na otázky, jak dlouho se momentálně čeká na operaci tam, či onde, ale na ostatní otázky zde odpověď najdeš :wink:
neznám nikoho s funkční bandáží - cca 50 % lidí mělo problémy hned, další, zpočátku spokojené, po 2, 3, 4 letech problémy dohonily - viz viewtopic.php?f=52&t=971 nebo viewtopic.php?f=52&t=1475

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 30 říj 2018 09:06 
Offline

Registrován: 30 bře 2011 09:59
Příspěvky: 187
Bydliště: BRNO
Ahoj, snad si mě tady bude někdo pamatovat. V 2011 jsem měla tubu v Mostišti, 2014 oříznutí břicha a pak jsem začala nabírat. Mám 120kg a uvažuji o reoperaci, jen nevím kam a co. Sice mě zůstalo 23kg dole, ale chtělo by to ještě kousek, byla bych ráda za druhou šanci

_________________
19.5.2011 tubu Mostiště
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 říj 2018 12:09 
Offline

Registrován: 02 říj 2018 13:01
Příspěvky: 5
Annax
Moc děkuji za info... já mám bandáž přes 10 let - je pravda, že dosti dlouho zcela nefunkční, ale povedlo se mi vždy nějak narůstající nadváhu uřídit, většinou nějakými drakonickými opatřeními... ale teď, když už mám zcela zhuntované klouby (sportem ku zdraví!!!:) a dietními opatřeními se mi nepodařilo shodit ani půl kila.... rozhodla jsem se vyhledat pomoc a začít nanovo.
Na FB jsem diskusi nenašla, ale může být dobře ukrytá..
Zajímalo by mě i jak se mají holky s bypassem nebo tubulizací třeba po 10 i více letech..

marše
Já jsem se nyní obrátila na Jablonec, objednala jsem se do bariatrické ambulance, je tam paní doktorka Manová. Operovat mě bude (zatím jen odstranění bandáže) pan primář Vraný. Určitě bych neházela flintu do žita a zavolala tam.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 31 říj 2018 14:43 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
crete
ty skupiny jsou skryté, vím že jednu spravuje ellvi, zkus jí napsat SZ

marše
zkus napsat dr. Čiernému, jestli by Tě reoperoval, o pár příspěvků výše píše janička formankova, že se s ním domluvila, i když jí první operaci nedělal. Chceš-li s panem doktorem neformální pokec, přijď na vycházku tuto neděli

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 lis 2018 17:15 
Offline

Registrován: 03 říj 2018 07:06
Příspěvky: 6
Ahoj dnes jsem byla v Břeclavi na gastru pan doktor říkal že mám z žaludku přesípací hodiny taky jsem navštívila psycholožku paní doktorka byla moc milá ale nevím zda operaci povolí říkala mi že když už jsem to jednou přejedla(tubulizaci)tak neví jestli jsem vhodný adept na baypas že i baypas se dá přejíst ale já si myslím že k tomu už nedojde. Jsem s toho taková zaskočená doufám že mi dá druhou šanci a odoperují mě. Máte taky někdo zkušenosti že byl třeba psycholog proti a přesto jste byli odoperovaní .Doufám že poslední slovo bude mít pan doktor Čierný 12.11 že mě odoperuje a já začnu zase znovu žít ne se schovávat. Držte pěsti


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 lis 2018 13:50 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Nedělní vycházka NW se ruší
omlouvám se všem, kdo chtěli přijít :(

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 02 lis 2018 15:34 
Offline

Registrován: 02 říj 2018 13:01
Příspěvky: 5
Ahoj holky,
zdravím všechny, kdo sem občas nakouknou...
Dlouho jsem přemýšlela o tom, jak mi obezita v životě překáží - mám práci, která mě baví, hodné děti, které jsou už dospělé a dokáží se o sebe samy dobře postarat (to je největší odměna pro mě) a přítele, který mě má rád takovou, jaká jsem, tj. i se 120 kg - jestli se s tím, že jsem tlustá, nakonec nemám smířit, koneckonců už jsem se dostala do středního věku a nepotřebuji se městnat do minisukní a pyšnit se vysportovanou postavou...
Jenže, víte, já se cítím opravdu jako balvan, co se jen přesouvá z místa na místo. Chtěla bych ještě cestovat, chodit po horách...a nefunět při výstupu do 1. patra.
Taky mám teď obavu, zda vůbec přistoupí k další operaci, za 14 dnů mám pohovor s psychologem, třeba se mu nebudu vůbec "zdát".
Jasně, že operace je jen berlička a jinak je to hlavně o disciplině a o tom, jak člověk chytí tu druhou šanci. No tak uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 01 led 2019 21:31 
Offline

Registrován: 20 lis 2012 00:17
Příspěvky: 29
Bydliště: Strupčice
crete
Ahoj,
Já jsem byla na konzultaci po selhání bandáže v září s tím, že jsem potřebovala vyndat i žlučník. Hned jsme domluvili termín operace. V listopadu jsem podstoupila ještě nějaká vyšetření již v době hospitalizace. Při polykacím aktu a gastro vyšetření potvrzeno selhání, ale naštěstí žaludek zcela v pořádku. 24.1. Jedu za primářem Vraným domluvit se na dalším termínu a pravděpodobně bypasu. Budu držet palce a po operaci napiš jak se cítíš. Jinak tam jsou všichni strašně milý.

_________________
Janča Kuncová


Obrázek

Obrázek

mám skvělého manžela, 3 a 13 leté syny

9.11.2012 kolečko na OB klinice
12.12.2012 bandáž
2016 v těhotenství selhání bandáže
24.1.2019 kontrola u MUDr. Vraného po žlučníku a domluvení termínu reoperace
26.3.2019 nástup do nemocnice k odstranění bandáže a mini baypass


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 13 led 2019 20:04 
Offline

Registrován: 19 črc 2008 13:08
Příspěvky: 20
Bydliště: Český Těšín
tady se už nediskutuje?? :cry:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 led 2019 07:49 
Offline

Registrován: 09 pro 2010 08:51
Příspěvky: 5561
Bydliště: Brno
Elen
co bys chtěla vědět?

_________________
56 let, plikace 23. 3. 2011 Dr. Čierny
26. 11. 2013 abdominoplastika, prof. Brychta
9. 12. 2014 redukce stehen, prof. Brychta
Každý je svého štěstí strůjcem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: 14 led 2019 19:08 
Offline

Registrován: 19 črc 2008 13:08
Příspěvky: 20
Bydliště: Český Těšín
Ahoj chtěla jsem se zeptat jak která máte dlouho po sleeve resekci a jestli ji jde i přejíst, protože už jsem měla bandáž ta mi zarostla tak musela pryč a teď mám po sleeve resekci tak doufám, že to bude lepší. A ještě jsem se chtěla zeptat zda po těch šesti týdnech můžu jíst všechno samozřejmě v malém množství, anebo jak se stravujete vy?
Děkuji Elen


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3480, 3481, 3482, 3483, 3484, 3485  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: StevenJer a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení