fórum.bandingklub.cz

operační možnosti léčby těžké obezity
Právě je 28 bře 2024 19:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 19:33 
Offline

Registrován: 29 led 2010 19:46
Příspěvky: 57
Jeste jsem se nerozhoupala k vareni tak teda pridam jeste jeden receptik ten taky miluji :oops:

Kureci Kari
2 kureci prsa nakrajet na nudlicky
3 pulky paprik davam ruzne barevne take na nudlicky
1 cibule
kari prasek nebo kari omacka ve sklenicce ne moc kaloricka
sojova omacka
kdo ma rad palive sladkou chilli omacku
olej

Opeceme kureci maso na trose oleje, kdyz je opecene pridat nadrobno nakrajenou cibulku nechat trochu opect, pak prilit asi lzici sojove omacky a pridat asi lzicku ne vrchovatou kari prasku a pridat papriky vse chvilku podusitna 4 lzicich vody, kdo ma rad prida sladkou chili omacku, asi lzici a pokud mame zalijeme kari omackou a chvilku varit ca 5 min nebo nechat jen tak a podavam s ryzi basmati
To same se da udelat jako sweet and sour,pokud vynechame kari
Dobrou chut :lol:

_________________
Obrázek
Plikace planovaná v 06-11 kvůli těhu odloženo a ted zacinam znovu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 19:55 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Kuře na citronech


kuře
směs bylinek (oregano, tymián, bazal­ka)
4 citrony
6 stroužků česneku
salát nebo pečené brambory k podávání
sůl a pepř

Kuře omyjte, osušte, ze všech stran osolte a opepřete, napěchujte směs sekaných bylinek (oregano, tymián, bazal­ka). Okolo rozložte 4 citrony nakrájené na kolečka, 6 neloupaných stroužků česneku, bylinky dle chuti a dejte péct na 35–40 minut do trouby předehřáté na 200 °C. Podávejte se salátem nebo pečenými bramborami :wink: :wink:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 bře 2010 20:12 
Offline

Registrován: 10 pro 2006 18:50
Příspěvky: 2822
Bydliště: Olomouc
Jogurtové řízky

Ingredience:
8 prsních kuřecích řízků, 1 velký hustý bílý jogurt, vejce, 4 stroužky česneku, sůl, pepř, další koření dle chuti
Postup přípravy: Kuřecí řízky naklepeme, osolíme a opepříme a namáčíme do jogurtové marinády. Tu připravíme smícháním jogurtu, vajec, česneku, opět soli a pepře. Pak maso přendáme do uzavíratelné nádoby a uložíme v lednici. Nejdříve druhý den vyndáváme řízky z marinády, obalujeme ve strouhance a opatrně smažíme.

Řízky jsou hodně křehké, chuť úžasná, kdo zažil, nechce jinak

:lol: :lol:

_________________
Obrázek
61 roků-bandáž 2007, 2008 reoperace-tubulizace-zhubnuto 20 kg opět přibírám,plánovaná reoperace Turnov 12.9.2012 nevyšla
hledám další možnosti !!!!!!!!!
10.10.2012 konzultace Ostrava Dr.Holeczy---váha 133 kg...... operace BPD byla 28.1.2013Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 11:04 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
zmrazene filé
máslo,sůl,pepř

Zmrazené filé osolimé,opepříme,do pánve dáme rozehřít kousek másla,na to dáme filé a pomalu dusíme zhruba 15 min,obačas otočíme..tím,že má v sobě vodu,se udělá taková doooobrá majda,kterou pak polévám brambůrky a nebo kaši..Zkoušela jsem i z pangase,ale není to ono..recept je můj,sama jsem se takhle krmila při kašičkové dietce,masíčko jsem rozmačklala vidličkou do kaše a bylo.. :D

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 11:08 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
rybička jakou kdo má rád,koření taky podle chuti,voda..

Do hrnce dáme vodu,do ní koření,na to postavíme pařáček na knedlíčky,když voda vře,dame rybičku a vaříme v páře zhruba 10 minutek,pěkně pomalu,at je rybička hotová,já do vody přidávám i sůl,takže už potom není potřeba solit..ikdyž,můj manžel solí dost..Ale on může :o

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 12:30 
Offline

Registrován: 05 říj 2007 06:59
Příspěvky: 219
Bydliště: Havířov
:D Já přidávám tedy tuňákový salát, milujeme ho celá rodinka a je dobrý za tepla i za studena....
Uvařím klasicky jakékoli těstoviny např.vrtulky
Udělám šopský salátek:
2 rajčata
1/2 okurky
1 paprika (žlutá, červená, zelená nebo od každé kousek)
přidám balkánský sýr podle chuti
a to zamíchám dohromady
potom přidám 1 velkou konzervu tuňáka(je lepší do toho salátu v olivovém nebo nějakém oleji) já používám RIO MARE (dají se někdy koupit ve slevě, tak jich mám vždycky v zásobě moc... a to zamíchám se salátem a s těstovinami....
jak už jsem psala může se podávat teplý a když mi něco zbyde, papkáme i na druhý den a je stále fajn.... dělám ho, když spěchám, je to rychlá varianta.... :D :D :D

_________________
Obrázek
36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 bře 2010 11:33 
Offline

Registrován: 22 dub 2009 11:04
Příspěvky: 393
Bydliště: HAVÍŘOV
Tak vážení i já vám pisnu takovou rychlovku co máme doma rádi.Ikdyž to vypadá jako pořádný blivajz je to moc dobré. :roll: :roll: :roll: :roll: Na oleji usmažíme do růžova cibulku,do toho nakrájenou vepř. konzervu light :P :P ,pikslu kukuřice a hrášku,trochu mleté papriky a vegety,necháme chviličku projít varem.Z brambor vymixuji klasicky kaši a směs blivajzu smícháme s kaší.Manža to nemusí,tak že já mu uvařím sáček rýže a mu to promíchám jako rizoto(i když to není jako klasika,on to zblajzne).Podáváme s okurkou,tak 1za 2 měsíce,když se mi nechce kuchtit :!:

_________________
Obrázek42let,4děti.Tubulizace 10.6.09,míry 15.3.10/100-90-100cm,abdo.24.1.2011.Metřík dokončen11.2.2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 bře 2010 11:34 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
suelin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to prubnu někdy :lol: :lol:

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2010 20:30 
Offline

Registrován: 05 dub 2009 20:30
Příspěvky: 279
Jirinova večeře (jen pro otrlé, kteří mají ještě před operací):

1 chléb
kus špeku dle libosti
Becher

Chléb nakrájíme na krajíce. Špek nakrájíme na plátky. Zazdíme becherem.

:lol:

_________________
ObrázekTurnov 15.5.2009, MUDr. Hrubý-skvělé ruce a profi přístup - všem doporučuji! Metřík dokončen 24.12.2009 :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 dub 2010 20:33 
Offline

Registrován: 22 dub 2009 11:04
Příspěvky: 393
Bydliště: HAVÍŘOV
BOMBÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :!: :!:

_________________
Obrázek42let,4děti.Tubulizace 10.6.09,míry 15.3.10/100-90-100cm,abdo.24.1.2011.Metřík dokončen11.2.2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 dub 2010 19:32 
Offline

Registrován: 17 bře 2007 13:06
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno
Kuřecí kari bulgur
Ingredience: 10 g másla, 150g kuřecích prsíček nakrájených na nudličky, sůl, mletý pepř, 1 malá nakrájená cibule, 1/2stroužku česneku, kari koření (šafrán), 75 g špaldového bulguru, 75 ml vody (bujonu), 150 g čerstvých oloupaných (nebo konzervovaných) nakrájených rajčat, 30 g rozinek, 50 g mraženého hrášku a karotky.
Postup přípravy: Kuřecí maso opékáme na másle asi 5 minut na slabém ohni až do mírného zhnědnutí. Vytáhneme jej na talíř, dochutíme solí a pepřem. Na zbylém másle osmahneme cibuli, česnek, přidáme kari (i šafrán), bulgur, vývar, rajčata, rozinky a pomalu přivedeme do varu. Pod pokličkou dusíme 15 minut, občas zamícháme. Přidáme kuřecí maso, hrášek a opět přivedeme k varu. Pod pokličkou pak dusíme všechno ještě kolem 10 minut.

Je to výborný!!!!!! :wink:
Dnes jsem to měla na obídek i přítelovi to moc chutnalo, což jsem se divila, pořád ochutnával, musela jsem mu to vzít, abych měla i na zítra :lol:

_________________
26.11.2008 Tubu Brno, nemocnice U sv.Anny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2010 09:54 
Offline

Registrován: 28 črc 2008 09:41
Příspěvky: 778
Bydliště: Ostrava
Jarní játra

500 g kuřecích jater, olej, uzený bůček, cibule, kečup, sojová omáčka, pepř, sůl, rozmarýn

Postup:

Na oleji zpěníme drobně nakrájený bůček a hned zarestujeme na kolečka nakrájenou cibuli. Do tohoto základu vložíme pokrájená játra a krátce opečeme. Přidáme kečup, sojovou omáčku, pepř a rozemnuté rozmarýnové koření. Po odstavení mírně dosolíme
(jde dělat i z vepřových,my ale raději kuřecí)

_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wr8fFV4/]
Obrázek

Tubu09/2008,po těhu spousty kil zpátky,takže díky zlatým ručkám docenta Holéczyho a diverzi 08/2012 jedu znova...

Od 25.11.2015 nové bříško :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2010 10:28 
Offline

Registrován: 27 črc 2006 20:26
Příspěvky: 250
Bydliště: Benešov,35let,bezdětná
Taky písnu jeden receptím ..ale není až tak dietní ale po tom se mohu umlátit...


Kuřecí na nivně ,mandlích ,porku.

Kuřecí vykoštěná stehna 4-5 řízku,na kousky/mám je nejraději,nejsou suché) ,posypané a promnuté škrobem.
Opečeme,zastrouháme nivou 20dkg,zalijeme smetanou 12% či půl smetany a půl mléka,pro odlehčení,pokrájíme porek na půlkolečka přihodíme,dle chuti osolíme,opepříme,trocha magi..pozor soli moc né Niva je sama osobě dosti slaná...a před koncem přihodíme půl sáčku až 3/4 madlích na plátky....prohřejeme mandle...a podáváme...


Já k tomu osobně nemusím nic jen takto...manžel má rád hranolky či rýži...

Dobrou chut.... :wink: :oops: :wink: ..mňam to jsem si udělala chutě :oops: :!:

_________________
Obrázek
3/07 bandáž,16.2/10 tubu při 127kg,odhozeno 41kg,10/10 těhu při 89kg,36tt-89kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2010 22:09 
Offline

Registrován: 05 led 2010 23:23
Příspěvky: 77
Toto jsou zapékané plátky pro Pett i ostatní, jsou moc dobré, já je dělám na různé naše oslavy ráda. Žádná dieta, ale tu si dáme potom. Všem to vždycky moc chutnalo. Lze i předpřipravit, už jsem dělala i tak, že večer jsem je připravila na pekáč komplet a druhý den jen zapekla. Vřele doporučuji. X krát vyzkoušené a ověřené.

Plátky se zeleným pepřem

maso podle potřeby(kotleta, kuřecí prsa, krůtí, jelení, kančí, srnčí, co máte nebo chcete)
sůl, pepř, zelený pepř v nálevu
1 panák sojové omáčky
1 panák rumu (tuzemák)
1/4 l smetany na šlehání (případně 12%, ale ta 33% je lepší)
poličan nebo anglická slanina v plátcích (na plátek masa 1 pl. nebo 2 - 3 kolečka salámu)
sýr eidam a hermelín nebo niva (stačí i jen eidam)
Plátky masa naklepu, lehce osolím, opepřím a opeču na pánvi, nijak dlouho, jen aby mělo pěknou barvu a zatáhlo se, pak rovnou dávám do pekáče nebo na plech s vysokými okraji, podle množství, jeden plátek vedle druhého. Plátky pokladu buď poličanem nebo anglickou, pak nivu nebo plátky hermelínu a na to eidam v plátcích nebo nahrubo strouhaný, co máte. Výpečky z pánve trošku podleju vodou, nechám odvařit a dám na pekáč s masem, ale nesmí toho být moc, aby to nebylo potopené.
Do smetany dáme velký panák rumu a sojovky, přimícháme 1 - 2 lžičky zeleného pepře v nálevu a celé to tím zalijeme. Pečeme zvolna na střední teplotu asi 3/4 h, aby se to nevysmahlo a zůstala tam šťáva na polití.

_________________
Vanda


Obrázek

3. 2. 2010 plikace žaludku OB Klinika Praha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 dub 2010 18:09 
Offline

Registrován: 05 říj 2009 21:18
Příspěvky: 3531
Bydliště: Kósek vod Brna
Vando zní to zajímavě ... co ten rum tam udělá?

_________________
Obrázek
40let*2děti*16a19 let*1manža*Tubu 14.6.2011-Turnov Obrázek Obrázek
Motto: Život je příliš krátký na to, abych přemýšlela nad tím, co jsem udělala špatně... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie | choob.cz
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © Banding klub ČR, občanské sdružení