fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 18:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 804  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: POKROKY
PříspěvekNapsal: 04 srp 2006 17:07 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 17:02
Příspěvky: 3
Ahoj všem vám držím palce.
Já jsem byla na operaci koncem dubna, ale očekávaný výsledek se nedostavil. Bandáž je zřejmě moc volná. Byla jsem tento týden na doplnění komůrky, ale ani to nepomohlo. Chtěla jsem se vás zeptat, není mezi vámi někdo komu to hned nefungovalo a musel opakovaně na doplnění?
Dík za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 srp 2006 18:46 
Offline

Registrován: 02 srp 2006 13:06
Příspěvky: 14
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahoj Evko,
co to znamená nepomohlo????Vůbec jsi nezhubla nebo jen málo a čekala jsi víc??
Kde jsi byla na operaci?
Myslím,že lékaři vědí co dělají.........doplnili komůrku a snad to už půjde.
Držím ti palce,podstoupila jsi zákrok,držíš znova tekutou stravu a taky si zasloužíš sklízet ovoce.
Hlavně se nevzdávej,možná budeš človíček,kterému to jde holt pomalu,ale vydrž........taky budou kila mizet :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 srp 2006 19:14 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 17:02
Příspěvky: 3
Ahoj,
nefunguje znamená, že jsem po operaci dodržovala měsíc předepsanou dietu, ale už v té době jsem cítila, že mám stejnou vůlu žaludku jako před operací. Téměř všichni popisují, jak nemají hlad a k nasycení jim stačí pouze " somálské porce", ale já žádné omezení necítím. Od operaci jsem taky za 3 měsíce zhubla pouze 3 kg. Vlastně se cítím jako před operací.
Operovaná jsem byla v Brně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 srp 2006 09:56 
Offline

Registrován: 02 srp 2006 13:06
Příspěvky: 14
Bydliště: Ústí nad Labem
Neboj,doplnili ti komůrku a bude to v pohodě.
Já vím,že nejhorší je to čekání a pocit,že to je vlastně všechno zbytečné....není,vydrž!!
Já jsem byla v Iscaru,první měsíc jsem šla dolů asi jen 7kilo a pak 4kila a teď uvidím.Každé kilčo dole je vidět a neboj se i ty si to užiješ.
Hlavně buď trpělivá a dodržuj znova tu hroznou tekutou dietu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 06:41 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahoj všem :roll: :roll: :roll:
Mám trochu problém.Asi toho sním víc než je po bandáži obvyklé.Fakt se musím strašně hlídat mám hlad,je pravda,když jím přes 20 min tak je to docela dobrý ale když třeba jen 12 min.tak mám po 1.5 hod hlad.Snažím se jíst aspon dietně,abych zhubla.Já nevím manžel říká že si to jen namlouvám tak já vám sem napíšu co sním a vy mi prosím řekněte jestli je to hodně.
Takže ráno 250ml bílá káva bez cukru.Pak po 1.5hod.Lupínky s odstředěným mlékem necelou běžnou misku..Pak oběd 250ml polévky pak po 1.5hod.2 běžně velký mrkve.Pak puding neo jogurt.No a do večera většinou uždibuju po 1 hod nějakou zeleninku.Ale přijde mi to strašně moc.Jinak s pitím nemám problém to vypiju 3 l bez problému.Tak mi prosím napište co si o tom myslíte.Jinak kolikrát musím silou vůle odstrčit talíř a mám ještě hlad.Ale fakt chci moc zhubnout.Jinak jsem 3 týdny po operaci a zhubla jsem jen 6 kg.Teda 8 ale 2 jsem záhadně přibrala :cry: :cry: :cry: Dík moc všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 06:45 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Samozřejmně že jsem vyřadila všechno pečivo a sladký piju jen prolinii,nebo zelený čaj.Mám pocit,že kdybych začala jíst běžný jídla tak mám těch 6 ihned na zpátky a možná ještě víc.Fakt se strašně musím hlídat nevíte čím to je?Denně šlapu na orbitracku 10 min ráno a 5-8min večer.Fakt mě to moc mrzí.Kde dělám chybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 09:22 
Offline

Registrován: 04 srp 2006 17:02
Příspěvky: 3
Ahoj
tak já jsem první měsíc po operaci dodržovala dietku podobnějako ty, ale pak přišlo období, kdy jsem opatrně zkoušela " co všechno se dá". Takže jsem zařadila i chleba, rohlík. U rohlíku musíš dát hodně velký pozor, pokud máš bandáž opravdu utaženou jak má být, tak to ani nezkoušej, rohlík dělá žmolky a bude tě to hodně tlačit, lepší je to s celozrnými ty jsou sypké. JInak jsem začala zace počítat kalorie. To je nejspolehlivější i když otravné. Já jsem dodržovala 6100 kj denně před operací a 4200 kj po operaci. Teď 3 měsíce po operaci ji držím zase na těch 6100 kj. Tak mi to alespoň doporučila dietní sestra. Jestli máš ale nějaké pochybnosti, radči se poraď s ní nebo se svým doktorem. Podle mě toho moc nejíš, proto máš hlad. Já vím příklady se 14 shozenými kily za měsíc jsou lákavé, ale to záleží taky na výchozí váze a na tom jak dotyčný dodržoval dietu před operací.
Já jsem po druhém doplnění komůrky, museli mi jí doplňovat přes rentgen, protože se pod "sádlem" ztratil port. Teď je to o něco lepší. Znám kluka, ketrýmu kroužek tak utáhli, že mohl 3 měsíce jen pít vývary ( to je můj sen) a to si musel dávat pozor kolik toho vypije, jinak zvracel. Shodil za půl roku 40 kg. Ale byl z toho dost vynervovanej.
Tak páčko a držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 09:40 
Offline

Registrován: 02 srp 2006 13:06
Příspěvky: 14
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahojky děvčátka,
tak to já nedodržuju žádné diety....jím všechno,včetně hořké čokolády,rohlíků,grilovaného masa,chlebíčků.....prostě všechno.
Belinko,nesmíš se tak nervovat.......kilča půjdou dolů,nejíš nijak hodně.
Chce to klid,copak jsme nějaké závodnice????
Mám po třech měsících 14 kilo dole a myslím,že toto tempo zcela stačí...teď to je měsíčne tak 3 kila.
Je to hlavně o tom,jak jíš,pomalu v klidu,kousat a vychutnávat...... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bela
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 09:49 
Offline

Registrován: 31 črc 2006 21:09
Příspěvky: 1419
Bydliště: střední čechy
Ahojky, a to ti je 6 kg za 3 týdny málo? Vždyť to je nádherný. Vzpoměň si kolik let se na nás to sádlíčko nabalovalo a že to nepůjde hned. Ale jde to. Hlavně nesmutni, uvidíš, že když budeš v pohodě, tak i ty kila půjdou líp. Držím ti moc a moc palečky, abys tu momentání krizi překonala. Ta přijde na každýho v tom nejméně vhodném okamžiku, ale to určitě znáš. A teď už klídek a úsměv a půjde to líp :lol: :lol: :lol: udivíš. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 09:55 
Offline

Registrován: 08 srp 2006 20:15
Příspěvky: 1
Ahoj Belo,nemyslím si ,že bys toho snědla hodně...Já jsem ráno vypila 200ml jogurt.mléka-vitalinea,nebo něco podobného potom svačina jogurt,oběd polévka-vývar,nebo zeleninová rozmixovaná,svačina zase nějaký jogurt,nebo rajčatová šťáva a večeře zase polévka.Ten první měsíc od operace se stejně nic jiného nesmí jíst.To že pomalu hubneš není tím, že bys dělala nějakou chybu,ale každý z nás hubne jinak.Někomu to jde rychle a někomu zase pomalu,ale chce to trpělivost.Taky jsem byla zklamaná,když jsem si četla na stránkách,že někdo má dole 50kg za rok a já jenom 32,ale pan doktor mi říkal,že to vůbec nevadí.Doba hubnutí je zhruba ty 2 roky a za tu dobu se naučíme jak správně jíst.No a s tím hladem,já mám pocit,že ho mám pořád :lol: .Byla jsem jednou na doplnění bandáže,tak je to trochu lepší,ale stejně si myslím,že dokážu sníst více,než bych měla..Nic si z toho nedělej,výsledek se brzo dostaví


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 09:59 
Offline

Registrován: 24 črc 2006 17:13
Příspěvky: 340
Bydliště: Praha
Ahojky lidičky :D , já jsem zatím jen na těch vývarech,zhubla jsem za týden cca 4kg, ale mám trošku obavu až začnu s kašovitou a potom normální stravou abych to zase nenabrala :cry:, protože teď jsem se jen pročistila,ale sádlo určitě zůstalo :evil: :evil: .Jak to bylo u vás, po nejetí na "běžnou" stravu. Trochu se obávám, abych poznala, že už je toho jídla tak akorát a nepřecpávala se :oops: :? . Tak se všichni držte :D a neztrácejte dobrou náladu :D :D , ta asi opravdu dělá hodně.Páčko Jaja


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 10:01 
Offline

Registrován: 02 srp 2006 13:06
Příspěvky: 14
Bydliště: Ústí nad Labem
Jajinko,jak ti je?
Opravdu se nemusíšbát,po měsíci se začneš hýbat,"normálně " jíst a kilča dolů půjdou.Věř mi....je to hlavně o pohodě a nesledovat se každý den.Nepřemýšlej o tom kolik jsi zhubla dnes :lol: ,je to běh na dlouho a úspěchy se dostaví.
Děvčata držme se................


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 16 srp 2006 10:03 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahojky snad to bude dobrý mám z toho dobrej pocit že se vás tolik ozvalo.Ale asi jsem náročná chtěla bych co nejdřív a co nejvíc. :D :D :D

Moc dík Vám všem :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 srp 2006 15:41 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Ahoj všem taky bych byla ráda kdyby se někdo ozval kdo je dlouho po bandáži,ale myslím že to asi funguje a ty hubený lidičky třeba už zapoměli jaký to je být tlustý.Myslím si že kdyby to nefungovalo určitě by se někdo ozval.Ale určitě záleží hlavně na každým z nás jak se k tomu postavíme a nebudeme se přežírat.Potom bandáž fungovat musí.Sama bandáž by asi nic moc nezmohla kdyby jsme se nesnažili zhubnout a dodržet dietní opatření.A co jsem koukala na grafy váhy tak to vypadá dobře.Jeden je na těchto stránkách a druhý je na stránkách ISCARE.Ale pokud je tu někdo kdo zná někoho kdo je po bandáži už delší dobu tak mu o tomhle foru řekněte.At sem písne.Tak pááá :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 srp 2006 16:21 
Offline

Registrován: 17 črc 2006 15:29
Příspěvky: 81
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY
Jojo je asi pravda,že ty co to nezvládli se tím chlubit nebudou.Ale jak jsem psala bandáž za nás nic nevyřeší,to musíme my sami chtít ona nám jen trochu pomůže.Lidem co to nezvládli a začali se přežírat bych tuhle operaci nechala zaplatit.Doktoři nám dali možnost a je jen nás jak se s tím popereme.Moc takový lidi nechápu podstoupili takovou operaci a cesta k ní není zrovna jednoduchá a pak zahodí takovou šanci.To že se vymlouvají že nemají prachy na cvičení je opravdu pěkná kravina.Cvičím doma a fakt mě to nic nestojí,jen trochu času.Samozřejmně,že ve fitku pod vedením to jde asi líp,ale takhle mě to jde taky.A pokud se někomu nechce cvičit,myslím že taková pěkná procházka taky není k zahození.A to že někdo má rád jídlo,to bych brala,ale bandáž nám právě pomáhá k tomu aby jsme omezili množství.A o množství to je.Jak tady někdo psal dá si i klidně čokoládu ale zase je to o množství.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12047 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 804  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení